Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Idézet: Nekem az gagyi benne, hogy amikor a kamera zsűritagra néz, akkor a "célszemély" ad egy bűvös mosolyt. Nem azért kapcsolják rá azt kamerát mert mosoly volt, hanem fordítva. Ezek a színészi játékok nem valók ilyen helyen, ember kellene zsűrinek, nem hatásra programozott automata gépek. „akkor mindig tátott szájjal nézelődnek Simonék”
Természetes, hogy a háttérben mindig van van egy sokfunkciós rendező, dramaturg...
A zsűri és a műsorvezetőnek látszó emberek is csak lógnak egy rendszer végén, ahol folyamatosan instruálják őket az operatőrökkel díszletesekkel világosítókkal és fagylaltárusokkal együtt. Ez már nem a Globe színház, ahol csak a színpad van, a színészek eljátszanak valamit, a néző pedig megérti amire képes. Itt már nagyon következetes tálalás van, minden megtervezve, még az improvizálásra is algoritmusokat használnak.
Ez műsor. Célja a bevétel produkálása. A produkció másodlagos, csak az előző cél érdekében szükséges.
Egy hihetetlen profin megcsinált show az egész, ami nagyon durva összegeket hoz. De ilyen az Idol, a Voice, az összes többi nagy tehetségkutató is.
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, ha az elektronikai alkatrészek házát, pl.: az ic-knek a fekete házát befestem graffiti festékkel vagy bármely más festékkel bizonyos okok miatt, az változtatja e az alkatrészek teljesítményét? És kiemelném újra, hogy csak a házát! Minden, ami fémből van ahhoz nem nyúlnék!
Köszönöm a válaszokat!
Semmit nem módosít (kivéve ha egy nagyon melegedő alkatrészt nem extra vastagon festesz le hőszigetelő festékkel ami miatt az túlhevül). Az iparban azokat a paneleket amik rossz környezeti viszonyoknak vannak kitéve telibe szokják lakkozni, vagy leöntik műgyantával.
És esetleg van olyan berendezés ami által ugyanolyan betű és számkombinációt tudok felvinni az így lefestett területre? Hogy megmaradjon az alkatrész azonosítása. Például a nagy üzemekben ahol ráviszik a felületre pl.: TDA2050, ezt hogy csinálják? Házilag, ezt hogy lehetne megvalósítani?
Nagyüzemileg szitanyomás, tamponnyomás, ismert a tintasugara megoldás, régen még mátrixnyomtató is volt, vagy egyszerű lézergravírozás.
A tok legyártása végén az osztályozó soron kerülnek fel a feliratok. A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
Házilag maximum matricát tehetsz rá. A gyárak vagy homokfújással feliratozzák, vagy szitanyomással. De ez otthon kis szériában olcsón kivitelezhetetlen.
U.i.: De használnak savas maratást is. Az sem otthonra való. A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
Jjó ezek után utánanézek, hogy jobban képben legyek! Köszönöm a segítséget!
Ma már nem olyan drága a homokszórás mint régebben A "negatív" megoldható egy egyszerű matricával amiből a minta van kivágva .
Gondolom öt perc műsor után jönnek a félórás reklámok is, tovább növelve a tévé nézhetetlenségét.
Csak építeni kell egy vektorgrafikus CNC filmvágót....
Sírkövesek ugyanígy csinálják az "örökbetűket".
Magyarországon -csak körülbelül emlékszem a szabályozásra - egy óránként lehet három reklámblokk, plusz műsorok között még egy, a reklámblokk kb. 5 perc lehet, műsorajánlóval pedig hét.
Ez azt jelenti, hogy 60 percből 15-25 perc (25-40%) csak a csatornát szolgálja.
Plusz műsor közben a virtuális ajánlat, meg a sarkokban mozgó agymenések.
Szabadalmat kellene bejelenteni a "Reklámmegszakító műsor"-ra....
Ha jól emlékszem olyan szabadalmat már levédetettek, ami megakadályozza a reklám közbeni elkapcsolást...
Most elképzeltem a párbeszédablakot a TV képernyőn....
Valóban el akarja hagyni a csatornát, és lemaradni fontos információkról? Igen Nem Mégsem
Rossz a válaszlehetőségek felsorolása. Helyesen:
Nem Nem Mégsem
És egy (előre bepipált) checkbox, hogy legközelebb meg se kérdezze!
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
A jövő: csak tévé előtt leláncolt ember esetén üzemel a tévé, és a lánc minimum 13 óra reklámnézés után oldható. A reklámnézést szemgolyóirány figyelő ellenőrzi. Ha ezután levásárol a reklámozott termékekből x összeget, akkor lehet 3,137 perc műsort nézni, és indul újra a folyamat.
Meg is találtam: Bővebben: Link
A jövő egyébként pont a lineáris TV ellen hat. A netflix és hasonló szolgáltatók egyre népszerűbbek, részben mert az emberek maguk akarják eldönteni, hogy mikor mit néznek.
Én a sportesemények és hírcsatornák kivételével nem nagyon látom azt, hogy hol rúgna labdába a hagyományos TV adás.
A teleshop műsort megszakító reklámhoz mit szólsz? Lehet már létezik, nyolc éve nem nézek semmit.
Létezik olyan program amivel az áramlást lehet szimulálni? Jó voltam fizikából de bizonyos dolgokra azért kíváncsi lennék.
A hirdetéseimet jelentgető remélem örül.
@jani1987 : http://www.nextlimit.com/realflow/ , bár ez ágyúval verébre, professzionális cucc. A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |