Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   57 / 74
(#) skylynes97 válasza ptesza hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
nem számít a színe se semmi csak valami hasonló eredményt tudjon egy háromutas kis hangfalat akarok csinálni a kisszobámba hogy legyen valami itthon is mert a többi hangfalam a klubban van :S és ittholra is kell valami
(#) ptesza válasza skylynes97 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
3 utas? Szerintem 2 is elég lesz! Nem a wattok számítanak ,hanem az érzékenység, de azt a laikus ugysem akarja megérteni.

Itt egy bevált recept zupp87-től:

Bevált recept: HA 17-634+HG2,5. Mélyközép elé 1.2mH körüli tekercs, magas elé egy másodfokú váltó a mélyközéphez illesztve+3,3...4,7 ? soros ellenállás. És lakhelyüknek pedig egy 18...25 literes reflexdoboz (igény szerint, attól függ, jobb mélyátvitelt vagy jobb terhelhetőséget akarsz), 42...44Hz környékére hangolva. 70W-ot tűri, mint akinek kötelező
(#) DannyL16 hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok ez a hangszóró szerintetek hogy muzsikálna egy dynacord f12 koppintásban? Egy Ibiza AMP -800-al lenne hajtva Bővebben: Link
(#) zitzaki válasza DannyL16 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
F12 be valami keményebb hangszórót tennék mindenképpen de lehet bejön próbáld meg
(#) DannyL16 válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Oké köszi megpróbálom, de mi a véleményed erről a szóróról?
(#) zitzaki válasza DannyL16 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Szerintem ár-érték arányban elég jó de attól függ mire és hol szeretnéd használni.
(#) DannyL16 válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Főleg bent középmagasnak, de kint is lenne használva bőven.
(#) zitzaki válasza DannyL16 hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Hát igen bent még oké lenne kb de kintre már izmosabb szóró kell.
(#) DannyL16 válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Oké köszi a válaszokat!
Amúgy bent disco, kint zenekari lenne szintetizátor szólaltatná meg
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Szerintem ár-ban jó.
(#) ptesza válasza DannyL16 hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Akkor szerintem olyan dobozt kell építened ami szélessávban lineáris, és nem feltétlenül az érzékenység a legfőbb erénye.Nem ártana ha megtanulnál impedanciát és átvitelt mérni.
(#) sound.man válasza DannyL16 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ha nagyobb teljesítménynél vágod az alját akkor úgy bentre jó disco-ba, ha meg kintre kell szintire és nem diszkóra akkor küldheted teljes sávon nyugodtan. Nem sok mély lesz, de erősen fog szólni szóval hangos lesz. Nekünk is van kettő ilyen csak abba én építettem a hangszórót, de valami hatalmasat szól.
(#) patrik1995 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy komoly kérdéssel, dilemmával fordulok hozzátok!
Ez az oldal nagy segítséget nyujtott nekem a tölcséres hangfalak terén mire megtaláltam a nekem megfelelőt de most egy gyári hangfalban kérném ki a segítségeteket.

Adott a következő rendszer.
2db hog scoop ládában beyma18g550 hangszóró
1-1 tamp Ta-1050-el hajtva (800-800W)

És a kérdés a középmagas szekció.
Sajnos anyagilag korlátozott vagyok. Így max 80ezerre gondoltam db-onként.
Van 2 variációm.

1.
Tamp Ta-1400 végfokkal 2x700w 4ohm egy dupla 15"-os hangszórós láda mégpedig "Wharfedale EVP-215 Neo".
(erről a véleményem csak annyi amit már egy két ember mondott nekem, hogy mivel ezeket a hangfalakat mély nélkül előszeretettel használják lehet h középmagasként nem a legjobbak, a magas gagyibb benne.)

2.
Tamp Ta-2400 végfokkal ami 2x650W 8ohmon és 2x12004ohmon egy szimpla 1x 15"-os ládával.
Mégpedig "Wharfedale DLX-15 8 Ohm"
(erre azért esett a választásom mert szinusz 500W vagyis teljesítméynben annyi mint az előző de itt inkább a középmagas tartomány a nyerőbb. és a magastölcsér is 2"-os és gondolom komolyabb, nem csak a magas hanem a mély is.)
azért is választottam nagyobb véget hozzá mert egyrészt a 2 végfok között 8ezer ft az árkülönbség, másrészt pedig 8ohmon kihajtaná ezeket a hangfalakat ha meg idővel még 2 ilyen ládát szeretnék jó lesz hozzá a végfok.
De ez a jövő!

Arra szeretnék megoldást, véleményeket, hogy melyik magasrendszer a nyerőbb, használata szabadtéren történne, koncertek, hangosítások, monitor rendszer melett.

Persze más javaslatokat ajánlásokat is elfogadok a meghatározott ár keretén belül.
Ha lehetséges egy kicsit filózzunk el ezen a témán, az adott mélyhez mi lenne a legjobb magas és mi az ami ki tudná elégíteni a közönséget.
Köszönöm!
(#) dj_zsooltika hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Üdv!
Most van egy támogató aki vásárol nekem hang és fény technikákat nagy tételben.
Az a kikötés hogy mindent egy boltból szerezzek be.

Hol találok olyan boltot neten ahol árulnak: fénytechnikát,Hangtechnikát pl:hangfal
Zenekari keverő végfok és ami a legfontosabb hangszórókat is pl Beyma RFC stb....

Mert ilyen boltot eddig nem találtam ahol árulnak mindent.

Köszönöm előreis..
(#) patrik1995 válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Kérdezz rá a boltban, minden hangtechnikával foglalkozó bolt be tud szerezni mindent a nagykerben.
Ajánlom ezt:
http://www.mkdiscotechnika.hu/
Egyik barátomé ő mindent beszerez ami csak kell és olcsóbban mint sok más hely, sőt ha mindent tőle veszel kedvezményt is kapsz ha rám hivatkozol.
(#) szamóca válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
(#) dj_zsooltika válasza patrik1995 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Értem.
Láttam az oldalt ami nincs fent azokat is be tudja szerezni??
Ami a legfontosabb számla kellene minden egyes cuccról.
(#) andras1 hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Olyannyira vicces és elszomorító is egyben olvasni néhány hozzászólást. Hang és fénytechnikát nagy tételben lehet vásárolni néhány százezerért is meg néhány száz millióért is. Mindegyik hang meg fénytechnika. Ez a kérdés ugyan olyan mintha azt kérdezted volna hol lehet autót venni? Bárhol. Mindenhol. Ki kellene alakulni valamiféle elképzelésnek, esetleg tesztelni-meghallgatni néhány berendezést, meghatározni a feladatkört, az anyagi lehetőségeket és még oly sok minden mást. Ki kellene választani bizonyos márkákat, majd azok hivatalos viszonteladójánál vásárolni. Tudni kellene mit akarok, hova akarok eljutni. Mindent egy helyen ha működik is, biztos nem a legjobb megoldás. Olyan mint a 4 évszakos autógumi. Se télen se nyáron nem az igazi. Arról nem is beszélve hogy nagyon sokan azt hiszik, hogy ha van 4 hangfal meg egy keverő akkor az már hangosítás. Jelentem nem az. A szakma iránti alázat és a hozzáértés még szóba sem került. Oly sokszor oly sok topicban volt már szó arról, hogy olvasni olvasni, tanulni, tanulni. Mindig és folyamatosan.
(#) patrik1995 válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Mivel rendes cége van, és ezzel foglalkozik használtban és ujban természetesen számlát ad! és a garancia ügyintézést is rendezi adott esetben, nomeg beszerez bármit amit csak szeretnél... minden oldalról összeszeded a dolgokat h ez meg ez kell és ő lépni fog.
ha érdekel priviben küld el az msn címed ha van és ha ő is fenn van összehozlak vele aztán megbeszélitek, szaki a témában
(#) patrik1995 válasza patrik1995 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Ha netán felszabadul egy kis energia a kérdésemben tudnátok segíteni?
(#) sound.man hozzászólása Máj 25, 2011 /
 
Melyik mélyláda erősebb? Ez vagy Ez?? Illetve melyik hatásosabb kintre, melyik benntre, melyik érzékenyebb, melyik megy mélyebbre? Melyiket érdemesebb megépíteni?
(#) ptesza válasza patrik1995 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Azt hiszem andras1 -tanácsait kellene megfontolnod. Sok olyan szempontot nem veszel figyelembe amik számítanak.

Mindent teljesítményben mérsz azaz Watt-ban. Miért nem gondolod át a szükséges hangnyomást? Hogy a 2 db hog-scoop teljesen kihajtva hány dB -t tud? Azt kellene elérni a közép szekcióban is , persze a torzítást azért 1% alatt tartani. Mi a felső határa .Hol lenne a keresztezési pont ? Ha ezeket megtudod válaszolni akkor tudni fogod mi kell neked.
(#) patrik1995 válasza ptesza hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Nekem konkrét tények kellenek az adott helyzethez, az h hány db-t nyom a mélyláda_ csak saccolni lehetne_ de a hangszóró adatait megtalálni a neten.
nem csak wattban gondolkodok_ egy évtizede kinőttem már ezt a watt mániát_ csak a valóságot írom_ szerintem a beyma nem arról híres_ h valótlant állít_ gagyi minőségen_ alacsony hangnyomáson.
Torzítást természetesen minimalizálva, keresztezési pont 160-180hz nél.
Itt a két felvetett lehetőség közül kértem ki a fórumozók véleményét.
Nem konkrét számokra vagyok kíváncsi, csak ránézésre, ideális környezetben, mi a jobb választás adott egyforma teljesítményben mid_ high szekciónak a dupla 15" 1.4" magassal_ vagy a szimpla 15" 2"magassal.
Eh_ez szerintem nem nagyon kell akusztikai számításokat végezni, se annyira pontosan meghátározni a dolgokat, normáli határokon belül. Nem SAL-os emberke vagyok_ aki egy qwaddal kihajtja a hangszórók lelkét, minőség épp olyan fontos_ mint a teljesítmény.
(#) fehrudi válasza patrik1995 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Saját vélemény következik
Első körben, ha tudod, mindenképp hallgasd meg mindkét ládát, lehet ez már el is dönti a dolgot.
A gyártók legtöbb esetben teljes sávszélességben hajtva adják meg a teljesítményadatokat. (Nem néztem utána, hogy a Wharfedale hogyan mér...)
Ha te csak egy szűkebb sávban használod azonos teljesítményen, akkor más lesz a hangszórók teljesítményeloszlása, a magas többet fog kapni.
A dupla 15" kvázi 3 utas, az egyik mély valószínűleg csak alacsonyabb tartományban dolgozik...
Sajnos nem lehet tudni, hogy a két ládában a magas milyen érzékenységű, teljesítményű és hol vágja a hangváltó (egyikben 1,8k-nál).. Igy nem lehet pontosan összehasonlítani.

Ettől függetlenül véleményem szerint a DLX-15 jobb választás lehet, a DLX széria meggyőzőbb és nem használnád ki a dupla 15" mélytartományát.
Ráadásul ha összehasonlítod az EVP-215-öt és a DLX-215-öt, akkor látszik, hogy nem egy kategóriába van pocizionálva.
Egyébként lehet, ebben a rendszerben a DLX-12 is ugyan olyan jó lenne.
(#) patrik1995 válasza fehrudi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Köszönöm
Ilyen véleményre vártam.
Meghallgatni sajnos nem tudom őket, így az adatokból próbálok ügyeskedni.
Én is jobban hajlok a DLX széria felé meggyőzőbb dolgokból áll, erősebbnek is tűnik és később könyebb 4ohmba kötni ha még kettőt veszek hozzá, a másikkal ez nem valósítható már meg külön vég kéne hozzá. Csak attól féltem h a másikban dupla mély van és tudni illik hangnyomásban már sokat számít a hangszórók száma. nem mind1, hogy egy vagy kettő szól.
15"-t azért részesítem előnyben mert nagyobb a membránfelület és a 18"-hoz szerintem dukál főleg szabadtéren.
Köszönöm!
(#) fehrudi válasza patrik1995 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Igazán nincs mit
Nekem volt szerencsém cerwin vega PS-215 (dupla 15" + 2" közép+1" magas) és PS-12 (12" + 2" + 1" ) hangfalakhoz, 100-120Hz-nél vágva teremben mindkettő nagyon hangos volt, nem volt egyértelműen jobb a dupla 15"-os.

A hangszórók duplázása jelen esetben mély tartományban számít. Mint írtam, kvázi 3 utas, ezért biztos, hogy középtartományban nem szól mindkét hangszóró. Ha mindkettő sugározna akkor vertikális iránykarakterisztikája csapnivaló lenne.
(#) skero válasza sound.man hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Jómagam a Super Scooper -t választanám. A hosszabb tölcsérkialakítás végett feltételezem ,hogy mélyebbre megy ,viszont a másiknak a nagyobb tölcsérnyílása a hullámhosszhoz viszonyítva ez valószínű egyenletesebb átvitelt eredmányez. De ez csak az én véleményem ,lehet hogy neked a másik jönne be .

tölcsér.JPG
    
(#) andras1 válasza fehrudi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Amit mondasz abban van igazság, de jelen esetben nem tartom valószínűnek hogy ez a helyzet. A dupla 15" rendszereknél valóban alkalmazzák azt a megoldást amit említesz, de szinte csak és kizárólag aktív rendszereknél. Pl a Meyersound is használja a line arrayekben. Passzív váltóval tudtommal senki nem csinálja. ( rendkívül bonyolult, széttolja a fázismenetet a meredekségről ne is beszéljünk.) A martin audio f215+-ben ami bár nem egy olcsó láda, de mégis "csak" középkategóriás, abban sincs semmi. Sima 2 út. Szóval az említett láda is 100% hogy sima 2 utas semmi cicó. A driverekből kiindulva a jobb 2"már akár 600-800Hz-től indítható, mig az 1-1,5" drivereket 1,2-1,4 KHz alatt nem szokás, de inkább felette. A vertikális iránykarakterisztikára vonatkozó csapnivalóságot nem értem. Azt kifejthetnéd.
(#) voodoo válasza patrik1995 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Hát nem tudom, ha nekem odáig jutna a sorsom, hogy válasszak mit vegyek?
Mindenképpen a decibeleket nézném és nem utolsó sorban a Wattokat.

Nekem leszakad az állam ettől a <97-99. dB nyomást keltő
pl Reflex 12/15/18R3-400
vagy Beyma 18g550 stb sorozatoktól.

Biztos piszok jól szólnak kis hangerővel is! Jó lehet hallottam már 1-2 discoba, szabadtéren színpadokon stb csak ott nem mondta senki hogy: "Na ez az! Ez így szól"
Szóval csak képzelni tudom, hogy milyen lehet.
Ahogy emlékszem pl szabadtéren vagy 60-100 m-ről érzem ahogy reng rajtam a gatyó. Wáá! Lázba hoz hehe azt hiszem, hogy lehetséges Reflex nyomók vannak a ládákba? (gondolom magamba)
>
(#) sound.man válasza skero hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Nem tudom én inkább a W-hez húzok jobban leírom miért. Szerintem a W mélyebbre megy a reflexcső miatt és érzékenyebb is mivel dupla nyomókamrás. Az lenne az igazi, ha összetudnám hallgatni..
Következő: »»   57 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem