Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   59 / 199
(#) _JANI_ válasza szucsip hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia! A transzformátort még át kellene gondolni! Kicsit zavarosak a kivezetések.
PL: Kapcsolt oldal közös pozitív tápfeszültségű pontja. Szekunder közös földpontja.
A nagy áramú vezetőket érdemes a lehető legvastagabb nyomvonallal elkészíteni.
Ha lehet inkább olyan típusú ( FET ) tranzisztor tokot rak le a nyákra a mint ami az elvi rajzon is van. FET-nél rosszul néz ki a BCE kivezetés. ( Lásd IRFZ44N adatlapja. )
Csak egy észrevétel: Az alkatrészek megfelelő elhelyezésével pár átkötést ki lehetne szedni a nyák-dól. PL: A kapcsoló tranzisztorok GATE ellenállásainál. S a szekunder GND vezetéke is "lefűzhető" átkötés nélkül, kellően vastag vezetősávval. ( A GND csillagpontosítása nagyon jó. De a megfelelő vezető keresztmetszetre figyelni kel... )
( _EZT_ a nyáktervet ellenőriztem. De szerintem még nem érett meg a vasalásra. )
(#) _JANI_ válasza Davidd hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia! Érdemes lenne megfontolnod az IC elfordítását. Valóban lehetne kicsit csökkenteni a vezetékek hosszát, s az átkötések egy része is megszüntethető...
HF-es kapcsolásoknál ha lehet a be és kimenetek közelében is érdemes GND forr-pontot kialakítani. ( Ahogy proli007 is javasolta. ) Mert sokkal könnyebb lesz a jelvezetékek árnyékolása. ( A helyes vagy korrekt árnyékolás kialakítása nem könnyű. S nem is enne a témának a tárgya. )
Az elvi kapcsolás a nyák-terveddel meg egyezik. Te tudod, hogy megérett-e a vasalásra.
A kimenet impedanciaillesztéséhez sem kell bonyolult kapcsolás. Lásd F-mellék.
( Kép forrása: http://www.muszeroldal.hu/measurenotes/muverositok.pdf )
De ezt utólag is hozzáépítheted, ha kell.
Szerintem próbálj ki pár láb kompatibilis típust. Majd meglátod melyik válik be.
(#) Davidd válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Oke,megfogadom a tanacsod.Egyebkent nekem ez a kapcsolas "eqvalizernek" kellene hogy tudjam allitani a basszust es a magasat.Koszonom a segisteget.Üdv.Davidd
(#) WaRL0 hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok.Csináltam egy egyszerü nyák-ot, de szeretném a biztonság kedvéért átnézné valaki.kapcsolás

VF3 táp.LAY
    
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia! Jó lesz. Szép a csillagpont. Mivel tápról van szó, elég lenne kevesebb rezet lemaratni.
(#) Davidd hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Üdv.Egy gitar eloerosito rajzarol csinaltam nyaktervet legyetek szivesek atnezni.
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Hello!
A tápfeszültséget szűrő 47µF-os kondi hiányzik.
De ez inkább kapcsolási rajz, mint nyomtatott áramkör még. Azt sem lehet tudni, hogy alkatrész felőli oldalról, vagy forrasztási oldalról van-e ábrázolva. (Nincsenek feliratok) Mert ha az utóbbi, akkor a tranyó kollektora és emittere fel van cserélve. A kapcsoló gondolom nem ilyen kicsi, huzalhoz viszont kicsi a forrszem.
De levághattad volna ezt a nagy feketeséget a képről, egy egyszerű programmal, vagy a Sprint file-t tehetted volna fel.
üdv! proli007
(#) belganarancs hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni,picit későn láttam neki,mit szúrhattam el?A relé meghúz,de abban a pillanatban el is enged.BC212 emitter és kollektor lábát felcserélve is ugyanezt műveli.

bekapcs.lay
    
(#) _JANI_ válasza belganarancs hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia! Ez egy annyira egyszerű kapcsolás, hogy elvileg el sem lehet rontani. Viszont a könnyebb hibakeresés érdekében az elvi rajzot vagy annak forrását legyél szíves mellékelni. Pár kép a kész műről is lehet segítené a hibafeltárást. Köszönöm.
(#) belganarancs válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia!

Tudom,hogy egyszerű,ezért is pislogok..Az elvi rajz Skori oldaláról származik,bátorkodom belinkelni,remélem nem haragszik meg érte.

Üdv.:Zoli
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Elnézést kérek.Ez a beültetési oldala.Igazad van tenyleg elfelejtettem a tápelkót,igen huzalozásra gondoltam,akkor modositok rajta egy kicsit.Egyébként igy már müködne?
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Akkor működne..
(#) _JANI_ válasza belganarancs hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Próbáltad a kapcsolást izzóval is?
Hmm. Most nézem, hogy _"_Íme_a_kapcsolási_rajz_(nem_tesztelt):_"_ !
(#) belganarancs válasza _JANI_ hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Szia!

Nem próbáltam izzóval,igazából csak unatkoztam és tettem egy próbát.Találtam egy még egyszerűbb kapcsolást,proli007 tette fel,azt is ki fogom próbálni.Annak elvileg működnie kell majd.
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Össze is raktam proli007-féle 12V-os verziót,az működik.

Üdv.:Zoli
(#) petemazi hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki rá tudna pillantani Bővebben: Link
erre? A DIR9001 és 74HC00 környékére vagyok kíváncsi, jó lett-e.
(#) janikukac válasza petemazi hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Attól eltekintve, hogy azt írtad, nem tudsz tervezni, szerintem egy őrült szép panelt terveztél.. :kalap:
(#) petemazi válasza janikukac hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
De azért felkereshetnéd a szemészedet
(#) janikukac válasza petemazi hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Van szemészem, hiszen van szemüvegem is, ám azért látni még látok.
(#) proli007 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Hello!
Alapvetően jó lett. (Bár az az áramköri rajzon a HC00 igen "digitális" lett ábrázolva, jobban mondva pocsék. Alig értelmezhető ki, miért és hova megy..)
De ha a 3-as NAND kapu 9-10-es bemeneteit felcseréled, akkor jobb helyzetbe kerülsz. Ekkor már csak egy vezetősávot kell átugorni az IC hasa alatt.
De így cseppet érthetőbb a rajz nem? (Meg az is, miért lehet cserélni a két lábat..)
üdv! proli007

74HC00.png
    
(#) petemazi válasza proli007 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Örök hála!
Igazából így sem értem, annyit tudok, hogy a bemenetválasztásért és a jel 5V szintre hozásáért felel. De ha így is jó, akkor nem akarok beletúrni megint.
Ezek szerint marható a terv, szép lassan majd az alkatrészek is gyűlnek bele.
(#) proli007 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Hello!
Nem egy nagy kaland, mindössze egy kicsit a logikai áramköröket kellene ismerni. Ha a kapcsoló zárva van, (mint most a képen) akkor az U1/5. lábán L szint van, így az U1a kapu engedi át a jelet. (U1d csak invertál)
Ha a kapcsoló ki van kapcsolva, akkor U1B/5 lábán H szint van, tehát átengedi a jelet. U10/2 lábán L szint, tehát az van letiltva.
U1c kapu, negatív logikájú VAGY kapuként üzemel, vagy is közösíti a U1a és U1b kimeneti jeleit.
Ez tulajdonképpen egy multiplexer (vagy ha úgy tetszik, egy váltó kapcsoló), csak HC00-ból van kialakítva.
üdv! proli007
(#) petemazi válasza proli007 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Így már valamilyen szinten értem. Csak az nem világos, hogy ha már úgyis be kell tenni egy kapcsolót, miért nem azzal kapcsoljuk a jelet? Olvastam valami olyasmit, hogy TTL szintre húzza a bemeneti jelét.
(#) proli007 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Hello!
Na! ez már jó kérdés. Simán használhatnád a váltó kapcsolót az egész HC00 helyett.
De azért ez kicsit szintillesztést is végez. Hogy arra szükség van-e, fogalmam sincs. Minden esetre, ha a jelek jó gyorsak, akkor még is célszerű "elektronikusan kapcsolni", mert a bementi jeleket nem biztos, hogy büntetlenül lehet akármeddig elvezetni, de a HC kapcsoló jelét viszont szinte bármeddig. (Mert ott csak akkor van változás, mikor átváltod.
üdv! proli007
(#) WaRL0 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Sziasztok. Tudna valaki segítteni ebben a nyákrajzban? Mert nekem ez már túl bonyolult
(#) janikukac hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Elkészült a rajzom ez és az adatlapja alapján a PCM2902-hez. Átnézi valaki , hogy jó lesz-e? Bővebben: Link Az értékek amik a kondiknál vannak igaz nincsenek kijelölve a rajzon, de az adatlapon írja. Remélem jó lesz ! :- )
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A teli földed sok helyen megszakad, mégis rákötsz. Így nem lesz jó! Az IC alá nem tehetsz alkatrészt, mert nem fér oda!
Kicsit csiszold még ezeket!
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
De az egész nem jó: mert vagy a feliratok nem olvashatóak, vagy az IC-t nem lehet beültetni!
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A normál DIP tokos IC és az SMD IC ellentétes oldalról van szerelve! Ezért ha SMD IC-t tervezel, azt tükrözve kell a NYÁKra felhelyezni!
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Uhh, basszus. Igaz azt elfelejtettem. Amúgy az IC-s dolgot most nem értem. Az IC-met ha megfogom, akkor bal felső sarkánál van a petty , hogy az az 1. láb.

Megterveznéd nekem gyors helyesen? Vagy legalább kijavítanád? Már nincs időm, tanulnom kell, és a hétvégén le szeretném még gyártani..

Köszi, üdv !
Következő: »»   59 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem