Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység LM317T-vel
Lapozás: OK   5 / 51
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
A C1,és a C2 negativ pontja a G1-re csatlakozik. A C3 továbbra is fólia,nempolarizált kell hogy legyen.
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
Köszi szépen, sokat segítettél.
(#) Frankye válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Bocs, hogy nem válaszoltam, közben off-line voltam. De látom, megoldódott a kérdés.
(#) Kari55 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 7, 2008 /
 
Igen megoldódott, de nem akar működni a tápegység. Lehet hogy az LM317-esem nem jó? Hogyan tudom megvizsgálni a stabil IC-t?

Esetleg megnéznéd a kapcsolást meg a nyáktervet - EAGLE-ben - hogy jól csináltam?

Köszi,
Üdv!
(#) Frankye válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Ezt legkorábban csak délután-este tudom megnézni, mert a melóhelyemen nincs Eagle.
(#) Kari55 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Köszi szépen
(#) Frankye válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Most néztem - volna - de az enyémnél frissebb verzióval készült, így nem tudtam megnézni...
(#) mex válasza Frankye hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Igy jártam én is...
Megoldás lehet egy jpeg,vagy pdf.
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
OK KüLDÖM
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Íme és bocs.
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
A schema jó,csak a boardon lehet gond. Ugye nem autoroutert használtál? Mindenesetre az LM lábai miatt nem látszik a vonalvezetés,tegyél fel egy olyan pdf-et ahol ki van kapcsolva a fölső oldali alkatrészréteg, magyarul csak a 18,19, 20-as réteg kellene.
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Javitok:16,17,20-as rétegek kellenének.
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Idézet:
„Ugye nem autoroutert használtál?”

De igen, és most, hogy átnéztem a boardot szerintem nem jól kötötte össze az IC lábait a diódákkal.
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Szóval a stab ic lábainál teljes a kavarodás,újra kell rajzolni. Az autorouter csinálhat hülyeséget,de az inkább a vonalvezetésben nyilvánul meg nem a helytelen csatlakozásokban. ERC,DRC megvolt?
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Nemcsak a diódák csatlakoznak rossz lábhoz,hanem a puffer sem,és a poti sem. Rajzold újra kézzel,ha esetleg nem megy, jelezd.
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Melyik verziótok van meg? Én most az Eagle 5.0.0-ásban a 4.11-es vezióba mentettem és megnyitotta.
De valahogy nem sikerül normálisan elrendezni az alkatrészeket, és túl vékonyak a vezetősávok meg a forrszemek.

Ha a 4.11-es jó akkor elküldöm a két fájt.

Kösz és jó hétvégét!
(#) Frankye válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Nekem jó a 4.11, vagy a 4.16r2
(#) Kari55 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Nem akar összejönni a brd, valahogy nem sikerül elrendezni. Van erre valami szisztéma? Pl. milyen sorrendbe, melyiket hova mi mellé, stb...

Amúgy a nyák már készen van (a nem jó) csináljak egy teljesen újat?

Üdv! és köszi

tap1-33.sch
    
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Na, mégis sikerült. Vagy nem??

Átnéznéd ha lehetséges?

Köszi.

tap1-33.brd
    
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
A board rendben van,az összekötések helyesek,csak a vonalvezetésen kellene még javitani.
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
egy kicsit válltoztattam rajta, az előző képen látszik
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Bocs, de most mennem kel, majd késöbb még megbeszéljük ezt a "projektet".

Köszi és szép napot:Karesz
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Rajzoltam egyet,nem tudom mennyire felel meg,mindenesetre ez is egy alternativa az alkatrészek elhelyezésére. A pad-okat megnagyobbitottam,mert alapból nagyon kicsi forrszemet kinál fel. A vezetősávok is elég "méretesek",ha vasalod nem lesz vele gond. A furatközepek átmérője most 0.5mm,könnyebb középre fúrni. A stabkocka körül van némi hely kihagyva,mert hűtőborda nélkül nem ajánlatos üzemeltetni (bár nem tudom mi lesz a terhelés).
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Ez a jó board,a másikat nem nyitotta meg.

tap1-33.brd
    
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Kösz szépen, ezt fogom megcsinálni. A vasalás technika csak lézernyomtatóval működik? Esetleg van valami ötleted hogy tintasugaras nyomtatóval hogyan lehetne a a rajzot áttenni a nyákra?

Köszi a tervet, üdv Karesz
(#) KTobi válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Lefénymásoltatod nagy kontraszttal.
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 9, 2008 /
 
Igen,vasalni csak lézernyomatot lehet. Tintasugaras maszkot fotózni kell (én is igy gyártom a nyákjaimat).
(#) Kari55 válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Helló Mex!

Megcsináltam a tápot, de nem lehet állítani a kimenetet, mindíg 32v-ot ad le. Igaz hogy az 1u kondi nálam elkó, és a poti 4,7k helyett 10k, az ellenállás pedig 100 ohm de szerintem ettől még működnie kellene vagy nem?

Amúgy a vasaláshoz A4-es fényes papírt (hangyányival vastagabb a sima másoló papírnál) használtam és szerintem klasz lett! A képek mellékelve.

Üdv Karesz
(#) mex válasza Kari55 hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
A kész panelról esetleg egy jó felbontású fotó (lehet zip-ben is),jó lenne.
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Ha ugyanannyi feszültség mérhető a 4700µF pufferen mint a szabályzó kimenetén akkor két eset lehetséges:vagy zárlatos lett az előző hibás panel miatt,vagy most cserélted fel a be és kimeneti lábait (mert mint irtad kivezetékeled a panelról hűtőbordára). Más hiba nemigen fordulhat elő,ha jó a potméter.
Ezért kellene a fénykép,illetve rá kellene mérni a stabkocka 3-as és2-es lábára diódamérés állásban.
Az 1µF nem baj,ha elkó,csak birja a kimenő feszültséget, és polaritáshelyesen legyen betéve.
Következő: »»   5 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem