Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 151
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Hello! Nézd meg, hogyan oldottam meg, a motor visszavezetését. Az U2b IC kimenetén, 0..4V feszültség jelenik meg, a PWM-től függően. üdv!
(#) vargalaszlo0405 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Üdv!
Bocsánat de elvesztettem a fonalat... Hol nézzem meg? Illetve milyen ic? Az a helyzet, hogy még nincs konkrét kapcsolásom sem amiből kiindulhatnék a kivezérlés jelzőre csak a ford. szab. van meg. De ha tudnál javasolni egyet az nagyon jó lenne.
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Hello!
Nem tudom kire mész. Avagy mit szeretnél használni. Számtalan kivezérlésmérő és IC van akár itt a fórumon is, abból választasz és össze lehet a kettőt illeszteni. A másik topikban javasolták, hogy a meghajtó fokozatot is lehet mérni, az is jó ötlet, akkor nem kell ez az illesztő fokozat sem, csak egy RC integrátor. De akár 4 Led-re egy LM324-ből kialakított komparátor is lehet, (pld. ehhez hasonlóan) de annak több alkatrész igénye van. De egy LM3914-is, teljesen jó, az ugyan 10 Led-et tud hajtani, de elhagyható akár a fele is, ha nem kell az összes Led. üdv!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2013
(#) vargalaszlo0405 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Köszönöm!
Ez már jó lesz csapásiránynak. Minél egyszerűbbet szeretnék. LM324 es kapcsolás (az első amit javasoltál) szimpatikus, egyszerűnek tűnik. Gondolom meg lehet oldani, hogy ne csak a 11.5 V és13V között mérjen...
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Persze, csak egyforma értékű ellenállások kellenek bele és már is lineáris a dolog..
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 / 1
 
Hello! Megrajzoltam, hogy egyértelmű legyen.. üdv!
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van nekem 6db BA6124-es ic-m.Ez az ic,ugyebár 5 ledet vezérel,de kérdezném,hogy össze lehet-e úgy kötni 3db-ot,hogy 15 ledet vezéreljen egy csatornába? Köszönöm.
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Esetleg nem úgy kell sorosan kötni,hogy az első ic utolsó lednek a jelét egy kondin keresztül vinni tovább a következő ic-nek a bemenetére?Aki tuja ezt kérem segítsen!
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Szia!
Próbáld meg a leosztott bemeneti feszültséggel vezérelni a második IC-t így: Bővebben: Link.
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Nagyon köszönöm,meg próbálom,és ha működne,meg próbálnál nekem 3 ic-ről sorosan egy kapcsolási rajzot készíteni?
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Nem kell nagy rajztudás ehhez, csak tégy mindegyik IC bemenetére egy pár kiloohmos potmétert és ezekkel lődd be az IC-k közötti sima átkapcsolást.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Össze huzagoltam próba kép,csak annyi a baj vele,hogy a második ic sokára kezd el dolgozni.
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Értem,köszönöm a segítséget.
(#) vargalaszlo0405 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Köszönöm!
Így biztos menni fog, ez nagy segítség. Gyártok nyákot, veszek ic-ket és mehet.
Még a végén egész komoly lesz a cimbora mézpergetője
(#) vargalaszlo0405 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Üdv! Elkészítettem a nyákot... úgy ahogy sikerült. Szeretnélek megkérni, hogy ha van időd nézd át, hogy jó e? Igyekeztem ahogy tudtam de még mindig csak world be sikerült beilleszteni
remélem azért látszik annyira amennyire kell.
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Hello! Jónak néz ki, bár egy ellenállást pluszként látok benne, ami a poti közepéről a GND-re megy. üdv!
(#) vargalaszlo0405 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Nagyon köszönöm! Így már ki merem nyomtatni. Amúgy valóban lehet, hogy az plusz alkatrész, megnézem.
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Hello! Ha már így bele lendültünk a módosításba, had módosítsak én is rajta, hogy cseppet ésszerűbb legyen.. üdv!
(#) vargalaszlo0405 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Tehát 1K kerül mindenhova és így lesz lineáris...jól értem? Illetve nem kell 250K -s poti elég a 10k-s nagyobb előtét ellenállással. Eszerint a kapcsolás nem változik csupán az értékek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) proli007 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Az R1/C2 integrátoron létrejövő egyenfeszültséget hasonlítja össze a referenciával. A referencia feszültség növekedés arányos az ellenállások értékével. Ha a referencia egyforma ellenállásokból áll akkor lineáris a dolog.
Azért változik a kapcsolás, mert R1 máshova került, más a funkciója. A P1 egy feszültség osztó, R1/C2 egy RC integrátor.
üdv!
(#) havranarpi hozzászólása Jún 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni ezzel a kivezérlésjelzővel kapcsolatban Bővebben: Link
Megépítettem mindent ahogy a cikk is közli.(Rengetegen építették már ezt a típust -én most rugaszkodtam neki harmadjára és semmi)
Tehát minden ugyan az az alkatrész ami a cikkben van és minden ugyan úgy áll hibátlanok -kimértem őket.-
9V-os elemet tettem tápforrásként és telefonról próbáltam meghajtani ,de nem történt semmi.
Ha végighúztam az ujjamat a tranzisztorokon a nyákoldali forrasztásokon akkor kivillantak a ledek.
De semmi több nem történt.
Mi lehet a gond ebben az esetben?
Üdv!--Arpi--
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Hello!
- Elsőként adj egy 1kohm-os ellenálláson keresztül +9V-os feszültséget a második tranyó bázisába. Ekkor az összes Led-ek jelezni kell.
- Ha így működik, akkor az első erősítő fokozatnál van gond, vagy kicsi a bementi jel. Mérj feszültségeket az első tranyó lábain.
- Ha van egy kis 6..12V-os trafód, annak 50Hz-es feszültségét kapcsold a bemenetre, és szabályozd a potit. Szép sorban ki kellene gyulladjon az összes Led. (9V tápfesznél, nem biztos, hogy teljesülni fog, hogy az összes ég..)
üdv!
(#) havranarpi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Itt van róla pár kép:
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Jól látom a homályban, hogy a két dióda fordítva van bekötve? Mert akkor nem is fog működni. Nézd meg a kis fekete vonalat rajta, arra áll-e mint a rajzon..
(#) havranarpi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
És tényleg!
Köszönöm.
Megcserélem illetve a táprésznél a hidegítő kerámia kondim 100nF helyett 10 nF nem sokat dob rajta de azt is kicserélem.
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Nem látom a BAT diódákat helyesen ültetted-e be. Minden esetre tőlük a panel közepe felé van egy 4,7µF kondenzátor. Annak lábait kösd össze, így az első tranzisztor 1k kollektor ellenállásáról a feszültség némi áttételen keresztül a LED-ekre kéne jusson, java részük akár világíthatna is szépen. Tanulságos lenne a beszámolód erről a kísérletről.
Az előbbi két HSZ-t csak most olvastam.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Köszi.
Megpróbátam és rövidre zártam a lábait a kondinak vagyis összekötöttem.
És minden led világított
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Elő kéne venni a voltmérőt és megmérni az összekötött kondi lába melletti 1k ellenálláson mekkora a feszültség. Tehát az ellenállás egy-egy lábára megy a mérőcsúcs. Ha 9V-tal táplálod akkor 4V lenne az ideális érték. Amennyiben kevesebb, akkor az első tranzisztornak kell a körmére nézni. A tranzisztor számát olvasd le, és mérj rá az ott lévő másik három ellenállásra.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Azt nem is írtam, hogy a kondenzátortól kezdődően teljesen jó a kapcsolás A BAT diódák bekötése így megfelelő.
(#) havranarpi válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
0.5V van a 2 láb között
A tranzisztor Emitter -bázis lábai között dióda mérővel tépfesz nélkül 0,663-at mértem
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2013
Következő: »»   105 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem