Fórum témák
» Több friss téma |
Nem kockáztatok ilyennel. Nem szeretnék lakástüzet.
Nálam a nagyobb gépekhez 3x2,5-ös kábel megy, minőségi szerelvényekkel. Nem görbülős érintkezővel, normális szigeteléssel, robosztus felépítéssel. Kopp, Legrand, Schneider, stb. Igen, drágább lesz. Jóval. De nem ég le a ház.
Nem a kocsmában kell villanyszerelést tanulni...
Vezetékezést feszültségesésre kell tervezni. Abból pedig le lehet ellenőrizni (kiszámolni) a melegedésüket.
Üdv Mindenkinek!
Az a kérdésem hogy ez így szabályosan van bekötve?
Csak csendben jegyzem meg, hogy ha a kismegszakító névleges értéke 16A A vezetékvédő simán (B) 3-5 szörös értéken szólal meg. A hosszabbító - elosztósáv melyik része 16A? Mert ha a dugvilla 16, akkor egy 3-as elosztósáv egyik dugaljába már eleve nem illendő 5A-nél nagyobb terhelést dugni. Vagy egy 10-es elosztósáv 160A-t kellene tudjon? Hmm.. A régebbi elosztósávokon (Kontaset), volt egy görög betű a 16A előtt. Az a bizonyos Szumma....
Erre még 6A se engednék, nem hogy 16-ot...
Fogadok C16 van fent, és valami "minőségibb " fajta... Amúgy is, km-et nem fogyasztóhoz méretezünk, hanem vezetékhez.... A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
Szia
Nem jó a bekötés, a PEN vezető nincs szétválasztva.
Mert az egy N, és a PE külön jön be, és akkor szerintem jó...
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
Ezt nem értem, az ott egy földelőszonda, Én nem láttam még olyat, hogy csak az látja el a védőföld szerepét...
Illetve nem nagyon látszik, de a kismegszakítók 32A-esek, ránézésre az elmenő kábel keresztmetszet ehhez kevés lehet
Bocsánat, a nagyításban nem néztem a szekrény alatti részt, valóban igazad van.
Elég csak bizonyos falvakban körbenézni, ahol még TT rendszer van. A feladat pontos megfejtéséhez ismerni kellene a helyi viszonyokat.
Szerintem nem szétválasztva nincs, hanem összekötve. Annak ott nem kellene összekötve lennie? A földelőszondának és a PEN-nek? (persze ha PEN) A FI-relébe felülről bemegy a PEN, annak előbb a földelősíre kellene mennie, majd onnan a FI-relébe...szerintem. Lehet nem jól látom.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2021
Igen, de ez kb a tyúk vagy tojás kérdése, ezen nem vitatkozunk.
Táblázat, csőátmérő? Amúgy nem tudom, milyen csatlakozóra gondoltok. Van még ezen kívűl, ami előtt van egy műanyag akadály. Azt nem szeretem, mert van, hogy percekig kínlódok, mire bele tudok dugni valamit. Nem tudom, ez minden ilyennél így lenne-e.
Idézet: „Van még ezen kívűl, ami előtt van egy műanyag akadály.” Az azért van, hogy ne lehessen bedugni csak az egyik lukba valamit, pl szög, csavarhúzó, gyerek ujja. Akkor enged, ha a dugvilla egyszerre nyomja mindkettőt. Idézet: „Azt nem szeretem, mert van, hogy percekig kínlódok, mire bele tudok dugni valamit.” Azért kínlódsz, mert olcsó vackot használsz. Találkoztam vele én is. Minőségi termékeknél jól működik ez a biztonségi zár is. Csavarhúzót nem tudsz belenyomni, de a dugvilla bedugásakor fel sem tűnik.
Milyen nagy teljesítményű készülék volt csatlakoztatva ebbe a hosszabbítóba ?
Fogyasztásmérő után nem lehet összekötve a PE és az N. előtte kell szétválasztani.
Légvezetéknél nem kell összekötni előtte sem, mert az oszlopokon földelt az N. Földkábeles beállásnál van összekötés, de még a méretlen oldalon.
Írtam. Hűtőkompresszor, ami szorult. Szóval egy hűtő is lehetett volna.
Azért kérdeztem így rá még egyszer, mert nyilván ez nem egy gyári készülék, hanem barkácsolt. Ha ez az eset nem ott a kőpadlón, hanem egy éghető környezetben van, szerinted mi történt volna ?
Ha káreseményre, tűzre került volna a sor a biztosító nem fizetett volna , mert nem gyári készülékről van szó. Ha megszorul a kompresszor, vagy meghibásodik, annak a kikapcsolásáról , védelméről már neked kellet volna gondoskodni, nem a gyártójának. Sok készülékre rá van írva egyébként, hogy tilos hosszabbítóról, elosztóról használni. Csak külön fali csatlakozóról. A kőpadlós helyiségek általában a vizes helyiségek. Ha a lakásban csőrörés következne be, akkor a lakók bármelyike beleléphet a kiömlő vízbe, agyonütötte volna az áram! Elosztó vagy hosszabbító használata ugyanis azért szigorúan tilos, mert a mosógép esetében előfordulhat ilyen “áradás”, a gép legkisebb meghibásodása esetén is (amilyen például egy elrepedt cső, de a fürdőben egyébként sem tanácsos a földön elektromos eszközt tárolni). A víz belefolyhat az áramforrásba, és ezzel áramot vezet a padlóba! A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
Azt mondjátok meg, hogy rozsdamentes a lemez, vagy nem?
Mit nézzek meg vele? A rozsdásodó vasat nem vonzza?
Direkt csinálod? Te beszélsz hülyeséget. Én nem mondtam, hogy rozsdás. Én kérdeztem, hogy hogy nézzem meg mágnessel, hogy rozsdásodó vas, vagy rozsdamentes acél...
A vasat vonzza, a rozsdamenteset nem.
Ez függ az összetételén is. A konyhai edényeken és evő eszközökön is tesztelheted. Az indukciós főzőlapon csak a mágnesezhető edények használhatóak. A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
Tehát azt akarod mondani, hogy az indukciós edények nem rozsdamentesek? Nem hiszem... Szóval a vasat vonzza a mágnes, az acélban meg vad van, a rozsdamentesben is.
Az ötvözet pontos összetételtől függ, hogy vonzza-e a mágnes.
Tehát nem derül ki a mágnes vonzásából. Ez a lényeg.
Gondoltam valaki látott már több éveset vagy tudja. Mert ha nem rozsdamentes, lefestem. Ha az akkor meg nem. De jobb lenne, ha rozsdamentes lenne, mert nem tudom mennyi időm van rá.
Az indukciós edény több rétegből van, nem 1 anyag és darab. Teszteld le az edény oldalát és az alját. Meg fogsz lepődni. Az oldalát nem vonzza a mágnes, az alját viszont igen.
De mondok még érdekeset. Az evőeszközöknél a kanalakat és villákat nem vonzza a mágnes, a késeket viszont igen. Más az összetétele. A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |