Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html Idézet: „és üzeneteket ír, hogy ki kellett tennie, hogy elférjen, és futtassam a DRC-t)” Milyen licensz van a két helyen? A korlátos verziók egy ideje minden olyan műveletet amik eredménye a mérethatáron kívül esne így kezelnek. A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
Hol tudom ezt ellenőrizni? Feltevésem szerint a két program azonos verzió.
A hiba abban áll, hogy akkor is a panel mellé teszi ha egyébként nincs semmilyen elférési probléma. (pl az ellenállás egyik lábát négyzet alakúvá teszem, akkor frissítés után egy sima csere helyett minden ellenállást lerak a panel mellé. Ugyanez történik ha egy kisebb elkóra cserélek egy nagyobbat, ami szintén bőven elférne a nagyobb helyén.) És mindezt csak az itthoni gépemen, a melóban tökéletesen működik. Fontos részletnek gondolom, hogy csak mostanában figyeltem fel erre, pedig biztos cseréltem alkatrészt korábban is. Tehát nem régen történhetett valami. A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2020
Idézet: „Hol tudom ezt ellenőrizni? Feltevésem szerint a két program azonos verzió.” Ne feltételezz, screenshotold be a két Help -> About screent. Idézet: „Tehát nem régen történhetett valami.” Mondjuk nem jelentkeztél be adott ideig és és átváltott free licenszre? A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
Nálam a kért ablak üres.
De a problémát megoldottam (vagy inkább kikerültem). Feltehetően nem pontosan azonos verziók futottak a két gépen. Az itthoni gépen lévő rosszul működő változat helyett feltettem egy másikat, ami most kifogástalanul teszi amit elvárok tőle. Ennek a jól működő változatnak a képernyőképét mellékeltem, ennek üres a kérdéses ablaka.
Üdv. Ha egy panel közepébe 30mm átmérőjű lyukat szeretnék furatni, vagy maratni a nyák gyártóval, azt hogyan oldjam meg, vagy melyik rétegre helyezzem. Dimension?
Köszi.
Baloldali ikonok között van egy amit úgy hivnak hogy Hole
Ez a furat, gerberben meg add hozzá ez a réteget ha nem lenne.
Pontosan azt tettem magam is, amit Niedziela javasol. Ugyan nem 30-as furatról volt szó, de nagyobbról mint ami simán fúrható.
Innentől a gyártó látta mit akarok, és megoldotta a kérdést. Nem tudom fúrta vagy körbemarta, de ott volt a hibátlan lyuk a panelon.
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az ellenállások és kondi padjét hogy lehet meg nagyobbítani?
Alapól nagyon kicsit és nehezen forrasztható. A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
Alkatrészként kell módosítani, majd frissíteni az érintett alkatrészkönyvtárat. A panelon erre nincs lehetőséged.
(Ha esetleg kétoldalas a panel, és e miatt van furatgalván, akkor sokkal kisebb forrszem is képes az elvárható stabilitást garantálni.)
Sziasztok!
A képeken látható ESP32 D1 mini-hez van valakinek Eagel library fájlja?
Egy tolómérő és tiz perc kell csak hozzá ...
vagy google-be: ESP32 D1 mini eagle
Első találat: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
Köszi, sajnos nem a Wemos féle, ez csak az esp32 modul.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2020
Sziasztok. Ismerkedek még az Eagle-vel sokáig SP-vel készítettem a nyákokat de javasolták mivel sokkal komplexebb a "tervező" része így könnyebb a hibakeresés/feltárás.
Olyan kérdésem volna ha nyákot akarok tervezni rajta, elvileg ugye képből visszarajzolás esetén (van egy kész nyákom leszkennelve és azt akarom visszamásolni gépre) akkor van rá valami könnyítés a programoban vagy itt is mint a sp-ben vissza kell rajzolnom a nulláról?
A két program nagyon különböző elvek szerint épül fel.
Az Eagle-ben csak akkor tudsz két pontot összekötni, ha azokat "összetartozóvá" teszed. Ha készítesz kapcsolást is, akkor az automatikusan létrehozza a kapcsolódó pontok kötéseit, amiket utána vagy magad meghuzigálsz, vagy valamilyen automatizmusra bízod (ez utóbbi ingoványos terület). Ha nincs kapcsolási rajz, akkor a paneltervező térben "légvezetékkel" össze kell kapcsolni a pontokat, amiket ez után már valódi vezetősávval is kötni lehet. Ha csak egy meglévő fotó lerajzolása a cél, akkor a SprintLayout talán jobb választás. Amit említesz "hibakeresés/feltárás", az csak akkor ad értelmezhető eredményt, ha kellően elő van készítve a projekt, és a tervedhez illeszkedő környezeti paraméterek vannak beállítva a DRC-ben. Nekem rendkívüli kihívás volt a SL-ről Eagle-re váltani. Annyira más a logikájuk, hogyha nem lettek volna végtelenül türelmes mentoraim (pl. Niedziela), akkor sosem tudtam volna megbarátkozni az Eagle-vel.
Hát akkor maradok a Sprint Layoutnál.
Bár ha Eagle-be felviszem a kapcsolást és elrendezem még abból is lehet valami. A kapcsolást felvinni gyorsabb mint SP-ben két oldalast újra rajzolni. ![]()
Valahol el kell kezdeni. A kapcsolás elkészítése során is rengeteget lehet tanulni. De ha ez megvan, attól még a panelterv nem lesz meg, az egy következő lépés lesz.
Ha egy alapszintig eljutsz az Eagle-vel, akkor már meg tudod ítélni milyen korlátai, és milyen előnyei vannak ennek a programnak. Én az elején nagyon utáltam, nem találtuk a közös hangot, inkább akadékoskodott az Eagle, mint segített volna. Aztán szépen lassan kialakult az a határvonal, ahol már tudtam haladni, majd később egészen jól megbarátkoztunk.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Készítettem egy új device-ot az Eagle 9.3.2-ben. A Device nézetben a trafó kivezetések mellett megjelennek számok, amelyek a Symbolban nincsenek ott. Ez nem baj, de nem tudom eltűntetni a kapcsolási rajzról sem, ahol viszont már zavaró. A symbolban ki tudom kapcsolni a Name réteget, akkor eltűnik a Name felirattal együtt, de a devicében és a kapcsolási rajzion mégis megjelenik. Nagyon hálás lennék, ha vALAki megmondaná, hOGY hogyan tudnám eltűntetni a kapcsolási rajzról ezeket a számokat. Köszönöm, hOGY elolvastad! W.A. A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2020
Moderátor által szerkesztve
A szimbólumok csatlakozási pontjai szerkeszthető tulajdonságokkal rendelkeznek. Ezek közt minden "láb" feliratát is külön-külön állítani lehet. Ha nem kell felirat, akkor pedig akár ki is kapcsolhatóak ezek.
Mellékeltem egy képernyőfotót erről.
Sziasztok,
Terveztem egy (14x34mm méretű) nyáklapot, a nyáklap mindkét oldalát kitöltöttem a Polygon segítségével a GND vezetősávval. A kérdésem az lenne, hogy miként lehet a Polygon és maga a GND vezetősáv közötti távolságot ("távolság" név a képen) csökkenteni? Egyedül a vezetősáv és az alkatrészlábak közötti távolság módosítására találtam lehetőséget a Polygon tulajdonságaiban. A választ előre is köszönöm.
Szerkesztés, tervezési szabályok, distance. Ami most 40, azt kell nullára venni.
Esetleg egy lehetőség lehet az Eagle-ben történő átrajzoláshoz a Glass2k nevű program, amivel áttetszővé tudod tenni vagy az Eagle kezelőfelületét, vagy a képet, amiből át szeretnéd a nyáktervet rajzolni. Bár, ha nem vagy gyakorlott és jártas az Eagle használatában, akkor lehet, hogy csak kínszenvedés lenne így is az egész művelet.
Igen, hiába a program ha hozzá a gyakorlat hiányzik.
![]()
Igen, attól tartok én is, hogy az nélkülözhetetlen hozzá.
![]()
A Gnd-t nem kell routolni, távolság pedig csak akkor lehet ha a polygon nem GND.
Tehát a polygonnak GND nevet kell adni. Másik meg hogy a leírásod nincs szinkronba a képpel. Meg nyomni kellene egy ratsnest-t is A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |