Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   103 / 289
(#) ocy válasza Wegg hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Hi
Saját készítésű saccoló. Az ami itt volt a fórumon fent.
Joó működik de jó lenne valahogy hitelesíteni, legalább nagyjából. nem tudom kiszámolni, csak az elvi energiáját,
szerintem a gyakorlat teljesen más, egy csomó minden mástól is függ szerintem a tényleges energia. bár lehet hogy csak nagyon süti vagyok hozzá.
(#) ocy válasza Swedhart hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
3K ellenálláson és egy diódán keresztül tölti, szerinted az jó?
(#) ocy válasza ötfelezős hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Mármint azt hogy a szekunder oldalra rátesznek egy 500Ω-ot és nem úgy működik mint egy rövid zár.

Valóban jó lenne egy pár szót ejteni a nagyfeszültség meréséről, lehet hogy valahogy tudjuk egyszerűen mérni. Kéne egy olyan ember aki ezt vágja és meg is ossza velünk.
(#) Swedhart válasza ocy hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Szerintem jo lessz nem terheli tul legalább.
(#) Wegg hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Itt vannak a képek amit már ígértem az általam elkövetett pásztorokról.
(#) Wegg hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
És még kettő az előző képsorokhoz.
Még egy másik fajta is volt de az most a barátomnál pásztorkodik.
(#) Wegg hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
És végül a pásztor teszteremről pár kép.
(#) Wegg hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Egy Kínai közmondás szerint egy kép többet ér száz szónál .Ha ez igaz akkor most eleget beszéltem . Remélem kedvcsinálónak is megfelel.
Az általam elkészített pásztorok rajzai részletei megtalálhatóak a fórumon ill a neten fellelhető tirisztoros gyújtású kapcsolások .Különféle kapcsolások ötvözeteiből .
üdv wegg
(#) peoplex válasza Wegg hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Gratula! Nagyon professzionális cuccokat csinálsz!
(#) Wegg hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Swedhart ! Remélem felismered a klónt is 555-el . Potival szabályozva.Szerintem ugyan olyan jó mint a tranzisztoros változat csak talán jobban kézben tarthatóak a paraméterek.Azért az ötletért jár neked :kalap:
üdv wegg
(#) Wegg válasza peoplex hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Köszönöm .De mindenki aki itt volt van a fórumon kicsit részese ennek a dicséretnek .Ezért is raktam fel hogy lássátok.
(#) erdgab válasza dizi hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Látom,nem csak engem (tanulatlan amatőrt) piszkál már régóta ez a kérdés.Az én elképzelésem (kísérletezgetek) a következő,Készítettem vagy 16 ellenállásból egy 10 Megaohmos létrát,ez két részre osztható 10k és 9990k.A 10k kapcsolódik a pásztor nagyfesz kimenet testre a 9990k a + kimenetre,a kettő ellenállás közös pontjára és a testre tettem egy gréc hidat a váltó oldalával,a pozitív és negatív kimenetére pedig 1µF tantál kondit,ennek sarkain próbáltam mérni valamit egy M830 gagyi DVM műszerrel.Sajnos itt még nagyon ugrál a számérték,nehezen olvasható le valami.Próbáltam az 1µF kondiról egy diódával továbbvinni a jelet egy másik 1µF tantálkondira,valamivel nyugodtabb lett a kijelzés,de még mindig nem az igazi,talán több ilyen lépcsőt kellene beiktatni,akár ötöt is,eddig még nem jutottam és talán jobb lenne gyors diódákat használni.A legnagyobb gondot a kimeneti nagyfeszültség frekvenciájában látom,ami kb. 1Hz.Nem tudom,talán 50-100 jelet is kellene várni amíg a kondis lépcső végén már nem változik számottevően a feszültség és nyugodtnak lehetne mondani a kijelzést,leolvashatóvá válna.Az általam leírt értékekkel biztosan nem fogja a valós értéket mutatni a műszer,már ha az elképzelésem egyáltalán megállja a helyét,még hátra lenne a "hitelesítés" valamilyen formában.Más ellenállás arányokkal talán lehetne némiképp "hitelesíteni" amatőr körülmények között, mondjuk mért 300-500V DC -t kapcsolgatni 1Hz frekvenciával az ellenállás osztóra.
Elnézést kérek,ha túlságosan láma az okfejtésem.
(#) konaking hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm vett egy gyári villanypásztort, az egységtől kb 700-mre akarja elvinni a nagyfeszt, szerintetek milyen vastag vezeték kel hozzá? Gondolom, nagyon vastag nem kel, mivel 10 000 v megy benne, teljesítménye nagyon minimális. Erről lenne szó.
https://www.delifarm.hu/halozati-keszulekek-230v/278-corral-super-n...v.html
(#) poros válasza konaking hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
A villanypásztor vezetéke megfelel. Az ismerősöd ennyi pénzt adott érte?
(#) konaking válasza poros hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
De útközben nem akar védeni, csak a föld amit védeni akar, az van 700 m-re, oda viszont 5 km vezetéket rendelt. Gondoltam valami villany vezetékre, pl. 2x16 mm2 légkábel megfelelne?
Szerintem ennél már sokkal több pénzt kiadott ilyenekre, van neki elég sok villanypásztora, több napelemes is.
(#) isssti válasza konaking hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Szia!
Nagyfeszről van szó és kis áramról, tehát bármilyen szigetelt rézkábel jó, bőven elég a 1,5-es is szerintem, csak legyen útközben leszigetelve (magyarul ne érjen a szigetelt kábel se szigeteletlenül föld közelébe).
(#) konaking hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a földelést minél közelebb kel leverni a védendő területhez, vagy jó a készülék közelében is? Gondolom a kerítéshez kel.
(#) isssti válasza konaking hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Ekkora karámnál akár több földelést is célszerű leverni, és a karám közelében legyenek ezek.
(#) konaking válasza isssti hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Úgy gondolod, hogy több helyen leverni földelést, és külön vezetéken oda vinni neki tápot, vagy egy helyen többet leverni?
Sikerült beszélnem a forgalmazóval, ők azt mondták, hogy valami duplaszigetelésű kábel jobb lenne, így arra gondoltam, hogy a kerítésvezetéket vinném 2x2,5es mt kábelen, a 2 eret közösíteném. A földelő vezetéket meg csupasz horganyzott dróton, és leföldelve a készüléknél, meg a kerítésnél pár helyen.
De talán még olcsóbban jönne ki a 16-os alu légkábel, igaz az nem dupla szigetelésű, de elég vastag a szigetelés rajt.
(#) isssti válasza konaking hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
A földelést rakjátok több helyre, de kötheted őket sorba, és szinte mindegy milyen kábelen viszed el, akár a horganyzott drót is tökéletes szerintem.
(#) konaking válasza isssti hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
köszi a segítség
(#) ocy hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Wegg!


Tudod már hogy mért féloldalasan van egyenirányítva a tv nagyfesz? Ha igen, kérlek írd le.
(#) ocy válasza erdgab hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Hi
Nem erőltetjük egy kicsit ezt a nagyfesz mérést?
Bár én süti vagyok hozzá, de szívesen kupálódnék a villanypásztor, tényleges kiadott feszültség mérésébe.
(#) Wegg válasza ocy hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Szia .Választ még nem kaptam senkitől rá.
A magam gondolataival arra jutottam, hogy azért lehet mivel igen nagy idő telik el 1mp.Ez idő alatt bőven feltölti a kondenzátort a kívánt értékre egy diódával is .Ha mégsem akkor az nem azért van mert nem graetz hidat használtunk akkor a hibát máshol kell keresnünk.
Szóval én erre gondoltam .És így spórolás képen nem 4 dióda kerül bele csak 1.
De ha valaki tudja pontosan akkor erősítse meg az itt leírtakat vagy cáfolja meg .
A rajzokat tanulmányoztad ocy?
(#) ocy válasza Wegg hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Igen!
Bár mostanság elég kevés időm van, de már átrajzoltam az enyémet, lesz egy csomó kérdésem evvel kapcsolatba,
de most meg én rohanok dolgozni, /hihihi 8-ra/
(#) Wegg válasza erdgab hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Szia erdgab .Szerintem jó az irány amiben gondolkozol ez már mások is megtették.Csak egy nagy baja van az 1 mp es lüktetés.Most nem érek már rá de ha nem felejtem el az erre vonatkozó kis infót akkor majd megkeresem és felteszem ide.
üdv wegg
(#) JZoli válasza Wegg hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
A kapcsolóüzemű tápokban (pl tévé) visszacsatolt "áramköröket" alkalmaznak amiben a kimenőfesz figyelését (esetleg kimenőáram is) oldják meg a visszacsatolással. A stabil kimeneti feszültséget a kapcsolóelem (tranzisztor) bekapcsolási idejének változtatásával érik el.Így a szekunder oldali feszültségtüskék amik töltik a pufferkondit a legkevésbé sem szimmetrikusak mint egy szinuszos feszültség. Ténylegesen a leadott feszültség kitöltési tényezője nem sok esetben lesz ez miatt 50%, hanem inkább kevesebb.Ezért nincs érelme kétutasan egyenirányítani. El lehetne ezt sokkal bonyolultabban is magyarázni, de szerintem aki ért valamennyit ezekhez a kapcsolóüzemű tápokhoz az ennyiből is le tudja szűrni a lényeget.
(#) Wegg válasza JZoli hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
A kapcsoló üzemű tápok lelkivilága egy külön fejezet az elektronikában az tudom .Mindenesetre köszönöm a hozzászólásodat.
(#) dizi válasza konaking hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia.
A karám és a készülék közé NEM lehet átlagos hálózati kábelt használni mert azoknak az átütési szilárdsága max 400 volt,jelen esetben viszont minimum 5 kv-ról beszélünk ezt csak speciális nagyfesz kábellel lehet áthidalni, ilyen kábelt autósboltokban lehet kapni gyújtó kábel néven, ára kb 180-200Ft/méter.
Csak a rézbetétest szabad meg venni a grafitos a az necces.
A földelő szondát élég a készülék alatt leszúrni,azt nem kell kihúzni az adott területig,de sose használja az ember a konnektor védő földjét föld szonda helyett.
(#) ocy hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Szia Wegg!
Kijavítottam a rajzot ahogy te gondoltad, lenne egy pár kérdésem./melléklet/

Milyen diódákat gondoltál a tranyo mellé?, a gyújtó trafóra,
és a tirisztor mellé. normál vagy gyors?
Az ellenállás a dióda híd előtt mekkora és milyen teljesítményű?

Melékletben iderakok egy régebbi valaki álltal kreált nyák tervet szerinted jó ez nekem?
ocy
Következő: »»   103 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem