Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   69 / 399
(#) highand válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Gyere skype-ra, ha van neked.
(#) ricsispy válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
igen arra megy nekem két darab 1 kilos 2 wattos,amik eléggé melegednek :yes:
(#) ricsispy válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
nincsen csak msn
(#) highand válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Bemeneti jel nélkül melegednek?
(#) highand válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Az meg nekem nincsen.
(#) ricsispy válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
ugy még nem vettem észre,de aki adta nekem a kapcsolást,azon neki is melegenek,nemcsak ezek hanem van még két db560 ohmos is,azok ugyszintén
(#) highand válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Az a dolguk, azért van belőlük kettő. A kérdés az, hogy jel nélkül is melegszenek-e? - ez a gerjedés egyik jele.
(#) ricsispy válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
nem ugy nem tapasztalom a melegedést!
(#) highand válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
OK, akkor most kikötjük a védelmet ha vállalod a rizikóját, mert lehet, hogy a védelem belépése miatt recseg.
(#) ricsispy válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
és hogyan?
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
A védelem kikötése: a meghajtó tranzisztorok bázisára megy egy-egy tranyó kollektora. Forraszd ki csak a tranyók kollektorát, de vigyázz azt kell, amelyiknek a kollektora megy a meghajtók bázisára. Az erősítő ez után is fog szólni, de most már nincsen védelem, tönkremegy, ha rövidre zárod.
(#) ricsispy válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
uhh és emiatt mért recseghetne?és csak 1 bizonyos hangerö után,régota megvan már,annyi volt h átépitettem másik panelra vastagabb vezetösávval,és azóta szar
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Közben a biztonság kedvéért mérd meg az IC kimenetés a feszültséget bemeneti jel nélkül, továbbá mérd meg az IC tápfeszét.
(#) highand válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Aha, akkor feladom, a távgyógyítást, mert ez esetben valószínűleg más a hiba, mint amit én gondoltam.
(#) hapro válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Lehet, hogy nem jó a nyák amit készítettél.
Talán elkötés van rajta.
(#) ricsispy válasza hapro hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
most elvittem ahoz aki a kapcsolást adta nekem,volt más hiba is,de szerencsére nem mentek ki a tegnap vásárolt tranzisztorok,mindössze 1 db BD242 halt meg,de ezt kicseréltük,a hiba továbbra is fenn áll,ugyanaz mind a két panelen,remélem hnapra már sikerül megtalálni a hibát,és köszönöm mindenkinek a segitséget. leirom majd h mivolt a baj vele,hátha segit majd ha valakinek ilyen problémája lesz! szerintetek érdemes hanszinszabályzót használni a quadhoz?
(#) ricsispy válasza ricsispy hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
egyébként mi a vélemény arról,hogy 2SC3281 a végtranzisztor és nem BD249?
(#) Leslie P hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Na hello sziasztok!

olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy én építettem egy quad 405-öt....hangszóróvédelemmel...korrekt mód ahogy egy végfok erősítőnek lennie kell...
BD249C-vel....és az lenne az oltári nagy kérdésem hogy a francba számoljam ki hogy mekkora a kimenő teljesítménye úgy hogy +-63V-ot kapnak a végfokok???
(#) válasza Leslie P hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Ha nem változtattál az áramkorláton, akkor nem változott a kimenőteljesítménye sem. Nem tudom melyik változatot építetted, pl az Urbán-féle Quad 8 ohm-ra 100W-ot tud ..
(#) kanocos hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! a mellékleten lévő quadot építettem meg kisebb változtatásokkal. TL071 IC és a kimeneten van egy 100n és egy ellenállás. A végfokok MJsek és BD244es tranyókkal. A tápon 87volt van kérdésem az lenne hogy érdemes-e valamit is változtatnom rajta. Gondolok itt R9 és R11re illetve a teljesítményellenállásokra. Egyenlőre tökéletesen működik.
(#) kanocos válasza kanocos hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
upsz lemaradt

quad.jpg
    
(#) Alkotó válasza kanocos hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Hol méred a 87V-ot?
Ha valóban TÖKÉLETESEN működik, akkor értelmetlen bármin is változtatni.
(#) kanocos válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
A bemenetet lezárva működés közben a táp kimenetén mértem 87voltot. természetesen +-között
(#) Alkotó válasza kanocos hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ez szokatlan mérési mód. A GND-hez képest kéne megmérni a pozitív, és a negatív tápot. Ez valószínűleg +-43,5V lesz. Eredetileg +-50V az ajánlás, de kifogástalanul működik alacsonyabb feszültségről is.
(#) Szebence válasza kanocos hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!

Ezt a képet fel tudod úgy tölteni, hogy ne méretezze át a képet? Meg az alkatrész listát is feltöltenéd, illetve a teljes cikket erről a quadról? Fontos lenne, mert pont egy ilyen quad van már nálam több mint 5 éve, és nagyon szépen szól!
Ezért érdekelne ez engem.
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Kb egy hete szedtem szét, mert kontaktos volt a potméter és csináltam róla pár képet.
Nem tudom mekkora lehet a tápfesz, mert csak 40V-os puffer kondi van benne (amit 1983-ban gyártottak ).
Koppanás gátló nincs benne, de ezt "könnyedén megoldom." Ha lesz időm építek bele egyet.
(#) Alkotó válasza Szebence hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Micsoda nosztalgia, beleborzongtam olyan jó érzés volt látni ezeket a képeket. Nekem néha hiányzik a régi életem hangulata, se rohanás, se alkatrészbőség, de mégis megoldottunk sok mindent.
Ha pontosan megmondod milyen doksi kéne neked a QUAD-hoz, nagy valószínűséggel én is tudok segíteni.
(#) Szebence válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!

Mára van már jó pár változata a quad 405-nek. Én ehhez az erősítőhöz keresnék mindenféle dokumentációt, ami a képeken is látható, illetve amit kanocos csatolt nyákrajz és beülteési rajz. Azért érdekelne ennek a quadnak az elvi, kapcsolási, beültetési rajza, mert az teljesen ugyanolyan mint ami "nekem" is van. Azért raktam idézőjelbe, mert sajnos nem az enyém az erősítő, hanem az egyik rokonomé, viszont annyira tetszik, hogy szeretném ha meglenne minden dokumentáció róla, ha elromlana, akkor egyből legyen rajzom hozzá, vagy ha későbbiekben megszeretném építeni, akkor már legyen hozzá anyagom.
Nem tudom, hogy amit kanocos feltett, az miből lett bescannelve, mert van hozzá cikk is. Ha esetleg az is meglenne, nagyon örülnék neki.


Ha már itt ez a topic kérdezek is egyet.
Megépítettem az Urbán féle 200W-os quad-ot, de az a gondom vele, hogy van 4 ellenállás ami eléggé melegszik. Az ellenállások 1Kohm/2W-osak.
2db párhuzamosan és ez sorba van kötve a másik kettővel ami szintén párhuzamosan van bekötve.
Megoldódik a problémám, ha pl kicserélem 3 vagy 5W-os ellenállásokra?
Csak ezzel meg az a baj, hogy nem férnek el. Nem tudom mit csináljak.
Gondoltam rá, hogy csak 1-1db 500ohm-os ellenállást rakok bele, de akkor 10W-os kellene, az meg már nagyon nagy. (meg nem is tudom, hogy szabvány szerint 500ohm-os pont van-e) Valahogy úgy szeretném megoldani, hogy esztétikus is legyen.
Egyébként nagyon szép hangja van, csak a toroidom kell lecserélni hozzá.
(#) ekkold hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Engem csak elvben érdekel a dolog, de ha most építenék egy quad erősítőt, akkor szerintetek a sokféle verzió közül melyikkel érdemes leginkább foglakozni? Milyen félvezetőkből érdemes manapság felépíteni? Az üzembiztosság és hangminőség az elsődleges szempontok.
(#) lapose válasza Szebence hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!

Semmi gond azoknak az ellenállásoknak melegedniük kell.
Következő: »»   69 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem