Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Köszönöm a válaszokat. igen többek közt pic és hasonlók.
természetesen nem akartam összehasonlítani egy gumikalapácsot egy kőműves kalapáccsal hogy 'melyik a jobb'... a légvonalas autorouterét ki fogom próbálni. mégegyszer kösz a segítséget.
Én annyit fűznék hozzá a témához, hogy ha egy program el van látva mindenféle hiper-szuper funkciókkal, még nem biztos hogy jó!
Hogy melyik a jó? Ezt csak is a használat és a tapasztalat tudja eldönteni. Kinek melyik a kényelmesebb. Nem vagyok profi nyáktervező, de idestova tizenöt éve tervezgetek nyákot. Én még tényleg P.C.-vel kezdtem, azaz papír ceruza. Ezt követően került hozzám egy dos-os kis program, a TANGO. Itt is különálló modul volt mind a nyák, mind a kapcsolás rajzoló program. Évekig azzal játszadoztam, tanulgattam a nyáktervezést. Ezt követően került hozzám az Eagle. Az első benyomásom a programról, elég negatív volt. Le is raktam, nagyon komplikált volt a Tangóhoz képest. Majd nagy nehezen rájöttem mi micsoda akar lenni. Akkor még netem sem volt, sem még szórványos hozzáférési lehetőségem, hogy utána olvassak. De belejöttem, több évig azt használtam és nagyon beleszerettem. Tavalyi év folyamán a Spint Layout is hozzám került a teljes verziós 5.0 A benyomásom a programról igen meglepő volt. Nem volt semmi különösebb érzetem, mintha a Sprintet használtam volna mindig is! Rögtön megtanultam, és mintha nem is létezne az Eagle, ezt kezdtem el használni. Első használat után olyan természetes és kézreálló program, hogy nem tudok jobbat én sem. Egyaránt remek profi és amatőr célokra is. Nem rég kíváncsiságból visszatértem az Eagle-hez, hogy milyen vele dolgozni Sprinthez képest. Ez megint csak sokat elárul egy programról: nem tudtam vele normálisan rajzolni! Ha a SP-t raknám le akár évekre, szerintem akkor is tudnék dolgozni vele, ha ismét elővenném. Az hogy nem olyan csicsás az alkatrész ábrázolása, egy dolog. De remek kompenzáció, hogy tényleg gyerekjáték könnyedséggel alkothatunk új alkatrészt. Ez az Eagle-nél elég bonyolult. Engem a Sprint a régi Tango hatást hozza vissza. Nagyon sok a hasonlatosság a két program funkcionalitása között. Sőt, a Sprint még a Tangónál is használhatóbb az ikonos funkció műveletek által. Nem kell a sok almenüben kóborolni, csak egy klikk, és meg is van az adott művelet. Az elmúlt hónapokban kipróbálás miatt töltöttem le pár nyáktervezőt. Messze nem olyan jól kezelhető egy sem mint a Sprint. Részemről nincs és nem is kell jobb!
Sziasztok!
Mint jelent a sprint SMD macroinál, hogy WSOT, meg RSOT. A SOT az rendben van ez a normál. A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
Talán a széles meg a keskeny tokozást jelölik...? (W=wide)
Én ilyenkor kipakolok - jelen esetben 3-ból - egyet-egyet, és megnézem. Lehetőség szerint próbálok azonos lábszámút keresni.
Èn is erre gondoltam, de az R jelölésü akkor mi es a W jelölésű sem feltétlen szélesebb.
Mengyán: kipakoltam, igaz nem irtam, de mindegyik esetben az SOT223 tokozatról volt szó. Szóval érdekes, kinyomtattam az alkatrészt rátettem és ott a legszimpatikusabbat választottam...
Sziasztok.
Szerintetek az miért van hogy egyik napról a másikra behalt a Layout-om(5.0) ? Megnyitom megjelenik az embléma viszont nem tűnik el és nem tudom bezárni a programot. A felső soron a szerkesztő gombok is eltűntek. A menüsoron tudok közbe nyomkodni de azon kívül semmit. Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm.
Szia!
Csak egy tipp.. Próbálj meg egy teljes lemezellenőrzést csinálni a merevlemezen.
Ez nem egy legális verzió. Persze ettől még működhet, de a frissítések csúnyán megkeverhetik a dolgot. Megpróbálnám eltávolítani, majd újra telepíteni, de ha jól tudom ez a változat nem így kerül a gépre, hanem egyéb módon. Ha ebben nem tévedek, akkor a felkerülési folyamatot kellene megismételni, vagy amit még jobb szívvel lehet ajánlani, az a 6-os verzió megvásárlása.
Egyetértek teljesen. Én is P.C. -vel indigóval kezdtem, majd alfaset, Tango, PCAD. Amikor kíváncsiságból belenéztem a Sprint Layout-ba, egyből láttam ez való nekem. Sajna már nem tudok átállni, mert összes-sok nyáktervem PCAD, átdolgozni rengeteg munka lenne.
Köszi. Megoldódott a dolog. Nem tudom mi volt a gond, de az eredeti DEMO verzió sem ment valami miatt.
Nem ismerem a PCAD-ot, de azt tufom, hogy a 6-os verzió olyan sok kényelmi finkciót tartalmaz, amit nagyon nehéz lenne nélkülözni már. Kezdő és profi tervezőknek is erősen ajánlott!
Engem lenyűgözött!
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne a Sprint Layout-al, hogy ha mérésre váltok nem látható a mért érték, amíg a kurzor mozog fel-fel villan a kis buborék de mikor meg szeretném nézni a méretet, nem látható. Az operációs rendszerem Windows 7. XP-n nem volt ilyen probléma, másoknak nem volt hasonló gond? Előre is köszönöm a választ!
A Tango folytatása-utódja a PCAD, már Win-es, nem DOS. A Tangoban készült nyákokat is tudja. Nem tudom Sprint Layout mennyibe kerül, tud-e nyákgyártóknak szükséges fájlokat, mert én sokat gyártatok.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
Eagle, Sprint, és más wines layoutok, mint pl. a PCAD is, tudnak ilyen funkciókat.
Ajánlom figyelmedbe Alkotó írását, nagyon részletesen leírja a program tulajdonságait. Az átmentésről annyit, hogy az Eagle meg van a régi rajzok miatt, de az új reveket már SP-ben készítem. Próbáld ki a demót, a PCAD-ot szereted, az SP-t imádni fogod. Nem vagyok öreg motoros, és mint már írtam profi nymk készítő sem, de a rajzok miensége ellenére mégis alaposan feltűnik a különbség más layoutokkal szemben. Idestova 10 éve mikor a Tangóval játszadoztam, utána jött az Eagle, és úgy az SP, de rötön feltünt a hasonlatosság. Ha a PCAD-rol hamarabb tudok, repűlni hagytam volna a sast. Árát tekintve meg nem egy horror, ha jól tudom tizen pár ezer. A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
Újrakezdő vagyok. Hagy' kérdezzem meg hogy az sPlan-t is használjátok, vagy csak az SL-t és kizárólag papír+ceruza+radírt használtok kapcsrajz tervezésre és dokumentációra?
Az EAGLE-val próbáltam volna kapcsrajzot rajzolni, de problémák merültek fel a táplábakkal (az ic mellé tehető csak a tápláb). a másik topikon azt mondták az eagle nemis kapcsrajz-rajzoló hanem nyák-tervező... innen jött az ötlet mivel lehet még kapcsrajzot rajzolni. sPlan jó erre? vagy ez is olyan dilis mint az eagle a táplábakkal?
Itt az sPlan topikja. Remélhetőleg itt sikerrel jársz.
Kipróbáltam a Sprint Layout-ot, tényleg nagyon szuper. És annyira egyszerű a használata, hogy egyből megy. Pontosan a lényeget tudja, azt közvetlenűl, nem menüpontok sűrűjében. Bizonyos bonyolultság alatt nem kell (nekem) kapcs.rajz szerkesztő, mert ezalatt a nyák kész van. Megtaláltam a magyar leírást, de majdnem felesleges, annyira emberközeli a S.P.
Számos tulajdonságát lehetne kiemelni, de a szűk lényeg az, hogy míg más szerkesztő programmal napokat bajlódik az ember amíg megtanúlja, addig a Sprintet csak bekapcsolja, és használja.
Árához és funkciójához viszonyítva nincs jobb. Sokan ragaszkodnak a kapcsolási rajz szerkesztőhöz, de a sasnál is max annyiban jó, hogy felpakolja az alkatrészeket... Nem egy esetben lerajzolom, vagy kinyomtatom a kapcsolást, és előttem van míg tervezek. Legfeljebb dokumentálás céljából lehet értelme.
SP-t és más fejlettebb programokat felesleges összehasonlítani.
Bár egy művelet elvégzésére épülnek, de különböző bonyolultsági szintek megvalósítását teszik lehetővé.
Igen, hallottam én olyan programról ami másfél millióba kerül, de az olyan fejlettségű is, és meg is követeli azt az ismereti szintet...
Érzéseim szerint ez a program az én igényeimet sokáig maximálisan ki fogja elégíteni, és a verzió fejlődésével csak még kényelmesebb és kezelhetőbb. Az én tudás szintemnek ennél bonyolultabb program felesleges is...
Erről van szó
Nem a kezelőre, illetve a használat bonyolultságára gondolt Niedzella. A fejletebb programok sokkal bonyolultabb/összetettebb kapcsolások megvalósítását (is) teszik lehetővé. Olyanokét, amit már nagyon nehéz lenne "emeberként" átlátni.
Elnézést, de én rosszul ismerem a rövidítés szabályait?, vagy mindenki az sPlan-ról beszél csak engem szólnak meg érte hogy off a téma ? (mert az SP itt valóban off)
Sprint Layout rövidítése: SL sPlan rövídítése: SP
Jajj, ne lovagolj már ezen. Te is tudod, mi is tudjuk, hogy mi a különbség. A Te kérdésed az SPlanra vonatkozik, aminek van saját topicja. Ez a Sprint Layout-é. Ennyi és nem több.
Az a hozzászólásom amire hivatkozol valóban nem ide való, de nem is arról beszélek.
Csak ezen utolsó oldalon szerepelnek az SP rövidítések (lásd melléklet) előtte ez nem volt divat. SP=sPlan. Tehát off. Tudom milyen kényes a fórum még a mondat elejei nagybetűkre is, ezért furcsálom, és tévesztett meg engem is. (talán Alkotó sárga keretes hibás rövidítése kezdte ezt?) ui: nem tudom hogy kell szürkíteni, nézd úgy mintha szürke betűkkel írtam volna. A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
Ráadásul egyszerűen készíthetők kapcsolási rajz alkatrész elemek és akkor kapcsolási rajz rajzolására is alkalmas. De láttam már gépészeti rajzot is SprintLayouttal.
Itt gyakorlatilag a makro készlettől függ mit mit rajzolunk meg.
Amilyen játék egyszerűségű a makro készítés, akár még kertészeti segéd ábrákat is lehetne készíteni.... Az hogy elektronikához van "kötve", attól tényleg bármire használható még ami rajzhoz köthető. Végül is akár mondhatnánk, hogy egy univerzális rajzoló program, ami elsősorban elektrotechnikára orientálódik. Idézet: „Ráadásul egyszerűen készíthetők kapcsolási rajz alkatrész elemek és akkor kapcsolási rajz rajzolására is alkalmas.” Ez eszembe sem jutott, de mennyire kézenfekvő! Így akár az egyik munka lapon a kapcsolás, a másikon a nyák lenne. Pajtás, hogy neked mennyi eszed van!!! Így akár még az sPlan is nélkülözhető lehet... El is kezdem a makrók elkészítését! Egy trükköt fedeztem fel, amit lehet Alkotó leírt már a doksiban. Ha mozgatáskor nyomva tartom a Ctrl -t, leszakad az adott objektum a raszterről, és bárhova mozdítható. Ha nem végpontokat akarok áthelyezni, totálisan nélkülözhető a raszter felező.
Ez még érintőlegesen sem kapcsolási-rajz készítő program. Ha mégis lehet vele valamit összehozni, az csak azért van, mert csőfogóval is lehet szögelni, csak nem elég hatékony.
Eltérő tulajdonságok és paraméterek kapnak hangsúlyt a különböző funkciók kapcsán. Én ezt használom a kapcsolásokhoz. Ingyenes, elég "okos", és nagyon szép a rajzi képe (ha a makrói szépek).
A Shift gomb a raszterfelező.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |