Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Az van benne. De visszaszeretném állítani gyárira, a 27V AC feszültségből kellene 24V DC-t csinálni, ilyen ipari táp kellene.
És nem kínai kellene egy ipari csomagológépbe. Erről mennek az érzékelők és az S7-300 Plc
Egyenirányító, pufferkondenzátor (amennyit csak nem sajnálsz) és egy Mean Well RSD-300E-24. Ettől egyszerűbb és olcsóbb is egy 230 / 24 V-os tápegység, pl. Mean Well RSP-320-24.
230-as siemens tápegység van benne.
Az lenne a jó ha az első ajánlásod tudna AC bemenetet. Ilyet keresek amit meg tudok vetetni a céggel, nem még forrasztgatni a kondenzátorokat és a graetz-et. Ha nem találok akkor marad a mostani, de nem hiszem hogy nem létezik.
A 27V AC t felhasználja valami a tápon kívül?
Nem használja
Akkor leírtam mi a megoldás, 230/230V leválasztótrafó de nem kötelező, meg egy 24V boltban kapható kapcsolóüzemű fémdobozos ipari táp.
De ezt nem értem, mert most így van átalakítva. Van 230/230V leválasztó része is a trafónak. Jelenleg ezen van a 24V-os Siemens 5A-es tápegység.
Ezt szeretném visszaalakítani.
Nem bosszantani akarlak, viszont érdekel, hogy miért nem jó a 230 / 24 V-os tápegység? Miért akarod visszaalakítani olyanra, amit sokkal nehezebb beszerezni?
Engem csak annyi érdekelt volna, hogy van-e ilyen eszköz. Természetesen marad így, ha nincs.
A 27V AC gyanítom a terheletlen feszültség, névlegesen 24V AC lesz az, tehát neked 24VAC/24VDC konverter kell.Csak keresni kell, és lesz.
például. Én is osztom a Többiek véleményét, ne bonyolítsd az életed, jó lesz oda a Sitop5 amíg világ a világ. A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2019
Köszi!
Sziasztok!
Előre szólok, hogy teljesen laikusként vagyok itt. Van egy Arduino Uno-m és egy Panasonic FP Sigma-m COM2 port-tal amihez a FPWinGR2 programot használom. Szeretnék a kettő között soros kommunikációt létrehozni. A cél, hogy az arduino analog jeleket feldolgozva sorosan küldené a plc-nek ami aztán egy DT-ben tárolná nekem.... Találtam egy két funkciót ami lehet hogy egyszerűen megoldaná a problémám, csak nem igazán tudom őket kezelni...f159 talán de nem tudom biztosan. Nekem ezek az eszközök otthoni automatizálós játékszerek. Nagyon felületesen érintem ennek a hobbinak, főleg a programozásnak a bugyrait. Szóval van aki esetleg tudja hogyan kell kezelni ezt a z F159-es varázslatot? Köszi!
Addig eljutottam, hogy az Arduino tx-rx-ét rákötöttem a plc COM port-ra és 9600 as bound rate al küldök egy számot. Találtam ebben a manualban a 8.1.2 oldalon egy funkciót amit tud az enyém kezelni. Ez az f159 es...Átállítottam a plct General Communication-ra...de nemigazán akar működni...Van aki esetleg ismeri ezt a típust? Bármilyen segítség jól jönne...
Bővebben: Link
Szasza!
Ilyeneket nem hasznltam amit írsz, de én úgy szoktam ezeket megfejteni, hogy lehallgatom (vagy bele is dumálok) PC-vel a kommunikációt a terminal nevű progimmal. Monjuk hirtelen nem tudom a 232-őt hogy kell, a 485öt 1xrű. Aztán lehet akár dekódolásra alkalmas szkópot is használni Ü J
Sziasztok!
Siemens S7-226 PLC-vel kapcsolatos kérdésem lenne. Mennyi a maximum bővítőegység száma? Jelenleg van: S7-226 PLC , EM221 8DI/8DO, EM 232, 4 AO/12 Bit,EM 232, 2 AO/12 Bit Szeretnék még betenni egy EM235 4 AI/1 AO kártyát, illetve lehet, hogy szükségem lenne egy 8DI/ 8DO digitális kártyára is. A kézikönyvében 7 modult találtam, ezek szerint befér még Belső memória bitek: 256 (szuper kondenzátorral vagy akkumulátorral biztosítva) Ez mit jelent pontosan? Ez az M memóriabiteket jelenti? Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
Sziasztok!
S7-200 CPU226 PLC-ben szeretnék használni számlálót, de valamiért nem úgy működik ahogyan szeretném. A mellékelt skiccen látható hogy hogyan használnám a számlálót. Az a baj ezzel a megoldással hogy ketté válik a program ha a C1 eléri a kívánt értéket. Tovább halad a 3-as blokkra és vissza tér az oszlop elejére. Tudna valaki segíteni hogy mit rontok el? Köszönöm előre is!
Akkor most te így szeretnéd használni , de nem így van jelenleg igaz ? A jelenlegi állapot , hogy van ?
ok , akkor a számláló úgy van neked jelenleg , hogy C+1 , és vissza is tér az elejére.Nos a kívánt érték az mennyi lenne ?
Szia!
A kívánt érték pillanatnyilag kettő, de HMI-ről változtatható. Ha elérte a kívánt értéket akkor vissza tér az elejére és tovább is lép, ergo ketté válik a program.
Ha visszatér az elejére , akkor létre hoztál egy Loop ot .A cél az lenne , hogy a számlálás menjen tovább, és ne térjen vissza az elejére , ha jól értem.
Igen van egy Loop, de az nem baj, mert addig mennyen vissza az elejére amíg nem érte el a számláló kívánt értéket. Ha elérte akkor mennyen tovább és ne térjen vissza az elejére. Belefutottam már ebbe a problémába, de ott a számláló NC-vel "ÉS" kapcsolatba tettem egy fizikai bemenetet és megszűnt az ilyen probléma. Ennél a résznél nem tudom így megoldani.
Na talán lehet , hogy meg is lesz a megoldás.Valószínű , hogy ott a baj , hogy a Tim funkciót rosszul használod.Mivel a PLC nem felfelé kell , hogy számoljon hanem lefelé.Tehát nem C+1 kellene , hanem amennyi értéket szeretnél számolni azt visszafelé kel megadni a PLC nek. Tehát valami ilyesmi, hogy , azt mondtad neked 2 értékig kellene a számolás , akkor ez valójában úgy nézne ki , Hogy C-2 , mert amikor a PLC elérte ezt az értéket - ba lefelé , akkor tud ő állapotot váltani logikai 0, vagy 1 kimenetet adni.De mivel te C+1 et adtál meg , így valószínű minden szint eléréskor , ha ide ér a folyamat a _C megkapja a +1 et , és azért tér vissza az elejére , mert végre hajtotta a műveletet , viszont a logikai állapot változás nem történik meg, mert felfelé számolás parancsot adtál meg nem pedig lefelé.Amitől ugyanis , ha eléri a 0 át váltania kell logikai szintet.Nem tudom érthető e .
Igen, èrtem mire gondolsz. Jó ötlet! Kipròbàlom.
Köszönöm.
Hello,
Kipróbáltam amit ajánlottál, hogy számoljon vissza felé. Sajnos a hiba ugyan az volt, ketté vált program. Viszont ami eredményre vezetett az az, hogy a számláló blokkot mindjárt a számlálót billegtető network után tettem és a számláló blokk után a számláló kontaktjait tartalmazó network-öt. Gondoltam rá mikor "építettem" a progit hogy így kellene csinálni , de valahogy elsiklottam felette. Üdv.
Ha a végre hajtási folyamatot nézzük , akkor logikus is , hogy úgy kellett volna csinálni.
Sziasztok! Egy omron CP1L -el szeretnék egy egyszerű buta 4 digites 8 szegmenses led kijelző modullal kommunikálni, illetve csak ráküldeni adatokat kiíratásra RS485-ön, egyenlőre sikertelenül. A kijelző adatlpjában van egy példa kiírásra, ahol meg van adva egy adat kiírási példa is értékekkel, de én a funkcioblokkommal a példában szereplő CRC eredményt még sosem kaptam meg. A kérdésem az lenne, hogy a CRC-t mely adatokból számolhatja a funkcioblokk? A CRC értéke csak akkor változott ha a eszköz címét és a kiküldendő adatok számát változtatom. de pl az adatok értékétől független. Bármilyen kombinációkkal próbálkoztam sehogy nem jött ki az adatlapban szereplő CRC-érték. Szóval mik általában a CRC forrásai?
Szia! A CRC pár bájt az üzenet végén, az előtte lévő bájtokból képzett ellenőrző szám. Ezt az adó kiszűmolja és mögéteszi, a vevő kiszámolja és ellenőrzi. Ha változik az üzenet tartalma, változik a crc értéke is. Több fajta crc van, lehet a plc nem ugyanazt használja mint a kijelző.
ü J A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
Szia! Egyenlőre csak addig szeretnék eljutni hogy a plc programban levő funkcioblokk ugyan azt a crc-t számolja ki amit a kijelző leírásban a példa mutat. Online crc kalkulátornál megkapom ugyan azt ami a leírásban van, de mikor monitorozom a plc programot mást mutat a crc. És azért nem értem mert sokféleképpen próbáltam már bevinni az adatokat a funkcioblokkba, különböző bájtsorrendekkel, csak cím és funkció, vagy csak adat, vagy mindegyik egyszerre, de a crc sosem az ami a leírásban lévő példában van.
Szia! Több fajta crc van, illetve ha nem változik a tartalomtól ahogy írtad akkor valami más hiba is van még. Melyik funkcióblokkot használod? ü J
|
Bejelentkezés
Hirdetés |