Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Légkondi készítése
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 46
(#) makelele válasza huhuu hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
:yes:
(#) sniperx válasza makelele hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Üdv!

A kútban emlékeim szerint 18-as lágy rézcsőből van a spirál, de persze lehet más méretből is.
A lényeg: a palástból számolj felületet! Nálunk valamivel több, mint 1nm palásttal van lent. (nem emléxem pontosan, hány méter volt) Ez elég drága játék, de megéri!
A hőcserélőknél a felület és a hővezetés a lényeg. Valaki írta feljebb, hogy az egyik közeg leadja, másik felveszi, így a betáp oldal lehűl, a másik melegszik. Ez badarság, már ne is haragudj...
Én dolgozom ipari hőcserélőkkel is, amit szedtem is már szét. Azért nagyon tuti mindegyik, mert hatalmas felületet hoznak létre a két oldal között, kis külső tokozás mellett. (drágák is keményen)
A forró betáp oldal sosem hidegebb, mint a kimenő, fűtendő oldal!!! (fizika!!!)
Az autók hűtőjéhez hasonló dolgot képzeljetek el, csak nyomásálló kivitelben, áramlástanilag optimalizálva. (ha valakit érdekel részletesebben, szívesen leírom, hogy is néz ki a dolog, de szerintem ide nem illik)

A kúttól a tetőtérig egyszerű 1/2" KPE cső van vezetve, a föld alatt az épületig 125-ös béléscsőben, 1,5cm vastag csőszigeteléssel.(sima vizes boltokban kapható szürke csőszigetelő)
A falba be van vésve, a szigetelés ott is rajta van, plusz az épület 8cm Nikecell szigeteléssel van ellátva, ami ugye takarja a csöveket is.
A rendszer zárt, tehát nem felszívom a kútvizet, majd visszafolyatom, mivel ehhet nagyobb teljesítményű szivattyú kellene. (több villanyszámla, nagyobb hang, nagyobb szervízigény)
A csőrendszer az elején fel van töltve a hálózatról, és ennyi. (egy zárt kiegyenlítő van csak még benne pluszban)
A szivattyú egy Grundfos UPS (egyszerű fűtésnél használható keringető, 3 fordulatszám állítási lehetőséggel)

A falfűtés csövek 3 éve voltak 70e körül a teljes tetőtérre. (kb 40nm) Ebben vannak osztók is, ami eléggé megdobta, de a több helység miatt kellett.
Amúgy ha írsz nekik email-t, küldenek árlistát. (anno én is így csináltam)

Remélem mindenre válaszoltam...

Ja, a kondenz!
Na, az nincs!
A felületi hűtés lényege, hogy a hűtőközeg csövei be vannak ágyazva a fal/plafon anyagába, tehát nagyon nagy felületről gyűjtik a meleget.
Elvileg lehetne, de ahhoz nagyon nagy teljesítményű hűtés kellene, amihez egy ásott kút a maga pár m3 vízével kevés. (klímagéppel elérhető lenne)
Nálunk az a tapasztalat, hogy nyáron max 17-18C-ig megy fel a kútból jövő víz, ott meg nincs kondenzáció.
(12-13C felett már nem jellemző)
(#) tatabike hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
Sziasztok,

én olyasmit találtam ki, hogy egy kipurcant cirkó hőcserélőjét engedem a kútba két szál csővel, egyiken le, másikon feljön a víz, ami zárt rendszerben mozog egy szivattyúval, tehát a kút vizét nem használja (nem mozgatja). A másik oldalon pedig egy autóhűtőn nyomnám át ezt a vizet, amin keresztül egy venti szívná a levegőt és juttatná el szigetelt, mondjuk 110-es PVC, vagy a páraelszívóknál használt alu 100-as csövön keresztül a hűteni kívánt helyiségbe. Azért gondolom ezt így, mert a gépészetet el lehetne helyezni a pincében is, és onnan már csak a hűtött levegőt kellene feltornázni a lakótérbe, nem a vizet. Az egészet pedig vezérelhetné egy termosztát, fordítva bekötve (Melegben be-, ha lehűlt, akkor meg kikapcsolná a rendszert.) Mondjuk ezek csak tervek még, mert jövőre szándékozom valami kis hétvégi házat beszerezni, és mindenképpen olyat szeretnék, ahol van kút, és esetleg pince is. Érdekelne sniperx véleménye is erről, ahogy olvastam a topicot, Ő már jártas a témában, és természetesen mindenkinek a hozzászólását is várom, hogy jó-e ez, vagy nem jó. Sógorom telkén kéne ilyet csinálni, árnyékban 30 fok körül is olyan 6-7 fokos vizet ad a fúrt kútja..., abban szokta hűteni a sört meg az ásványvizet...

TaTa
(#) makelele válasza tatabike hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Szia tatabike.Ezzel at ötlettel nekem csak az a bajom,hogy a levegő eléggé érzékeny a hőveszteségre és minél tovább szállítgatod annál jobban melegszik.Én ha visszaolvasol tegnap kipróbáltam ezt de a kútvizet keringetve és közvetlen a hűtőről szívattam a ventivel a hideget.Nagy volt a hatásfoka ahhoz képest,hogy 35 fokban csináltam az udvaron.A helyedben csinálnék 2-3 szép kivitelű fém vagy műanyag dobozt az elejébe ventit a hátuljába autó vagy egyéb hűtőt és ha tényleg 6 fokos vizetek van szépen sorba kötném és az már ténylegesen hideg lenne.Ha pedig a kútvizet keringeted akkor olyan intenzív hűtéssel számolhatsz szerintem amilyenre gondolni sem mertél talán.Csinálj egy egyszerű próbát hidd el megéri.De a próba során is mindenképp egy olyan hűtőt csinálj amin átszívható a levegő.Nem jó pl egy kicsi lapradiátor mert azt is próbáltam ugyanabban a dobozban de sima meleget fújt a venti mert nem tudta ugye átszívni rajta a levegőt.Viszont a dobozt úgy kelle megcsinálni,hogy kondenzvízre számíts mert nekem a 12-13 foks víznél is volt már.De ez megoldható sszerintem.Ha kész lesz rakok fel képet hátha segít valakinek valamit.Persze kérdés még a fúrt kút vízhozama is?Nekem gyűrűs a kút és a visszaág is visszamegy tehát nincs vízfogyás csak minimális melegedés.Habár tegnap kb 2 óra próba során a kút vize hűlt!!! 1 fokot.Gondolom mivel a tetejét szívattam talán az alján hidegebb volt és az is eljutott valahogy a csőbe.Akármit is választasz szerintem érdemes egy próbát csinálni mert a saját kútkondi adja a leghidegebb levegőt Ja és a dobozt is hőszigetelni ám.
(#) tatabike válasza makelele hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Szia makelele,

tudom, hogy a levegő az hirtelen fel tud melegedni, illetve kihűlni, de pont ez a tulajdonsága teszi alkalmassá arra, hogy ilyesmire használjuk. Én úgy gondoltam, hogy felesleges a földszintről, illetve a pincéből még feltornázni a vizet, ezt egyszerűbb megtenni a levegővel. A hőfelvételt a szállítás közben pedig úgy tervezem kivédeni, hogy a csövet, amelybe a venti nyomja a hűtőn átszívott hűtött levegőt, körbeveszem egy dobozzal (gipszkarton, ez az egyik szakmám ) és a kifúvás helyéig teljesen körbeszigetelem, hungarocellel, gyapottal, vagy hasonlóval. Lehet, hogy az elindítást követő első néhány percben még nem lenne fagyasztógép, de ha már lehűti a csövet, a többit megfogja a szigetelés, úgyhogy minden oké. Szerintem minél rövidebb a víz útja, annál egyszerűbb és főleg olcsóbb a dolog. Nem akarnék rá annyit költeni, mint egy tényleges légkondira. És persze a hibalehetőség is sokkal kisebb. Na és az sem elhanyagolható szempont, hogy a gépészet relatíve messze van a felhasználás helyétől (zaj). A kút vizét nem akarom keringetni közvetlenül, zárt rendszert akarok, desztillált vízzel feltöltve, vagy akár fagyállóval, és akkor télen sem kell germózni vele sokat. A desztvízzel és a zárt rendszerrel megspórolom pl. a hűtő eliszaposodását, meg ilyesmiket. A cirkókban lévő hőcserélők pedig rendkívűl jó hatásfokúak, majdnemcsak annyi hideget veszítek az alkalmazásával, mintha pl. hosszabb úton kéne járatnom a vizet, fel a lakótérig. Gondold el, 10-11 liter 70 fokos vizet tudnak csinálni percenként a hideg csapvízből. Ezek szerint egy átlagos autó hűtésrendszerét percenként kétszer át lehet forgatni. A vízcsövek ugyan hosszabbak, de átmérőjük kisebb, de ha mondjuk percenként csak egyszer át tudom forgatni a rendszer vizét, már az is nagyon jó szerintem. Amúgy mint már említettem, ezek tervek, még nincs meg a konkrét hely, a 6 fokos vízű kútja a sógóroméknak van a hobbitelkükön, ahol jó lenne ez a hűtés, mert faház van, 2 méterre a kúttól, csak sajnos egy ponton megdől a dolog: nincs villany kb. 3 km-es körzeten belül sehol... De már tervezzük a szélerőműves megoldást, mert ugyan van egy szivattyú adapter, amit a fűnyíróra lehet kötni, de hát ugye a benzin drága... A szélerőművel meg lehetne oldani, hogy áramtermelés kihagyásával egyből a szivattyút hajtsuk, szóval ötlet és lehetőség van bőven. Itt meg sok hozzáértő és kísérletező ember van, tehát sokszoros az esély a lehatékonyabb és legolcsóbb megoldás megtalálására...

TaTa
(#) fester válasza makelele hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Hali
Gratula!!!
Na lehet hogy nem hiszed el de nekem nincs kondenz viz probléma mert eceröen nincs!!!!!!
Egyedül akkor jelenik meg ha nem megy a venti.!!!
Szoval nekem kb 35 40cm mély a doboz,nem volt kéznél hungarocel,ezért purhabbal kentem ki a dobozt belörül,és azal lett a höcserélö is rögzitve,nincs fars levegö szivás,totál a hütöröl szivja a levegöt!Tapasztalat még hogy ha szobában 29 fok van és 16 fokos viz folyik be ,venti maximumon teker,a golyos csapal be lehet ugy álitani hogy a kifolyo viz 28 fok!!
Tehát a lefulyt levegö hömérséklete függ a ventilátor által szálitott levegö menyiségétöl,a viz höfokátol és anak áramlási sebességétöl!
Én ugy szoktam kezden a szoba lehütését hogy a venti 3as max sebesség.és nekem ugye gravitácio miatt folyik a viz,30-40 perc alatt 50 liter!
eredmény nincs kondenzviz vagyis még sosem látam,+spricelni szokot az aszony vizetkevés öblitövel elegyitve az illata végett.
na az 1 perc és eltünik pedig spricel rá nem keveset..
Talán ha kisebb teljesitményö lenne a venti és szivatyu keringetné a vizet zárt rendszerben,akkor tuti lenne nálam is kondenz viz!
De most nincs egyenlöre!
(#) makelele válasza tatabike hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Szia tatabike.
Ha gipszkartonnal foglalkozol akkor aránylag valóban egyszerű a megoldása a csövezésnek ahogy említed is.Abban is egyet kell értsek veled,hogy a levegő pl kevésbé "veszélyes" mint a víz.Szó mi szó a mai kisérletem végül is kudarcba fulladt mert a frankó lada hűtő folyatja a vizet Én voltam a marha mert nem próbáltam ki rendesen a tömítettségét.Holnap kicseréltetem.Szóval nem mindegy,hogy az oxigén szivárog a lakásban vagy a kút vize Viszont a te ötletedhez szerintem viszonylag erős ventillátorra van szükség nem?Meg a csövek is ,hogy miből legyenek?Mert a műanyagot tényleg nagyon szeretik az ilyen olyan kis garázdák.Tehát a beszívott levegő szűrését és a rendszer időszakos fertőtlenítését mindenképp a megoldandó feladatok közé sorolnám ami azért nem is egyszerű és nem is olcsó dolog lehet.Habár én teljesen laikus vagyok de gondolom.Remélem sikerül a trükköd.Én amúgy nem lebeszélni akartalak csak a számomra egyszerűbbnek tűnő megoldást ajánlottam. Ezt is csak azért gondolom jobbnak mert már próbáltam de a léghűtést még nem A 12 voltos autohűtőventin nem gondolkodtál?Na az elég komoly teljesítményt ad le és akksid biztosan van.Mondjuk nem tudom mennyi ideig menne.De ha más nincs az is egy megoldás.Amúgy az anyagiakat nézve nem drága a vizes sem mert tulajdonképpen csak a venti +burkolat na meg egy valamilyen hőcserélő hűtőre van szükség.Pár ezer ft-ból megvan.Meg két db félcollos slag amiből 20 m 1000.-ft a tescoban.Az sem sok.Szólj ha siker van kiváncsi vagyok
(#) fester válasza makelele hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Ha nem tud elég levegöt szivni a venti akkor lasistsd a viz áramlását,
Ha meg van valami jo ventid had nyomja max gözön mondjuk joban melegiti a hütöben a vizet kevésbé fuj hideg levegöt de ahogy elvonod a szobábol meleget, egyre hüvöseb lesz a viz is meg a levegö is amit lefuj.
elvileg amilyen hideg a vized olyan hidegre tudnád hüteni a szoba levegöjét!
Enek a jo nyilászrok és pl szigetelés.
egyik haverom belül vonta be hugarocel el a szobája falát,nem a legjob ötlete volt szerintem de nála tuti müködne ez a feltevésem...
Lehet hogy hülyén fogalmaztam meg dolgokat,de fáradt vagyok kisé.
remélem érted mire célzok
(#) tatabike válasza makelele hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Szia makelele,

én is autó ventillátorára gondoltam, ami azért jó, mert a modernebb autóhűtőkben rá vannak építve a radiátorra, és teljes felületről szívják a levegőt. Amerre meg kifújják, oda lehetne kreálni egy szűkítőt, és mondjuk egy fém bordázott alucsőben elvezetni. Ezek a csövek konyhai páraelszívókhoz valók, alapállapotban össze vannak nyomva kábé fél méteresre, de három méterig kihúzhatók, és 2ezer forint körül lehet kapni. Na most én sok ilyet építek be konyhákba, meg fürdőkbe, és azt tapasztaltam, hogy egy kis pöcsköszörű páraelszívó is elég rendes szelet tud csinálni bele, ezért szerintem az autóventi túl sok is lenne ehhez, úgyhogy azt le kéne szabályozni, az biztos. Amúgy akkus táplálással azok nem sokáig működnek, egy átlagos méretű is 10-12 ampert vesz fel működés közben. Alapjáraton dörmögő motornál észre is venni, mikor bekapcsolnak, mert annyira leterheli a generátort, hogy esik a motor fordulata jócskán. A levegőszállításuk meg nagyon durván sok, emlékszem tavaly járó motornál nyitva volt a motorháztető, benyújtottam a lábam a gázpedálhoz, kicsit túráztattam, és beindult a venti a hűtőnél. A nyitott motorházető és a szélvédő közti pár centis résen olyan szelet tolt, hogy a kocsi teteje fölött lévő fejemen lobogott a hajam... Egy erős, szabályozható táppal be lehet lőni a levegőszállításukat szerintem. Vagy ha elég egy kisebb, beépíthető 230VAC-s, még jobb. Ki kell kísérletezni. Feltétlenül közzéteszem, ha jutunk valamire, egyelőre a piát hűtjük a jéghideg vízben csak....

TaTa
(#) sniperx hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
A levegős megoldás sokal egyszerűbbnek tűnik, de mégsem az!
A légbefúvásos klímáknál (ami pl üzemcsarnokokban, bevásárló központokban van) eléggé oda kell figyelni a keresztmetszetekre, valamint a szigetelésekre.
A csöveknek nagyságrenddel nagyobbnak kell lenni, mint a vizes rendszereknél, amikre a szigetelés nem olcsó!
A gerinc a legvastagabb, és helyiségenként lehet szűkíteni a leállásokat.
A másik a hang. Indíts el egy 125-ös, vagy vastagabb csőrendszer egy pontján egy ventit, a túlsó oldal még hangosodhat is!
A levegő hőkapacitásáról még nem is beszéltünk.(fajhő) Ettől melegszik könnyen a levegő, ami nekünk nem az igazi, mivel így rengeteg levegőt kell megforgatni.
Amúgy a vizet egyszerűbb szállítani, ha zárt rendszerben gondolkodsz.
Levegős rendszerek erre is érzékenyebbek, sokat rontanak a kanyarok az áramláson.
A baktériumos dolgokban is egyetértek az előttem szólókkal, mivel nem mindegy, ha szobában elhelyezett ventis hűtőben gondolkodtok, hogy csak a szobai hőcserélőt kell fertőtleníteni, vagy egy hatalmas csőrendszert...
(#) sniperx válasza tatabike hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Még annyit, ha a venti hangját sikerül is elcsendesíteni (teljesen nem lehet!), a befúvási pontoknál megint képződik hang, ahogy átmegy a levegő a rácson.
A cégnél, ahol dolgozok, ilyen rendszer van, és elég jó hangja van.
(engem spec alvás közben zavarna, ezért csináltam meg a felületi hűtést, ami hangtalan.)


(#) fester hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
Sniperx hozzászolásán érdemes mélységesen eltöprengeni!
(#) makelele válasza tatabike hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Lehet inkább a fűtőventivel kellene próbálkozni.Annak szerintem kevesebb a fogyasztása is és komplett kész a vetérlése.
(#) sniperx válasza fester hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Átgondolni mindenképpen
Amúgy köszi...
(#) makelele válasza fester hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Érdekes,hogy nincs kondenzvized.Ezekszerint kissebb a hőkülönbség mint nálam.Igaz én kint a szabadban próbáltam kb22 fokos eltérés volt a víz és a levegő között.Megaztán nem is tudtam rendesen szeműgyre venni mert folyt a hűtő .Azt hittem valamelyik csatlakozó de kiderült ma ,hogy a hűtő sajnos ereszt.Holnap megpróbálom kicseréltetni.Csak mostmár ugyanilyen lenne jó mert ehhez készült a ház is.Legfeljebb új hátulja lesz.Nálam azért is hidegebb a víz mert folyamatos átfolyás van közvetlen a kútból.A szivattyú nemtom mennyit termel de tavaly amikor próbáltam már ilyesmit 3-4 óra múlva is jéghideg csövek mentek a tűző napon!!Az ilyen rendszert nagyon szigetelni sem kell mert akkora a vízhozam,hogy nem tud felmelegedni egyszerűen.Így nem csoda ha kiveri a pára szegény hűtőt.Mostmár nagyon kiváncsi vagyok mit sikerül kihozni ebből a rendszerből.Mostmeghogy már kezd összeállni a dolog itt a hidegfront De lesz még meleg Jó éjt.
(#) sniperx válasza makelele hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
Az átfolyás nálunk is folyamatos, illetve csak a szobatermosztát tudja lelőni, viszont a vízhőfok azért pár fokkal feljebb megy kánikulában.
Nem mindegy, hogy csak kidobsz pár méter csövet a napra, vagy ráültetsz-e egy jó nagy felületű hőelnyelő felületet! (nálunk kb 40-45m2 gipszkartont hűt!)
(#) sniperx hozzászólása Jún 22, 2007 /
 
A kazán hőcserélőjét elfelejtettem...
Szóval próbálkozni lehet vele, de szerintem kicsi a teljesítmény.
Mielőtt valaki hozzámvágná, hogy 18-20kw-os kazánból van, hogy lehetne kicsi, megint vissza kell térnem a hőcserélő témához.
A kazán hőcserélőjének felületét nem arra tervezték, hogy 8-10C-os hőkülönbséget egyenlítsen ki!
Az ipari folyadék/folyadék hőcserélők belseje több m2 nagyságrendű, még a legkisebbeké is!
A cirkóké jó, ha 1m2 lemez, amire körben csövet forrasztanak. (pl Fég)
(#) fester válasza sniperx hozzászólására (») Jún 22, 2007 /
 
szia nincs mit
(#) fester hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Emberek !!!
Én egy rézcsövel kezdtem tavaly nyáron.
Rézcsöre volt forasztva sárgaréz lemez,ugy kutyafutában ötlet és csinlás.
ez a cucc bevolt rakva egy müanyag csöbe,és a végén egy venti szivta a levegöt a csöböl.
nálam igy indult a dolog.a homlokomra fujta a hüvöset.
Nekem anak idején nem a mühelyem lehütése volt az elsödleges cél,hanem a venti fel spécizése mert olyan volt kb mintha hajszáritoval hüteném magam.
Szoval a fejemre fujattam elöször a levegöt hogy megne dögöljek a kánikulában.
A cirko kb enyit tudna!!!!!
nem tudhatom ki hol lakik,de körbe kell járni a környezö települések autobontoit,Méh telepeit!
Utánna kell járni egy normális höcserélöért!!
akár auto fütö radiátora is megteszi,de az a király amit eleve hütésre terveztek.Probállyatok ilyen döglött klima kültérilyét szerezni ami már a gázt elengedi valahol.ha vizel megtöltöd lácik hol lyukas és ragaszthato a dolog!
Az enyémbe aszem 12 méternyi rézcsö van. plusz a lemezek ami a lényeg ugye.
érdemes egy két klimás céget felhivni és érdeklödni,
vagy otvanak a régi ablak klimák,hátha valaki lecserélni erre a modernebb split klimára.
sajnos futni kell pár kört. de ha egyszer elkészül,nem kér kenyeret,na és a komplesszor sem fog bedögleni,és a gáz sem szökik el.

kezdek felbuzdulni én is,aszem veszek baumax ba pár méternyi rézcsövet azt bedobom a kutba.
egy fütésre valo keringetö szivatyu megtudná forgatni a vizet zárt rendszerben ? 7-8 méter a szint különbség...
Az a baj amikor már kellemes a levegö akkor elég oránként tölteni a tartályt.és hát néha kimegy a fejemböl ez az aproság.
béta verzi a buvár szivatyu távkapcsolás volt,de mivel nem birja csak 6 méterig felnyomni a vizet igy halott lett ez a verzio..
még anyit hogy Zoli barátom nevét foglalnám imába mert kaptam tölle egy klima kültéri hütöjét és nekem abbol van a szobában vizeshütö !


Egyébként ha most kezdenék hozzá ,van az a zöld hungarocel höszigetelö anyag házak falára.
na abol alakitanám ki a dobozt és pl fa ragasztoval ragasztanám mert az nem oldja a cuccot.
Citroen hütöt javasolnám még mert az marha nagy,majdnem mint a klima kültérije,csak ugye rohadt drága bontoban is.
De az elsö hütöm az álitolag barkaszé,1 évig használtam.a weblapon abba fehér hugarocelba van betákolva.
(#) fester hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Anak aki még nem látta itt a link klima menü gomb nál megnézheti.
ha meg láttad már hagyd figyelmen kivül....
(#) sniperx válasza fester hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
A csövek egy részére nálunk is van rézlemez forasztva! (felületnövelés)
Nem is rézlemez igazából, majdnem fólia vastagság, mivel 0,3-as, és tekercsben árulják, 30cm szélességben.
Amúgy szerintem kisebb teljesítményű cucc építéséhet elég lenne pl 1/2" horganyzott csőből készített cucc is.
Igaz, nehezebb a végtermék, ne sokkal olcsóbb!
Amúgy anno gondoltam arra is, hogy egyszerű duplasoros lapradiátort küldök le. (nem drága egy 0,6m x 0,8m méretsem)
Szóval lehet agyalni, érdemes!
(#) sniperx hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Ez valami brutál, de sajna ásott kútba nem fér le... (belsőnek viszont jó!)
Bővebben: Link
(#) sniperx hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Annyit tárgyaltuk itt a folyadék/folyadék hőcserélőket, gondoltam mutatok egyet:
Bővebben: Link

Ezzel lehet finomítani a rendszeren, ha véletlen párásodás lépne fel, de ehhez kellene még egy keringető!
A lényeg: az épületben a fűtéscsövekben mindig áramlás van, amikor hűtenénk a házat, így egyenletes lesz a hőelosztás, ebbe a körbe kell bekötni a hőcserélő szekunder ágát.
A primer külön kört alkot a kútban levő hőcserélővel.
A szekunder oldalt figyeled elektronikával, és ha véletlenül harmatponthoz közeledik, akkor a kút körének keringetését leállítod.
Így sosem lesz penészesedés, mert szabályzod a hűtővíz hőfokát. (de ez már megint megdobja a költségvetést laza 35eFt-tal, így csak érdekességképpen írtam le)


Amúgy a keringető szivattyús kérdésre: zárt rendszerben játszva felnyomja BÁRMELYIK fűtési keringető 7m-ig a vizet. Ha jobban belegondolsz, nincs is hova felnyomni, mivel a rendszer csurig van vízzel! A szivattyú dolga csak annyi, hogy nyomáskülönbséget képezzen a rendszerben, aminek hatására a folyadék áramlani kezd.
(Nem ide tartozik, de napkollektoros rendszereknél van az un. drain back rendszer, ott nincs feltöltve a rendszer teljesen, tehát ténylegesen emelnie kell a keringetőnek, de ekkora magasság még ott sem akadály)

A brutál hőcserélő linkje lemaradt, itt pótolnám:
Bővebben: Link
(#) sniperx hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Megint nem ment el....
Öregszem, vagy mi????
Bővebben: Link

De ide is írom:
http://www.expressz.hu/epitoanyag/szerelveny/showAdvert,3453042,229,1.html
(#) makelele válasza sniperx hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
Valóban nem mindegy,hogy mi van a slagon.Ezen igazán még nem is gondolkodtam. A puding próbája az evés ugyebár és nagyon remélem,hogy a bontóban ma kicserélik a hűtőmet és végre összerakhatom a ketyerét.Egyébként csak tájékoztatásul közlöm,hogy tegnap vettem néhány bilincset egy két kissebb csövet meg 2 Gardena gyorscsatlakozót amivel a slagot csatolom a készülékre és ez 5000 ft-volt!!!!!!!!!!Szóval nem egyszerű és nem is olcsó ha nem akarja az ember,hogy valódi hűtése legyen./Nyakbafolyó víz esete/ Sajnos nálam a kút a hűtött helyiségtől kb 12-13 méter+a kút mélysége kb 10 méter.Szóval ez így elég költséges de remélem megéri.Na majd du szólok ,hogy mire jutottam.Üdv.Megyek a bontóba.
(#) makelele válasza fester hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
Nah végre hűvösödik a szoba és a lakás!!! Elkészült végre valahára a saját léghűtőrendszerem.Nem volt egyszerű annyira habár nehéz sem de MEGÉRTE.Kezdődött a reggeli újbóli autóbontó látogatással amit aztán mégegy követett.Az "új" hűtő is lyukas volt sajnos.Na a harmadik kis segédlettel már megállta a vizet. Kezdődhetett az összeállítás ami azért nem olyan nehéz de körültekintést ajánlok mert mindig a végén jön valami amire nem figyel oda az ember. :no: Meg aztán az illesztések próbája nem-e csöpög egyebek.Ez is megvolt következhetett a tényleges immár benti próba.De még az ablakon átívelő csövekkel hátha mégsem érdemes a födémet átfúrkálni.Mondjuk hálaistennek fa úgyhogy nem volt nagy ügy. A cuccot alig 15 perce sikerült elindítanom de azt már most tudom,hogy termosztátot kell szerelni rá mert elég intenzív a hűtése.Szabályosan hideget érzek pedig kb 3,5 méterre van tőlem a cucc ráadásul fejmagasság felett van az alja.Csak dícsérni tudom a kis kutunkat amit pár éve majdnem betemettem mert nem használtuk semmire.Eddig!Kondenzvíz az van valamennyi legalábbis az előbb bekukkantva láttam ,hogy kiverte a hűtőt a víz úgyhogy ezt nem úsztam meg de megoldom.Belűl egyébként van egy elvezető csak a ki illetve elvezetésről kell már gondoskodnom.Tettem fel néhány képet ,hogy esetleg ötletet lehessen meríteni belőle.Habár nem olyan nagy durranás de azért nem olyan ciki szerintem.Leírom nagyjából a hozzávalókat is.

1 fej hagyma Ja ez nem az
' autóhűtő vagy még jobb klíma külső egység hűtő.
1DB venti ami nekem volt itthon de egy piacon is kapható kb 3000.-ft.A lényeg,hogy legyen fokozat vagy 3 rajta mert ezt is 3-ason nem sokáig bírni mert keveri a szelet.A hideg szelet.
Amint a képen is látszik én gardena gyorcsatlakozót használtam mert számomra praktikus hiszen könnyen bontható és mivel gardena ezért megbízom benne.Nem fog folyatni.Nekem kellett KB 40 m 1/2 collos slag is mert messze a kút.A dobozban lévő csöveket leszigeteltem csőszigetelővel.Ezt főleg azért tettem mert tervezem mégegy egység elkészítését és ebben az esetben már van értelme ennek is hiszen az ezután kapja majd a még mindig hideg vizet.A doboz hőszigetelt panelből van így a belsejét nem kellett szigetelnem.Belül van gumicső műanyagcső még talán fém is pl bilincsek
Azt mindenki ahogy tudja úgyis úgy fogja megoldani.A ventit szétkaptam a képen az is látszik és külön építettem be a kapcsolórészét a dobozba így egykis komolyságot is sikerült belevarázsolnom A képeket nézve mindenki eldönti tetszik-e neki vagy sem de az biztos ,hogy nekem megteszi.Főleg,hogy tudom a fogyasztása összesen kb 120 watt ami nem sok.Mindenkinek köszi a segítséget ha tudok én is segítek.Na megyek lehűlni.Minden jót.
(#) makelele hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Itt vannak az amerikai csodáról képek is...
(#) Norberto válasza makelele hozzászólására (») Jún 23, 2007 /
 
További, makelele által csatolt képek!

makelele!

Legközelebb használd az oldal feltöltési lehetőségét (ha már van), és ne külsős noname szerverről linkeld a képeket, mert azok egy idő után elvesznek, és aki egy fél év múlva akarja esetleg megnézni az alkotásokat, az csak a nagy semmit fogja esetleg látni!

Köszi!
(#) makelele hozzászólása Jún 23, 2007 /
 
Bocsi én is így akartam.Köszi.
Amint látjátok ez egy amerikai cucc
(#) fester válasza makelele hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Szia
Öszintén gratulálok Jo hüsölést!
Ugye nem rossz a vizeshütés!
Pedig engem páran ocsároltak hogy hülyeség.
HÁt NEM AZ!
Következő: »»   6 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem