Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   596 / 1385
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Azért látszik a fejlődés !
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Jó én csak meg akartam próbálni. Már nem te vagy az első aki kicsúfol, én meg azt hittem, hogy ez kicsi már, meg örültem,mert sikerült, meg hogy meg mertem próbálni ...
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ne keseredj el ! Mindenki így kezdte ! Csak meglesz az eredménye a sok kérdezősködésnek Egészen jó !
De majd tegyél fel képet akkor is ha minden alkatrész be lesz forrasztva
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Aha, okés. Nekem ez kicsinek tűnt, nem tudtam, hogy ez is nagynak számít..
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Nem csúfol ki senki, ez is szép teljesítmény, csak azt akartam érzékeltetni, hogy az a film, amit nyomdában csinálnak, az olyan, amivel ennél sokkal, de sokkal kisebb smd-re is jó, amit te otthon a nyomtatóddal már nem nagyon tudsz megcsinálni. Hiába nyomtatja ki a nyomtatód, ha már nem fed rendesen és ekkor csak pocsékolod a nyákot, mert nem tudod levilágítani. A nyomdás maszkkal pedig akár órákig is világíthatod, nem fogja túlexponálni a nyákot. A házi megoldással pedig számolgatnod kell, hogy ne világítsd sokáig, mert akkor már a fekete részen is annyi UV megy át, ami nem kellene. Ilyen a nyomdás maszkkal nem történhet meg, mert ott ahol fekete, ott 100% hogy nem megy át az UV fény.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Aha, oké. :wow3:
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Jó mondjuk kicsit hülye hasonlat volt.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Van benne valami. Pedig azt hittem én, hogy így jó minőségeket lehet elérni... :whatever:
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ha elkészül a nyák teszek fel képet róla (és a filmről)
Épp ma küldtem el a pdf-et a nyomdába, egyébként , én kb 2-3 évig fotóztam gyárilakkos panelt tintás nyomi-írásvetítő fóliával , és a nyákok 90% a tökéletesen sikerült
De ennek a technológiának is meg vannak a korlátai .
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Sok sikert ! Mész hétvégén a börzére? Én nem fogok, mert múlt hét végén átbuszoztam, úgyhogy, most már vettem cuccot. Majd számolj be, mi volt !
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Csak azt akartam érzékeltetni, hogy ez még nem "igazi" smd nyák, mert ezt még kézzel is meg lehet rajzolni.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Ok. Meg is értettem.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Hát nem tudom nembiztos hogy lesz időm elmenni
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
A kökin 360 az A4.
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Én ezt csináltam a múltkor egy réteg pausszal, gyári fényérzékenyre. Minolta 1350 1200x1200 állásban.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Sajnos én Szeged mellett lakom , nekem már 650+áfáért
is jó , De itt kisebbet is levilágítanak , tehát nem olyan drága .
(#) kaqkk válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szép gratulálok A panelt is lefotózod ?
(#) Akashi hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok.

Én lézernyomtatót használok, de az a problémám, hogy kevés, ill vékony réteg festéket nyomtat. Már mindenféle beállítással próbálkoztam. A toner új. Nyomtató Canon LBP660.
Ha kétszer áteresztem a papírt a nyomtatón akkor jó lenne, (lámpafény elé tartva a papírt nem látszik át a lenyomat) csak 2 szer ugyanoda nyomtatni szinte lehetetlenség.
Nincs valami trükk?
(#) gulasoft válasza Akashi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Összeragasztasz 2-őt vagy mész a nyomdába.
(#) Akashi válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia.
Nem szeretnék nyomdába mászkálni. (ennyi erővel nyákot is rendelhetnék )
..hogy érted hogy összeragasztok 2-őt?
(#) vicsys válasza Akashi hozzászólására (») Jún 2, 2011 / 1
 
Technológiai leírás, 5 pontban:
Kinyomtatod 2 példányban.
Körbevágod ollóval.
Egymásra helyezed pozíció helyesen a 2 fóliát.
Celluxszal rögzíted elmozdulás ellen.
Örülsz.
(#) sportsboypaper válasza vicsys hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok, csak ugy madartavlatbol követem ezt a levilagitos masolos dolgot, de hadd kerdezzek vissza, a teljes folyamatrol minden reszlet nelkul:

Kb ezekbol a lepesekbol all a dolog?

1. tervet beszerzem
2. Kinyomtatom műnyomó papírra
3. a NYÁKot megtisztítom es lefujom fotolakkal
4. ráteszem a papirt es megvilágítom
5. ha megszaradt, lemarom a felesleges rezet
6 Kesz

kb ez a logikai sorrend?
(#) Ricsi89 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Majdnem. Nem műnyomóra kell nyomtatni. Az a vasaláshoz kell. Vagy pauszra, vagy írásvetítő fóliára nyomtatod.
(#) Akashi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Jajj azt elfelejtettem írni , hogy vasalásos nyákkészítésről van szó!
Szóval kevés a festék a papíron, nem elég vastag a réteg, így sokszor átmar a marató (foltos lesz a réz a nyákon)
Ha kétszer sikerülne ugyanoda nyomtatni akkor dupla vastag lenne a festékréteg az jó lenne.
(#) gulasoft válasza Akashi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Hát azt elfelejtetted.
Másold le egy fénymásolón, valami öreg szutykon ami még nem takarékoskodott a porral, a fényerőt vedd le alaposan.
Vagy bejön vagy nem.
Ha 360Ft-ért rendelsz egy vagy több a4-es nyákot akkor szólj, mert annyiért én is rendelek.

Egyébként ez az egyik gond a vasalással, a másik 3 mellett ami miatt pl. Én fotózok inkább.
(#) vicsys válasza Akashi hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
A vasaláshoz nem kell fólia. Ahhoz valami műnyomó papír kell. Abból viszont egy réteg is elég. Viszont egy nyomat csak egyszer használható fel.
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Nem magamnak csináltam, egy ismerősnek kellett. Hobbizik valami százlábúakkal, és így könnyebb neki kezelni. De, ha kell még neki, azt lefényképezem.
(#) sportsboypaper válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia, olvasgattam ezt a vasalós sztorit, de ott minden rajz fekete feher, nekem meg itt a forumon csak valami zold hatteren van minden.

(http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/feszultseg_szabalyzo.html?pg=3)

gondolom azt nem ildomos vasalni, masom meg nincs tudom bena, de megsincs.

Ezert a filctollas megoldast valasztom, ugy dontottem, kiprobalom, 500 Ftot meger.

Csak az a buta kerdesem van, hogy a rajz
alapján hogyan tudom filccel kihuzni a vezető részeket? Sehogyse áll össze. Valami indigóval másoljam rá a rézlemezre, es a indigót rajzoljam át a filccel? ez lenne a megoldas?
(#) karaszbandi válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
De, ha a nyáktervezőből nyomtatod ki, akkor a nyomtatód átalakítja a ződet feketére!
(#) Ricsi89 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Ott van az eredeti, nyáktervezővel megnyitható fájl. Azt megnyitod és onnan sima fekete-fehérrel tudod nyomtatni a nyákot.
Következő: »»   596 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem