Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égető kapcsolás. Szerintetek működni fog?
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 21
(#) tib12 hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Üdv. Megépítettem a WLPT mini-t az újat és a régit is, de egyikkel se jön össze a programozás. WPB programmal próbálkoztam(a többit is próbáltam, de szerintem nem nagyon szeretik az építményem). Szóval nem csinál semmit.
Leírom mit csináltam: Megépítettem az áramkört.
Csatlakoztattam a táphoz(PCtáp) majd a géphez(nem reagált a gép, ha ez fontos).
Elindítottam a programot, majd beleraktam a PIC-t a foglalatba amire rákötöttem az ICSP-t.
Beállítottam a programot, és elkezdtem irni. Volt vagy 4-5 perc majd mikor kész lett elindítottam az olvasást és mindenhova 0000-t irt.
Na itt akadtam el, nem tudom mit kéne csinálni.ű
Ja igen, próbáltam a céláramkörben is programozni, de úgy se történt semmi.

Gondoltam jobb lesz ha építek egy másikat, mégpedig ezt. De van vele kapcsolatban pár kérdésem: PIC16F628A-t akarok vele programozni és láttam lent azt a módosítást, de azt szeretném kérdezni hogy a nélkül működik-e.
És a zener-ek helyett mit lehet használni.
Esetleg külső táprol lehetne-e használni?
Na, most irtam eleget, aki tud válaszolni annak nagyon megköszönöm.
(#) Tanyasipeti válasza tib12 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szia,
őszintén szólva egyik áramkört sem ismerem, ugyanígy vagyok a programokkal. Szerintem az első, egyelőre sikertelen megoldást kellene kigubancolnod. Az egy megbízható forrás, magyarul, míg a másikban végig ott a figyelmeztetés, hogy nem javasolja a megépítést a szerző.

Tehát a "watt" féle megoldásban meggyőződésem szerint megbízhatsz, próbáld megkeresni a hiba okát. Mérd át az áramkörödet, ha nincs szkópod, a WinPic800 programban ott a diagnosztikai lehetőség (és a többiben is), csak értelemszerűen használni kell.
Nézted már, hogy tudod-e változtatni a kimeneti pontok állapotát?
(#) tib12 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Egy próbát megér a JDM. Párszáz forintot kibirok(nincs annyi csak én mindenböl többet rendelek).
Idézet:
„Nézted már, hogy tudod-e változtatni a kimeneti pontok állapotát?”

Ezt nem értem.
(#) tib12 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Azt hiszem megtaláltam a gondot, rosszul kötöttem az IC-re(74LS07) az LPT kábelt. Nagyon valószínű hogy ki is nyirtam. Megépítem a JDM-et és ha nem működik, megépítem ujra NYÁK-ra a "watt" féle égetőt (természetesen uj alkatrészekkel).
(#) Tanyasipeti válasza tib12 hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia, közben én is utánanéztem a dolognak, mert elsőre csak a WinPic800 program screenshot-ja alapján írtam. Most letöltöttem a progrit, ki is próbáltam és nagyon tetszik. (PIC-hez én gyári PICKIT2-t használok, azért nem vagyok járatos ezekben a házi programozókban)

Nagyon kellemes tulajdonsága a WinPic800 programnak, hogy az LPT port bármelyik lábát beállíthatod a neked tetsző funkcióra (természetesen a printer port korlátait figyelembe véve). Elmentheted, mint saját programozót és ha a "Rögzített konfiguráció" pipát kiveszed, a "Test" checkbox kipipálásával a port lábat direktben piszkálhatod, mérhetsz rajta., sőt, ha csak egyszerűen valamelyik input port lábra visszahurkolod, akkor a programon belül megjelenik neked a kimeneti port visszaolvasott állapota.

Én azt javaslom, ne keress más megoldást, ennél barátságosabbat aligha fogsz találni.

Üdv:
Tanyasipeti
(#) tib12 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Nekem azt irta a WinPic800 hogy nem találja az égetőt, pedig mindent rendesen beállítottam. Hibát ír a címben. A watt által készített WPB program a legtökéletesebb ehhez az égetőhöz hisz manuális a Vdd és a Vpp.
(#) Tanyasipeti válasza tib12 hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia!

Gondolom, az Eszöz-> hardware teszt menüpontot próbáltad.

Menj a Beállítások->programozó menüpontra. Állitsd be a megfelelő portot, válaszd ki akár az első programozó hardvert, alul, a baloldali floppy ikonnal mentsd el valamilyen néven, vedd ki a pipát a rögzített konfiguráció mellől és már piszkálhatod is a port lábait.

Tanyasipeti
(#) tib12 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Ez megvolt, próbálgattam többféleképpen is de nem jó. Csak valami cím nem tetszik neki.
(#) Tanyasipeti válasza tib12 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
OK. Akkor menjünk szépen sorjában.
Az égető hardver nélkül próbáltad a printer portot? Tudod a port lábakat állítani? Ha a "Test" ki van pipálva, az "Inv-" checkboxszal tudod H/L között váltogatni a port lábikóját.
Ha idáig nem jutsz el, akkor a port beállításokkal lehet gond.
Valódi LPT portot használsz, vagy valami USB-LPT átalakítót?
(#) tib12 válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Égető nélkül nem próbáltam. Valódi LPT-t használok. De vagy az alaplap vagy a windows nincs felkészítve rá ezek szerint. Szóval lehet hogy csak dísznek van az a csatlakozó és a gép nem is kezeli. Így vagyok a COM-port-al is de azt valahogy sikerült működésrer birni. Szerintem az a baj hogy tul új ez a gép az ilyenekre. Kipróbálom a COM-portos JDM-et ha azzal se megy visszatérek az eredeti ötlethez.
(#) Hp41C válasza tib12 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Mielőtt a JDM félére ráköltesz egyetlen forintot is...
- Nézd meg, hogyan van beállítva a BIOS -ban az LPT port: Standard beállítás a jól.
- Beszéld le a Windos -t a párhuzamos nyomtató kereséséről. Megzavarja az LPT porton történő adatforgalmat.
- Honnan kapja a tápot a programozó? Külső tápot használj, a jelvezetékekről leszedett táplálás nem kielégítő.
- Állítsd (csökkentsd) a programozási sebességet.

Azt írod, hogy a géped "túl új"... Sajnos az új gépekkel a JDM féle programozók majdnem biztosan nem működnek...
(#) tib12 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
A BIOS-ban nyomát se találtam se az LPT-nek se a COM-port nak, pedig az USB között is kerestem. Ezek szerint vagy egy USB-s égető kell, vagy egy USB-LPT átalakító.
Természetesen külső tápot használok, ezért akartam a JDM-hez is külső tápot kötni. A COM-portot régebben is használtam tehát az nagy valószínűséggel működik.
(#) Hp41C válasza tib12 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia!

A COM prortosok közül a saját tápos, RS232 - TTL illesztővel (MAX232, stb) készült példányok működnek, az egyszerű JDM valószínűleg nem... Bővebben: Link
Az USB -s programozókban egy kontroller van (PICKit2 - 18F2550), amit valahogy fel kell programozni.
(#) tib12 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Olvasgattam kicsit, JDM-be bele se kezdek. Az alaplapom nem birja leadni a 12 voltot(mértem már) csak 10 voltot. Inkább másikat építek, ami kicsit bonyulultabb: Bővebben: Link
(#) vilmosd válasza tib12 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Akkor mar inkabb egy PK2 klont. Legfeljebb valakitol kunyeralsz egy egetesre valamit, vagy megcsinalod az elso 18F2550 egetesere a watt LPT-s egetojet. Sokkal univerzalisabb, a device list frissitheto, logikai analizator, es egyebb nyalanksagok. Az se sokkal bonyolultabb.
(#) tib12 válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Pont ez a gond az LPT port NEM működik a gépemen. Watt féle LPT-s égetőm 2 is van, de nem akarok most kiadni 2000-et a pickit2-be való pic-ért.
(#) Arpika92 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia. Lenne egy kerdesem Ez a pic egeto amirol beszeltek usb atalakiros kabelal mukodne e?Bővebben: Link
(#) potyo válasza Arpika92 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem
(#) Arpika92 válasza potyo hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Es at lehet valahogy alakitanu usb-re? Errol a pic egetorol beszelek Bővebben: Link
(#) watt válasza Arpika92 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem..
(#) Arpika92 válasza watt hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Tudnatok ajanlani valamien pic egetot amivel tobb picet is lehet egetni es usb-s illetve nem kell hozza pic-et egetni ert a kornyeken senkinek nincsen pic egetoje
(#) watt válasza Arpika92 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Nincs ilyen égető, ami a feltételeidnek megfelel.
(#) Arpika92 válasza watt hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
(#) watt válasza Arpika92 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Vegyél egy PCI-os LPT , vagy, és COM portos kártyát(én ezt használom). Ha laptopod van akkor nem tudok jó megoldást, mert a PCMCI-os kártyák sem teljes értékűek... Esetleg vegyél egy PK2-t.
(#) Arpika92 válasza watt hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Ok meg latom h mit csinalok mert laptopom van koszi a tanacsot
(#) potyo válasza Arpika92 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Akkor legjobb lenne venni egy pickit2-t. Nézz szét az apróhirdetések között, hátha valaki árul utánépítettet a gyáritól olcsóbban.
(#) Arpika92 válasza potyo hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Rendben. Koszonom szepen a tanacsokat
(#) jkoti13 hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy PIC égető (PIC16F876-om van) áramköröm (melléklet), és a kérdésem az, hogy ez így fog e működni, ha nem akkor miért nem, mit kell cserélnem benne?

Magyarázatot azért kérek - ha lehet - , hogy értsem is, hogy mit csinál az áramkör, amit megépítek. LPT portról működtetném, saját égető progival, de egyenlőre az égető érdekel, hogy fog-e működni, mert nem szeretném tönkretenni a PIC-emet így kezdőként

Kérlek segítsetek, mert ilyet nem csináltam még, köszönöm!

égető.JPG
    
(#) watt válasza jkoti13 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Talán igen, talán nem. Miért nem építesz egy olyat, amit többen kipróbáltak? pl. oshon, vagy az oldalamról valamelyik? Ez a kapcsolás több sebtől vérzik(pl. lebegnek a PGC,PGD lábak és a Vpp is elég gázos, hogy az LPT port elszállhat, illetve a Vpp soha nem fog így kikapcsolni, azaz nem jó a kapcsolás), de egyébként nem rossz elképzelés, persze, ha jól lenne megtervezve! Még annyi, hogy az LPT-n nem nagyon van akkora fesz, hogy a tranyók lezárjanak. Ki találta ezt ki?
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A Vcc is rossz helyre van kötve és a közös 1k a tranyóknál hibás elképzelés. Az egész egy katyvasz! Gondolom nem az a terved, hogy újra tervezzük itt ezt a hulladékot?
Következő: »»   19 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem