Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   53 / 211
(#) Shoo hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Hali!

Elkezdtem tanulgatni ezzel a programmal nyáktervet készíteni. Hát még van mit tanulni... Akadt egy kis problémám. Maradt egy légvezetékem, amit szinte sehol se tudok elvezetni, de észrevettem, hogy az amúgy is föld potenciálon lenne. Gondoltam, hogy az összes földpotenciálon lévő elemet egybeolvasztom az "AutoGND"-vel. Sajnos a leírásban szereplő Thermal pad-es megoldás nem elérhető az én verziómban. Valamiért az alkatrész szétbontás, shiftel kijelölés és az autoGND 0-ra állítása sem működik. Egyébként a távolságállítás se működik:S Sajnos már nem tudom, hogy honnan van meg a program, de 5.0-ás és alapból magyar volt, jahh és nem kellett telepíteni. Tudnátok valahogy segíteni, hogy mi lehet a baj? Esetleg másik verzió kell-e?

Bár ehhez a problémához talán nem kell a rajz,de felteszem...

kapcs.JPG
    
(#) Shoo válasza Shoo hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Nahh tárgytalan, mert sikerült egybeolvasztanom...Még 1 apró ellenörzés, 1-2 vonal megvastagítása és kész is
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem is autoGND-ről lenne kérdésem. Az eddig oké, hogy a pad-eket be tudom egyenként kötni a gnd-be, de hogyan lehetne, hogy egyszerre többet is bekössek? Van egy jó pár olyan pad, amit be kellene kötni, de ha többet jelölök ki, akkor már nem jelzi, hogy be lehet kötni. A másik, hogy smd alkatrészek egyik lábát is be kellene kötni, de nem tudom, hogy hogyan.
Ha más nincs, akkor a sima pad-eket kézzel is beállítgatom egyenként, de az smd pad-el nem tudom hogy lehet ezt megcsinálni.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Még valami. Be van jelölve az autoGND, de nem mindig jelzi. Néha egy nagyítási nézetben látszik, de amint nagyítok, vagy kicsinyítek, akkor eltűnik. Elég nehéz így bármit is csinálni, hogy szórakozik velem.
(#) niedziela válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Auto-GND PAD-t egyesével lehet kötni, SMD alkatrészt fel kell bontani (lakat) hogy beköthető legyen. Ez vonatkozik minden alkatrészre is aminek PAD-jét be akarod kötni.
Idézet:
„autoGND, de nem mindig jelzi.”


Ez csak akkor lehet ha más réteg van kiválasztva mint ahol a GND terület van. Nagyítás - Kicsinyítéskor ha eltűnik az helyi probléma lesz.
(#) Ricsi89 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Az megvan, hogy szétszedtem az smd alkatrészt, kijelölöm a padot, amit a gnd-re kellene kötni és tovább? Itt a tulajdonságok között nincs "thermal pad" nevű jelölő rész.
Ja és mindig visszaállítja az autoGND magát 0,4-es távolságra. Már 1000-szer beállítottam 1mm-re, de mindig visszamegy.
(#) niedziela válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
5.0 verziót használsz, vagy valami régit ?
5.0 verzióban ezek a gondok nincsenek, próbálj frissebb
verziót használni.
(#) Ricsi89 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
5-ös verziót használok. Viszont közben megtaláltam a neten az eredeti nyákot, amiről másoltam lefelé, így egyenlőre be is fejezem ennek a nyáknak a folytatását. pedig már majdnem kész volt.
(#) storm hozzászólása Jún 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek NYÁK-ba ültethető RCA csatihoz, vagy 6,3-as szintén NYÁK-ba ültethető csatihoz makrója?
(#) vicsys válasza storm hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 

RCA.LAY
    
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Axel hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Szevasztok!

A Sprint Layout 5.0-t használom a problémám az, hogy sokszor lehetetlen az alkatrészeket raszter helyesen lerakni. Főleg akkor jelentkezik ez a nagyon bosszantó probléma ,miután az alkatrészt elforgatom, módosítom a forrasztási pontok vastagságát, lyukméretét stb... Tapasztalt már valaki hasonlót? Én szoftverhibára gyanakszom, esetleg megoldaná a gondot ha nem ezt a magyarított verziót használnám hanem az eredetit?
(#) niedziela válasza Axel hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Én inkább programkezelési hibára gyanakszom, és a gondodat az oldná meg ha használnád a lakat ikontól balra eső harmadik ikont aminek a neve "raszterre"
Csak így egyszerűen magyarul, raszterre
(#) Axel válasza niedziela hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Kösz, mostmár jó de nem értem miért nem ez az alapértelmezett beállítás...
(#) niedziela válasza Axel hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Milyen alapértelmezett beállítás ?
Ha alkatrészt a rajzterületre húzol, vagy ott mozgatod az mindig raszteren marad. Kivétel ha azt direkt elmozdítod a raszterről. Attól hogy a forrpontot növeszted vagy csökkented nem mozdul el. Elmozdítani csak a Ctrl nyomva tartásával és az alkatrész mozgatásával lehet.
(#) Axel válasza niedziela hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Na ez az, hogy én nem mozdítom el a raszterről, főleg direkt nem és mégis elmászik ha elforgatom vagy a forrpontot módosítom.
(#) san398 válasza Axel hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Olyan nincs hogy elmászik magától! Ott valami nagy baj van ha ez megtörténik. Milyen alkatrészt forgatsz? Ellenállás vagy tranzisztor vagy egyéb?Tegyél már fel képernyőmentést arról hogy hogyan áll az alkatrész felhelyezés után és arról is hogy hogyan áll forgatás után!
(#) Axel válasza san398 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Legutóbb pl. trafónál és IC-knél tapasztaltam a jelenséget.
(#) niedziela válasza Axel hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Axel tegyél fel ide egy olyan lay fájlt amiben ez látszik.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Én nem látok itt semmi cselt. Ha van valamink, amit felrakunk raszterre, akkor inkább az a ritka, ha az forgatás után is raszteren marad. Pontosabban csak akkor marad rajta, ha a forgatás valós középpontja is éppen raszterre esik. Ez egyáltalán nem törvényszerű!
Csatoltam egy mellékletet, amin csupa olyan alkatrész van, amik egyenként éppen raszterhelyesen forgathatóak lennének, de én szándékosan egybe forgattam őket, így természetesen elmozdult a raszterről. De mint már itt korában elhangzott, direkt erre van egy "raszterre helyez" parancs, ami megoldja ezt a hibát.
Bal oldalon az eredeti, és jobb oldalon annak elforgatott képe.

forgatás.JPG
    
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Ebben tényleg nincs semmi csel mert nem egy alkatrészt forgatsz.

Idézet:
„.......az alkatrészt elforgatom, módosítom a forrasztási pontok vastagságát, lyukméretét stb.........”

Ő viszont az elmondása szerint nem egy több alkatrészes rajzot forgat.
(#) pcroland hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Hello! Hogyan lehet a GND réteghez hozzá kötni egy forrpontot, úgy mint itt?
(#) vicsys válasza pcroland hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Rövid vonaldarabokkal. (Aztán ezek távolságát nullára levenni.)
(#) pcroland válasza vicsys hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Köszi! Hogy nem jutott eszembe? Tényleg....mindennél külön lehet állítani a GND távolságát...
(#) niedziela válasza pcroland hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Ezt csak a 4.0 verzióban kellett így, és lehet talán az első 5.0 verzióban.
5.0 Verzióban már elég régóta benne van ez a lehetőség, a PAD kijelölése után a tulajdonságokban - Thermal PAD jelölő négyzet.
(#) pcroland válasza niedziela hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Köszi!
(#) Kari55 hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok.
Én a 5-ös magyar verziót használom, és nem jön be a "beállítások" menü.
Hol, mit kellene telepíteni hozzá, mert a fájlok között nem találok semmit ami erre utalna.
Köszönöm.
(#) vicsys válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Itt már többször leírtuk, hogy a tört verziónál nem jön be. Emiatt is érdemes megvenni a progit.
(#) Kari55 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Köszi, azt hittem, hogy én hagytam ki valamit.
(#) niedziela válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Amit be akarsz állítani azt állítsd be az eredeti exe fájl indításával.
Következő: »»   53 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem