Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy MUX/DEMUX áramkört mikrokontroller és Flowcode segítségével meg tudnék-e valósítani. Jelenleg 28db állapotjel átvitelét valósítom meg 4 csatornás rádiós átjelzőkkel. Sajnos a környezet leárnyékoltsága és a jelek bővülése miatt ez a megoldás már nem megfelelő. 2db CAT5 UTP kábel van a jelek forrása és a kijelzési pontok között melyeket használhatnék. Ezért gondoltam a MUX áramköri megoldásra. Csak digitális állapotjelek, nem analóg amiket megjeleníteni szeretnék. Végső megoldásként kb 60-70 jelet kellene majd átjeleznem. Jelenleg az instabilan működő rendszert szeretném kiváltani, bővíthetően. Gondoltam már RS485 jelátvitelre is. Ötleteket és tanácsot várnék, merre induljak el. Igazán úgy tanulnám meg jól, ha egyedül boldogulnék vele, de még igencsak kezdő vagyok a témában. Köszönöm.
Üdv!
Összerakva az alábbi kapcsolást.Bővebben: Link Az alábbi beállításokkal és programmal azt tapasztalom hogy a led villogása 8 pm körüli. Ha 20Mhz-s os kvarc-al rakom össze akkor minden rendben megy - HS-el fordítva le Hs-el 1mp=1mp IntOsc-el 1m=8mp Mit állítok be rosszul?
Lemaradt...
Így ok... :yes:
Gondolom mert a belső oszcillátor 8Mhz-el megy...
Így kellene valahogy a DOGM162B-A tipusú LCD kijelzőt is élesztenem?
Bárcsak maradtam volna a DEM16214-nél
Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan ha lehet magyar nyelvű oldalt ajánlani ahol részletes leírást találok a flowcode 4 használatához. Üdv: attis71
Szia!
Részletes leírást szerintem nem fogsz találni. Ha kérdésed van, tedd fel ide. Egyébként ajánlom a Matrix Multimedia oldaláról letölteni az Examples könyvtárat, tele van segítséggel. Üdv.
Szia madazg77!
Köszi a segítséget. :yes:
Sziasztok!
Kezdő PIC programozó vagyok. Készítettem egy egyszerű kapcsoló+nyomó gomb+led vezérlőt 12F675-ös PIC-re. A szimuláció működik is csak az a gondom, hogy villog a LED és én azt szeretném ha bekapcsolom majd meg nyomom a gombot akkor egy folytában világítson majd elengedés után kialudjon. Tudnátok segíteni ebben? Üdv: attis71
Valahogy így...
Üdv a fórumon...
Szia! Látom mi a hiba. A feltételes elágadzás előtt ott van hogy A2 Kimenet. És az értéke nulla. És ez kapcsolgatja ki ledet.
Nézet->Project opciók és ezen belül a szimuláció sebességét állítsd 1re. Akkor szépen végig tudod lépkedni és megtudod nézni mi a hiba.
Kibővítve egy kis kontrollal...
Jó. Csak villog a kijelző. Én a kijelzőt csak egyszer szoktam törölni. Utána csak kurzort használok. Törölni csak ha nagyon muszáj.
Igen... Igazad van!
Még kínlódom a DOGM162B-A típusú LCD kijelzővel -- HELP
A flowcode-ban a kódhoz ezt C kód hozzáadásával tudom beilleszteni az inicializáló scriptet?
(a Customize Component Code alatt az Initialization makróban) Jó helyen kapirgálok?
Igen itt tartok, csak néha a büszkeségen miatt előveszem... és rúgok rajta egyet... merthogy tanulni azt szeretek...
Valahogy így küldjem ki az LCD DATA1 portjára?
Értem...
És akkor értelemszerűen portonként és bitenként kell kiküldenem ha az LCD DB4-DB7 lábai más más portokon vannak (ahogy az élet hozta)... Köszi a választ
simpi, mrobi, kiskata: köszönöm a segítségeteket. Sokat segített.
Még annyit kérdeznék, hogy a Flowcode-val belehet tölteni a PIC-be a programot, de tudnátok Nekem ajánlani hozzá olyan égetőt amit könnyen megtudok építeni. Üdv: attis71
Csatlakozom az előttem szólóhoz...
Vaterán gyorsan kapsz jót és olcsót!
Én a szilva féle Pickit2 clónt építettem meg. Igaz ehhez is kell egy égető de kb 3000Ft-ból kijött. Én is külön külön programmal programozok.
Sziasztok,
köszi az infót. Közben készítettem egy kapcsolást a fentebb említett PIC-hez (12F675). Megnéznétek, hogy esetleg min módosítsak benne? Köszi.
A programban a gombok hova voltak húzva? Magasra vagy alacsonyra. Mert itt magasra van. És én úgy emlékszek hogy alacsonyra voltak. A másik pedig ha nem frekimérőt vagy valami más pontos dolgot építesz akkor a kvarcot el lehet hagyni és lehet használni a PIC belső óráját (feltéve ha van). Ebben a PIC-ben van belső óra.
Szia,
jól emlékszel a gombok alacsonyra vannak húzva. Elkerülte a figyelmemet. A kvarcot elhagyva módosítottam a kapcsolást. Meg néznéd? Köszi.
Így már szerintem jó. Annyi hogy a programban be kell állítani hogy belső órát használjon!
Sziasztok most kezdek ismerkedni a a FLOWCODE for PIC v4.3.7.63 verzióval. Tetszett és szereztem egy PIVkit3-at, de a legegyszerűbb programot sem sikerül betölteni a PIC-be. Mindig ezt az üzenetet kapom:
Launching the programmer... C:\Program Files\Matrix Multimedia\Flowcode V4\Tools\PICkit3\PK3CMD.exe -P18F45K20 -F"4.hex" -E -M -Y"4.hex" ......................................... Connecting... PICkit 3 detected Connecting to PICkit 3... Firmware Suite Version...... 01.26.71 Firmware type......................PIC18F .. PICkit 3 Connected. PK3Err0045: You must connect to a target device to use PICkit 3. Return code = 2 A Flowcode nem tudja átküldeni a folyamatábrát a mikro vezérlőbe. Kérem vizsgálja meg a programozót, és a kapcsolatot FINISHED Mi lehet a gond? Segítsetek Köszönöm. A PICkit3-hoz adott gyakorló panel (PIC18f45k20) ill. mintaprogramok az MPLAB-al sikerül felprogramozni, gondolom a PICkit3 jó, de a programozó nem megy a FLOWCODE-vel.
Szia ugyanezt a hibát nálam olyankor csinálja amikor nincs csatlakoztatva a pickit 3 a pichez vagy a picnek nincs táp adva. Azt kellene megnézned hogy a pic kap e tápot és ha nem, akkor adni neki külön, mert a pickittel csak akkor lehet, ha előtte bekapcsolod hogy küldjön tápot. MPLAB-bal meg azért sikeredett mert az megkérdezte hogy adjon e neki tápot mert érzékelte hogy nincs táp a picen. Remélem tudtam segíteni! Üdv : Kokozo
Sziasztok köszönök minden segítséget, letöltöttem a PICkit_3_Programmer_1_0_Setup_A.zip, és a FLOWCODE-ban megírt program .hex fajlt, ezzel sikeresen tudom beírni a PIC-be. Később pedig megpróbálom a FLOWCODE-t úgy beállítani, hogy onnan is tudjak írni. Igen köszi a tápot ellenőriztem, az végig megvolt.
Még egyszer kösz mindenkinek a gyors segítséget.
Én ma próbáltam : A szilva féle pickit is tökéletesen éget közvetlenül a flow ból
|
Bejelentkezés
Hirdetés |