Fórum témák
» Több friss téma |
mindent lehet, de először azt kell kitalálnod, hogy szinuszjelű vagy négyszögjel oszcillátort akarsz vizsgálni. Az is egy fontos kérdés, hogy a vizsgálandó oszcillátor mennyire terhelhető (kell-e valami bemenő fokozat a PIC elé?).
Hmm hát elég kezdő vagyok e téren és nem is volt más megadva ezért csak az egyik kérdésedre tudok választ adni, méghozzá hogy négyszögjel osszcillátort akarok. a terhelhetőséget meg végülis én szabályzom ha az oscillációt is én hozom létre, nem?
A négyszögjel egyszerűbb, mert logikai IC-vel megoldható, ahol nem probléma a terhelhetőség.
Hajdanában a képen látható módon építettem oszcilátort. Frekvenciamérésre pedig a már ajánlott ccikk mellett a Microchip AN592 alkalmazási mintapéldája is ajánlható. Az utóbbi egy változatát én is kipróbáltam, abban egy külső 25 MHz-es kvarcoszcillátor volt a forrás. Bővebben: Link
icserny!
Ez a kép milyen programmal készült? Olyan jó érzés ránézni. Prezentációkhoz tök szuper lehet!
Nem vagyok rá büszke, mert közelébe sem ér ennek, vagy a MikroElektronika online könyveinek többi ábrájának, amelyekhez hasonló rajzokat szerettem volna készíteni.
A kérdezett ábra egyébként a Smart Draw programmal készülti, de nem tartom alkalmasnak, mert árnyalás után "szétesik" a rajz, nem kapcsolódnak pontosan a vezetékek (lásd pl. az ellenállás baloldali lábánál). Legközelebb majd az Inkscape programmal fogok próbálkozni, bár ott kicsit macerásabb az árnyékolás (mindent át kell másolni egy másik rétegre - egy pici eltolással, s ott a blur opciót kell használni az elmosáshoz).
Kösz a választ! Ez valóban nem rossz ábra. Erre is jó ránézni. :yes:
Üdv!
Nem rég kezdtem PIC-elni, és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatba... PL.: ha szeretnék mondjuk egy 1 mp-es késleltetés csinálni, akkor hogyan tudom egyszerűen kiszámolni a regiszterekbe töltendő értékeket? van erre valami képlet?? Előre is köszi!
Ki is lehet számolni, de van rá program is. Bővebben: Link
Pic program memóriát meg lehet védeni a nem kívánt visszaolvasás ellen? Pld egyszer leküldtem bele a firmware-t, az fut rajta, de másvalaki ne tudja leszedni róla. Van ilyen feature egyáltalán?
Látom, te sem követed a PIC-es témákat... Code protect.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy pic-el foglakozom és van egy LCD kijelzőm amit használni szeretnék. Na most az a baj hogy az lcd egy működö basic stampel van egy panelen, és mivel működik és programozható is, ezért nem szeretném szétszedni se forrasztgatni, de az lcd és a stamp között van kivezetés és így rá tudnám csatlakoztatni a pic-et (az lcd léptető regiszterrel vezérelt így csak 3 vezeték kell hozzá). A kérdésem az lenne, hogy elég e egyszerüen a pic lábait és a kivezetéseket összekötnöm és hogy a stamp ne okozzon adathibát a lábait bemenetre állítanom? (Azt elfejtem írni hogy az lcd csak a stampel együt kap feszültséget.) Remélem érthetően vázoltam a problémámat. A segítségeket meg előre is kösz.
Elég gázos felállás, de elvileg, ha a vonalak bemenetre vannak állítva, akkor nem okozhat bajt. A bekapcsoláskor ügyelni kell, hogy a stamp feléledjen, mielőtt a PIC elkezdi macerálni a vonalakat!
Szóval akkor úgy jó, hogy elsőnek a stampet (meg lcd-t) kapcsolom be majd csak azutánn a pic-et?
Csak kiváncsiság képpen mi történhet ha a pic macerálni kezdi a vonalakat mielőtt a stamp felébredne?
Valamelyik tönkremegy, ha nem véded a vonalakat egy ellenállással. Az ellenállás viszont adathibát okozhat esetleg. Próbáld meg 270ohm-al elválasztani a két lábat.
hát nincs most 270 ohm-os ellenálásom de talán kicsivel nagyobb van, megpróbálom azokkal (vagy lehet van egy picivel kisebb)
Vásárlási tanács kellene.
Belekerültem abba a szituba, amit szívesen elkerültem volna, de minden marhasággal ment az idő, és most így jártam. Szóval nézem a ChipCad árlistát, és picIt2 nincs, elfogyott. MicrochipDirect szerint jan18-ig már nem is lesz. Van picIt2 Debug express. Gyakorlatilag a programozó +egy nyák 44 pines pic-hez, ami most semmire se fog kelleni. Ami fotókat a tartozék nyákról eddig láttam, nem tudom megítélni, hogy 28 pines pdip tokos pic-hez is lehet-e használni (nekem max arra kellene, vagy semmire) kicsike átalakítással, vagy telibe dobhatom kukába, de utóbbira tippelek. Van picIt3 kicsit olcsóbban, de nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán tudni fogom-e használni, vagy totális pofáraesésnek nézek-e elébe egy ezres megspórolásáért? Filoztam jó sokat amatőr égetőkön is, de mindegyi olyan, hogy a régivágású spec RS232 / LPT port kell hozzájuk, ami már a világon nincsen. Max USBs RS232 / LPT portot tudnék használni, de azokkal - gyanítom - nem fognak menni. Elfiloztam watt oldalán a gyári picIt2 égető utánépítésen, de mondom vagy pár100 forintnyi dugaszpanel töltelék menjen rá, vagy ha már ezresek, akkor egy bedobozolt cuccot veszek inkább a chipcadnél (bocsi watt). Amihez kellene, hogy dugasz panelen összeraknék egy teszt kapcsolást egy áramkör modul + dsPIC33FJ128GP802/SP pic (pdip 28-as, 3.3V-os) felhasználásával, és persze a vezérlő programot kitesztelni a pic-re. A pic mellé a dugasz panelre fel tudok rakni szükséges környezetet (ami nem SMD), szóval teszt nyákra nem nagyon lesz gondom. Kimondottan csak ez az egy pic most a célpont, nem szándékozom cserélgetni. Szóval egy tipp kellene: 1.Létezik olyan amatőr égető is, ami a mai USBs soros / párhuzamos átalakító kábelekkel is működik (a dugasz panelre bőven felférne) ? 2.Vegyem meg a picIt3-at, mert nem akkora gáz az, mint amilyennek leírják + később úgyis lesz hozzá kiegészítő támogatás a Microchip-től ? 3.Dobjam rá még azt a +ezrest és inkább legyen a pickit2 expressz még akkor is, ha a tartozék sallangot első nekifutásra dobhatom is kukába? 4.Létezik valahol másutt is felkutatható picIt2, amit megvásárolhatnék (részemről csak a chipcad-et tudtam felkutatni) ? Köszönöm. Idézet: „nem tudom megítélni, hogy 28 pines pdip tokos pic-hez is lehet-e használni” Nem lehet. Idézet: „Filoztam jó sokat amatőr égetőkön is, de mindegyi olyan, hogy a régivágású spec RS232 / LPT port kell hozzájuk” Felejtsd el, azokkal nem tudsz dsPIC33-at égetni! Ahhoz vagy Watt PICkit2 klónját kell megépítened, vagy gyárit veszel. A PICkit3 is egy lehetőség, de az nem tudja (még) a logikai analizátor és az UART tool módot, így nem tudod hasznosítani a PIC-kwik projektemben bemutatott példaprogramok kommunikációs lehetőségeit. Idézet: „inkább legyen a pickit2 expressz?” Ezt neked kell eldönteni. Szerintem nem rossz választás, s egy ezrest megér az a panel is. Semmiképp ne dobd a kukába!
Szia. Szerintem inkább vedd meg a pickit2-őt az expresszel, jól bevált, nem véletlenül építik utána. A hármasról egyenlőre csak rosszat hallani.
Ha az expressz kártya nem kell, elfogadható áron el tudod passzolni, egy ezresért én is megvenném .
Köszönöm. Veszem az expresst.
Igazából abban reménykedtem, akad valami tippetek, hátha egy másik "sehol sincs neve" kicsi cégnél akadhat még picIt2 raktáron, legalább pár darab. De ha nincs, hát nincs.
1. Nem picit, hanem pickit...
2. Ha volna máshol (Mo-on), akkor többe kerülne.
Oké, sry, elírtam a nevet.
Tapasztalatok szerint ChipCadnél mennyi idő egy rendelés intézése? Telephelyen átvételt választottam. Gondoltam inkább felvések ide egy kérdést, mint emiatt telefonon zaklatni őket.
Ha van a raktáron, akkor még ma hívni fognak, ha nincs, akkor nemtudom mikorra tudják beszerezni.
Hello!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e a Watt-féle párhuzamos portos égetőt használni MPLAB alól, mert a felsorolt programok között ez nem szerepel? vagy az MPLAB csak a microchip-es cuccokat támogatja? Előre is köszi a válaszokat!
Nem lehet, a cikk felsorolja, mely programok használhatók.
Köszi a választ!
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ennél a Watt-féle LPT-s égetőnél a kapcsolás jobb alsó sarkában azoknak az invertereknek, amiknek a kimenete nincs sehová bekötve, mi a szerepe?
Szia!
Egy tokban 6 db van. A jobb alsó sarokban levő 3 kaput nem használja fel az áramkör. Szia
Köszi a gyors választ.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |