Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Hali!
Elkezdtem tanulgatni ezzel a programmal nyáktervet készíteni. Hát még van mit tanulni... Akadt egy kis problémám. Maradt egy légvezetékem, amit szinte sehol se tudok elvezetni, de észrevettem, hogy az amúgy is föld potenciálon lenne. Gondoltam, hogy az összes földpotenciálon lévő elemet egybeolvasztom az "AutoGND"-vel. Sajnos a leírásban szereplő Thermal pad-es megoldás nem elérhető az én verziómban. Valamiért az alkatrész szétbontás, shiftel kijelölés és az autoGND 0-ra állítása sem működik. Egyébként a távolságállítás se működik:S Sajnos már nem tudom, hogy honnan van meg a program, de 5.0-ás és alapból magyar volt, jahh és nem kellett telepíteni. Tudnátok valahogy segíteni, hogy mi lehet a baj? Esetleg másik verzió kell-e? Bár ehhez a problémához talán nem kell a rajz,de felteszem...
Nahh tárgytalan, mert sikerült egybeolvasztanom...Még 1 apró ellenörzés, 1-2 vonal megvastagítása és kész is
Sziasztok!
Nekem is autoGND-ről lenne kérdésem. Az eddig oké, hogy a pad-eket be tudom egyenként kötni a gnd-be, de hogyan lehetne, hogy egyszerre többet is bekössek? Van egy jó pár olyan pad, amit be kellene kötni, de ha többet jelölök ki, akkor már nem jelzi, hogy be lehet kötni. A másik, hogy smd alkatrészek egyik lábát is be kellene kötni, de nem tudom, hogy hogyan. Ha más nincs, akkor a sima pad-eket kézzel is beállítgatom egyenként, de az smd pad-el nem tudom hogy lehet ezt megcsinálni.
Még valami. Be van jelölve az autoGND, de nem mindig jelzi. Néha egy nagyítási nézetben látszik, de amint nagyítok, vagy kicsinyítek, akkor eltűnik. Elég nehéz így bármit is csinálni, hogy szórakozik velem.
Auto-GND PAD-t egyesével lehet kötni, SMD alkatrészt fel kell bontani (lakat) hogy beköthető legyen. Ez vonatkozik minden alkatrészre is aminek PAD-jét be akarod kötni.
Idézet: „autoGND, de nem mindig jelzi.” Ez csak akkor lehet ha más réteg van kiválasztva mint ahol a GND terület van. Nagyítás - Kicsinyítéskor ha eltűnik az helyi probléma lesz.
Az megvan, hogy szétszedtem az smd alkatrészt, kijelölöm a padot, amit a gnd-re kellene kötni és tovább? Itt a tulajdonságok között nincs "thermal pad" nevű jelölő rész.
Ja és mindig visszaállítja az autoGND magát 0,4-es távolságra. Már 1000-szer beállítottam 1mm-re, de mindig visszamegy.
5.0 verziót használsz, vagy valami régit ?
5.0 verzióban ezek a gondok nincsenek, próbálj frissebb verziót használni.
5-ös verziót használok. Viszont közben megtaláltam a neten az eredeti nyákot, amiről másoltam lefelé, így egyenlőre be is fejezem ennek a nyáknak a folytatását. pedig már majdnem kész volt.
Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek NYÁK-ba ültethető RCA csatihoz, vagy 6,3-as szintén NYÁK-ba ültethető csatihoz makrója?
Szevasztok!
A Sprint Layout 5.0-t használom a problémám az, hogy sokszor lehetetlen az alkatrészeket raszter helyesen lerakni. Főleg akkor jelentkezik ez a nagyon bosszantó probléma ,miután az alkatrészt elforgatom, módosítom a forrasztási pontok vastagságát, lyukméretét stb... Tapasztalt már valaki hasonlót? Én szoftverhibára gyanakszom, esetleg megoldaná a gondot ha nem ezt a magyarított verziót használnám hanem az eredetit?
Én inkább programkezelési hibára gyanakszom, és a gondodat az oldná meg ha használnád a lakat ikontól balra eső harmadik ikont aminek a neve "raszterre"
Csak így egyszerűen magyarul, raszterre
Kösz, mostmár jó de nem értem miért nem ez az alapértelmezett beállítás...
Milyen alapértelmezett beállítás ?
Ha alkatrészt a rajzterületre húzol, vagy ott mozgatod az mindig raszteren marad. Kivétel ha azt direkt elmozdítod a raszterről. Attól hogy a forrpontot növeszted vagy csökkented nem mozdul el. Elmozdítani csak a Ctrl nyomva tartásával és az alkatrész mozgatásával lehet.
Na ez az, hogy én nem mozdítom el a raszterről, főleg direkt nem és mégis elmászik ha elforgatom vagy a forrpontot módosítom.
Olyan nincs hogy elmászik magától! Ott valami nagy baj van ha ez megtörténik. Milyen alkatrészt forgatsz? Ellenállás vagy tranzisztor vagy egyéb?Tegyél már fel képernyőmentést arról hogy hogyan áll az alkatrész felhelyezés után és arról is hogy hogyan áll forgatás után!
Legutóbb pl. trafónál és IC-knél tapasztaltam a jelenséget.
Axel tegyél fel ide egy olyan lay fájlt amiben ez látszik.
Én nem látok itt semmi cselt. Ha van valamink, amit felrakunk raszterre, akkor inkább az a ritka, ha az forgatás után is raszteren marad. Pontosabban csak akkor marad rajta, ha a forgatás valós középpontja is éppen raszterre esik. Ez egyáltalán nem törvényszerű!
Csatoltam egy mellékletet, amin csupa olyan alkatrész van, amik egyenként éppen raszterhelyesen forgathatóak lennének, de én szándékosan egybe forgattam őket, így természetesen elmozdult a raszterről. De mint már itt korában elhangzott, direkt erre van egy "raszterre helyez" parancs, ami megoldja ezt a hibát. Bal oldalon az eredeti, és jobb oldalon annak elforgatott képe.
Ebben tényleg nincs semmi csel mert nem egy alkatrészt forgatsz.
Idézet: „.......az alkatrészt elforgatom, módosítom a forrasztási pontok vastagságát, lyukméretét stb.........” Ő viszont az elmondása szerint nem egy több alkatrészes rajzot forgat.
Hello! Hogyan lehet a GND réteghez hozzá kötni egy forrpontot, úgy mint itt?
Rövid vonaldarabokkal. (Aztán ezek távolságát nullára levenni.)
Köszi! Hogy nem jutott eszembe? Tényleg....mindennél külön lehet állítani a GND távolságát...
Ezt csak a 4.0 verzióban kellett így, és lehet talán az első 5.0 verzióban.
5.0 Verzióban már elég régóta benne van ez a lehetőség, a PAD kijelölése után a tulajdonságokban - Thermal PAD jelölő négyzet.
Sziasztok.
Én a 5-ös magyar verziót használom, és nem jön be a "beállítások" menü. Hol, mit kellene telepíteni hozzá, mert a fájlok között nem találok semmit ami erre utalna. Köszönöm.
Itt már többször leírtuk, hogy a tört verziónál nem jön be. Emiatt is érdemes megvenni a progit.
Köszi, azt hittem, hogy én hagytam ki valamit.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |