Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   107 / 582
(#) brigadir válasza brigadir hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Bár érdemben segítséget sajnos senkitől nem kaptam, megosztom az esetleg érdeklődők kedvéért a 1019260-as számon jelzett hibajelenségem megoldását képekben.
Üdv Mindenkinek!
(#) brigadir válasza brigadir hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Íme a képek!
(#) csimu hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni, volna egy EUROTECH EW1233 mosógépem amiben ELMARC H8.1, 1200rpm vezérlő van, és kiégett 3db ellenállásom ( R16,R17,r58) a lemez borítás alatt van, ha valakinek lenne ilyen, és megtudná nézni az ellenállás színkódot, vagy az értékét nagyon megköszönném.
Zoli.
(#) otsu válasza csimu hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Az olasz Ardo mosógépekbe is ELMARC elektronikát szoktak építeni, ha jól tudom. Az Ardo s1000x elektronikája valamelyest hasonlít a tiedre, talán ha errefele keresgélsz a neten sikerül valamit találnod. http://monitor.espec.ws/section7/topic27213p40.html
(#) SzAndras00 hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok!
A párom keres olyan mosógépet, amelyiken lehet "szerkeszteni" a programokat. Mennyi ideig mosson, hányszor öblítsen, stb. Ismer valaki ilyen típust? Előre is köszi!
András
(#) zolika60 válasza brigadir hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Tanulságos. Másnak is segíthet.
(#) TBurjan hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Whirlpool AWE 8525 típusú mosógépem van. F06 hibát a centrifugálásnál kiírja és nem indítja el. Mi lehet a baj?
(#) zolika60 válasza TBurjan hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szintérzékelőt vizsgáld meg. Meg hogy nincs-e valami a szűrőben, vagy a szivattyú csövében.
(#) gnokky válasza Kriszpiroys hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia!Én is ugyanebben a cipőben járok.Sikerült már valamit megtudnod?Nekünk 1 mosás után tiszta karc lett a dob is.tudnánk beszélni telefonon? ***

* A fórum az fórum !
(#) TBurjan válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
A szintérzékelőnél mit vizsgáljak, illetve hol is van ez? A vezérlő panelnél van?
(#) TBurjan válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Semmi, megnéztem, kattog a szintérzékelő, de továbbra is F06. Tud valaki megoldást? Mire írja ki az F06 hibát?
(#) TBurjan hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Mi az a tachogenerátor? Elvileg ezt jelenti a hiba. És hol van ez, hogyan lehet ellenőrizni, és cserélni, javítani?
(#) sprofan válasza TBurjan hozzászólására (») Aug 15, 2011 / 1
 
A motor tengelyének a végén lévő jeladó, ami a motor fordulatszámáról ad visszajelzést a vezérlésnek. Ha műanyag a felfogatása akkor nézd meg nem-e túlzottan mozog mert előfordul hogy emiatt vagy ad jelet vagy nem. Vagy a tacho generátor tekercse szakadt, menetzárlatos(180-200ohm körül kell mérned rajta), vagy a mágnes elszabadult. Ezeket ellenőrizd. Esetleg kontakt hiba vagy vezérlő panel hiba, nem jut el a tacho jele a procira.
(#) TBurjan válasza sprofan hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Köszi! Majd megnézném, de hol van ez a tachogenerátor? Hogy néz ki?
(#) Lacq válasza TBurjan hozzászólására (») Aug 16, 2011 / 1
 
Fordulatszámot érzékelő egyenáramú generátor
Nagy valószínűséggel a tengelyen
(#) MrZls hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Birkózom a mosógépünkkel, Indesit WT 120. Hibája, hogy nem fűt.
Amit eddig próbáltam:
fűtőszál nem szakadt, nem zárlatos, hálózatra kötve fűt,
a fűtéshez tartozó vezetékek nem szakadtak, nem zárlatosak,
a vezérlőpanelen nem látni sérült alkatrészeket, nincs elégett fólia, látszólag rendben van, csatlakozók jónak tűnnek,
a szintkapcsolót szétszedni nem tudtam ugyan (nem mertem feszegetni), de az érintkezők (amiket látok kívül) fémtiszták, a membrán kattog, ha belefújok, a cső nincs eltömődve.

Ezeket találtam a fórumban visszaolvasva, de lehet, hogy elkerülte valami a figyelmem. Mit nézzek még meg, hol keressem a hibát? Köszönöm a segítséget!
(#) MrZls válasza MrZls hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Az jelent valamit, hogy már nem is centrifugál? Valami köztes fordulatszámon pörög, ami nagyobb, mint mosásánál, de centrizéshez kevés, a szivattyú nyomná ki a vizet, de az nincs, és ezt percekig képes folyamatosan.
(#) TBurjan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Az számít, hogy a mosás/centrifugálás el sem indul? Ilyenkor is az a tahó tachogenerátor hibája lehet? A motor?
(#) ati_81 válasza MrZls hozzászólására (») Aug 16, 2011 /
 
Szia!

Hőérzékelővel mi a helyzet?
(#) MrZls válasza ati_81 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia! Szakadásvizsgálóval megnéztem, nem jelzett szakadást, sem testzárlatot, az érintkezők között nagy ellenállást jelzett, de nem mértem rá, hogy az mekkora.
(#) szepi003 válasza MrZls hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia A hőérzékelő ellenállása KB 10 K ohm,melegítésre változik.Mérd meg hogy mekkora az értéke. üdv szepi003
(#) MrZls válasza szepi003 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szia és köszönöm! Este rámérek.
(#) fidel54 hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
üdv, mindenkinek:
lehet nem jó helyen kérdezek de valaki segithetne ,, kenyérvágó motorj teljesitménye szinte a felére csökkent , az az legyengült , szépen megy a motor de gyenge, szét szettem , nem látok semmit sem a forgó részen sem az álló részen ,, mi lehet ennek az oka , köszönöm elöre is ha valaki tudna ebben segiteni.
(#) zolika60 válasza fidel54 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Talán szorul az áttétel.
(#) fidel54 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
köszönöm a tippet de azt meg néztem , minden könnyen müködik
(#) zolika60 válasza fidel54 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Terhelés alatt is? Hátha befeszül valamelyik fogaskerék.
(#) fidel54 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
szinte minden tökéletes csak fél gözzel megy , nem birja vágni a kenyeret
(#) zolika60 válasza fidel54 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Esetleg nincs benne valami szabályzóelektronika? Csak találgatok. Mert amit én láttam már szétszedve abban nem volt más csak a motor meg az áttétel. Az meg vagy megy vagy nem, dehogy félgőzzel azt nem tudom elképzelni.
(#) ati_81 válasza fidel54 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Milyen motor van benne, szénkefés vagy nem?
(#) TBurjan válasza sprofan hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Na, megnéztem a tachogenerátort. Én 70ohm ellenállást mértem. Az kevés? Ha kevés, akkor mit tudok a későbbiekben csinálni? Ez a generátor egyébként fémből van, és semmilyen mágnest nem látok benne.

DSC01053.JPG
    
Következő: »»   107 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem