Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 70
(#) erdgab válasza Lacek1990 hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Tegyél rá egy régi Hajdú mosógép motort,hagyd meg az eredeti szíjtárcsát a motoron,a motor egyébként 130W névleges teljesítményű és vidáman viszi,nekem is ilyen megoldású van vagy 20 éve.
(#) Petres hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
hello!
Volna egy kérdésem szervomotorok forgásirány válltásával kapcsolatban. Pontosabban zsalumozgatásra volna ez a szervomotor és kéne tudnia a forgásirányokat válltogatni. Lehetséges ugy vezérelni a forgásirány válltásukat a szervoknak, hogy felcserélem a fázisokat AC szervo esetén.Tudom hogy nem igy szokták , de kiváncsi lennék, hogy lehetséges e ez.
(#) magyar hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok ! Van két 380 as vill.motorom. szeretném megtudni, hogy milyen teljesítményűek . nincs egyiken sem plakett. 38 és 35 mm a tengely átmérő. sajnos többet nem tudok . LEhet ebből valamit saccolni?
(#) erbe válasza magyar hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ez sajnos nagyon kevés. Bár a tengelyvastagság alapján legalább 3 KW fölöttire tehető, de a fordulatszám függvényében akár 15 KW-os is lehet. Fénykép, méretek, súly, esetleg a tekercsellenállások pontos mérése (nem olcsó multiméterrel) kicsit közelebb vihet a saccolásban.
(#) magyar hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ. Küldenék fotót és néhány paramétert. Nincs 15 kw az biztos.
(#) attrax hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Üdv,mopedautó villamos meghajtását szeretném megoldani.Szükségem volna kb.2-3 kw-os 40V-os motorra.Brushless motorra gondoltam de hol lehet ilyet beszerezni?
(#) tigra654 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Hello
Olyan motorra lenne szükségem amit autóba tudok bekötni és bírja a hőt!
(#) iceman82 hozzászólása Jún 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem 1olyan motorra lenne szükségem, amivel egy 32-es húsdarálót (nem a kis konyhaira gondolok, hanem 1igen nagy méretűre, disznóvágásnál használom) lehetne hajtani. Lehetőleg 220V-os motort szeretnék, és olyat ami van 1lassabb és gyorsabb fokozat.

Milyen motort kellene beszereznem ami ehhez jó lenne? Porszívó motor szerintem nem jó ,mivel -gondolom- valami kis fordulatszámú nagy nyomatékú motor kellene.
Tudnátok segíteni? Mert ha csak így simán bemegyek valami kereskedésbe, tuti rám sóznak valami szart.
(#) pucuka válasza iceman82 hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
A célodra megfelelne egy hajtóműves Dahlander kapcsolású (két pólus/négy pólus átkapcsoló) egyfázisú asszinkron motor. Ilyen van egyébként az ipari húsdarálókban. Nem hiszem, hogy ilyet lehet kapni, de elég sokféle motort árulnak, a gugli is segít. És akkor ott van még az összeszerelés, ami elég komoly gépmunkát igényel. De jobban jársz, ha készen veszel egyet, láttam már sok fusi megoldást, némelyik meglehetősen életveszélyes.
(#) iceman82 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 15, 2011 /
 
Köszi, ennek utánanézek, bár ha nem lehet kapni......
A gépmunka részével szerintem nem lesz baj, apám gépész, ha ő azt mondja hogy nem tudja biztonságosan megcsinálni a mechanikát akkor hagyni fogom. Említettem már neki azt mondta meg tudja oldani, azért is kezdtem el motort keresni.
(#) dany27 hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy 230V/50Hz-es szivattyú nélküli keverő motorom ami csapágyas lett(kotyog oldalra), ezért amikor indulna egyből oda kapja az oldalához a forgórészt és csak morog, de ugye nem tud elindulni. Ha segítek neki elindulni akkor max egy kicsit megy aztán újra megáll.
Alúlról és felülről is csapágyazva van de csak a felsőnek van baja... Szét is szedtem, ki vettem a forgó részt, de a csapágy sajna úgy van bele préselve a helyére, és levan ütve körbe a széle. Kihajtani meg nem lehet mert egyből pattanik.
Kérdésem lenne hogy létezik hogy így egybe megtudom venni hozzá? Semmi szám nincs rajta ami alapján be lehetne azonosítani.
Nem nagy az egész középen van benn egy kis golyó amin átmegy a tengely azon van egy fedő és rajt egy porvédő. kb. ennyi
És annak a középső golyónak a közepe van megkopva sajnos.
Képet mellékeltem, nem a legjobb minőség csak hogy lássátok miről van szó!

Előre is köszi a választ!

DSC00294.JPG
    
(#) erbe válasza dany27 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Egyszerhasználatos motor.
Nem hinném, hogy bárhol is kapsz hozzá perselyt. Ki lehet cserélni, ha találsz valahol azonos méretűt. Kávédaráló, mixer, lemezjátszó, magnómotor...
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
kedves mindenki! segítséget kérnék, van egy kis teljesitményű villany motrom, szeretném müszerész köszörörünek befogni de nem tudom hogyan??
natur három vezeték kapocs van rajta fekete U piros V barna N
a motor adatai:
EMW E Mot v KM90-40 220V 50Hz 0,50 A 6,5W o,95cos gamma 4 uF
kérdésem melyik kapocshoz mit köthetek
(#) habazutty válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szia!

Vélhetően egyfázisú segédfázisos motor.
Mérd meg a fekete-piros, fekete-barna,, piros-barna vezetékek között az ellenállást.
Kapsz majd egy nagyobb, egy kisebb értéket és a kettőnek az összegét.
A nagyobb a segédfázis, a legkevesebb a főfázis, (a legtöbbel nem kell foglalkozni)
Ha pl. a barnához képest van meg a két értéked akkor az lesz a közös pont, ide jön a nulla. Ha pl. a fekete a legkevesebb a barnához képest, tehét főfázis, akkor ide jön fázis és erről a pontról a 4 micros kondin keresztül a piros (segédfázis pontra).
Méricskéld végig a dolgokat, ha pedig valami nem tiszta, akkor írj.
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
szia! Király vagy. mértem fekte- barna=225ohm fekete-piros=120 ohm piros-barna= 105 ohm
most ha jol értettem akkor a barna lesz a nulla léygszives, válaszolj
köszönöm dava
(#) fezsolt73 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Piros-barna 230V Fekete- barna 4µF kondenzátor
(#) mezei dávid válasza fezsolt73 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
köszönöm,most már csakazt szeretném még kérdezni a kondenzátor lehet jó ami a porszívóban van.
bocs. üdv dava
(#) mezei dávid válasza fezsolt73 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Köszönöm mégegyszer, találtam egy 14uf kondit kiprobáltam -szépen működik-pedig többen is mondották ,hogy dobjam ki.ugy látszik vannak még hozzáértők.

Szeretném megkérdezni tőled egy négy kivezetéses motor bekötését ahol van két szénkefe és a tekercs kétvége. ehhez van egy 4 kapcsos kondi
U1 U3 L2 N4 hogyan lehet a bekötése.
Te biztos tudod.
üdv
dava
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Azért azt tudod, hogy ez egy másfajta motor (univerzális soros motor). Egyszerűen sorba kötöd, a tekercs egyik végét az egyik kefére, a hálózat a másik tekercsvégre, és a másik kefe kivezetésére kerül. Ebben az esetben a kondenzátornak csak zavarszűrő szerepe van, enélkül a motor működik, míg az előző esetben a segédfázist állította elő, és nélküle a motor nem működik.
(#) mezei dávid válasza pucuka hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
SZia!
ez fantasztikus,mindkét motor már 40 perce forog
semmi probléma meghajlok a tudás előtt.
a szomszédom azt mondta lehet ,hogy működnek de nem sokáig, szerintem,ő csak egy egyszerű villanyszerelő.
Köszönöm mégegyszer
ui. kérhetek a jövőben tanácsot?
üdv
dava
(#) habazutty válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Látom már minden OK!

(#) mezei dávid hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Szia! elnézésed kérem de szeretném megkérdezni mi a kűlönbség az üzemi kondi és az indito kondi között,mivel 4uf kondi csak üzemi van
tisztelettel
dava
(#) habazutty válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szia!

Neked arra van szükséged! Az indító kondenzátor csak addig van beiktatva amíg a motor fel nem pörög, majd egy relé, vagy egyéb más megoldás leválasztja (szivattyúk, egyéb nagy indítónyomatékot igénylő esetekre). Az üzemi kondenzátor állandóan a segédfázis körben van, ez adja a motor nyomatékát, az indító kondenzátor ezzel kapcsolódik párhuzamosan az indítás idejére (80-200 mfarad-ig). Vannak olyan egyfázisú motorok is amelyek segédfázisosak ugyan, de nincs szükségük üzemi kondenzátorra, esetenként mint pl. régi terménydarálókban induktív indítás lehet, ebben az esetben a "segédázisra" egy nyomógombon keresztül az indítás idejére kapcsoljuk a főfázis feszültségét.

Az indító kondit nem lehet üzemi kondiként használni, mert tönkremegy!
(#) mezei dávid válasza habazutty hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) vizor hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Kaptam egy használt akkus fúrócsavarozó gépet, 18V Li-ion, a nyomógombja fordulatszám szabályzós. A gép tökéletesen működik viszont van valami amit nem értek. A motorja teljes fordulaton és terhelésen se szikrázik, maximum a megengedett pontszerű kis csillagpöttyök. Viszont amikor elengedem a gombot és valami fékrendszer azonnal nullára fékezi, hatalmasakat szikrázik, sőt körtűz is van. Ez normális? Okozhatja a hirtelen fékezés? Ha a szénkefék kopottak, akkor miért csak teljes fékezéskor szikrázik? Egyenlőre nem szedtem szét a motort, mert kis zárófüleket kéne szanaszét hajtogatni hozzá... Előre is köszi minden ötletet.
(#) vizor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Akkor ezek szerint nem kell foglalkoznom ezzel a "látványos effekttel", nem az elhasználódott motor jele. Gondolom ha boltban vennék ilyen új gépet, az is ilyen szikrákat produkálna fékezett leálláskor...
(#) iceman82 hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Üdv. mindenkinek!

Kérdezni szeretném, hogy van 1 indesit mostógépből való villanymotorom, (180W-os, 2900ford/perc) és arra gondoltam, hogy csinálnék belőle köszörűt.
Kérdés, hogy ez elég-e?

Valami kontakt hibája van, és csak akkor javíttatnám meg, ha a célra megfelel.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) iceman82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Értem. Akkor esetleg jobban járnék ha nem javíttatnám hanem inkább keresnék valami nagyobb wattszámú hasonló fordulatú motort?
Bár nekem is barkács célokra kell....csak ha már költ az ember....
(#) iceman82 hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Üdv.
A következő lenne a kérdésem. 32-es húsdarálót szeretnék villanymotorral meghajtani. Bár bejegyzéssel előbb ajánlották nekem a dahlander villanymotorokat, de azokat gyakorlatilag nem lehet beszerezni. Más típusokat találtam, de azok iszonyú drágák.
Az 1ik ismerős talált a padláson egy 110V-os 56ford./perces villanymotort.
56-os fordulat már elvileg jó húsdarálóhoz ugye?
Illetve, hogy a 110V-os motort rá lehet valahogy kötni a 220V-os hálózathoz?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) zolika60 válasza iceman82 hozzászólására (») Aug 4, 2011 / 1
 
Egy szép nagy trafón keresztül nem gond.
Következő: »»   12 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem