Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   419 / 843
(#) Proci_85 válasza satlokk hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
A bal oldali résekbe véletlenül nem passzol ez a kapcsoló: Bővebben: Link
Kis csiszolással, festéssel, deprez műszer cserével egész pofás tápot lehetne belőle varázsolni.
Egy hasonló átalakított doboz. Az hiszem Siemens PLC ment benne: Bővebben: Link
(#) satlokk válasza Proci_85 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Igazad van én gondoltam rá,még két kapcsolót kell beszereznem,egynek meg két áromkörösnek kell leni a műszer átkapcsolás véget.De adig is kell valamilyen tápegység és így készült el ez a változat.
(#) c27 hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok.
Megépítettem Alkotó 2.7.1-es tápegységét. Majdnem minden működik egy problémám van vele mégpedig az, hogy ha letekerem az áramkorlátot és a feszültség is le van tekerve nem világít az áramkorlát led, majd szépen lassan tekerem felfelé a feszültséget (az áramkorlát teljesen letekerve van még) egyszer csak elkezd emelkedni kb 4V-ig ezután már világít a led is, de nem megy le 0V-ra a feszültség ha letekertem az áramkorlátot. PL: 4V-on vagy afelett hagyom a feszültséget és letekerem az áramkorlátot akkor megmarad a 4V ha előtte 4V-nál nagyobb volt a fesz akkor is 4V marad a letekert áramkorlátnál. Ha tovább tekerem lefelé a feszültséget akkor lemegy 0-ra de kialszik az áramkorlát jelző led. (Még egy olyan jelenség is van, hogy ha 4V határára tekerem a feszültséget 0-ról és az áramkorlát le van tekerve akkor 4V-nál amikor elkezd világítani a led kicsit visszaesik 3,7V-ra és néha ki is alszik a led majd ha tovább tekerem a feszültséget ismét kigyullad, de 4V fölé nem megy letekert áramkorlátnál.)
Mi lehet a hiba oka vagy hogy lehet orvosolni?
Amúgy ezt a tápot építettem meg a 4 tranzisztoros változatát.
(#) GyurikaBx válasza c27 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia! Nálam egy IC csere megoldotta! Más típusút raktam bele azóta hibátlan!
(#) yagi hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Milyen potit ajánlanátok labortápba?
A lomexnél található két típus közül melyik lehet a jobb?
Az egyik piher, erről van adatlap, a másikról csak kép, az utóbbi olcsóbb típus.
(#) emmzolee válasza yagi hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Én ilyet használok. Sokkal pontosabban be lehet állítani, mint a simával.

Helipot
(#) yagi válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nekem is tettszene ez a megoldás, de ez 1300Ft körül van .
Sima potival pedig úgy oldanám meg hogy lenne durva és finomszabályzó poti is, még így is olcsóbban jön ki. Persze ha lenne rá zsozsó akkor nem kellene agyalnom ezen
Valamint egy dupla tápról lenne szó, áramkorlátozással, tehát vagy 4 db kellene abból amit ajánlottál, vagy 8db ahogy én szeretném, tehát árban lenne azért különbség.
(#) emmzolee válasza yagi hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Te tudod. Ezen én is agyaltam annak idején. De a francba is gondoltam egyszer csinálok tápegységet és sokkal jobb lenne a többfordulatos potival. Ezért megvettem.

Azt is meg csinálhatod, hogy a fesz szabályzónak veszel helipotot, az áramhoz meg sima potit. Azt úgy sem kell olyan pontosan belőni.
(#) yagi válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Hát majd még átgondolom, igazából ma álltam neki az egésznek, pontosan még nem tudom hogy milyen kapcsolás lesz megépítve, illetve annyit már biztosra tudok olyan kapcsolás nincs ami mindenben megfelelne nekem, így valamelyiket átfogom egy kicsit alakítani. Egyenlőre úgy néz ki hogy attila86-nak az előszabályzós tápjának a főszabályzója, de sima áteresztőtranyóval, és előszabályzó nélkül ( inkább hangfrekis áramkörökhöz kellene a táp, és egy kicsit óvakodok attól az előszabályzótól, bár attól még lehet hogy jó), valamint 5A-ra állítom be a kivehető áramot ( a trafóm és a hűtőbordák már megvannak, mindkettő igen combos, bírni fogják ). Valamint a szintén attila86 által tervezett mikrokontrolleres panelmérő fog belekerülni, természetesen duplán. És még valami, lesz egy olyan funkció is benne, amellyel ki lehet választani hogy áramgenerátoros üzemmódra váltson ha elérte a beállított értéket, vagy kapcsolja le a kimenetet.
És jobban megszűröm az egyenirányított feszt.
Egyenlőre idáig jutottam elméletben.
(#) Proci_85 válasza yagi hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Hello

Magam részéről 10x-es helipot ajánlok. Vaterán jó áron lehet beszerezni ezeket. Most rendelek 4db 10k-s helipotot 1000 Ft/db áron 10x-es forgatógombbal együtt. Ha kell, megkérdem van-e még.
Áramkorlátnak meg bőven elég a sima poti. 3-5 A-t simán átfogsz meg ott nem is kell akkor precizitás.
(#) c27 válasza GyurikaBx hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nekem lm324N van benne elvileg ez is kell, te milyet tettél bele? Esetleg ezen nem lehet állítani valahogy?
(#) _vl_ válasza c27 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Milyen gyártó?
(#) proba válasza Proci_85 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Jó potenciométerrel szerintem a durva/finom szabályzó a nyerőbb.Bár ez erősen felhasználás függő.Ha sűrűn kell tekergetni, kevésbé fontos a pontosság (0-0,2V, egy erősítőnek mindegy hogy 12V vagy 12,2V esetleg 30V vagy 29,8V ) akkor sokkal gyorsabb a durva potenciométer. A helipot akkor előnyös ha legtöbbször nagyjából ugyanabban a tartományban kell nagyon pontosan beállítani a kimenő feszültséget.
(#) c27 válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
ST van ráírva. De nem lehet más a baja? Esetleg nem jó benne egy ellenállás vagy hasonló? Vagy próbáljam ki kicserélgetni az ic-t még van itthon vagy 3db.
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Amúgy az árambeállító és feszültség állító trimert hova kell állítani vagy mi alapján kell beállítani azokat?
(#) Koree hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok.
Két hónap szünet után nekiveselkedtem befejezni a labortápom.A jövőhéten végre már kész lesz. :eeknoes:
Ma megcsináltam az előlap matricázását.Nem lett 100% mivel ez az első ilyen művem,picit a jobb oldala elferdült,de hát majd a következő csak jobb lesz.Íme pár fotó.
(#) sirály12 válasza Koree hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nagyon szép munka, irigykedő szmájli nincs?
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
- Hogyan "működik együtt" a rádiótechnikás tápegység a relés előválasztóval (Én csak Proli007 tápjával próbáltam ki)?
- Az előlap kettő tápegységre utal, de a dobozban csak egyet látok (a kép jobb felső sarkában az asztalon van a másik), és előválasztóból is mintha hiányzna még egy.
- Sok helyen találkozok olyan alumínium profillal, amiből nálad is készültek az "él-gerincek". Hol lehet ilyet beszerezni?
(#) micimacko válasza Koree hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szép, igényes munka!
(és magyar feliratok! ) Nagyon teszik!
(#) apac hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Megépítettem az alkotó féle 2.7.1-es tápot. Minden működik rajta kivéve az áramkorlát nem. Az áram korlátot nem lehet 1A alá vinni. Pl ha beállítok neki 12V-ot akkor 1A amit minimum kiad. Ha 5V-ot akkor pedig 0,4A. Az áramkorlát led közben folyamatosan világit. A max áramot kiadja csak szabályozni nulláig nem lehet.
(#) Teaway válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Ami az asztalon van, az a másik fölé lesz szerelve; ott van a hűtőbordán a "helye".
(#) zenetom hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítette már valaki ezt a tápot: BSS elektronika - Labortáp?
Szeretnék magamnak (már évek óta ) egy labortápot, de eddig nem kezdtem neki, mert mindenki mást mondott, aztán hagytam az egészet.
Szóval van valakinek erről a kapcsolásról véleménye?
(#) proli007 válasza apac hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Hello!
Ha 12V-ra 12ohm-ot teszel, akkor 1A folyik. Ha ugyan erre ellenállásra 5V-ot kapcsolsz, akkor tényleg 0,4A. Vagy is fogalmunk sincs mivel terhelted, hogyan mértél.
De lehet, hogy a D1 diódát tetted fordítva a panelbe, ezért nincs áramkorlát.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Hello!
Nem van, volt.. Ha visszaolvasnál, láthatnád, hogy számtalan hozzászólás volt már erről. A legtöbb kérdés az volt, miért nem jelzi a LED3 az áramkorlátot. Válasz, mert nem arra szolgál.
De nem tudom miért a BSS-ről választasz táprajzot, mikor itt a fórumon számtalan sokkal korrektebb táp rajza található?
üdv! proli007
(#) zenetom válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!
Köszi a választ!
Régebben jártam ebben a témában (vagy egy hasonlóban) és mindenki mást írt, ezért nem tudtam eldönteni hogy mi legyen..
Ezért most sem merek innen választani (a bőség zavara?).
(#) proli007 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
"Én határozott vagyok! - Vagy mégsem?.."
Látom még nem vagy nős. Választasz, -- aztán tűröd...
(#) zenetom válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Idézet:
„Látom még nem vagy nős”

Eddig még "megúsztam" a dolgot, szerencsére a nőkkel nincs problémám. Ugyanis ha nincs nő, nincs vele probléma (bár néha jó lenne ezen változtatni). No de ez már kívül esik a tápegységek hatókörén.
(#) c27 hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok.
Csak nem bírok rájönni mi a baja az alkotós tápegységnek 2db-ot is építettem mindkettőnél ugyan az a hiba. Letekerem a feszültséget és az áramot áramkorlát jelző led nem világít kezdem tekerni a feszültséget kb 2V körül halványan el kezd villogni kicsit továbbtekerve világít és visszaesik a kimeneti feszültség kb 0.5V-tal. Amúgy az áramkorlát normálisan működik ezt a tartományt kivéve, a feszültség is szabályozható normálisan. Mi a fenéért csinálja ezt a tápegység?
(#) apac válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Egy normál 12V-os autó izzóval próbáltam.
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Idézet:
„No de ez már kívül esik a tápegységek hatókörén.”

Dehogy.... Ha a laborban is tud főzni...
Következő: »»   419 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem