Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   894 / 1683
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nem iszom.
Amúgy igazad van, és van is multim. Az egyik tényleg a kihívás miatt, a másik része pedig azért, mert viszonylag "okos", és mégis én készítettem..
(#) accaboj válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Jó lesz ez! Nekem csak a zenével van gondom mert a basszustól majd beszakadt a dobhártyám mikor elindult a videó.
(#) janikukac válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszönöm ! [OFF] Lesz még kifogás?
(#) audiofeeel válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nekem is van ilyen színű panelem, ez ilyen régi, vastag lemez...
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia !
Idézet:
„Lesz még kifogás?”


ja....kevesebb kék ledet !

Egyébként gratula !

Üdv
(#) lajos1969 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Sima üvegszálas panel, sárgás színű a kevés fény miatt lett ilyen a képen!
(#) lajos1969 válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszi!
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Rendben. Eléggé tud amúgy vakítani a kék led.
Köszi, üdv !
(#) pepe091 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Akkor miért nem cseréled ki??
(#) janikukac válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Mert így a vicces. Megtudom az ellenséget vakítani. Amúgy már mondta Vicsys kolléga is , hogy cseréljem ki a tápon, még régen.
Lesz másik táp nyárra, addig kibírja ez is így.
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nekem ,tetszik Gratula . Szép Munka.Én is javaslom a kék led kicselését ellégé vakító,én egy normál pirosat tennék bele.
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszönöm !
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Jó lett gratulálok. A hibákat már felsorolták, így hanyagolom. Lássuk bedobozolva is.
(#) zolika60 válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Volt zene? Csak valami csörömpölést hallottam.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszi! Jó lenne , de a számításaimat keresztbe húzta valami.. De megoldjuk...
Ui: nem csörömpölés a zene..
(#) pinyó39 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Lassan előveszem a régi cuccaimat dobozolni. Elsőre a hangfrekis mV/dB mérő végleges dobozolása történt. A többi kütyü épülőben, vagy dobozolásra vár: generátor (feliratozásra), a végfokok beültetésre, a LED meghajtó szintén a házikójára vár.
(#) pinyó39 válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Opsz lemaradt.

105_1150.JPG
    
(#) audiofeeel válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
De jó lett Nekem is időszerű lenne ilyesmibe fogni...
(#) dudassandor1 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nekem is tetszik az eszköz!
(#) Lution hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok lassan nekem is készek a végfokpaneljeim.
Sajna 50 km-es körzetben sehol sem találtam megfelelő és egyforma alkatrészeket (lásd ellenállatok, kondenzátorok), ezért valahol soros kötéssel, valahol pedig az 5W-os 510R es ellenállat helyett 20Wattosat kellett használnom..ugyanígy a 0,1R esek is csak alumínium tokozásban voltak kaphatóak...amik nagyon nem fértek rá a panelre..

HPIM1337.JPG
    
(#) karaszbandi válasza Lution hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Azt a két IC-t hogy tudtad ilyen csúnyán betenni?
(#) neocska válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szerintem kézzel rajzolt nyák s azé olyan fura.
(#) Lution válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az az igazság hogy ott látszik igazán meg hogy elméreteztem a nyákot, nem jól jött ki a lábkiosztás..ezért ez tűnt a leggyorsabb és legkézenfekvőbb megoldásnak, igaz hogy elég csunyácska lett, de legalább cserélhető és működik.
(#) soos csaba válasza Lution hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szevasz, te véletlenül nem a Quad 405-ös erősítő paneljeit csináltad meg?, hol vannak a tekercsek róla?, ha még a tekercsek sincsenek rajta akkor hogy működik?. Bocsi nem akarlak meg bántani, csak egy észrevétel.
(#) Lution válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Elnézést, én fogalmaztam rosszul, nem mondhatom, hogy működik, hisz ahogy te is mondtad, nincs tekercs, sőt az ellenállások egy része sincs még bekötve, még nem találtam rézhuzalt megfelelő vastagot a tekercsekhez, de ami késik nem múlik..igazából költséghatékonyan van megépítve, és addig nem akarom összerakni még nem látom hogy hogy fér el legjobban a dobozában.
A TL071 esek-re pedig azért mondtam hibásan, hogy működik, mivel így legalább nem kapott hőt a forrasztás miatt, és eddig még nem volt esélyük tönkremenni (remélem ha rákötöm a tápfeszt, akkor sem fogja megadni magát).

Legyetek szívesek ha láttok valahol hibát benne, bármilyet, szóljatok, könnyebb még most kijavítanom.
(#) soos csaba válasza Lution hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Egy észrevétel, azokat a kábelek amik a végtranyók, és a meghajtó tranyókra akarsz kötni azok ne haladják meg a 10 cm-ert mert akkor az gerjedni fog, a legjobb az volna ha közvetlenül be ültetnéd őket a panelba. És még valami, azokat a nagy teljesítményű ellenállásokat is próbáld közvetlen a panel fölé illeszteni és a legrövidebb kábellel be kötni, ha már nem tudod közvetlen a panelba építeni. Egyébként hol laksz ha meg szabad kérdezni?, hogy nem kaptál alkatrészeket?.
(#) Mybuster hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Mai nap unatkoztam,így összedobtam egy Ne555 PWM vezérlést csak a móka kedvéért. Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszi.Hehe.Bevallom az elején használtam ledet de csak próbaképpen viszont megálta a helyét fényerőszabályzónak. Most Ventillátor akadt a kezembe.
(#) Johnny0004 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nagyon jó! A kijelzője +- tápos?
(#) lajos1969 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Igen! Itt a rajz. http://pa-elektronika.hu/images/stories/kapcsolasok/forrasztoallomas_ii/forrasztoallomas_ii_kapcsrajz.jpg
Következő: »»   894 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem