Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   906 / 2504
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szia! Passzív sávközép szűrő. Kezd el C1=22nF, C2=220nF, R=4,7k alkatrészekkel.

T szűrő.GIF
    
(#) deadlyroberta válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Még anyit ehez hogy a dinamikáját is befojásolja valami a mély tartományba, most fülessel azt csináltam hogy egyik oldalt ment az eredeti zene(quadnál is arra mondtam azt hogy ez jó) most itt is addig tekergettem a magasat mélyet közepet és a loudnest még 95% ba hasonló lett. bár dinamikája nem jön át valamiért. föleg arra 2-300 hz felé mintha laposabb lenne
(#) agressiv válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
A végerősítőket hagyd meg benne a többi kuka. Építs bele sima előerősítőt és kész is.

Gránátalma
Szerintem ne IC-vel csináld, hanem egy egyszerű kapcsolható passzív szűrős megoldással, max műveleti erősítővel, de ilyen cél IC-s TDA-s butusságokat ne használj, mert nagyon lerugják a hangminőséget. De miért is kell neked ez? Csak rosszabb lesz tőle az egész.
(#) Bártfai Ferenc válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ez így okés, de nekem nincs szkópom.. multiméterrel esetleg nem oldható meg valahogy? Amúgy észrevettem, hogy volt javítva, mert a nyák alján vannak alkatrészek amik a gyári kapcsolásban nincsenek feltüntetve! az lesz, hogy a másik oldal formájára vissza alakítom... Hátha szerencsém lesz..
(#) agressiv válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Én megintcsak a számítógépes mérést javaslom. Van szoftveres oszcilloszkóp is és hangfrekvencián nagyon jól használható.
(#) Bártfai Ferenc válasza agressiv hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
És mi kell ehhez a méréshez?
(#) Honda130 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Oké.köszi!
(#) deadlyroberta hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok, mosta quadomat félre tettem, van egy rack dobozom, u2-es de ketté van osztva a belseje szóval 2 darab u1esnek felel meg. Valami steril,lineáris hangú erősítőt szeretnék bele gondolkoztam fetes kapcsoláson, ic-sen vagy valami spéci tranzisztroroson. kb 18-30 wattra lenne szükségem.
(#) emersys válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Csinálj egy Otala-t
Annak szép hangja van, és ha precízen megépíted, akkor hálás kis erősítő lesz az biztos .

otala.pdf
    
(#) deadlyroberta válasza emersys hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Mit tud? csak mert Quad 405 utánn már semmi nem szól szépen nekem csak az ha direktbe kötöm rá a fülest a lejátszóra
(#) emersys válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
A topikjában mindenre választ találsz.
Idézet:
„csak mert Quad 405 utánn már semmi nem szól szépen nekem csak az ha direktbe kötöm rá a fülest a lejátszóra”

Azért ne hamarkodd el, a quad valóban egy nagyszerű kapcsolás, de azért vannak attól sokkal jobb hangúak is.
Pl ha ezt az Ottalát egy csöves előfokkal meghajtod, elképzelhető , hogy a quad-ot megtartod a polc alatt
(#) Ellenállás_ válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Ha az Otalát választod, itt talász egy lehetséges irányt.
(#) deadlyroberta válasza Ellenállás_ hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Szól olyan minőségbe mint a quad? mármint anyira steilien anyira részletesen és valósághü dinamikával ultra lineárba?
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
"Ultra lineárba"?
...látom olvasgatod a csöves témát is.
(#) emersys hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Érdemes, tényleg egyébként egy csöves meghajtást adni neki..
Az az Otala egy csoda ahogy szólni tud "hibridként"
Ismerősöm megcsinálta, elvittem neki az srpps csöves elő fokomat.
Eleinte csak néztünk, s csak aztán beszéltünk..


Bassmester: Mellesleg kicseréltem múlt héten az Njm -et Opa -ra kíváncsiságból, mert már nem bírtam, s eléggé meglepett, oly annyira , hogy bent is maradt.
A legfőbb aggodalmam az volt vele ,hogy J-fet re épülő ic, s féltem , hogy valami fémes esetleg nagyon éles hangot "digitális arculatot" sugall majd vissza.
De totálisan tévedtem , mert még analógabb lett vele, s finomabb (lágyabb) érzetet ad vissza.
Tény, hogy rendszere válogatja a műveletieket.
Most így a komplex csöves elő fokkal mesésen szól.
Ugyan kicsit zavar , hogy 2db előerősítő van a végfok előtt ( csőves + opa ic-s) de inkább a fülemre adok ez esetben mint a zavaró tényezőkre, s marad minden így, már csak azért is, mert ha valahova viszem a nagy végfokot, az nem feltétlen vonja maga után, hogy a csöves illesztést is vinném magammal.
(#) c27 hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok.
Építettem egy conductort a +-30V-os változatot. Sajnos a Vf2 topicban nem válaszoltak a kérdésemre remélem itt tud valaki válaszolni.
Első kérdésem hogy mekkora maximális feszültséget bír ki az erősítő, pl: +-35/37V-ot kibír? IRF540 és 9540 van benne.
Mekkora teljesítményt lehet kinyerni az erősítőből biztonságosan?
Mire érdemes kötni 4 vagy 8 ohmos hangszóróra?
Mekkora teljesítményű hangszóró kell hozzá?
(A kapcsolási rajzon van egy 33pF kondi elég nagy hely van neki. Én egy kerámia kondit tettem be 50V-osat gondolom az is jó nem kell feltétlen fólia vagy van valami előnye?)
(#) agressiv válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 18, 2011 / 1
 
Azért annyira ne istentsük a quad-ot az is csak egy erősítő nem csodaszer.
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Hali!
Melyik előfokról van szó? Bocs de már nem emléxem
(#) emersys válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Igaziból az előfokról nincs rajzom, mert egy egyszerű műveletis előfokot terveztem bele a végfokba, csak a sok ic válogatás közt ajánlottad az njm2068D-t, és mivel tényleg az összes addigi (ne5532, tl xxx stb) ő bizonyult a legjobbnak ár/érték arányban, ezért sokáig ő volt bent.
Mostanáig, mert most opa 2134-van bent.
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Szept 18, 2011 / 1
 
Ja, értem... a 2134 is egy jó cucc, én is használom. Ha az egyiket megunom, teszek bele másikat
(#) deadlyroberta válasza emersys hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem csak egy színezést hallasz? Bocsi de nekem innen az jött le. Amúgy ez az erősítő eléggé nyerő ötletnek tűnik.
(#) deadlyroberta válasza agressiv hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem csodaszer, szimplán ugyanazt hallom ami kijön a zeneforrásból és semmi eltérés nincs max anyi hogy 20hz-20khz között szól csak.
(#) emersys válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem kimondottan a színezésről van szó abszolúte
Egész egyszerűen arról van szó, hogy torzítatlan semleges hang nincs.
Egyrészt maga a hangsugárzó miatt ami bőven többet torzít mint pl maga az elektronikus jelfeldolgozó, a felvett hanganyagokról nem is beszélve..
Az elektroncső sajnos hamisítja a hangot, bármennyire is rossz leírni, viszont azok a természetes torzítások, amit a vákuumban levő elektronok kreálnak, az mégis sokkal közelebb viszi a leadott hangképet a fül természetes hallására vonatkoztatva, ezért sokkal élethűbbé válik az előadása.
Hasonlítani fog a hangja , a hangszerek eredeti természetes (ahol nincs kihangosítás) torzított hangjához, persze egy élő zenekarnál senki nem figyel a torzítottságra
Annyival zárnám csak le , hogy azt sose akard vissza hallani amit élőben hallanál, mert ez lehetetlen..
Inkább csak törekedj arra, hogy találd meg azt a hangzásvilágot ami számodra a legtermészetesebb.
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Üdv!
Az lehetséges, hogy az UA709-es ic (vagyis ami be van téve helyette orosz ic) a ludas a mély hangoknál jelentkező Sercenésért?
(#) Bassmester válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Quad-ba OPA 604, OPA 134 való szerintem :yes:
A 709-et, illetve az orosz megfelelőjét én nem hagynám benne.
(#) emersys válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Tesztelésből meg is cserélheted őket, hogy nem-e tényleg az ic a hunyó.
De annak a típusnak valóban nem sok maradása van ott :no: .
(#) Bártfai Ferenc válasza emersys hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szerintetek 4 ohm-al fog muzsikálni jól a cucc? mert akkor párhuzamosítanám egyenlőre a 2 hangfalat..
(#) c27 hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Valaki tudna válaszolni a kérdéseimre? Vagy ennyire bonyolult lenne?
Egy újabb kérdés az előzőekhez kész az erősítő nyákja feltettem egy bordára, de csak 25x25x3-as T alumíniumra szereltem fel. A hőátadást nagyon lerontja vagy jó így?
Felülre tettem rá egy leszorítót, hogy biztosabban leszorítsa a alumínium T-hez a feteket. Elszigeteltem minden fetet és BD139-et. Ez így megfelelő lesz vagy kicsi a borda vagy kicsi az alu T?
Képeket mellékeltem.
(#) Bártfai Ferenc válasza c27 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia!
Szerintem jó így a hűtésed... De a jobb hőleadás érdekében tegyél hűtőpasztát a hűtőborda és a T-idom közé! Az még jobban javítja a hőleadást!
(#) reloop válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia! 4 ohm terhelésnél +/-40V az ajánlott tápfesz, mérj rá visszaesik-e ennyire ha jól meghajtod.
Következő: »»   906 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem