Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2631 / 3959
(#) attika hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy servo tesztert szeretnék építeni NE556-al,képek mellékelve.
A kapcsolási rajzon az IC 7-es lába GND-re van kötve,de a nyákterven meg nincs.
Most melyiknek lehet hinni? Melyik megoldással lesz jó a kapcsolás?
(#) Balázs válasza attika hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Földre kell kötni, de a nyákon is úgy van. Az már más kérdés, hogy eléggé összecsapott ez a nyákterv...
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Hú nagyon szépen köszönöm, meg is rendeltem! Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Majd ha megjönnek az alkatrészek,még megkérnélek hogy egy beültetési nyákrajzot csinálnál-e nekem? Megköszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) laacika hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Ezt a relét mivel tudom helyettesiteni,mert sajnos a Hestore-nak most nincs.
Relé
Ugyan úgy 5v-os kell hogy legyen,és egy kis 220v-os ventilátort fog kapcsolgatni aminek az áramfelvétele 0.35A és 10-55w.
Ugye ez helyet ez jó lenne:
Relé 1
Relé2
(#) attika válasza Balázs hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Akkor valamit nagyon elnézhettem,mert akárhogy néztem de nem láttam,hogy az földre lenne kötve.
Lehet az lesz akkor a legjobb ha újratervezem az egészet.
(#) qvasz2 válasza laacika hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Jónak jó, csak 4-5 ször akkora az áram igénye a meghúzáshoz (24 mA helyett 106 mA)
(#) morgo válasza laacika hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Szia! Rákérdeztél a HEStore-ra, hogy nincs? Csak mert nekem 1320 db-os készletet mutat.
Ha valóban nincs, használj optotriak+triak párost. Ez sem foglal sokkal nagyobb helyet, meg nem is drágább.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Akkor oké ha jó mert kicseréltem a rendelésbe leadottat erre.http://www.hestore.hu/prod_10033675.html
Ez 44mA os.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) laacika válasza morgo hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Igen rákérdeztem,péntekre lett volna nekik,én meg a hétvégén szeretném összerakni.
(#) laacika válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Küldtem e-mailt,légyszi nézd majd meg.(remélem megkaptad).Köszi szépen.
(#) asm hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Kérdésem lenne, hogy mivel tudnék a lehető legeslegköltséghatékonyabban áramerősséget feszültségjellé átalakítanom.
Ideális lenne, hogy az átalakított feszültség 0 és 5 Volt között legyen. A felső határ alacsonyabb lehet, de magasabb semmiképp se. Ennél nagyobb feszültséget ugyanis a mérőműszerembe nem vezethetek be. Nagyon jó lenne viszont az 5V-os max. mert 0-5 V tartományban tudok mérni (digitális mérésről van szó) a legnagyobb felbontással.

A vezetéken átfolyó áramerősséget 0-20 Amperig szeretném figyelni. Nagyobb áramerősségek esetére (galvanikus leválasztáshoz) áramváltó gyűrűt használnék, gondolom ebben a helyzetben azt érdemes.

Tudna mondani ötlete(ke)t valaki ehhez?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) dravecz hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Tiszteletem!
Vettem egy "zndiy-Bry RF DC12V 1 csatornás tanulás kód távirányító kapcsoló w / vezérlőt".Távkapcsoló
Nem tudom,hogy kössem be mit hova.Mi mit jelent?
(#) pucuka válasza asm hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Idézet:
„mivel tudnék a lehető legeslegköltséghatékonyabban áramerősséget feszültségjellé átalakítanom”

Ellenállással. Becületes neve ezesetben sönt. Az ezen átfolyó áram által keltett feszültséget mérheted. (Ohm törvény) Ha túl nagy tartományban szükséges a mérés, sajnos a méréshatárokat változtatni kell, ill a hozzá tartozó söntöket is, ahogy a multiméterekben szokás.
Váltóáram esetén használhatsz áramváltót, egyenáram esetében speciális, Hall elemes áramváltót. Az áramváltós módszer kifejezetten nagy áramaok mérésénél használható.
De a méréshatárokat minden esetben változtatni kell. Ahogy csökken a mért érték a teljes végkitéréshez viszonyítva, úgy nő a pontatlanság is.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) Kovidivi válasza asm hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Digitális mérés: használj külső referencia feszültséget, mert az 5V-os táp nem stabil. Söntön eső feszültséget mérsz. Problémák: söntön feszültség esik, mennyi a megengedett? Ha nagyon kicsi, akkor műveleti erősítővel, vagy az ADC gain részével kell a feszültséget felerősíteni. Ki kell számolni, mekkora pontosságot akarsz, mit tud az ADC-d, műv. erősítőnek offset-e mekkora, stb.
(#) teszti hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok!

A képen látható elrendezés között mi a különbség?

kép.jpg
    
(#) ferci válasza teszti hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Nagyon sok.. talán ha a feszültség értékét is odaírnád, jobb lenne.
Ha tápra teszed a bal oldalit, rövidzárhoz közeli a téma. Semmi nem mindegy.
Ha nem táp, akkor vagy a diódát söntölöd, vagy fordítva, feszt határolsz az ellenálláson...
A jobb oldalin pedig korlátozod a diódán átfolyó áramot.
Nem szabad így kiragadni két alkatrészt különösebb infó nélkül.
(#) teszti válasza ferci hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ez egy elméleti kérdés, nincsenek hozzá értékek.
A működése érdekelne, hogy mikor melyiket használjuk.
(#) ferci válasza teszti hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Akkor a 3. és 4. sor az irányadó.
A dióda mindegyik képeden nyitóirányban van bekötve, tehát vezet, a többi pedig már az egész befoglaló áramkörtől függ. Akkor lehet csak bővebben írni ehhez, ha az is adott.
(#) laacika hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok.
Ismét segitséget kérnék,egy beültetési nyákrajzot ha csinálna nekem valaki azt NAGYON megköszönném.
Oda isrtam a kép mellé azokat amiket megvettem alkatrészeket de szerintem egy 47µF kondi hiányzik,vagyis két db kell és én csak egyet rendeltem.
(#) laacika hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Megvan mind a két kondi.
Még annyi lenne a kérdésem hogy egy olyan teló töltőt találltam ami 4,5V és 350mA-os,erről eldöcögne ez a kapcsolás?
Előre is köszönöm segitségeteket
(#) ferci válasza laacika hozzászólására (») Szept 9, 2015 / 1
 
Biztos "eldöcögne", csak a be-és kikapcsolás lenne viszonylag hosszadalmas az optó miatt, addig meg a kis fet jó meleg lenne, mert nem kapna határozott gate-feszt bizonyos ideig a fényviszonyok lassú változása miatt.
A tápról egy 5 voltos relé egyébként vidáman elmenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) laacika válasza ferci hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Tehát akkor szerezzek be egy szigorúan 5V-os töltőt?
Hoppá,most néztem még szét itthon és találltam egy 5v 600mA-ost.
Ez már akkor biztosan jó lesz igaz?
A rajzban esetleg tudnál segiteni?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) ferci válasza laacika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Nem kell egyáltalán.. ellenőrizd le inkább, mennyi lesz a kapocsfesze, ha simán ráakasztod a relédet.
Viszont a 600 mA-es relé tuti nem okés a 350-es töltőhöz..
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) ferci válasza laacika hozzászólására (») Szept 9, 2015 / 1
 
Azt pedig nem tudom, miféle az a relé, mert a 600 mA elég durva... 5*600= 3 watt????
Nem 60 mA-es?
(#) laacika válasza ferci hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Jaj félre érthető voltam,a töltő a 600mA-es.(5V 600mA).
(#) ferci válasza laacika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Akkor semmi gond, teszteld le mindkettőt a relével, hány volt lesz úgy.
Minél több fesz lesz, annál jobb a fetnek, max. a relével sorbakötsz majd egy kis ellenállást, az meg nem gond, számolás kérdése.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) laacika válasza ferci hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ok,csak az a baj nekem részletesebb magyarázat kellene ehhez a teszthez is,mit hova,melyik lábra a relénél,mit hogyan mérjek,mondtam nagyon hadi lábon állok az elektronikai témában
(#) ferci válasza laacika hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Simán rákötöd a relét a tápod kivezetéseire és úgy méred, az 5 volt mennyi lesz..- nem biztos, hogy az a táp stabil, lehet éppen 6...7 volt is üresben.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Helló!

Van egy ehhez hasonlatos kivitelű SMD induktivitásom: link
Eléggé alacsony az ellenállása, így a multival kb. csak azt tudom megállapítani hogy mindegyik kivezetés mindegyikkel össze van kötve.
Gondolom csak az "oldalfelező" nagyobb méretűek a használt kivezetéseik, de akkor az átlósak miért vannak?
Következő: »»   2631 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem