Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró probléma
Lapozás: OK   29 / 42
(#) bereaudio hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok
Az a kérdésem lenne , hogy van két hangszóróm.
Mind a kettőnek a membránját ... .
Most van nekem 2db műanyag membránom.
Az egyik hangszóróra azzt rátettem /pillanat tikszóval ragasztottem.
De az csak átmeneti.
Amikor kivágtam a membránt leszedtem a porvédőt a gumipermet a membránt és kuhuztam a tekercsat mert sercegett.
A pillét bent hagytam.
Egymáshozragasztottam kétkompunensü ragyasztóval a tekercs+pille+membránt.
A membránt+a gumipermet tikszóval ragasztottam meg.
Átmenetileg.
Na!
A kérdésem az lenne , hogy Mivel így megcsináltam de més mindig serceg a tekercs (hozzáér a mágneshez)
mit tegyek?
Meg milyen ragyasztót vegyek amivel mindent lehet ragasztani.
Ja ahol összeragasztottam a pillét membránt meg a tekercset ott az egyik oldalon egy picit feljebb van a tekercs.
Meg eredetileg úgy volt a teketcs vége hogy rá volt a membránra hajtogatva.
Én amikor felszedtem egy két hejen megszakat de az még nem ojyan kényes hely.
Köszönöm szépen ha ír valaki mert fontos lenne.
Bere Bence
(#) tamitsrob hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Üdv.

A CAT LEB 401-es (3 utas) hangszóróimban elszálltak a magas sugárzók. (elvileg 180W szinuszt kellet volna bírniuk)
A kérdésem az lenne hogy Ebben a boltban kapható magas sugárzók közül melyik lenne jó a rossz helyett?
A rossz hangszóróról annyit tudok hogy dómsugárzó volt...
Melyiket ajánlanátok?
(#) ptesza válasza tamitsrob hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ugye nem akarsz bele SAL magasat tenni? Meg kellene nézni ,hogy milyen váltója van a magas előtt. Hogyan ment ki a magas?

Mennyit szánnál rá?
(#) ptesza válasza bereaudio hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Volt két hangszóród. Vegyél újat ennek annyi.
(#) hangszoros válasza tamitsrob hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ha komolyan veszed a 180Wattot, akkor egyik se.
Mivel olyan nincs is.
Fizikailag elég képtelenségnek tünik. Ha valaki tud ilyet ossza meg velünk.
(#) hangszoros válasza skero hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Nem valószinő, hogy mezei hangszoróknál belebonyolódjanak, a mágnesekkel való szerelésbe.
A neodmiumnál muszáj, de macerás.
(#) Cs.Csaby hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata az MNC gyár 37516 és 37569 rendelési számú, Devil X családba tartozó hangszóróival?
Az áruk nagyon jó, de a minőségük kérdéses számomra...

Köszönettel: Csaby
(#) Levi Jr. válasza bereaudio hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Hááát,.,... a leírásod alapján ne haragudj, de azt kell mondanom, Te az önjelölt "kőműves is lehet atomtudós" mentalitást hordozod magadban. Nem leszólás, de a helyzet az, hogy ilyen dolgokat nyugodtan adj át olyannak, aki ért hozzá, nem kell akarni mindenképpen azt, hogy: "majd ÉN megcsinálom, nem nagykunszt" effektet. Az, hogy a "javítás" (inkább csak kísérletezés) során ilyen hibákat vétettél, elkerülhető lett volna, ha a megfelelő alázattal és óvatossággal kezded a szétszedést és állapotfelmérést. Így viszont csináltál munkát: vagy magadnak pluszban, vagy annak, akinek ez majd a kezébe kerül, amikor a Te türelmed már elfogy. Egy ilyen javításhoz több olyan szakmai-hangszórós fogás, szerszám, vegyszer, és egyéb dolgok szükségesek, amikről oldalakat lehet leírni, és ezt csak korlátozottan találod itt meg. A sercegést egyébként a központosítás nevű fogással lehet megoldani, és ezt is legalább 4 féle módon lehet csinálni. Javaslat: kérded azt is meg, hogy nem akarja-e valaki elvállalni, egy már "megtúrt" hangszóró újrajavítását. Ha gondolod, ebben segíthetünk.
(#) msteve válasza bereaudio hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Az,hogy ferdén ragasztottad be a tekercset,az már eleve súlyos hiba.Ilyen esetben darabokra szoktam szedni a hangszórót,és elölröl kezdem az összerakását.Univerzális ragasztó nincs,én egy hangszóróhoz 4féle ragasztót használok...
(#) bandisk hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem nem rég egy MNC Noir 2-őt újonnan, és amikor kipróbáltam mélyként egy érdekes hangot hallottam ha hangosan szólt..
Kivettem a hangszórót, és azt vettem észre, hogy a pille ferde a hangszóróhoz képest, nem egyenes, ha a membránt benyomom kicsit újjal akkor szépen szól, ha elengedem nagyon rossz..

Nos ezzel mit lehet kezdeni?? (a mágnes mozgott nagyon picit, ragasztva lett)

Köszönöm a válaszotokat előre is!
(#) bandisk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Nem ez volt a kérdés!

És nem tudtam, hogy egy topicba lehet írni több kérdést, a prog.hu-n és a pc fórumon nem így van..
(#) attys71 hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy egy 100VA-es erősítő kimenetre milyen hangszórót tehetek rá?
Az van az erősítő kinenethez írva,hogy Speaker1x4ohm
or 2x8ohm P out100VA
Pn=200W .Hány Wattos és hány ohmos hangszórót tehetek rá? Köszi a segítségeteket!
(#) ptesza válasza attys71 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Lehet 4 vagy 8 ohm-os akárhány vattos (1-1000+) csak ne vezéreljed torzításba.
(#) attys71 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Tisztelt ptesza!
Azért kérdezem ezeket mert azt állították,hogy a 450wattos 4ohmos hangláda tönkreteszi a végfokot.
Akkor ez hülyeség ezekszerint!
(#) reloop válasza attys71 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szia! Ha erre voltál kíváncsi, miért nem ezt kérdezted?
(#) ptesza válasza attys71 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
A végfokoknak van egy olyan határa amikor elérik a kivezérlésnek a felső határát , és elkezd négyszögesedni a jel.(torzítani) Amíg ez nem történik meg addig addig mehet. A hangszóróknak is van egy ilyen határa amikor elérik a kilengésük határát ,és elkezdenek torzítani. Inkább ezt a határt érjed el minthogy az erősítő fogyjon el. Szóval jobb a nagyobb erősítő , de aki használja ne tekergesse észnélkül és nem lesz baj.
(#) reloop hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Mennyiből, és hogyan lehetne rendbe hozni ezt a vidi DC 3011 A öreg, de alig használt hangfalpárost? A hátán: Fogy. ár: 3.590.- ft. címke.
A 30cm mélysugárzó peremek körbe el vannak válva, a magassugárzókból alig jön hang. A közép jó, csak a poti miatt dadogva szól.
8 ohmos, a doboz belső térfogata 53,6L, a "reflexcső" D=60, L=32.

DC 3011 A.jpg
    
(#) attys71 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Kezdem érteni a lényeget. Még annyit kérdezek a témával kapcsolatba,hogy amikor a végfok elkezd négyszögesedni (torzítani) azt ugyanúgy hallod füllel mint a hangszóró torzítást,vagy ezt nem veszem észre?
(#) ptesza válasza attys71 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
A végfok torzítását meglehet nézni ,úgy ha pl 1kHz es szinuszt hallgatunk rajta ,és szkóppal figyeljük a kimeneti jelalakot. Így könnyen meglehet tudni mi az amit tud az erősítőnk. Műterhelés persze kell a kimenetre. Jobb végfokoknak van clip-je. Amikor az elkezd bevillogni akkor van az ,hogy már nem kell továbbhúzni az erősítőnek.
(#) attys71 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
van az erősítőn egy olyan gomb amihez azt írták /limiter/
ehez van egy égő is az elkezd vilácítani ha torzul ha jól értem ez erre való. Köszönöm a segítséget nagyon hasznos volt!
(#) Turbina33 válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Velük vedd fel a kapcsolatot,segíteni fognak.Az oldalon pedig szétnézhetsz,hogy mi mennyibe kerül.

Mennyiért vetted a párt?
(#) reloop válasza Turbina33 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Kösz az infót
Szokatlan üzletet kötöttem, ha rendbe hozom, addig maradhat nálam amíg jól esik.
(#) karpi válasza lamalas hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Nekem is van "dupla" kivezeteses tekercsu hangszorom ..
4 Ohm ,16Ohm es 8 Ohm ha csak egy tekercsre kotom be de sajnos igy csak fele menetszam maradna igy B*I*(L/2) az ero .
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
A magas hangszórókkal szerintem szerencséd van, mert a csévetest egy-az-egyben cserélhető, darabja 800Ft körül van, más pedig nem szokott elromlani benne A mélyre pedig vehetsz habszélt, ha van egy kis kézügyességed, akkor fel is ragaszthatod könnyen. A hangszóró javításnak van külön topicja, és a hangszóró tekercselés topicot is érdemes elolvasni. Helló!
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Helló! Köszönöm a hasznos útbaigazítást. A még csak érlelődő kérdéseimre is megtaláltam a válaszokat.
(#) laci016 hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Szép napot!
Szert tettem két házilag igényesen épített RFT L3060 PB
hangszórókkal szerelt ládákra.A hangszórók 6 Ohm ról 8 Ohm ra lettek tekercselve.Olyan gondom van,hogy az egyik hangszóró határozottan halkabb,és egy 1.5 voltos elem hatására nem mozdul ki úgy,mint a másik.Mi lehet a gond?
(#) Levi Jr. válasza laci016 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
v agy az egyik nincs akkorára tekercselve, vagy esetleg menetzárlatos, ez a valószínűbb.
(#) laci016 hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
üdv!
Van egy VERMONA 1020 as keverőerősítőm ami 100VA-es,ami hajt két párhuzamosan kötött 8 ohmos ládát.A ládákban: 1-1 ládában 3 hangszóró :,két mélyközép és egy papírperemes 30 cm-es 101.5dB es 250/350 wattos hangszóró van.Lehetséges hogy ez az erősítő nem tudja annyira meghajtani ezeket a ládákat??Nagyobb teljesítményű erősítőt használjak mondjuk 2 x 130watt teljesítményűt?
(#) hangszoros válasza laci016 hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ez a Vermona 250/350Watt hogy lett?
(#) laci016 válasza hangszoros hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ez egy másik láda amiben a megadott adattal rendelkező hangszórók vannak.PA zenekari és hangosításra valók
Következő: »»   29 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem