Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Panhard válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010
Az órát tesztelem, de úgy néz ki, most teljesen jól lehet állítani a fényerőt, de azt vettem észre, ha időfüggő fényerőszabályzáson van, nem sötétít este 8-kor.
Egyébként köszi a távírányító progit, pont mielőtt küldted, előtte álltam neki egy smd távirányító nyákot tervezni, mert a régi csak 16 parancsot tud, és próbanyákon van összetákolva. és így kicsit nehéz minden parancsot használni. (óra, dátum beállítás, majd parancsok cseréje a keys.asm.ben, újrabeégetés, és mehet a többi beállítás)

rc5.JPG
    
(#) janocsi válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 31, 2010
Szia!
Ha ez az átírt Keys.asm segít, akkor menni fog a 16 parancs kiadására épített távid. A nap csak előre, a hónap csak előre, az index csak előre állítható, mert kevés a 16 lehetséges parancs minden fontosabb funkció elérésére. Jól olvasd át ezt a programot, benne mindent a távi parancsokról, kiosztásról megtalálsz. (Ezzel a keys.asm-el forditsd le újra a programot és égesd is be.)
(#) patexati válasza Blade666 hozzászólására (») Aug 31, 2010
Ha segít valakinek a mellékletben megtalálja a 3 lapos távirányító kiosztását.. Ha tudod melyik címzésen van a távirányító akkor már könnyű a dolog mert ezen kiosztás alapján az óra key asm file-ban kell a neked megfelelő módon átcserélgetni a hex számokat így oda teszed a funkciót hová akarod
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 8, 2010
Szia!

Hogy tetszik?

Szia
(#) Hp41C válasza zsoltii90 hozzászólására (») Nov 9, 2009
Szia!

Sajnos van két rossz hírem...
- Nincsnek nyákterveim... Az összes kapcsolást átterveztem és próbanyákon csináltam meg. Így nagyon könnyen tudtam újabb és újabb funkciókat beépíteni.
- Az általad feltöltött nyákterv a Patexati féle terv, a dip 18 tokozású 16F628(A), 16F648A illetve 16F87, 16F88 kontrolleres, RTC-s verzióhoz való. A 18 lábon nem megy a 20 led vezérlése és az RTC egyszerre.

20 led vezérlése a 16F690 20 lábú és a 16F876(A), 16F886 28 lábú kontrollerekkel megy az RTC kezelése mellett is. (A 28 lábú tokkal már 3-4 analóg mérés is megy.)

A távirányító Patexati féle nyákterve itt található...

Szia

RC5.JPG
    
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 11, 2009
Szia!

Próbáld meg ezzel... Csak egyszer küldi a kódot, de a kód küldése alatt már nem villogtatja ki a lap sorszámát, csak a lap váltásakor....

Szia

RC5X_2.3.ZIP
    
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Okt 3, 2009
Szia!

Nem egészen van így, csak majdnem: Phillips rc5 kódolással megy, a bázis és a propeller is figyeli az adást. Ha a címfigyelés is van a programban, akkor a bázis és a propeller címének meg kell egyeznie (van közös parancsuk). Természetesen az egyes funkciókhoz tartozó parancs kódoknak egyedieknek kell lenniük. A címfigyelés csak akkor lényeges, ha több készüléked is van, ami reagál az rc5 kódra. Pl két óra: nem lenne jó, ha csak egyszerre lehetne rajtuk időt állítani, hiszen minden óra késik vagy siet. Nincs két egyformán járó óra... Vagy a ki/bekapcsolás parancsra minden készülék (tv, cd, óra, vcr) egyszerre kapcsolna ki/be.

Szia

rc5dia.JPG
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2009
Szia Patexati!
Vettem a fáradtságot, és "befejeztem végre" az rc5x távit. Tulajdonképpen, csak csiszolni, festeni kellett a nyákdobozt, majd újra összerakni. (Egy képen majd látható, hogyan égeti a nap rá a festéket). Nem variáltam a teleppel, 9V-os, és raktam be egy mini tolókapcsolót még a tápra. Néhány felvétel a (teljesen) kész rc5x-ről. Szia.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 29, 2009
Szia Patexati!
Ez az rc5x már elkészült nálam, megy a javított kapcsolási rajz!
Szia.

RC5X.JPG
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 29, 2009
Szia Patexati!
Egy prop_rc5-16-os állományt készitettem ellenőrízve mind a 16 gomb funkcióját, és tesztelve rc5/16 távihoz. Hp41C legújabb, prop628_v2,27 verzióját írtam át. Ennek kell működni a "régi" hardvereken, ahoz állítottam be a funkciók kódjait. Kicsit nehézkesen megy, mert sok funkció csak egy gombbal működik, de így szinte minden fontosabbat tudod állítani. Csatolom tömörítve, (remélem a beírt szöveg is jó lett), szia.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009
Szia Patexati!
Még egy utolsó javított prop628rc5-16 hex állományt felrakok, próbáld ki ezt is. (A korrábbi sajnos még tartalamaz olyan kódokat is, amit a prop nem tud értelmezni). Szia.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 25, 2009
Szia Patexati!
Látom, jó kezekbe kerültél. Itt mostmár nics menekvés, meg kell próbálni előbb-utóbb ezeket a kihívásokat is. Felrakom ennek ellenére a kért rc5x/48-hoz az álltalam forditott HEX állományokat. Nekem PIC16F628, vagy PIC16F628A procim van. Ezekkel működik a új távi. A fordítások tehát:
Szia.
(#) janocsi válasza dara hozzászólására (») Jún 21, 2009
Szia Dara!
Két prop628_2.23.hex állományt töltök fel kérésedre. Az egyik a hagyományos rc5/16 gombos távihoz forditva, a másik egy programozható URC22B távi kódjaival forditva, de nem ígérem hogy ezzel jól tudsz majd boldogulni. A forditások csak a hagyományos propeller clock áramköréhez jók. (Nem próbáltam ki, ha gond merülne fel, jelezd)! Szia.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 3, 2009
Szia Hp41C Inkább mellékelem mind a három progit amik be vannak égetve a félreértések elkerülése végett.Viszont ha már itt tartunk lenne még egy problémám leírnám ide a gombfunkciókat.
1.Óra előre
2.Másodperc nullázó
3.Demógomb
4.Dátum Ki-Be
5.Évszám előre
6.Perc vissza
7.Digit óra ki-be
8.Ki-Be Kapcsolás
9.Napok előre
10.Másodperc előre
11.Pozicionálás
12.Analóg óra Ki-Be(Nincs mutató)
13.Hónap előre
14.Perc előre
15.Szélső kör
16.Pöttyök körbe
És a kérdéseim a következők lennének amit nem teljesen értek az a 3as demo gomb lenne ha egyszer lenyomom akkor 20másodpercenként vált szöveg/óra ha még egyszer akkor elméletileg csak szöveg kijelzés,és ha még egyszer akkor visszatérne az órához.Na de ezek csak teljesen véletlenűl müködik így 100ból kb egyszer(ez távírányító hiba vagy propeller???)A következő kérdés a 11gomb a pozicionálás Ha óra üzemódban van és egyszer hosszan lenyomom akkor eltolja az egész képet az óramutató irányával megegyező irányba ha még egyszer akkor így tovább na de ha gondol egyet akkor elkezd kúszni szép lassan a felirat és eltűnik na ez lenne a következő gondom,hogy ezt mivel lehetne orvosolni??Remélem érthetően irtam le.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 29, 2009
Szia Hp41C!
Működik az új távirányító, mindhárom lapon, és a cim váltása is megy. (Az új bázissal vizsgáltam le). Egy probléma merült fel, ha idő, vagy dátum állítás van, 2-3 lépéstben is görgeti az funkciót. (10 óráról 11-re nem tudtam állítani, mert 13 órára megyen, visszafelé is igy működik). A javítás amit leírtál, az már benne van a (6.23) verzióban? Egyébként ezzel próbálgatom. Néhány felvétel a "nyers" táviról. Szia
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 26, 2009
Szia!

Jó az az RTC, de bevitt egy kellemetlen helyzetbe.
Az átírt távirányítóval nem kellett időt állítanom, így nem derült ki, hogy az ismételt parancsokat is veszi és végre is hajtja az óra és a bázis. Alig jöttem rá, hogy mi is az oka, mivel az adott parancskódok jók voltak.

Nem hiszek a szememnek: Az eddigi távirányítós működés egy, a C fordító által kihagyott return miatt működött jól. A delay1ms rutin végéről hiányzik, így a késleltetés végén elküld egy 0 bitet, amit a vevő hibának érzékel. Így nem veszi a közvetlenül utána leadott ismétlést.

Sajnos a megoldáshoz a bázis és a propeller programját is módosítanom kellett. (Minkettőben ugyan azt a részletet - Az adjust parancsoknál is figyelni kell, hogy a parancskód megegyezik-e az előzővel.)

A Processrc5 címfigyelés után kell az összehasonlítás:

  1. ;               movf            rc5_Cmd,w       ;
  2. ;               andlw   0x7F                    ;
  3.  
  4.                 movf            rc5_Cmd,w       ;
  5.                 xorwf   rc5_Cmd2,f      ;
  6.                 btfsc           STATUS,Z                ;
  7.                 goto            Processrc5Done  ;
  8.                 andlw   0x7F                    ;
  9.  
  10.                 select_w


és a Toggle Functions -nál kimarad, és a két részlet egy egységgé válik:
; Toggle functions
  1. ;               movf            rc5_Cmd,w               ;
  2. ;               xorwf   rc5_Cmd2,f              ;
  3. ;               btfsc           STATUS,Z                ;
  4. ;               goto            Processrc5Done  ;
  5. ;               andlw   0x7F                    ;
  6.  
  7. ;               select_w


Szia...

rc5.asm
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 24, 2009
Sziaszok!

Átírtam a távirányító programját. (Kihagytam a C-t, ez tiszta asm.)
Bővítések:
- Sokféle kontroller: már egy 4MHz-es PIC16C83 elég...
Futtaható a 18 lábú egyedeken.
- Látható led a parancsküldés és a lap kijelzésére.
- 3 (4) parancslap: 48 - 64 féle kód küldése.
- Külön címgomb a cél eszköz váltásához.
(A címgombot lenyomva a 16 gomb egyikét kell lenyomni. A cím a gomb kódja + 0x10 lesz.)
- Shift gomb a parancslap váltásához.
(Minden lenyomása lépteti a kiválasztott lapot, a látható led a lapszámnak megfelelő számút villan.)
- A Data EEPrommal a gombokhoz tetszőleges parancskód rendelhető a gombokhoz.
- rc5X kódolás (a parancskód 7 bites lehet)

Csak 6 RAM és <256 utasítás, a data EEProm csak opció.

Továbbfejlesztési lehetőség:
- További két gombsor (8 gomb) kezelésere a RA2, RA3 kimenettel.
- Beső 4MHz oszcillátorral rendelkező títussal még két sor kezelhető a RA6 és RA7 port bitekkel.

Sziasztok...
>

RC5X.ZIP
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 17, 2009
Szia!
Működik a bővített távirányító (16C84):
- Felkerült az RA4 lábra egy nyomógomb. Ha ezt nyomva tartva nyomnak le egyet a 16-os mátrixon, a cím alsó 4 bitje a gomb kódjára vált.
- Egy másik gomb az RB7-et húzza földre. Ő a lapozó gomb - minden lenyomása léptet egyet a kiválasztott lapon.
Az RA1-en egy látható LED-en a lapszámnak megfelelő számú villanás jelzi a kiválasztást.
Jelenleg 3 lap van - 48 parancs küldése lehetséges.
(A 4. lap kialakítható.)

A mátrixot is lehet növelni, két új sor kezelhető a RA2 és RA3 port bittel.

A bővítések nyugalomban nem fogyasztanak áramot...
Szia

RC5.JPG
    
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2009
További képek...
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Itt 1 táblázat az azonosításhoz.

rc5 codes.pdf
    
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Itt 1 kis csomag.

RC5.zip
    
(#) Krisz03 válasza kovizozi hozzászólására (») Dec 20, 2008
Hali!

Azt hiszem ezt keresed:
(#) vicsys válasza Bubu54 hozzászólására (») Júl 2, 2008
(#) robbbb válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 26, 2008
ezt építettem meg:
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 12, 2008
+5V-ot a stab ic-n keresztül kap a kontroller, egyébként a led 9V-ra megy előtét ellenálláson keresztül. Ez a kapcsolási rajzból elég egyértelműen kiderül...
(#) robbbb hozzászólása Márc 8, 2008
Sztem te sem gondolod komolyan h. bármilyen távirányítóval tökéletesen fog működni.
Van hozzá távirányító.
Csatolom.
Üdv!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem