Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   799 / 1385
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
És mi van a dry technikával ?Vagy a vasalást egyszerűbbnek találod ?Esetleg ha kell felteszem neked a Rainbo nyákrajzát azzal is kísérletezhetsz az igazán szép nyák rajz.
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ha láthatnám a rajzot megmondanám neked , hogy kivitelezhető e vasalással , de szerintem igen még így látatlanban is szerintem.
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hagyjad már a dry-os kakiltatást. Multkor írtam, hogy elfogyott az összes fóliám !...
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Ez lenne az, nekem a vasalásos technikával 1 a bajom:
a vasaló néha ki-kihagy 1-1 pontot a melegítés során, gondolkoztam a dry fólián, de azt nemtudom hogy kel
laminálóm nincs!
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Azt hittem már szereztél azóta .Nekem ott pihen a szekrényben majd 1x kipróbálom.
(#) janikukac válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nem kell feltétlen a dryhoz lamináló. Én is anélkül dolgozok.
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Úgy látom ez egy végfok nyákrajz , ne viccelj ennek simán mennie kell vasalással 100%. Ennél kacifántosabbat is meglehet csinálni vasalással.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Oké, akkor a nagy bíztatásra megpróbálom, ötlet, tapasztalat, hogy kell profiként vasalni???
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Sokszor leírtam már hagy ne keljen megint inkább te írd le , hogy melyik fázis , vagy mozzanat nem úgy sikerül ahogy szeretnéd , és azon majd segítünk.
(#) silent15 válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Nos, kinyomtatom, letisztítom zsíroldóval a NYákot, a nyákot átmelegítem a vasalóval, majd ráfordítom a mintát, és elkezdem vasalni , hevítem, miközben egy zsepivel finoman nyomkodom, majd ha ez kész hidegvíz , leáztatom a papírt, kicsit átkefélem, majd marás.
(#) eyess válasza silent15 hozzászólására (») Júl 22, 2012 / 1
 
Kinyomtatod addig ok , de a zsíroldótól is meg kell tisztítani a nyák lemezt , mert marad rajta , és úgy vasalod fel sokkal könnyebben alá maródik .A nyákot nem kell átmelegíteni főleg vasalóval nem , mert a vasaló alja is zsíros , és a megtisztított nyákra vissza viszed így a zsirt koszt stb még ha nem is látszik .Ezért van az hogy itt ott lejön , mert a vasalóról kosz, vagy zsírosság ment rá.Sokáig nem kell vasalni ki kell kísérletezni melyik a jó hőfok neked .Amikor kész , akkor nem kell egyből vízbe tenni hagyni kell kihűlni , amikor már kb kéz meleg , és nem süt , akkor meleg langyos vízbe , és nem hidegbe. Hamarabb , és valamivel gyorsabban leázik a papír így.A kefélést nem ajánlom sérülhet a rajz inkább enyhe vizes sósavas oldatba a maradék papírt leáztatni , és kész.
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Egyébként ha gyakorolni szeretnél ez egy jó példa hozzá.Ha a vékony vonalak is tökéletesek lesznek , akkor tényleg azt mondom , hogy igen csak kapisgálsz valamit.

7107.brd.pdf
    
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ha az AUTO-GND-t kiveszed, és azt felrakod, akkor ma ezt is kipróbálom, képet is hozok !
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Tessék remélem fog sikerülni .

7107.pdf
    
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Felraktam neked egy gyors munkát bár ilyen későn nem igazán jó a koncentráció képesség , de valami ilyesminek kéne lennie neked is.

7107 cm44.JPG
    
(#) janikukac hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Szia Eyess ! Levasaltam, de már szemmel is annyira vékonyak a sávok, hogy alig hittem, hogy ilyen létezik. Nem sikerült. Összefolytak. De: legalább egyre jobb a vasalásom . A normális alkatrészforrpontok hibátlanok, szinte levállni se sehol nem vállt le a festék, a széle is már jó a nyáknak. Sőt az SMD ic lába se lett zárlatos, tök jó...
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
A vékony vonalak nem sikerültek ?
Ha összefolytak , akkor még mindig sok a hőfok , és talán én visszább vennék a nyomtató festék intenzitásán nem tudom neked lehet e állítani , de ha nem akkor ilyesmi biztos van , hogy normál nyomtatás , vagy minőségi , vagy esetleg vonalas , vagy gyengébb. Mert ezeknél a beállításoknál más , és más toner por adagolást csinál a nyomtató .És akkor jó a hőfok ha az ujjaddal megérinted a nyákot , és éppen hogy érzed , hogy süt , de még meg tudod érinteni ezen a hőfokon kellene tartani , és így vasalni MAX 1-2 percig.Ha a Nyák olyan forró hogy meg sem tudod érinteni , és el kell rántani a kezed mert úgy süt az nem jó 100% , hogy a végeredmény nem lesz jó.Ha azt szeretnéd , hogy ilyen vékony vonalakat is tudj csinálni , és szép legyen mindenhol , akkor használj vékonyabb papírt , ügyelj a jó nyomtató beállításra, és az időre amit írtam a vasalásra , ha ez beáll majd neked örülni fogsz szerintem nem is kicsit.
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Oké, köszi, próbálkozom !
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Dehogy addig is meghozzam a kedved immár talán a végleges verzió , és letisztult külsővel , és Gnd vel .Ez az 5% os hiba tűrésbe benne van azt hiszem.És íme a képek róla.Na megjött a kedved a nyák készítéshez ?? :taps:

2.JPG

3.JPG
   
(#) polonkaig válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Vasalással ez elég profi lett. Kíváncsi leszek kimaratás után hogy fog kinézni. Teszel majd fel képet róla?
(#) eyess válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Nem lesz kimaratva ,mert még ez csak prototipus, de elhiheted ugyan azt az eredmény kapom vissza, amit látsz különben el se kezdtem volna .Mivel már ez a sokadik , és kimaratottak is ez csak akkor lesz kimaratva ha minden egybe lesz, addig csak teszt , hogy kivitelezhető e , illetve addig kell csinálni amíg a kívánt eredmény nem születik.Ez egyébként egyszeri , és nem sokadik próbálkozás volt , de a vonalak miatt kellett megnéznem , hogy a vártaknak megfelelően sikerül e nos hát szerintem elég jónak mondható.Bár volt már jobb is.
(#) polonkaig válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Milyen nyomtatóval és milyen papírral csináltad?
(#) eyess válasza polonkaig hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Lézer jól beállítva , és a lehető legvékonyabb papír, de ez mindenkinél más , és más beállítás kell , illetve az adott technikához kikísérletezett dolgok mindenkinél más lehet ez.
(#) 256kb válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Szia!
Ez nagyon profi lett! Gratulálok!
Azért tényleg megoszthatnál néhány részletet a "titokról"! Egyébként HEstore-s papírral ki próbálta már??
Hogy sikerült?

Köszi!
(#) eyess válasza 256kb hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Nem próbáltam ki mivel, csak amit hirtelen első körbe mint mindenki a közelében fellelhető dolgokkal próbáltam.Közbe közbe figyelgettem sok sok mindent , és próbálgattam kísérletezgettem ameddig ilyen lett a végeredmény amilyen.A nyák tisztítástól kezdve a maratásig.Vékony papír nem nagy hőfok türelem , és törekedni a minőségre.Én ha a nyomtatás átvilágítva nem adja azt a minőséget amit kell nem kerül nyákra.
(#) labu01wx hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Melyikkel lehet jobb (pl.: kisebb vezetősáv) eredményt elérni: a gyárilag fotos nyákkal vagy a fényérzékeny fóliával?
(#) eyess válasza labu01wx hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Remélhetőleg Gulasoft majd megmondja neked ő a fényérzékeny dolgok mindentudója.
Én még csak tervezem a Dry kipróbálását van is már , de ha nem fogja hozni a várt eredményt lapátra teszem.Persze előtte kihozom belőle amit csak lehet.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ha ezt használja, nem fog válaszolni, tudod a titok ...
(#) labu01wx hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Lenne még pár kezdő kérdésem:
Dry fóliára lehet nyomtatni?
A maszkot nem szokás laminálni a nyákra?
(#) eyess válasza labu01wx hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ha engem kérdel , akkor én nyomtattam dry fóliára , de te ne tedd .Nem biztos , hogy megússza a nyomtató ráolvadhat.
Eredetileg van egyfajta formája a dry nak , hogy merre óhajt tekeredni , na most ez nyomtatás után sokszorosára alakul magyarul összepöndörödik úgy mint egy ceruza , és elég nehéz vele dolgozni utána , lehet csak nehéz.
Következő: »»   799 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem