Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elektroncső
Már megírtam, hogy nem érdemes ezzel foglalkozni, ajánlottam jó alternatívát is. A DLL-101-el valóban elment a téma másfele. Utóbbiról is lebeszélném a 12K5-ös témaadót.
Sebaj! Én olyan szívesen olvasgatom ezeket a mi digitális korban! Ezek a mini készülékek már relikviák. Alig akik igazán értik és tudnak bánni velük.
![]()
Nekem sikerült 8db EC360-at szereznem eddig (nem sajnos nem válok meg tőle). Viszont ki szeretném majd próbálni mit tud, amint időm engedi csinálok bellőle valamit
![]() UI.: És nem mellékesen nagyon szép cső ! A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
OTL erősítőt tudsz csinálni vele nagyohmos (pl 600 ohm) fejhallgatóhoz.
Nem kell eladnod, elég, ha tudsz beszerzési helyet.
![]()
Évek során jött össze , ki kell fogni, sajnos én se tudok többet.
Nekem is van pár darab, de nem tervezek vele építeni.
Ritka cső, már nehezen beszerezhetők új darabok. Használtakból meg sosem lehet párokat, négyeseket válogatni. Rengeteg kapcsolás forog a neten velük, főleg OTL. Viszont akkor már inkább a 6080, vagy a 6AS7G.
Szerencsére nekem is újak, majd ha lesz időm bemérem őket. Vár egy rakat végcső, amit jó lenne összeválogatni.
Szervusztok!
Vettem a minapában 2 mosolygós ECF82 című csövet. Én nem tudom, hogy a tetejükön látható szám (240) mi lehet? Esetleg tudós társaim?
Vagy gyártàsi időkód, vagy egyedi sorozatszám, esetleg gyári bemért sorozat.
Sziasztok!
Most került hozzám néhány EC92. Ez mihez hasonlít? Fél ECC82? Láttam vele kapcsolást, ahol ez volt a fázisfordító.
Ez igazi nagyfrekvenciás cső.
Magas hangokkal nem lészen baj ![]() Ha túlzottan sokat vágtak a fejedhez, akkor ajándékba elfogadok (nem is tudom, hogy van-e nekem egyáltalán) ![]()
A fix csatornás - első generációs - TV-vevőkben használták, nagyfrekis előerősítőnek. A fűtésével vacakolni kellett, mert mindössze 150mA. Így aztán kellett neki a P-s fűtőkörben egy sönt, ami a másik 150mA-t vitte. 6,3V/150mA= Szerintem akkor 47 Ohm volt vele párhuzamosan.
ECC81 csővel azonos, csak egy triódát tartalmaz.
Sziasztok!
Egy 6V6 csővel trevezett kapcsolásban helyettesíthetem-e a csöveket 6P6S-el? Úgy tudom hogy a 6P6S a 6V6GT Orosz megfelelője. Ami a 6V6 továbbfejlesztése. Nagyobb feszültség tűrésű. Próbáltam az adatlapjaikat összehasonlítani, de nem sok sikerrel jártam(nem tudok Oroszul). A trafóm bírja a nagyobb terhelést. Az nem gond. Használhatom-e?
A "rutubes.com" weboldalon azt írja, hogy a helyettesítője, mégpedig "azonos megfelelője a 6V6-nak".
Ez alapján nyugodtan használhatod. Üdv!
És az orosz-angol adatlap: Bővebben: Link
Az EM4 csövem működőképességét egyszerüen hogy tudom megállapitani? kiprobálásra nincs lehetőség nincs hozzá készülék köszi
Adatlapon megnézed a lábkiosztást, megméred a fűtőszál ellenállását, ép-e. Aztán építesz egy mérőáramkört hozzá, ahol kiderítheted a fényerejét.
Sziasztok.
Nixie csőnek, élettartam szempontjából, mi a jobb: - tisztán egyenfeszültség - lüktető egyenfeszültség (pl. hálózat félhullámúan egyenirányítva, szűrés nélkül).
Többen kérdezték az ingyen felajánlott GU50-el kapcsolatban, hogyan regeneráltam. Közzéteszem, de hangsúlyozom, nagyon egyedi a történet. Szerintem csak speciális esetben működik(?)
GU50 csövek regenerálása. Kiindulási feltétel: Nem használt, lestrapált GU50-ről van szó!!! Használatban nem voltak, csak szerintem nedves környezetben tárolták. Láthatóan oxidált az alumínium sapka. Lábak bevezetése láthatóan hibátlan. Getter teljesen gyári, tükrös, enyhe fehér széllel. Gyári munkapontba állítva túl nagy az áram, a nagy disszipáció miatt megfuthat. Fordítsuk meg a dolgot: növelve az előfeszt, csökkentsük az áramot, állítsunk be 40 W disszipációt. 1 óra múlva az áram csökkenni kezd, csökkentjük az előfeszt, növelve az áramot és a disszipációt vissza 40W-ra. Ezt többször megismételve, pár óra múlva a cső gyári munkapontban üzemel. 1. Csak 1 csövön próbáltam. 2. Kontroll mérést nem végeztem pár hónap után. 3. Jó kísérletezést ![]()
Sziasztok!
Van egy pár 6h8c és 6h9c csövem, szeretném megmérni a csőfeleket. Viszont nincs csőmérő készülékem. Lehet hozzájuk mérőkapcsolást készíteni, valaki tudna közreadni ilyet? Köszönöm!
Üdv!
A kész, táphíján és dobozolás nélküliség miatt finomítanám még az LS7 előerősítőmet. A gyárilag első 6072 csövet régi gyártásúban horrorisztikus áron lehet beszerezni, és ugyebár 2 db kellene oda. Mai gyártásúban se káposztás lángos árban van. Sokan használják jobb híján az ECC88, E88CC variánsokat. Viszont az égiek kegyelméből van néhány E188CC csövem. Minek tagadnám, szóval én ebben a megfelelőségi kérdésben szalmabáb vagyok, ha tud valaki okosat mondani rá, üdvös lenne...
Minőségileg (katonai, repülés célú) felette van a többinek és csereszabatos.
Köszönöm szépen, nekem még a biztonságos csere az előző típusokra is kérdéses, azért kérdezek inkább tapasztaltakat.
A Muzeálisban készült egy csőmérő, Janó bácsi jóvoltából. Ha nem járható út, kell egy mérőkapcsolás. Előszeded a gyári adatlapot, majd munkapontba állítod a csövet. Ezen kívül műszerek(A, V mérő), meg papír és toll kell.
![]()
Tudsz benne segíteni, kapcsolási rajzal? Gondolom kell egy alap kapcsolás, alap alkatrészek és a hogyan?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |