Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   763 / 1682
(#) David.zsombor válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Ötletes. A kivitelezésen még van mit javítani. szerintem összébb is lehetett volna húzni a nyáktervet.
(#) boldizar96 hozzászólása Jún 30, 2011 1 /
 
Én éppen belefogtam abba, hogy a webkamerámból készítek egy kaputelefonhoz kamerát... de beláttam hogy ez nem lehetséges.
(#) David.zsombor válasza boldizar96 hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Lehetségesnek lehetséges de nemhiszem hogy megéri.
(#) hadnagyakos válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Igen lehetett volna, de ez a gyári panel helyett készült, tehát a furatoknak stimmelni kellett. A régi panel pedig ekkora volt.
(#) David.zsombor válasza hadnagyakos hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Akkor érthető
(#) hadnagyakos válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Viszont a másik felében igazad van, van még hová fejlődni...
(#) DJanosi válasza blackdog hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Ebben igazad van, hogy fele ekkorába összezsugorítható de nekem valahogy ez a méret kellett, hogy legyen valami állása ! De jó megfigyelés! Van amikor igyekszem a minimálissal beérni de ezt nem dobozolom ,nem foglalkozok többet vele!
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Köszönöm ! Azért választottam a filcet ,mert gyors és egyszerű!
(#) vzoltan87 hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy kvízgépet, és nem pont úgy működik, ahogy én szeretném. Működik, de valami kóborjel bezavar a rendszernek. Gyakorlatilag 4 személy játszhatna vele, és amikor a leggyorsabb ember zárja az áramkört, egy bontórelé blokkolja a többit, és azoknak már nem gyullad ki a lámpájuk. (jelen esetben LED) A 4 ledet 4 tirisztor kapcsolja. leellenőriztem a diódákat, a tirisztorokat, és a relét is. Minden úgy működik, ahogy kell. Amikor azonban kapcsolok az egyikkel, és ezután csavarhúzóval, vagy kézzel hozzáérek a maradék 3 dióda lábaihoz (ami a nyomógombok egyik fele potenciálügyileg), annak ellenére, hogy a relé megszakította az áramkört, a tirisztorok mégis képesek bekapcsolni, amit nem lenne szabad. Nem is kell semmit zárni, csak az ábrán megjelölt helyen hozzáérni a dióda lábához, vagy a nyomógomb lábához. Ez a dióda megy a tirisztor gate-jére... Én szerintem valami hamis jelet indukálhat a kezem, de sajnos annyira nem vagyok otthon az elektronikában. Lenne egy olyan tippem, hogy a tirisztorok gatejei elé ellenállásokat berakni.. hátha, deee. Nem értek hozzá. Valaki tudna segíteni, hogy mi miatt nyithat ki a tirisztorom érintésre? Nagyon kellene a segítség, mert már nem sok időm maradt befejezni. Mellékelem a képeket!
Please help!
(#) iamrob válasza vzoltan87 hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
Szia!
Próbáld meg így. Az ellenállás értékeket a még biztos gyújtáshoz szükséges legkisebb értékűre méretezd, mondjuk indulj 100 ohm-tól felfelé. És ha LED-ek vannak az izzók helyén, akkor azokkal sorba is tegyél ellenállásokat, ha eddig még nincs.

kvizgep.png
    
(#) vzoltan87 válasza iamrob hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Megpróbálom. A ledeket már sikerült behangolni. Már csak a gate vacakol.
(#) skero válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Minden részét magam munkáltam meg ,sajnos csak egy noname dekopír és egy öreg fúrógép volt az összes gépi szerszámom így kellett vele bajlódani. A következő ami tervben van ha összelyö n komolyabb lessz. Egyik ismerőst megkértem ,hogy próbáljuk ki ,jól betorzítva !Az első teszt
(#) huba hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Elkészültem az RGB hangulatfényemmel. 3db talán 1W os RGB led-modul adja a színét, továbbá az elektronika egy szilártest relével kapcsolja az égőt. A hagyományos égőt a dupla kapcsolónak köszönhetően az elektronikától függetlenül is fel lehet kapcsolni. A távirányító egy olcsó négy csatornás darab, a rádióvevő-modult egy autóriasztóból bányásztam ki. Az egész lelke egy ATtiny2313 és 2 SMD dupla FET.
A Fényerő 10 lépésben, egy-egy szín 25 lépésben állítható, továbbá tud 13 előre programozott színt. Fél percel az utolsó állítás után menti az EEPROM-ba a jelenlegi állapotot.
Videó
(#) Mybuster hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Kész lett alig 1 hét alatt a LED VU Towerem nem a legszebb De nekem megfelel este videó
(#) fifadani válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Szia!

Tudnál küldeni nekem egy kapcs. rajzot?

Kösszee *
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Hello persze!!

lm3915_2.gif
    
(#) slogan válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Enyhe kifejezés a "nem szép"
Csak 90 fokban tudsz fényképezni ?
(#) Mybuster válasza slogan hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
bocsi!!! nem amúgy nem
(#) fifadani válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Várom a videót.. Egyébként jól látom, hogy ott minden papír?
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Elkészült a thereminem.
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Köszi!
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Minden elismerésem a tiéd! Nagyon szép, igényes munka! Gratula!
(#) Mybuster hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
itt a video!! igen 3 óra volt a kockák építése Bővebben: Link
(#) sooty válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Nagyon szép, tegnap Sting játszott egy ilyenen az arénában...
(#) elektrorudi válasza skero hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Ez aztán a totális brutál!
(#) vicsys hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Semmi extra, csak egy szimpla 4 csatornás hőmérő.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Honnan tudja melyik, melyik? Úgy tűnik nagyon párhuzamosan vannak kötve, és nem látszik semmi multiplexelés.
(#) Ricsi89 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szerintem digitális szenzorok, egyedi címmel. Így több is felfűzhető egy "szálra" és csak az fog válaszolni a vezérlőnek, amelyiket megcímezték.
(#) Zsora válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
A beültetéssel kapcsolatban:
Egyoldalas nyáknál ajánlatos minden alkatrészt az alkatrészoldalra tenni. A két potméter lábainak forrszemei közé én furatot tettem volna, hogy bármely oldalról beállíthatók legyenek. A feszültségszabályzónál - gondolom - az egyszerűség miatt tervezted a túloldali testfóliára, mert úgy hűtőborda nélkül is jobb lesz a hőelvezetés.
A hőmérők egyébként egy vezetéken kommunikálnak?
(#) vicsys válasza Zsora hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Mint láthatod, az alkatrész oldalon van az LCD, emiatt nem lehetne hozzáférni menet közben a trimmerekhez. Ezért is felesleges a furat. Másrészt a potik lábai között is van vezeték és nem is lehetne átfúrni. A stabIC-nek meg a nagy földfólia adja a hűtést. (Ahogyan írtad is.)
A szenzorok 1wire kommunikációt használnak. Az egyedi ROM kód miatt akár 8 szenzor is felfűzhető egy közös vezetékre. Ilyen rendszereknél, nagyban leegyszerűsödik a vezetékezés.
Következő: »»   763 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem