Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   301 / 489
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Látom kicsit áttervezted a panelt.
Patexati képein van egy kondi az álló tekercs végein. Próbáltam kérdezni többször is, hogy milyen, de valamiért nem derült ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Mekkora és milyen kondenzátor???
A legjobb, leghatásosabb energiaátvitelhez kísérletileg kell meghatározni az értékét. 100-200V -os fólia kondenzátor. Nekem csak a dsPIC -es bázisba van beépítve. Adatátviteles rotorhoz nem is kell.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
szia szó sincs áttervezésről !! Ez a bázis 12F683 nem az amit pár lappal ezelőtt feltett
Csak én sajnos Ehhez a régebbi PC ventibe építhetőhöz vettem meg az alkatrészeket és a panel is elkészült így összeraktam
Most viszont áram alá helyeztem. Fordítottam hozzá programot beégettem és indítás!
Pár perc után le kellett választanom a tápról mert nagyon meleg lett a tekercs
Valaki segítene éleszteni ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Túl magas a kitöltési tényező. Ha fordítasz, akkor a következő sorokban adhatod meg a kitöltést a futás és a készenlét üzemre.
  1. ; PWM settings for Sleep mode
  2. CCPR1LSleep     EQU     0x0C
  3.  
  4. ; PWM settings for Run mode
  5. CCPR1LRUN       EQU     0x28

Infra parancsok között található két parancs, amivel a kitöltés állítható:
  1. ; PWM pulse width up
  2. WIDTH_UP        EQU     CMD_26
  3. ; PWM pulse width down
  4. WIDTH_DN        EQU     CMD_22

Állítás után az értéket a STORE_SETTINGS parancs az EEPRom -ba tárolja, legközelebb ezekkel a paraméterekkel "ébred" a bázis.
  1. ; Store swttings
  2. STORE_SETTING   EQU     CMD_27
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
szia Igen erre magam is gondoltam de amit ide leírtál nekem az bizony nem értem
talán azt a részét igen hogy a távirányító 3 parancsát
látom 0x26 billentyű felfelé míg a 0x22 lefelé módosítja a kitöltést
és a 0x27 billentyűre tárolja a beállításokat
De hogy a fordítás előtt mit és hol módosítsak az nem értem
egyébként pillanatok alatt nagyon melege lesz a tekercsnek.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Túl magas a kitöltési tényező. A következő sorban adj meg kisebb értéket.
  1. CCPR1LRUN       EQU    0x28

0x28 = decimális 40, a fenti sor egyenértékű az alábbival:
  1. CCPR1LRUN       EQU    .40

Pl. Így:
  1. CCPR1LRUN       EQU    .32
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Szia
Valamit csak el baltáztam levettem a kitöltés a felére 0x14 és próba még mindígg meleg megnéztem az áramfelvételt 4A felett van itt valami más baj van
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Zárlatos az IRL530!! Nem nagy gond de mitől lett az ? Becsapott az áramfelvétellel a labortáp 4,5A-ra volt beállítva.
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Kicsere és semmi nem változott
Lehet nem is volt zárlatos ?
Valami nagyon nem jó
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Aug 7, 2013 / 1
 
Szia! Vedd ki a kontrollert úgy nézd meg mekkora az áramfelvétel! Úgy nem lenne szabad a fetnek nyitva lenni. Ha mégis húzd le egy 1k ellenállással a fet gate lábát GND-re ha úgyis nyitva van akkor zárlat van. Remélem a feten van hűtés mert anélkül nem bírja tovább pár másodpercnél ha a kitöltés is magas. Ha a hátlapot is elkészíted és felfogatod rá a fetet és az LM2941-et akkor a fet alá kell szigetelő csillám és gyűrű is!
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia
Köszi!! Nem szigeteltem el a fetet és az LM2941-et !! Így már sokkal jobb adatok jöttek ki
A kitöltés 40 ről visza vettem 24 re teljes áramfelvétel 500mA 15v egyenáramot tudok mér a diódán de a forgórészt elég melegnek érzem
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Össze raktam feltettem az smd rotort és start. Semmi sem történt szépen forog teljes fordulattal és sehol egy pislákoló led semmi füst nem jött az 5V os stabon 5 volt a kimeneten a bemeneten 15v
Mágnest közel vittem az érzékelőhöz amennyire lehetett be van forrasztva a foto tranzisztor is lehet az a gond ?
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szia! Élesztéskor én fet nélkül próbálnám vagy ha bent van akkor a D és az S lábat zárd rövidre. Ha nem megy akkor a mágnes polaritásán kell fordítani.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szia!
Kösd ki a motort. Kapcsold be a táplálást. Kézzel, lassan mozgasd egyirányban a rotort a mágnes fölött közben mérd a HALL érzékelő kimenetét fogadó pic lábat. Határozott jelátmenetnek kell lennie, egy mágnes fölötti áthaladás alatt csak egy alacsonyra és egy magasra váltásnak szabad lennie.
(#) nurseboy válasza KKobra hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
bocs hogy beleszólok, pontosan nem tudom melyik verzióról van szó, de ha mágnes van berakva akkor mire a fototranzisztor?! Nem ezért nem müködik?

mágnes - Hall sensor

infra led - fototranzisztor
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
szia
Nos hát kipróbáltam néhány dolgot.Átkötöttem a fet d-s lábát nem született eredmény.
Próbáltam mérni a változás a Hall érzékelő lábain már mint a kimeneti lábakon de nem igazán vagyok meggyőződve arról hogy jól mértem magas szintet mértem de volt hogy alacsonyat
mérés közben a rotor végén lévő led világított villogott .
Amikor áram alá helyezem a bázist a ledsor közepe táján fel villan egy led
ezen kívül semmi eredmény
megnöveltem a kitöltés de az sem hozott változást
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Valahol fentebb patexati írta, hogy a BC848+led párosokat, hogyan kell tesztelni. Azt megcsináltad?
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Igen kipróbáltam. Ellenőriztem szakadás vizsgálattal a nyákot is. Egyébként nekem írta egyik válaszában. Szerintem a baj a hall szenzor körül lesz. Ma kicsit több időt fordítok rá alaposan átnézem
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A hall szenzor kimenetén a mágnes felett alacsony vagy magas szintnek kell lenni ha nincs a mágnes felett akkor az ellenkező jelszintnek kell megjelenni. 4-5V felett kell lenni a magasnak az alacsony 2V alatt vagy szinte 0 kell legyen
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Idézet:
„..az alacsony 2V alatt vagy szinte 0 kell legyen.”

Az alacsony szint max. 0.2*Vdd, azaz max. 1V lehet.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Szia! Kösz a pontosítást Na ezt kéne neki megmérni.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Szia
Ez egy 4 lábú hall szenzor "+" "out1" out2" "-" a lábak sorrendje nálam sehogyan sem múkszik sem az out1 sem a out2 semmi változás nincs
Kérdés a két kimenet közül csak 1 van bekötve ?
Az érzékelő + - lábai felcserélhetők ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Bonrs ki egy 3 lábút egy rossz PC ventilátorból. Nézd meg a bekötését...
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
A + táp és a GND nem cserélhető fel. Az out 1 és az out 2 egymással ellenkezőleg működik kellene rajt a változást mérni legyen is bármelyiken a mérés. Igen csak egyik out van bekötve.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 10, 2013 / 1
 
szia
Már szétszedtem 4 ventilátort mindben négy lábú van
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Aug 10, 2013 / 1
 
Pici chipset vagy rack hűtőkben van háromlábú de azokban is sokban már négylábú. Egy jól működő ventiben lévőt nézz meg,hogy van bekötve,vedd ki,próbáld azzal.Nincs jelentősége hány lábú ha jó!
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Minden a helyén volt minden jól van forrasztva egy csomó méricske és mérgelődés után feláldoztam egy Pc ventit amiben ugyan olyan hall szenzor volt
Kicseréltem és azonnal indult az óra Kissé hinbálózik a kijelzés 12:00 és 96c az hőmérséklet lenne ?
Külső kör villog mert nincs beállítva még a távirányítás nem megy de megcsinálom ha bele fér a hétvégén (URC22B
(#) KKobra hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Hát Most már az asztalon működik
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Helyes
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Aug 11, 2013 /
 
Szia!
Gratulálok!
Következő: »»   301 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem