Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   44 / 62
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia! Igen valóban ha az MJL-ek melegek a nyugalmi áram is 5-8mV al feljebb megy. Mikor visszahül a hűtőborda, akkor az is visszamegy (nálam 24-28mV ra). Szóval kb 70-80mA körül működik üresjáratban, hőtől és a hálózati feszültségtől függően. Ez nem sok meg amúgy is így szól szépen. Viszont ez a 2V helyetti 4.5V a 270 ohm és 2.7K ellenálláson nem teljesen tiszta.
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nézd meg, szerintem a nyugalmi áram beállító feszültség generátortól indul a történet. Ha nem sajnálod, tekerd el és mérj rá a 270 ohm -ra.
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nagyon sokat szórakoztam vele, de mondjuk az offsetet nehéz inkább beállitani. Holnap valószinűleg kipróbálom...
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ha nehezen jött össze el ne csavargasd.
A darlingtonok tipusa, kollektor-emitter ellenállásai azonosak KD mester tervével? Valaki már eltért a 3,9 ohm-tól és sikerült belátni, hogy itt erősen összefügg minden-mindennel.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nagyon érdekelne a BD139 CE feszültsége. A mérésed alapján a 12k ellenálláson folyó áram nem hanyagolható el.
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Nekem az sajnos 5 ohm lett ,mivel csak 2 10 ohm ossal bírtam megoldani. Vagyis olyan ellenállásból a legkisebb 10R. De hidd el amíg 4.9R volt benne ugyan így melegedett. Annyi volt a különbség hogy a nyugalmi áramot feljebb kellett tekerni mikor 5 ohm került bele. Amiről én tudok, persze gondolom más is változhat még. De előtte is ilyen meleg volt szóval...
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Jólvan holnap megmérem.
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Ne haragudj ,de alig van hely nem merem bedugni a műszert. Mostmár nem melegszik annyira mert 3V ra lecsökkent miután 2.2 és 220 ohm ot cseréltem a rajz szerint. Az 5.6K maradt, de az lehet jobb is így. Viszont a hálózati földelést szeretném mégis bekötni.Arra a diódás leválasztásra gondoltam ,de nem tudom pontosan hogy hogyan néz ki. Tudna valaki segíteni? Köszi !
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Ok. A kép bal alsó sarkában találod.
Milyen célból kívánod földelni az erősítőt?
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Köszi, erre gondoltam Teljes hangerőn zúg. Ha rádugom az aktív subot, akkor halkabb az 50Hz es búgás. Azon meg a hálózati föld is bevan kötve. Kipróbálom...
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A rendszer lehetőleg csak egy ponton kapjon védőföldet, mert földhurok forrása lehet. Az aktív sub rádugásától csökkenő búgás inkább illesztetlenségre utal.
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Erre gondoltam én is úgyhogy lehet a subról kikötöm. És az illesztetlenséget hol lehet megoldani? Vagy azt már nem is lehet...Dual monoban van, a két oldal GNDje csak a jelbemenetnél van összekötve és kb 5cm re onnan a dobozhoz van erősítve. Ahogy az a huzalozási rajzon is van. GND-t ezen kívül megkapja külön külön a tápegységről is.
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A bejövő kábelt kellően alacsony ellenállással kell lezárni, hogy a felvett zajokat minél jobban el lehessen nyomni.
Ha jól értem a bemeneti pontra vittél GND-t a táptól. Nem tenném :no:
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Igen van a bemeneten GND ,mert akkor a panel nem kapna testet. Akkor így olyan megoldás lehetséges, hogy a két táprészről (kondiktól) a GND-t közös csillagpontra vezetem a fémdobozra. Így a végpanel a doboz és a bemeneti árnyékolt vezetéken keresztül kapná meg a GND-t. De majd képeket is rakok fel hátha úgy kreatívabbak leszünk.
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Úgy értelmezem KD Mester rajzát, hogy a bemeneti GND az a virtuális föld, ami a zener diódák közös pontján jön létre. Ez, és csak ez megy a bemeneti csatlakozókhoz, illetve a fémházra.
A végfok panelen lévő szűrőkondik GND-je értelem szerűen az adott tápegység csillagpontjára van kötve.
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ja igen bocsánat, nekem nem a dual mono panel lett legyártva. Akivel csináltattam az összekeverte így most kínlódhatok vele. Akkor a panel alján lesz ráforrasztva. Csak azt nem értem, ha a tápról nem kötök a fémházra csak a szűrőkondikhoz, akkor a kimenet mihez képest fog dolgozni. A hangszórók is a táp kondiktól kapják a GND-t. Egy kicsit magas nekem hirtelen, de lerajzolom vagy valami hátha jobban átlátom...
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A B5 cikk fotóin látom, hogy dual mono -nál a bemeneti és a kimeneti föld a nyák alatt át van hidalva (sárga vezeték). A hangszóró GND a kéttrafós képen a panelről jön, míg a dupla szekunderesen a puffer kondenzátorokról. Mindkettőt jónak tartom. Amivel nem értenék egyet az az, hogy a bemeneti csatlakozóra még egy vezeték jöjjön a táptól. A cikk huzalozási rajzába paintold bele az eltéréseket. Bővebben: Link
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Pontosan így van kötve a hangszórókimenet ,bemenet és a dobozra is.
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Értelek. Jó megoldás. Visszatérve a zajra: hol szabályozod a hangerőt? Milyen értékű potival?
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
2x50K stereo poti és ezzel párhuzamosan van egy egy 47K ellenállás így kb 23K ohm os a potméter. Azért van így mert szebben szól mint a poti magában. Lépcsős potinak meg nincs hely. Jön a jel a potira ahol nincs összekötve a GND mert akkor nagyon zúg az egész. Onnan meg persze megy tovább a panelra (fémdoboz+hangkártya testtel) és ez a GND találkozik a panelon a tápegységével is. Ahogyan lerajzoltam. De képeket csinálok majd ,megpróbálok normálisat...
(#) reloop válasza rolitechno hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ok. "Jön a jel a potira ahol nincs összekötve a GND". Fotóról biztos könnyebben megértem.
(#) rolitechno válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Így nincs az L/R test összekötve. Képet majd holnap, mert nincs gépem csak kölcsön. (ha van)

poti&res2.JPG
    
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ha jól tudom, Rolitechno-nak duál-monó kialakítása van. Biztosan szentségtörés, de én egyáltalán nem gondolom jónak KD-mester rajzát, ilyen esetre. Pontosabban én már a panelon összekötném a GND-t (a saját paneltervemen így is van), és akkor már használható -és üdvözítő- az én rajzom szerint huzalozni. Egy előnye biztosan van, mégpedig egyáltalán nincs benne 50-100Hz-es zaj, vagy ha van, akkor az a hallható határ alatti.
A rajzon egyetlen trafó van, de azon dupla tekercsrenszer, tehát teljesen egyenértékű a duál-monó kivitellel a huzalozás szempontjából.
A bemenetek GND-i csak a szabvány miatt vannak összekötve, illetve a közös védelemhez szükséges látszólagos GND is itt találkozik a két csatornánál.
Végül egy gonosz megjegyzés, de jó szándék vezérel. Rolitechno-t nem lehet értelmesen követni. Ezreket költ felesleges ellenállásokra, és "űberfajin" kondikra meg kábelekre, de közben nem törődik a munkapontokkal, és huzalozási anomáliákkal küzd. Szerintem ez durván rossz megközelítés, de nekem nem sikerült jó irányba terelni.
(#) rolitechno hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Megpróbálom (jó) fotókkal átadni valahogy a dolgot. Valóban ígyvan Alkotó, a munkapontok már nagyjából rendben vannak csak ez hurok maradt. Most akkor nem is tudom már hová írjak...
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köszönet a precíz ábráért! Duál-monóval fölhurkot készíteni nagy varázslat. A másik topicban azért megpróbálnék a végére járni.
(#) horika hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
nem tudom jó helyen teszem fel a kérdésemet, legfeljebb ha nem majd elirányítotok. B5 elé szerettem volna bekötni egy analog tv tunert. szólni szól de nagyon nagy az alapzaja(búg). A tápja külső 12v nem földelt dugós. az antenna kábelre tettem egy galvanikus leválasztót. ki fogytam az ötletekből. kellene egy kis segítség.
(#) reloop válasza horika hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Ennyi információból a táp a leggyanúsabb. Szűrés, vagy primer-szekunder elválasztás. Kizárható a hiba, ha megpróbálod másik táppal, elemmel, akkumulátorral. Amennyiben nem táp, marad a földhurok. Bővebben: Link
(#) horika válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
ja azt nem írtam ,hogy a b5 zárt bemenettel, teljesen süket illetve ha a dac van előtte akkor sincs zaja. egyértelműen a tvböl jön. holnap teszek elé egy másik tápot, próbára.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Kicsit off de azért a B5-höz tartozik , az egyik fórumtársunknak az erősítőjéhez egy előlap kiegészités , remélem ez így már kellő képen megörökíti az erősítő nevét és hírnevét!
(#) nagysasy hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Sziasztok !

Megépítettem a KD Mester féle B5-öt és olyan gondom van vele,hogy az MJL21194 nagyon melegszik, mitől lehet ez?
Következő: »»   44 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem