Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1099 / 1385
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Az én véleményem a tanultakon és a tapasztaltakon alapszik. A Tiéd, ha jól értelmezem, akkor egyelőre csak a hiten (és itt nem a hívőket akarom minősíteni).
Próbáld ki és számolj be az eredményekről, ezzel mindenki gazdagabb lesz.
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Idézet:
„kár bármit mondani ...aki nem hiszi járjon utána”

Nem hittem, hanem utánajártam. A réz1klorid nem vízoldható. Akkor hogy is van ez?
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Elolvastad amit írtam ?
Idézet:
„a rézművesek használják maratásra, nem nagy a sebessége de működik”
igen hiszem hogy használják ....
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Elolvastam, és itt feljebb válaszoltam rá.
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Akkor én is tévedtem , de hogy működik a dolog az nem hit kérdése, és ha csak fele annyi sósav és peroxid fogy már nyert ügyem van ... Amúgy ott van a leírásodban hogy sósavban meg oldódik ....
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Ja. A nullponti energia is hasonlóan működik. Csak még senki nem mutatott kiszámlázott kilowattórákat.
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Tényleg azt valahogy meg lehet tudni , hogy milyen töménységű ez a rézklorid , és ahhoz képest ugye a sósav+hidrogénperoxid , vagy a vasklorid , vagy a nátriumperszulfát .Mert akkor valamelyest jobb rálátás lenne mindenkinél melyik szer úgymond hatásosabb.Kérdezem ezt úgy , hogy mondjuk 10 perc alatt marjon le mindegyik szer kb.Meg lehet ezt valahogy állapítani ?
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Kipróbáltam tavaly nyáron kevertem fél kiló rézgálicból és marta a nyákot csak lassúnak találtam akkor azért nem foglalkoztam vele tovább .
(#) papus51 válasza eyess hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Én annyit tudok mondani tapasztalati tényként, hogy a video végén összeöntöttem a rézkloridot meg a másik edényben lévő sósav egy részét (másik részével a dunsztos üvegeket mostam el), majd benne hagytam az oldatban a kis nyáklemezt. Két óra kellett a teljes lemaráshoz, pedig CUCl2-re nézve elég tömény volt az oldat.
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Hát ez az tömény mint az állat még is hosszú a maratási idő .
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Ezért mondtam a permetezést és melegítést , a nátriumperszulfát sem mar hidegen de melegen buborékoltatva 10-15 perc alatt végez ...
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Én nem szoktam a nátriumperszulfátot se melegíteni se buborékoltatni , és még is végzi a dolgát.Melegítéssel , és buborékkal gyorsabb ez tény , de nekem így is elég gyors.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Hát ez is gyorsabb melegen, sok kémiai reakció gyorsul a hómérséklet emelkedésével .
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) Prendick válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Mintha említetted volna korábban, hogy készül a permetezős maratód. Milyen szivattyút terveztél hozzá? Én is rágódom ezen, de képtelen vagyok fellelni valami saválló megoldást elegendő nyomással.
(#) papus51 hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Végszó (részemről), azt hiszem.
A sósav + peroxid kombó nálam nagyon jól bevált. Annyi hozadéka mégis van a mai eszmecserének, hogy meggondolandó a peroxid helyettesítésére a bugy-bugy. Ha nem csökken a maratási idő számottevően akkor lehet alternatív megoldás. Ki fogom próbálni.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
A Bugy-Bugy levegőt fel kell melegíteni, ne hűtse a folyamatot.
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Engem meg le
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
A sima buborékoltatás kevés, maximum csökkenti a peroxid mennyiséget de el nem tudod hagyni .
Egyébként én is évek óta a sósavas maratót használom csak keresem a "melléktermék" felhasználásának lehetőségét .
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) kaqkk válasza Prendick hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Itt vettem az oldalon vegyszerszivattyút csak még szórófejet nem találtam ami megfelelne .
(#) Prendick válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Basszuskulcs! A "vegyszerszivattyú" a kulcsszó.
Kerestem én minden variációt, de ez nem ugrott be. Köszönöm!
Meg lettem világosodva.
(#) gulasoft hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Akkor ha fogok egy adag sósavat. berakom a panelt, és időnként kiveszem akkor csak ettől le lehet oldani a rezet, és a rézIIklorid csak melléktermék?
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Gyakorlatilag igen persze meg kell várnod , amíg a felület oxidálódik.Ez pedig nem kis idő.
(#) NickE hozzászólása Márc 6, 2015 /
 
Egyszer valahol össze kellene foglalni, milyen maratók léteznek, mik az előnyök, hátrányok... Már itt a fórumon is vagy 6-8 félét olvastam, de már nem emlékszem rá, mik voltak. Nekem még van kb. 10 éves vasklorid granulátumom és az elmúlt években nem igazán gyártottam itthon nyákokat, de ha elfogy, akkor bajban leszek. A nagyon ritkán gyártóknak jó a vaskorid, mert nem kell semmit hozzáönteni, csak kicsit meg kell melegíteni és korlátlan ideig eláll, tárolása is egyszerű.
(#) pont válasza NickE hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Csak az a baj, hogy a 8-10 féle maratóról van 800-1000 féle vélemény...Szerintem mindenki próbálkozzon amivel akar, a saját tapasztalatot nem helyettesíti semmi...
(#) papus51 válasza NickE hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
A cikkek között van legalább 6db nyák készítéssel foglalkozó írás.
Függ attól is, hogy milyen bonyolultságú nyákot kell készíteni. A furatgalvánoshoz pédául csak a dry fóliát tudom elképzelni, mert azzal lehet megvédeni a furatokban lévő rezet a marástól.
Maratónál az egyéni ízlések is számítanak. Én például vaskloriddal kezdtem a múlt században, de nekem nagyon utálatos volt, hogy mindent megfogott, nagyon nehezen takarítható, és az utolsó adag nevességet szívott a levegőből, szétfolyt egy lemezszekrényben és egy komplett polcot megevett. Azóta nem használom.
(#) Beles hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretném kirpóbálni a nyomdai filmet. Eagle-ből hogyan tudok pdf-et csinálni? Az elég, ha képként kimentem eagle-ből, és utána pdf-é konvertálom? Illetve vannak nyáketrvek, amik csak képként vannak meg. Arra gondolok, hogy a nyomdának nem vektoros formátumban kell?
(#) benjami válasza Beles hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Eagle direkt is tud PDF-et csinálni a nyomtatás részében, bár nekem volt amikor jobb eredményt adott, ha a PdfCreator-t használtam ehhez. Van külön topikja is az oldalon az Eagle-nek.
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Én úgy csinálom hogy : a cam processzor ban kiválasztom a ps- vagy ps inverted opciót majd mentem asztalra ezután a postcript fájlt fordítom pdf-be .a pdf konverterrel
(#) Beles válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Okés, köszi. És mi a helyzet a képpel?
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Képfájlból nem csinálok nyákot, nem méretarányos és nem éri meg a vesződséget...
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
Következő: »»   1099 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem