Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1796 / 2208
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
OK, GU50-et elnéztem.
Viszont a 6H8C-t nem!
Nem kell felesleges 2 hozzászólás, egybe is beírhatod
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Azt jól írtad, de nézd meg a rajzom, hogy jó.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) scooby_ válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Igazából semmit, csak azt szemlélteti, a GND-t mennyi helyen lehet még elvinni másfelé, variálni vele. Örülök, ha tetszik.
(#) scooby_ válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 19, 2015
Én sem értem igazából, minek ezt ennyire erőltetni, csak azért, mert a táp már készen van.
Most legszívesebben már én is átépíteném a sajátomat, de már túl bonyolult lenne a szétszedése, és örülök, hogy végre úgy-ahogy egyben van!
(#) gerleimarci válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 19, 2015
Nekem is tetszik a rajzod, de az inkább művészi, mint gyakorlatias. A potit is 2 különböző irányba kell fordítani.
(#) gerleimarci válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 19, 2015
Nem tudom, hogy miért ragaszkodtok ennyire a középső földelés kivezetéshez. Ha úgy csinálnam, akkor a hálozati trafó mellett menne el, ami szerintem plusz zavart jelent.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
Akkor próbáld meg értelmezni is amit itt írtam.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 19, 2015
Ebből, csak a fűtés érthető, de az se annyira, mert ott pont nem megy GND sáv, ahol menni fog a fűtés.
(#) scooby_ válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
Mindent, ami zavart jelenthet GND-re árnyékolunk. A GND pont árnyékolást jelent, tehát a trafó a GND-n nem kelt zavart. Gondolj csak az árnyékolt vezetékre, abban is rézharisnya veszi körül az egyeres szigetelt vezetéket pont azért, mert azt az árnyékoló harisnyát általában GND pontra kötik be, hogy a zavarokat elnyelje, akár a transzformátor gerjesztette zavarokat, vagy az éterben lévő rádiófrekvenciás és minden egyéb zavart. Mofesa azért mondja, hogy a fűtést célszerű a GND vonalon vinni, hogy azt szórja meg, ne mást. Ezen felül földhurok szempontjából is kedvezőbb ez a megoldás. Így nehezebben alakul ki. (Persze így se lehetetlen.)
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
Akkor olvasd el figyelmesen, tagolva. Benne van a válasz.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 19, 2015
Valami olyasmi van benne, hogy nagyobb áramútól a kisebb felé haladva. Mindegy, ha nincs is igazam, áttervezem, mert tudom, hogy neked több tapasztalatod/tudásod van ebben a témában.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
Lényeg, hogy a központi GND sávhoz közel legyen a nagyobb fogyasztó és max onnan mehet tovább a GND egy hidegítő kondis részre és nem fordítva.
(nagy áramú vezetők rövidebbek és a kis áramúak lehetnek hosszabbak)
Ez sem pontos megfogalmazás, de talán értelmezhetőbb.

Szerintem a scooby verziója nagyon jó kiindulási alap.
Azt tervezd meg és onnan haladj az előfok felé.
(#) scooby_ válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Sajnos nem mentettem el.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
Lényeges dolog még, hogy az erősítőpanelek GND -je azonos távolságra legyenek a tápegység paneljának GND -jéhez. Ezért is hozzuk ki a panel végéhez a GND vonalát. Talán ebből a képből kiderül. A "T" alakú merev rézdrót a GND.
(#) pisti89 válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 19, 2015
Nekem elég a kép is, így kb 10perc és kész
A gondolatmeneted sokat segít benne csak tovább kell vinni.
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 19, 2015
Nem akarom újratervezni, csak belerakom az a GND sávot.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 19, 2015
6N8S fűtéseit merőlegesre tedd, és a GND "T" alakjának másik (jobb) sarkából vidd el a csövekig úgy, hogy ne legyen közel a vezérlőrácshoz. Bal oldali sáv lehetne vastagabb.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 19, 2015
Melyik csövekig/pontosan hova? Melyik bal oldali sáv, az az, ami a rácslevezetőig megy.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 20, 2015
Írtó pici PAD-et használsz (főleg kivezetéseknél), mire kifúrot vagy nem marad belőle semmi vagy nem fér át rajta a vezeték.
Csőfogalalt túloldalára nem tennék elleneáálást, egyrész a hő (bár ez a kisebbik ok) másrészt ha esetleg elégne, csak akkor tudod cserélni, ha kibontod a fogalaltot is.
Elkötéseket nem kerestem, azért mielőtt legyártanád nézd át párszor, hátha van benne hiba.
Én ki szoktam nyomtani a kapcsrajzot és aminek megvan a vezetősávja átrajzolom tollal, volt hogy találtam már benne hibát.
(#) gerleimarci válasza safranek hozzászólására (») Aug 20, 2015
Köszi, javítottam.
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 20, 2015
Egész nyugodtan átmehetsz egy másik topikba mert ez nem ide tartozik , a kezdő topik vagy a nyák kérdések is megteszik , szerintem nem kellene itt a csöves erősítő készítését összerondítani az ilyen kezdő kérdésekkel !
Egyszerüen ebből a későbbiekben csak gond lesz mert a sok ROSSZ tervek csak össze fogja zavarni az olvasót !
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) ronin75 hozzászólása Aug 20, 2015
Általánosságban kérdezném, egy erősítő bemérésekor miért egy sima ellenállás használatos műterhelésként? Egy hangszóró "aktív" elem (a lengőcséve tekercs generátorként is működik), van induktivitása, a kábelezés kapacitása, stb. Vagy ezek elenyésző tényezők, nem érdemes figyelembe venni öket? Vagy nehezen modellezhető le egy ilyen terhelés?
(#) q765 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Képzelheted 40W terhelve órákat, milyen rosszul esne a szomszédoknak .. Nemmellesleg a folyamatos 100-1k-10k freki bőven hallsákárosodást okozna.
Reális amit mondassz, stúdió körülmények között.
Nemmellesleg ez a különbség zenész, és hangmérnök között...
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) KeMa hozzászólása Aug 20, 2015
Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Adott két darab EAG TK-271-E, minden bizonnyal kimenőtrafóm. A google nem barátom, semmit nem adott ki erről a típusról. Valakinek volna valamilyen információja ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm!
(#) q765 válasza KeMa hozzászólására (») Aug 20, 2015
Valószínű dobozban lévő 100V-os illesztőtrafók.
(#) KeMa válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Elhamarokodottan írtam a kérdésem, mert alaposabban megvizsgálva a másik darabot, arra ráírta valaki, hogy EBE 271-es 80W-os erősítő kimenője.
(#) ronin75 válasza q765 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Azt értem persze, hogy miért nem valódi hangsugárzóval történik a bemérés. Csak, hogy elektromosan nem egy/a valós terhelés van ilyenkor a kimeneten. Bár igaz, a hangszóró impedanciája is frekvenciafüggő. Kacifántos lenne. Csak így meg mit érnek azok a szép jelalakok...
(#) Orbán József válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Szoktak az Ohmos műterheléssel párhuzamosan kötni 0.8-1 µF-ot, amivel valamelyest szimulálnak egy komplexebb terhelést. Amúgy ahány hangdoboz/váltó, annyi féle terhelést jelent egy erősítőre.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
(#) pisti89 hozzászólása Aug 20, 2015
Átterveztem a GU50PP NYÁK-ját (amit mindenki Marci-félének nevez, pedig több mint egy éves...)
Végfokhoz ezt vettem alapul (köszönet az ötletért)
Nem tudom szükségem lesz-e a NFB-re (biztonság kedvéért beleterveztem)-Marci azt mondta visszacsatolás nélkül jól ment neki.
Külön készült a végfok és az előfok terve és az lett összekötve, ezért van benne átkötés, de ezt a részt nem szívesen tervezném át, persze ha vannak ötletek fontolóra veszem.
Minden véleményt szivesen fogadok.

Melléklet törölve.
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) scooby_ válasza pisti89 hozzászólására (») Aug 20, 2015
Szép lett. Az anódok huzalozását veheted vékonyabbra, biztos ami biztos. Itt többen jelezték, hogy a foglalat alatt nem vinnék el. Ha már még is, akkor próbálj meg vele minél nagyobb távolságokat tartani amitől csak lehet. CHZ tervén sem olyan túl vastag az anód, mindössze 100mA (se) folyik rajta.
Szerk.: Egy észrevétel: GND-nek forrpont? Hol kötöd be?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2015
Következő: »»   1796 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem