Fórum témák
» Több friss téma |
Ez így van:yes: :yes: :yes: előbb összekeverni!!
de ha mondjuk összekeverem és felszippantom inj.tubussal hogy oda menjen ahova én akarom az úgy ok nem?
vagy ha kifogyott a tubus akkor is a maradék beleköt?
Az úgy OK ha előbb összekevered, de szerintem a fecskendőt nem tudod megtisztítani!Adtak hozzá egy papírt is de azt most nem találom!Arra lehet, hogy rá van írva mivel lehet eltávolítani, ill. tisztítani!
A fecskendőt megfelelő oldószerrel meg lehet tisztítani, a lényeg hogy ne várd meg, hogy belekössön (térhálósodjon).
Sziasztok.
Én pl az egyik ismerősőmtöl szereztem. Ő méhészkedik és a kaptárakat javítgatta vele. Olyan állaga van mit a méznek és a színe is olyan. Viszont az illata... na az jó erőss Az edző víztiszta. Na ez büdös de nem olyan intenzív. Én is formák kiöntésére használtam volna a makattezéshez csak nem volt még idöm kikisérletezni a megfelelő öntőformát. Mert a probléma ott van amit még nem olvastam hogy leírtatok volna hogy amikor megkött rettentően felmelegszik. Egy sima müanyagpoharat pillanatok alat szétolvasztott. Üdv: Isa
szóval ha csinálok öntőformát valamiből (pl nikecell) akkor lehet vele kiönteni? hmm... és utána lehet festeni ugye?
Most hirtelen arra gondoltam, hogy indexburát kéne a mocira. Vagyis index"házat". Ezzel meg lehet csinálni?
Egy ismerősöm műgyantából modellek burkolatát (vasúti kocsik, mozdonyok) öntötte ki. Sablonnak egy gumiszerű anyagot használt. A cikket (amiben erről a sablonról szó volt) sikerült felfedeznem egy újságban, beszkenneltem, majd délután felteszem ide, otthonról.
Ha az öntőforma hőre lágyuló (alacsony olvadáspontú), akkor a lejjebb írtak szerint nem igazán alkalmas rá, de úgy emléxem, ez a gumiszerű anyag jól bírja a hőt! Ja, és úgy tudom, ezek a műgyanták anyagukban színezhetőek!
No, megleltem a két scannelt oldalt. Nem tl részletes leírás, de az anyagok neve, beszerzési lehetősége benne van!
A műgyantákat többnyire valamilyen erősítőanyaggal együtt dolgozzák fel. Az erősítő anyag lehet üvegszál (nemezelt vagy szövött), grafitszál szövet, vagy kevlár szövet. Így a gyanta sokkal acélosabb és kevésbé törékeny lesz. A gyanta törékenysége egyébként a molekulák láncainak hajlékonyságától függ.
Varosomban csak egy helyen talatam mugyantat, megpedig csonakjavito szet, ami meg uvegszal csomagot is tartalmaz. Sin-re szerelheto muszerek-tapok rogzitesere hasznalom legtobb esetben, de PCB lapokat is leontok vele 2-3 mm vastagon.
Mugyantaval beotott keszulekek szetszedesere pedig holegfuvot es egy jo eles csavarhuzot hasznalok. Jocskan fel kell melegiteni 1-2 cm2 feluletet es ekkor lehet levesni belole 2-3mm vastagsagu anyagot.
Az a gondom hogy, 5 mm-es tengelyt kellene kiöntenem 5mm mélyen ráadásul a tengely be van vágva és azt a bevágást meg kell hagyni,vagy újra kell vágni.
Szóval itt szerintem nem tudom az üvegszálat használni.
Most akkor gyantából akarsz tengelyt készíteni, vagy egy (gondolom fém) tengelyt akarsz gyantával rögzíteni?
Bocs a pontatlan fogalmazásét(nekem ugye 1értelmű)!
Szólal van nekem 1, 5mm átmérőjú karbon csövem(falvastagság kb:0.8mm), ennek a vége átlósan van befűrészlve(apró tükörnek)és ezt a részét szeretném megerősíteni műgyantival. Nem akarom kiönteni teljes hosszában!
Akkor tehát a cső belsejébe akarsz 5 mm mélyen gyantát? Kiöntéskor pedig nem akarod egyből a tükröt is rögzíteni, hanem azt akarod hogy kivehető legyen? Ha így gondolod, akkor a bevágást úgy tudod megcsinálni, hogy vagy valamilyen puha anyagot teszel bele (pl parafa), amit utána könnyen ki tudsz kaparni, vagy valamilyen később kioldható anyagot (pl vas, alumínium, ón vagy cink lemez, ami utána sósavval kioldható... ) Ilyen kis darabnál, főleg ha csak a cső belsejébe öntöd a gyantát szerintem nem fog törni, vagy túl mély a bemetszés?
Köszönöm az infókat!
Nem mély a bevágás csak a cső hajlamos a hosszirányú repedésre.
Sziasztok
A műgyantával kapcsolatban kérdezném, hogy ez mennyire hőálló? Ha valami olyat burkolok vele, ami akár több száz °C-os is lehet, akkor arról leolvad idővel? Vagy simán bírja? Másik kérdésem, hogy pl. kisebb hajótestek vagy spoilerek készítésénél, kell hozzá üvegszál, vagy önmagában is használható? És ha kell hozzá, akkor azt hogyan kell csinálni?
Szerintem kb 200°C-ig bírja. Leolvadni biztosan nem fog, mert térhálós, max elszenesedik. Kell hozzá üvegszál, mert önmagában nem elég erős és túl törékeny. A negatív formát lefújod formaleválasztóval, kensz rá ecsettel gyantát (telítetlen poliészter gyantát) majd ráteszed az üvegpaplant vagy üvegszövetet, majd plusz gyantát kensz rá és hengerrel simítod, hogy kimenjen belőle a levegő és sima legyen a felülete. Esetleg több rétegben is használhatod az üvegpaplant.
A lényege ennyi...
Köszi a segítséget. Most már csak az lenne a kérdésem, hogy hol lehet ilyeneket (üvegpaplant, üvegszövetet, formaleválasztót, meg a telítetlen poliészter gyantát) venni?
Ja, és üvegszállal sem bírja jobban a hőt?
Itt szerintem minden megtalálható ami kell: [link=http://www.novia.hu]http://www.novia.hu/[/link]
Szerintem a kérdéseidre is biztos tudnak pontos választ adni...:yes:
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni,hogy a műgyanta hozá köz-e a fához,vagy osb laphoz.És ha igen menyire erősen?
Sztem annyira erosen, hogy ragasztót is csinálnak belőle.
Sziasztok
Tudja valaki,ha vákumozom a műgyantát. Menyi ideig kell vákum alatt tartani?
Szerintem ha titokban vákuumozod, akkor nem tudja meg senki...
Komolyra fordítva a szót:
Gondolom azért akarod vákuumozni, hogy eltávolítsd belőle a buborékokat, amik vagy az összekeverés során kerültek bele (levegő), vagy az exoterm reakció során az illékonyabb komponens forrni kezdett... Ha ez a cél, akkor annyi ideig tartsd vákuum alatt, amíg ki nem mennek belőle a buborékok... Persze az sem mindegy, hogy ezt a műveletet a formába öntés előtt vagy után akarod végezni, mert az előbbi esetben sietni kell, nehogy megkössön, míg az utóbbi esetben tetszőleges ideig vákuumozhatod...
köszi szépen.
Igen a buboréok miatt akarok vákuumozni. Ha laminálom a gyantát és az üvegszálszövetet több rétegben, akkor is hatékony a vákuumozás?
Ki kell próbálni... Esetleg rétegenként kell rövidebb ideig vákuumozni.
egyik haverom pénztár gépeket javítgat, prgiz, de most vmi eepromokat kell cserélni neki és 1-2ő ki van öntve gyantával és nagyon nehezen szedi ki, van vmi oldószere a gyantának ??
király vizet mondtam neki, de az ugye mindent letisztitt :yes: :yes: :help:
Szerves oldószerekben a gyanták nem oldódnak, maximum duzzadnak a térhálós szerkezetük miatt. A király víz csak az arany oldásáról híres, a gyantát nem nagyon oldja. A kárósav az ami minden szerves anyagot visz. De a NYÁK lemez is műgyantából van (üvegszál erősítésű fenoplaszt, ha jól tudom) így azt is lemarná.
aham, akkor marad az órákig tartó szözsmőtölős kapargálás, rohadt kínaiak, csak össze raknak dolgokat, szétszedésre nem gondolnak..
A műgyanta eltávolításának a legegyszerűbb módja az, hogy hőlégfúvóval meg kell melegíteni, ettől a (gondolom) kémiai kötései fellazulnak és egy kaparó szerszámmal könnyen lehámozható a felületről. Egy kis hátránya azért van ennek a műveletnek, mert az alkatrészekről a színkódot, IC típus, kondi értékeket az eltávolított műgyanta magával viszi. (Az ellenállásoknál leszedi a védőbevonatot, IC-ről – tranyókról - kondikról STB. a típusjelzést.) Túlmelegíteni a műgyantát nem szabad, mert "ráég" az alkatrészekre és rideggé válik, valamint az alkatrészek is megsülnek . Akkor jó a melegítés, amikor a melegített felületet morzsálósan, kis ellenállással lehet lekaparni. Ekkor, lehetőleg gyorsan - lendületesen kell dolgozni.
Sok sikert a sütkérezéshez. |
Bejelentkezés
Hirdetés |