Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   72 / 399
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Így már érthetőbb, de az effektív megoldás miértjével nem vagyok tisztában, hogy mit-miért, hogy több áramot tudjon biztosítani a dumper fokozat.
(#) evsp hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.

Múlt hétvégén összeraktam egy quad-ot, és gerjedt. A T10 B-C közé forrasztott kondi sem segített. Keresgéltem a neten megoldésokat, ezt a topic-ot is végigolvastam de semmi. Aztán átnéztem a kapcsolási rajzot és úgy döntöttem lecsökkentem valamelyest a végfok sávszélességét. A T3 bázisa és kollektora közé kötöttem egy 12pF-os kondit és a beteg meggyógyult. Csak azért írtam be ide, hátha valakin segít az info a jövőben...
(#) Ronin hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok.
Van nálam egy ilyen : Link . Az a baja, hogy csak akkor szól hangosan, ha a hangerőt szinte teljesen feltekerem, addig csak olyan krákogó hangot ad (nem hangosan krákog). Az előfokot kipróbáltam ,azzal nincs baj.
Quad 405 van ebben is (nemrég volt egy nálam javításon, abban az előfok IC-t kellett cserélni és megjavult)
Ebben is kicseréltem, de a probléma sajnos maradt.
Mi lehet a probléma ezzel?

(#) Ronin válasza Ronin hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Itt egy kép róla.
Mielőtt elkezdeném kiforrasztani a cuccokat, valaki adhatna tippet melyik lehet a hibás alkatrész.
A+-15 volt az előerősítőnél megvan.

Kép000.jpg
    
(#) CIROKL válasza Ronin hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szia ! Amennyiben csak
Idézet:
„csak olyan krákogó hangot ad”
akkor a gond nagyobb ? Javasolnám az összes félvezető ellenőrzését , kezdeném a végtanzisztorokkal . Szinte 100% hogy valamelyik esetleg több tranzisztor is elszált szépen ahogyan az lenni szokott . Viszot a diódákat is nézd meg ha már kiforrasztod a tranziszorokat is .
(#) Ronin válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Kicsit méregettem, a végek, MJ15003-BD242, jónak tűnik, úgyhogy valamelyik kis tranyó+dióda, esetleg több is rossz lehet. De ezek már filléres dolgok. Lehet kicserélem mindet, végülis egy 100-asból kijön.
(#) CIROKL válasza Ronin hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Idézet:
„Kicsit méregettem,”
Remélhetőleg kiforrasztott állapotban mérted ? Mert ha bent a panelben akkor az nem ok!
(#) Ronin válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Persze kiforrasztva, amúgy nem sok értelme lett volna.
(#) Ronin válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Kiforrasztva.

Kép002.jpg
    
(#) kistehenke válasza Ronin hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
szia! a vgfokok valószinüleg jók lesznek viszont az összes kis bc-t mérés nélkül dobd ki a fenébe a 4148 1ütt! a 47µF is cseréld oda a 100µF 63v jobb le7t
(#) Ronin válasza kistehenke hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Kiszedtem minden tranyót + diódát, és kimérve semmi baja semminek. Attól függetlenül lehet rossz?
(#) kistehenke válasza Ronin hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
persze h lehet ,meg vannak nyulva s nem ott nyitnak ahol kell,azért cseréld
(#) Alkotó válasza kistehenke hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ezek nagyon bátor szavak, már-már vakmerőnek is nevezhető kijelentések.
Egy kis BC tranyó nem "nyúlik" meg! Sőt a dióda sem tesz ilyet. Ha mérve jó, akkor az jó is! (persze jól kell mérni)
Esetleg azok az ellenállások amik tartósan melegek, megváltoztathatják az értéküket, de én már fűtöttem ilyennel kísérletképpen, és nagyon jól tartották az értéküket. Egyedül az elkók "kopnak" idővel, mert azoknak csökken a kapacitásuk.
És ha már konkréten QUAD, akkor az IC bemenetei közt lévő elkó a kritikus, azt célszerű újra, vagy még inkább tantálra cserélni. Az a bizonyos 47uF, értékre egyáltalán nem lényeges.
(#) kistehenke válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
te tudod,csak probálj+ karakterisztikát rajzolni azokkal a tranyokkal, "hidegen" mérve jók az egy dolog de beépitve?7Ft/db enyit kibir és nem kell szarakodni,pár quadon tul vagyok már de már rájöttem h hülye vagyok h gyártottam már nem olyan jók
(#) Alkotó válasza kistehenke hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Értelmetlen oda-vissza riposztolni, de mivel ez a kérdés túlmutat a QUAD-on, ezért muszály még egy kicsit védeni a helyes utat.
1. Jelen esetben a BC-knek nincs "hideg", meg "meleg" állapotuk, mert ezek mindig "hideg"-nek tekinthetőek. Persze folyik rajtuk áram, csak az nem veszélyes.
2. Egy tranyó ára, és a te elméleted között nincs kapcsolat. Persze ha már ki van forrasztva, valóban ki lehet cserélni, de ennek oka semmiképpen sem a "nyúlás"!
3. A QUAD milyensége, szigorúan az én álláspontom szerint, elsősorban az utánépítés minőségétől függ. Maga a kapcsolás, megelőzte korát. Az, hogy ma már vannak egyéb, szintén bevált topológiák, sőt már FET-ek is fillérekért, az nem von le semmit az eredeti ötlet leleményességéből.
4. Nekem többek között van R.Ludwig féle módosítású, Alkotós nyáktervvel készült QUAD-om, de szinte bármi mellé szívesen odateszem egy tesztre. Persze nem nyer mindig, de nagyon is versenyben van.
(#) highand válasza evsp hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szia! Ha az a 12pF segített, akkor viszont vagy a 120pF, vagy a 330pF hibás volt, volt mivel ez a kettő ugyan sorba kapcsolva, de ugyanúgy a T3 bázisa és kollektora közöütt van.
(#) evsp válasza highand hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Igazad lehet, ezt még megnézem. Főleg a 120pF-ost mert csak kerámiám volt otthon oda pedig nagyon a csillámot javasolják.
(#) evsp válasza highand hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Tényleg a 120pF-ossal volt gond...
(#) MD_Pepe válasza evsp hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Mi volt a baja?
(#) evsp válasza MD_Pepe hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Szakadt volt... Kicseréltem, mostmár a T10 B-C közé sem kell kondi.
(#) MD_Pepe válasza evsp hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Köszi. Milyen fajta volt? Vajon hogy mehetett tönkre?
(#) evsp válasza MD_Pepe hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Pici sárga kerámia volt, szerintem beültetésnél túlzottan megfeszítettem a lábát és azért szakadt meg. Bár még kiforrasztás után is egyben volt... Az is lehet, hogy gyártási hiba. Beültetés előtt nem mértem csak az ellenállásokat a színkód miatt.
(#) MD_Pepe válasza evsp hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Köszi a választ. Nem hittem volna, hogy ennyire érzékeny lehet egy kerámia kondenzátor.
(#) tarlostamas hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Csátok. Kéne nekem quad405 200w ról beültetési fotó. köszke
(#) amplifier válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Üdv!

A mellékelt dokumentációban megtalálod a kapcsolást, a beültetési rajzot, és más hasznos információt.
(#) tarlostamas válasza amplifier hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Köszke a rajzot de nekem nagyobb felbontású fotó kéne mert ezen nem látható a c8-c9-c10 kondik beültetése. Megépítettem a quadomat. Áramfelvétel 80mA. A gond az R30-R31 páros ellenállásokkal van mert tápra kötve melegszenek. Ezért gondoltam hátha nem mindegy hogy rakom be a kondikat. Vagy a nelegedés normális? Ja a táp az +-50V. Szerinted mi lehet a probléma forrása?
(#) amplifier válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Üdv!

Az R30 és az R31 ellenállások melegedése normális, üzem közben szinte nem lehet megérinteni, olyan melegek lesznek. A 80mA-es áramfelvétellel nincs probléma, szerintem lehet tesztelni.
(#) tarlostamas válasza amplifier hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Köszke. Akkor elkezdem a tesztelést. Ezekszerint a c8-c9-c10 kondikon lévö kis piros csík mindegy merre áll?
(#) amplifier válasza tarlostamas hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
A c8-c9-c10-es kondenzátorok helyére gondolom kerámia kondit tettél, azoknak meg nem számit hogy hogyan vannak beültetve.
(#) tarlostamas válasza amplifier hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szerintem ezek nem kerámiák. Kicsi hengeres áttetsző közepéban ezüstszínű fólia és az egyik vége piros (pink) színű.
Következő: »»   72 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem