Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2630 / 3965
(#) kissattila88 válasza gerenk hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
12V a rendszer. Nem tudom milyen teljesítményű az indító motor.
(#) Csupasz hozzászólása Szept 6, 2015 /
 
Lm7805 stabkocka elé be van téve sorosan egy 10ohm, 0,5W ellenállás.
Mi célból van ott, és mi okozhatta a megszakadását? Esetleg áramkorlátozó?
(#) qvasz2 válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Nem igazán kell elektronika oda, hanem inkább egy bikázó trafó + egyenirányítás. Van külön topikja!
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Elé általában azért tesznek ellenállást, mert így is lehet csökkenteni az IC által elfűtendő teljesítményt. Ami így is, úgy is elszáll, de legalább nem egy helyen koncentrálódik. Adalapokon van erre számítási módszer. Megszakadni azért szakad meg, mert ami el tud romlani, el is romlik, továbbá lehetséges, hogy többet kellett volna elfűtenie, mint amennyit bírt.
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
20V bemenőnél kellene előállítania 5V-ot, ami táplál egy 877 PIC-et, egy 358-at, és egy 16x2 LCD-t. A 7805 bordán, és ez ellenállás szétégett. Próbáljak nagyobb ellenállást (kb22 ohm) ?
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Ennyit ki kell bírnia előtétellenállás nélkül is.
(#) ktamas66 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Lehet szűrés szerepe is, főleg ha előtte utána kondi van. Talán az LCD háttérvilágítás a legnagyobb fogyasztó, ez alapján lehet a szükséges teljesítményt számolni.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2015
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Akkor viszont marad a zárlat. Mire a 7805 lezárt, az ellenállás lefüstölt.Normál körülmények között nem folyhat akkora áram. Vagy mégis?
(#) proli007 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Már 223mA-nél eléri az ellenállás az 500mW-ot. Viszont rajta csak 2,23V esik. A 20V, meg 17,8V-ra csökkent?
(#) Csupasz válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Viszont akkor mi értelme van ennek az ellenállásnak ( R12 )?
(#) Bakman válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Talán biztosítékként szánták bele, esetleg a tervező sem tudja (nem lenne egyedi eset).
(#) proli007 válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Szűrés szerepe is lehet, hiszen van mögötte kondi szépen és akár biztosíték szerepe is. (Amit most be is töltött.) Nem kellet volna áramot is mérni, hogy legyen is miről beszélni?
(#) Csupasz válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Kellett volna, de bekapcsoláskor szinte azonnal elfüstölt az ellenállás. Én áramkorlátozónak gondoltam, de majdnem az is volt. Mivel nem én építettem, most először átnézem, nincs-e valahol zárlat, ami okozta a füstöt.
Köszönöm a segítséget.
(#) laacika hozzászólása Szept 6, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy kis segitséget kérnék,kezdő vagyok elektro téren,javasoltak nekem egy fototranzisztoros megoldást,hegesztő iv nagy fényerejére kapcsolna egy kis ventilátort,nem nagy teljesitményű 220v 60-80w os.Szóval mikor hegesztek akkor a fény kapcsolná a ventit,erre kellene nekem egy nagyon egyszerű kapcsolás.
(próba nyákra szeretném elkésziteni)
Előre is köszönöm segitségeteket.
(#) proli007 válasza laacika hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Hello! Ezzel pld. lehetne próbálkozni. Vagy a BPW-t használod, vagy fototranyót, attól függően mi van. Érzékenységét az R1-el állítod be, hogy lássa az ívet, de ne zavarja a természetes fény.
(#) laacika válasza proli007 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Szia,köszi szépen,minden képp kell neki 12 volt?erre nem számitottam,azt hittem megoldható ez nélkül is,minden esetre nem gond,hány Amper kellene hozzá?
(#) jani1987 hozzászólása Szept 7, 2015 /
 
Adódik a kérdés hogy ha diódának 1N4004-et használnék (csak mondtam egy példát) akkor a kondenzátorok értéke mekkora legyen? Az hogy a feszültségtűrés nő azt gondolom de a kapacitás hogyan befolyásolja? A végső állásában használnám többet mert a trafó 12V-os.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) qvasz2 válasza laacika hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Idézet:
„hány Amper kellene”

A kapcsolás fogyasztását a relé határozza meg. Nagyságrendileg 100 mA körül számolhatsz, de vannak ettől jelentősen eltérő típusok is.
(#) qvasz2 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Rendkívül rosszul kérdezel, szinte gondolatolvasó tanfolyam kell hozzád
A fesz. többszörözőkben a kondi értéke a kivenni kívánt áramtól függ, fesz. tűrése pedig az elérni kívánt fesz. nagyságától.
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Köszi válaszod,márcsak azért kérdeztem hogy milyen tápot szerezzek neki,akkor elvileg egy erősebb teló töltő féleségről is eldõcögne ez a kapcsolás?(persze 12v os teló nincs).
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Gondolom valami ilyesmi relé megfelelne ahhoz a kapcsoláshoz.Relé
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Szept 7, 2015 /
 
Sziasztok, az utolsó két betű mit jelent? Van esetleg valami gyűjtő táblázat a visszafejtéshez?
pl.: ATmega328P-PU GA vagy ATmega328P-PU KK mi a PU meg a KK?
(#) proli007 válasza laacika hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Valami tápfeszültség kell neki, mert különben miből fog meghúzni a relé? Az áramot legfőképpen az általad választott relé árama fogja meghatározni. Egy átlagos 12V-os relé áramfelvétele kb 50mA körül van.
(#) Balázs válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Szept 7, 2015 / 1
 
A GA és a KK nem az Atmel saját jelölése, az valószínűleg az adott boltnál jelent valamit. A PU a tokozásra utal, lásd adatlap, Ordering Information fejezet.
(#) qvasz2 válasza laacika hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Ha teló töltőd van, az is jó, akkor 5V-os relé kell bele, és elmegy ez 5V-ról is, az érzékenységet pedig amúgy is be kell állítani. Arra figyelj, hogy az 5V-os relé picit többet fogyaszt, keress kis áram igényűt!
Amit linkeltél relét, persze jó olyan is, a lényeg, hogy amit kapcsolsz vele, azt az érintkezők bőven tudják! (alkalmas legyen a 230V kapcsolására)
kb ilyesmi kell neked: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Oksi.Köszi,hát nekem nem lesz egyszerű ezt megépiteni,jó lenne egy tuti jó rajz alkatrészlistával hogy miket kell beszerezzek.Sajna elég amatőr vagyok.
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Az első kondenzátoron a szinuszos feszültség csúcsa jelenik meg, minden további kondenzátoron ennek kétszerese. Nagyobb kapacitás kissebb ellenállást, nagyobb kivehető áramot jelent.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
A múltkor közelítő értéken kimértem mit tud: 12V és 1,21A. Csak egy darab diódát és egy 1 ohmos ellenállást használtam és 2 wattos volt.
(#) qvasz2 válasza laacika hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Itt egy xml lista, a HE Store áruházban be lehet importálni regisztráció után, és minden bent lesz a kosaradban.
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Lehet, hogy a trafó ennyit tud, de a kondenzátor(ok) nagyon megemeli a rendszer belső ellenállását az ilyen alkalmazásban (fesz. többszöröző).
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
Következő: »»   2630 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem