Fórum témák
» Több friss téma |
Úgy értelmezem, hogy külön kapja a paneled a feszültséget valami külső tápból. Ha így van, akkor nézd meg azt a külső tápot is, esetleg az abban lévő kondik állapota is kétséges lehet. Pláne, ha valami kapcsolóüzemű tákolmány. Ha meg már kondit cserélsz érdemes a low ESR és 105 fok hőtűrésűekből választani, lehet drágábbak pár forinttal, de inkább ez mint mégegy csere.
Sziasztok!
Mikor javasolt vagy Kell tantal kondit használni kerámia vagy elkó helyett?
Szia!
Ha nulla szivárgási áram mellett kell nagy kapacitás, vagy ha a kerámia-elkó párost egy alkatrésszel akarod megoldani hidegítéskor.
Helló!
Hogyha több kondenzátort összekötök párhuzamosan akkor a mikrofarádok száma és a teherbírás (áram) is összeadódik?
Hamár csatoló, azért arra figyelj, hogy ne 100mikró legyen mert az már szinte DC ben elviheti a végcsövet.
Konkrétan 470kOmh rácslevezetőre 120nF-470nF (max 680) között válassz, minél nagyobb feszültségűt. A kondik tipusa számít, többet mint a végcső tipusa. (na ezért *** Ha gyorsan boltból kell venni jó közepes minőség: (hangminőség, nem ESR, tgdelta) WIMA MKP10, MKS4, MKP4, kék Philis MKP, Zöld ERO MKT. Jobb minőség: fémezett papírok egy része, de ez mocsaras terület, pl az orosz MBGP MGCS fémezett papírok csatolónak rémesen torz színezett fémes hangúak, a Remix C313 C3015 nagyon nagyon jó. Itt jön a még jobb : Igazi opalpapírok. Az orosz K elejű kondik...és kimondottan a K40-9 es típus, de ez már minőségi rendszerben érződik...ha hallod a középkiemelését, de mégis tiszta száraz sávszéleit akkor a rendszer többi tagja is jó. A remix C3015 ös jobbnak tűnhet a simább bode diagrammja miatt, a K40-9 es tisztábbnak a színezetlen sávszélei miatt. A legjobb csatoló : SSG-3 ezüdtcsillám...120nF 350V os pl a fényképen egy Remix C3015 500nF 500V mellett. az egészhez szavanként: S z e r i n t e m. És amit még nem hallottam, de állítólag nagyon jó...talán csillám színtű: A teflonok. Vannak még a rézfóliás csodakondik Jensen és társai, nem próbáltam mert piszok drágák...talán egyszer.
A kicsillagozott rész újmagyarul:
Azért mert a hangsugárzó gyenge minőségű, nem kell gyenge minőségű erősítőt építeni. Akinek nem jó a hallása, az úgysem csöves erősítőt épít. Ezesetben nem számítanak a csatolókondik tipsai. Ráadásul (mivel itt lehet elmélkedni) nem csak a csatolókondik számítanak, a katódkondi, ha nem lehet elhagyni (mert a legjobb itt is a semmi, azaz ha nincs), akkor ezüsttantál (a sima tantál nem jó hangú), ha olcsóbb kell régi narancssárga hosszúélettartamú Siemens. Tápelkók szintén. Főleg ha CRCRC tápszűrés nagyon el van túlozva, és a transzformátor résztől kvázi szinte független "akkumulátoros" tápként van építve. A sok nagy soros R en elfűtött teljesítmény árán az egész tápnak csak az utolsó kondija fogja befolyásolni a hangot. Szemben egy jól megépített CLC szűrésnél, ahol állítólag (nem tudom, nem hallottam, nem építettem CLC-t) még a tápkábelt is hallani vélik sokan. Lehet benn valami ha 32 mikro fojtó 32mikro az egész tápja...de ez elé ildomos a csöves egyenirányítás. Vannak elképzelések teljesen kondenzátormentes erősítőkről, talán nem véletlen.
Üdvözlet a mestereknek! Kérdésem lennehogy csatolok 1 egyszerü kapcs rajzot kérdésem az,hogy evvel elvileg tényleg lehet kondi kapacitást mérni? független attól,hogy elég életveszélyes nem? mert alul a földelés
jobra a mondjuk 220v mert azt könnyebb lenne adni neki 1 dióda rá és egyen irányitva van ahogy alsó két pólusra rátennék két mérö zsinort és avval lehetne mérni gondolom.. attól darázok rázos lenne? javitsatok ki ha valami rossz mert addig nem rakom össze nem hiányzik,hogy kiessen a fogtömésem.Elöreis köszönöm a segitségeteket!
Szia!
Ez teljesen jó, de az fontos, hogy a kondenzátor feszültségtűrése nagyobb legyen, mint a vizsgálófeszültség. Fontos még az is, hogy nagyon jól szűrt, sima egyenfeszültséget használj. Célszerű transzformátoros leválasztással dolgozni, hogy ne legyen gond az érintésvédelemmel.
Hosszú keresgélés után adtak egy low esr-es kondit és nem tudom hogy megfelel-e mert 1000µF-os és 16V-os (tudom hogy egy picivel lehet nagyobb feszültségűt rakni de ez már több mint a duplája), és még a gyártót sem tudtam megtalálni mert nem találtam semmi ismerős jelölést, hátha ti már találkoztatok vele.
Ezeket irja rajta: AV esc105 C 02/07 A3C1 1000µF 16V Tudnátok mondani pár üzletet Szegeden ahol nagy a választék kondikból?
Feszültség tűrése bármennyivel lehet nagyobb, kisebb ne legyen.
Kösz.
Azért kérdeztem mert olvastam valahol hogy ha nagyobb feszültségű akkor rosszabb az ESR értéke. Egy VGA-ba menne ahol 820µF és 6,3V Chemi-Con KZG kondik vannak. Azt még nem tudnád megmondani hogy ki gyártja ezeket a kondikat, már egy ideje keresgélek a neten de még nem találtam semmi kézzelfoghatót. (nem tudom hogy ezek minőségi kondik vagy valami gagyi kínaiak )
Állítólag pont fordítva van. Nagyobb fesztűrésűnek kisebb az ESR je.
Annyit tudok hogy ez egy multi cég, a világon mindenhol van kirendeltsége. A tulajdonos? ki tudja. Azért ezek nem rossz kondik.
Kösz mindkettőtöknek.
Kicseréltem a 2 púpos kondit, és kipróbáltam eddig még működik. A többit is ki akartam cserélni de eggyel kevesebbet ventem. úgyhogy a többi később lesz kicserélve
63v 10mf kondenzator helyett mekkora ertekut epithetek be h ne legyenek gondok? Elore is koszonom a segitsegeteket!!
Azt meg szeretnem hozza tenni h nem nagyon ertek hozza es ha walamit helytelenul irtam elnezesuket kerem (m- mikrora ertettem)
Az attól nagyban függ, hogy milyen áramkörben, és fizikailag mekkora helyen volt. Általában nagyobb feszültségút, és nagyobb kapacitásút betehetsz, de ennek nagyobb a mérete is.
A mikro helyett kis "u" betűt írhatsz az F elé: uF
Helló! Érdeklődnék hogy nem-e látott valaki valamerre 1800uf-os 6.3 voltos kondikat emberi áron esetleg low esr-tí, Üdv!
Esetleg itt.
Idézet: „Tudnátok mondani pár üzletet Szegeden ahol nagy a választék kondikból?” Ha még aktuális: RET. 6721 Szeged, Szent Miklós u. 9/A. (62) 422-500
Sziasztok!
Normálisabb minőségű 25V-os kondikat (470µF stb) honnan érdemes rendelni az országon belül? Ahol kisebb tételt is postáznak és kellemesebb az ár is a minőség mellett. Köszönöm!
ÜdVW!
Ezen a fórumon foglalkoztok autóhifihez való kondival? (nem volt kedvem visszaolvasgatni bocsi, csak a fórumok közül ez volt a legfrissebb)
Igen megtörtént!!! Már kedden is és azért írtam ide mert itt volt a legfrissebb bejegyzés nem 2008 meg 2009-es!!! Ennyit azért én is tudok bármennyire is hihetetlen!
Köszi a választ sziasztok
Helló !
Vannak ezek a régi Remix hengeres kondenzátorok, aminek a szigetelése átlátszó, és látni lehet az ezüst színű fegyverzetet. Van rajtuk egy szám, az értéke pF-ban, ill. egy betű, az meg gondolom a tűrése. De az hogy hány voltot bír, az nincs feltüntetve rajta. Nem lehet beazonosítani őket valahogy, hogy mégis hány voltra jók ? Vagy a betű az azt jelöli ?
Helló !
Vannak ezek a régi Remix hengeres kondenzátorok, aminek a szigetelése átlátszó, és látni lehet az ezüst színű fegyverzetet. Van rajtuk egy szám, az értéke pF-ban, ill. egy betű, az meg gondolom a tűrése. De az hogy hány voltot bír, az nincs feltüntetve rajta. Nem lehet beazonosítani őket valahogy, hogy mégis hány voltra jók ? Vagy a betű az azt jelöli ?
Üdv mindenkinek!
0,5 micro F 400 V-os nem polarizált szikrázást csillapító kondit keresek 230 V-on működő Rakéta porszívó motorhoz. Van valakinek ötlete arról, hogy hol kaphatok ilyen kondit még ha más (magasabb) max. feszültség értékkel? Lehetőleg új érdekel, használt nem.
Sziasztok!
50V-os elektrolit kondi, ha 42V-ot kapna, akkor az nagyon lerövidítené az élettartamát? Köszönöm.
Ha csak 42 V egyenfeszültséget kapna, semmi gond. De ha az egyenfeszültségre még váltókomponens is van szuperponálva, akkor már kritikus. Az elkónak ugyanis van +/- fesz tűrése is, amit figyelembe illik venni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |