Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Fordítsd a két ledet szembe egymással (ne így oldalról) és máris meglátod a változást.A mostani helyzetben elvész a jel 90%.
A tükröződés miatt állnak így.A tengelyre ragasztottam egy darab fényvisszaverőt,meg fekete szigszalagot.
Ehhez csak gratulálni tudok! Jó munkát kívánok vele!
![]()
Én már azt is látom magam előtt mibe lesz (lenne) a csöves órád!!
![]()
Linkelnéd...? Én még nem látom, csak homályosan körvonalazódik...
Az új őrület, fogaskerekes kivezérlés jelző, esetleg spektrum analizátor :-O
Az optikai fordulatszámérő olyan, ami kijelzőn kijelzi, hogy a beépített ledje milyen időközönként villan fel, azaz egy perc alatt mennyit villan.
A mérendő tengelyre, és az álló részre fel kell rajzolni 1-1 vonalat. Olyan villogást kell beállítani, aminek villódzó fényénél állni látszik egymással szemben a két jelölés. Ha ez megvan, a kijelzőről le lehet olvasni, hogy mennyit villan percenként, hogy egymással szemben áll a két jelölés(fordulatszám/perc). Vagy nem mondok újdonságot? ![]() Hogy-hogy nem ilyet készítettél? Egyébként tetszik a kapcsolás. ![]()
Ezzel az a baj, hogy a fordulatszám egész számú többszörösénél is álni látszik a jel.
A gyári optikai számlálók is így működnek, ahogy BarnaPili megcsinálta, csak a ledek jobban vannak pozicionálva, és egy gyűjtőlencse van az infra vevő előtt, hogy több visszavert fényt gyűjtsön be. A pic meg csak számolja a lefutó éleket, és kijelzi.
Nem akarom lelőni a lényeget, csak láttam egy hirdetésedet és abban olvastam valamit, ami következtetni enged valamire....
Hogy te milyen rejtélyes vagy.
![]()
Szép munka. Gratulálok.
![]()
Ez nem az a fajta.Ez csak számolja a visszavert fény által keltett impulzusokat.De nem is írtam,hogy optikai fordulatszámmérő.
![]() ![]()
Szia!
Ez nagyon szép lett! Mennyi időbe telt kb. az élesztése?
A munkáid engem mindig lenyűgöznek,sokáig nézegetem őket,ez az erősítő is nagyon szép munka,gratulálok!
Az élesztés kb. 15 perc/csatorna, de ebbe már van egy 5 percnyi zenehallgatás is. Beállítani két trimmert, nem időigényes, mint néhány feszültség ellenőrzése is gyorsan megy.
A tervezgetés, és az összerakás sokkal időigényesebb.
Köszi a választ!
Egyszer majd én is építeni akarok valami szép hangú erősítőt, de az még odébb lesz.
Király, látom belemélyedtél a PIC világába
![]() Ritka használatra nem lett volna elég egy multiméter frekvenciamérője? nálam bevált Ha meg számolni kell, a jó öreg számológép 1+1 =-ség gomb meg rákötve a jeladóra Üdv A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
Már jó ideje tanulom a PIC-ezést,de az alapok után mindig elakadok,elmegy másra az idő...Ez igazából csak utánépítés volt,de adott egy kis lendületet,hogy újra foglalkozzak a dologgal.
Sziasztok,
Nálam ezek készültek mostanában. Építési sorrendben mutatom be őket, gondolom, kitaláltátok, hogy megcsapott a PIC füstje. ![]() Elsőként watt kolléga leírása alapján egy LPT portos programozót és egy PIC16F628A-hoz (18 lábúakhoz) használható próbapanelt készítettem el, majd jöttek sorba a többiek: a 8-14-20 pines PIC-ekhez való panel, a PICkit2 és végül a 28 lábúakhoz való panel. A PICkit2 18F2550-jét a printer portos programozóval programoztam fel és utána (érdemei elismerése mellett) nyugdíjba küldtem. ![]() Legvégül egy PIC12F615-tel épített belső világítás halványítót láthattok. Üdv: t A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
Nálam még egy pic sem volt képes füstöt ereszteni
![]() Idézet: Viszont a paneljaid igényes szép kivitelést mutatnak ! GRAT ! „megcsapott a PIC füstje.”
Kösz.
![]() Viszont nem véletlen, hogy nem mutattam (eddig) meg a panelok másik oldalát. De ami késik, nem múlik... Ugyanis se nem fotóztam, se nem vasaltam, hanem saját úri kezemmel rajzoltam meg a mintázatot. Úgyhogy nem épp a legszebb, de működik és ez a lényeg. ![]() A 16F628-as próbapanelt Mickey5 oldalán olvashatóak szerint építettem és a hozzávaló kiegészítő paneleket is. OFF: köztudott, hogy a legtöbb processzor (a PIC-et is beleértve) füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, akkor már nem működik. ![]()
Szép munkák, gratulálok.
![]() ![]()
Hmm Akkor azért volt ismerős a kinézetük.
![]() Idézet: Nem lehet az olyan rettenetes, ez innen is látszik. Ilyen kis NYÁK-ok esetében a kézi rajzolás szerintem inkább profizmus.„Viszont nem véletlen, hogy nem mutattam (eddig) meg a panelok másik oldalát.” ![]()
Grat. Én csak most kezdtem el foglalkozni PIC-el, de sajnos időhiányában még nem tartok itt. Az LPT-portos égető már készen van, már csak kipróbálásra vár.
A végén látható belső világítás halványító saját fejlesztés? Ha nem, megmondanád, hol találtad? A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
Üdv! Működik az égetőd? Mert mint a pickit2 fórumon kiderült neked 100nF van a Pic USB részén (eddig nem is figyeltem erre a képeiden), és oda 470nF kéne, vagy legalább 330nF.
A Z.Szilvásy féle verzióban 100nF van a tudomásom szerint.
Akkor elég rosszul tudod: Bővebben: Link, jó az 330-nak is, én is építettem már ebből.
![]() A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |