Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   112 / 582
(#) Rocsli válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Igazából nem tudom mikor jó, de rámértem és nem szakadt.100 ohm körül mozog.
(#) zolika60 válasza Rocsli hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Azt sajnos én sem tudom, hogy ez az érték jó-e. De úgy vizsgálnám, hogy forgatnám a motort, és közben feszültséget mérnék rajta.
(#) Rocsli válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Ha forgatom lassan a motort, 20-30 mV-ot ad ki.
(#) zolika60 válasza Rocsli hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szerintem akkor működik. Eljut a jele a panelig?
(#) Rocsli válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
igen, most mértem a triakot is, az is rendben
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Üdv! Szeretnék kérdezni egy olyat, hogy van egy Eudórám száritós nagy kijelzővel amiben egy ugyanolyan vezérlő van mint az Elinben, Vajon egy Elin panelel kompatibilis lenne a konzol vagy más a saját panel programozása?
Kösz mindenkinek. Laci!
(#) llaczo válasza fjanos951 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Abban 7 darab tranzisztoros meghajtó van. Nem nehéz kimérni ha valamelyik rossz, de ha könnyen be tudod szerezni akkor hajrá.
(#) Babinyo hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Hasonló problémám van mint Firesnake kollégának.
Fagor FE-636 típusú mosógép leverte a kismegszakítót és a következő indításnál nem akarja elindítani a dobot. Kipróbáltam egy másik gépben, de abban sem indította el a dobot. A panelen nem látszik égés vagy szakadásnyom. A motor szénkeféi és egyéb érzékelői úgy tűnik rendben vannak. Csak a vizet engedi be a gépbe, de utána se nem mos se nem centrifugáz.
A panelen egy FGD98-0 47C201P FK81 9807H számú ic van. A google-val
ezt találtam róla.
Az új panel 17000 Ft. Érdemes a javítással foglalkozni?
Köszi a segítséget!
(#) llaczo válasza fjanos951 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Sugallatodra én is jobban kőrbe néztem az ULM2003at. Panelban semmi különöset nem mértem, de mikor kiszedtem, bizony cifraságok jöttek elő. Köszi az ötletet. Holnap beszerzek egyet, ha bírok.
(#) Rocsli hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Megvan a Triac volt a hibás. Cseréltem és megy.
Köszi mindenkinek.
(#) fjanos951 válasza llaczo hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Üdv.!
Én csak arra gondoltam, hogy bizonytalankodik valamelyik kapu, mert nálam tegnap is hibátlanul végigment egy program, de lehet, hogy legközelebb újra hibázni fog. Úgy vakra kicserélem én is a hétvégén az ULM2003-t, aztán várom, mit csinál a gép?
(#) llaczo válasza fjanos951 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A lestrapált relé szokott vaktában hibázni. Sajna nem látni bele hogy az ember felmérje a kontaktusok állapotát, vagy lereszelje őket. Én már jártam úgy hogy ellágyult egy lemezke vagy csak a koromtól vagy piszoktól bizonytalan volt a kontakt.
(#) fjanos951 válasza llaczo hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Üdv.!
Kaphatók a kereskedelemben ezek a relék, vagy valami kiváltó típusuk?
(#) llaczo válasza fjanos951 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen. Nagyon elterjedtek. El kell vinni egy minta példányt az üzletbe. Több cég is gyártja. Többet nem tudok róluk, de nem is kell. Ha az öt lába ugyanúgy áll, akkor az jó.
(#) fjanos951 válasza llaczo hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
OK!
Közben kivettem egyet és megméregettem. 400 Ohm a tekercs ellenállása, 12V DC kell neki. Elindul a beszerzés. Köszi az ötleteket.
Üdv. fjanos951
(#) cina2 hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Whirlpool AWT 2089-800 felül töltős mosógépem. Az utóbbi időben azt vettem észre hogy az öblítés előtt és után nem centrifugál a gépem csak a vizet nyomja a szivattyú kifelé! Minden mosási programmal próbáltam és üres járatban is de sajnos nem centrifugál. Ki pucoltam a szűrőt vízkőtelenítettem a gépet és trisóval is átmostam 90 fokon de semmi változás. Az ékszíjjat most cseréltettük tehát szerintem az nem lehet probléma. Kérlek segítsetek mert már kezd elegem lenni az állandó csavargatásból. Köszike
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Sziasztok. Segitsetek már légyszi. AWE panel R020-as elenálás értéke??

Kösz mindenkinek. Laci!
(#) zolika60 válasza cina2 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
A szintérzékelőt vizsgáld meg, soknak érzi a vizet, azért nem centrifugál.
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia. Az R020-as ellenállás 22 ómh.üdv szepi003
(#) cina2 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
köszi a választ de hála a férjem megcsinálta! A probléma oka az volt hogy a szivattyú és a csövek be voltak vízkövesedve és piszkolódva. Volt egy nagy pucolás és most olyan mintha uj lenne. A szivattyú úgy el volt dugulva hogy a víz alig fért át rajta!
(#) cina2 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Egyébként az a szintérzékelő hol van rajta? Lehet hogy azt is meg kéne pucolni?
(#) zolika60 válasza cina2 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A dob fölött valahol. Valami ilyesmit keress:Bővebben: Link
Egy gumicsővel csatlakozik az üsthöz. Lehet, hogy a cső dugult el.
(#) lukovicsek válasza szepi003 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Kösz szépen. Üdv
(#) mihucza hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne egy indesit witp 82-es vezérlőpanellal,hogy se kép-se hang.
Magyarul bevan dugva,de nem világít egy led sem.Az ajtózárhoz ki megy a villany,de az sem zár le.A panelen pedig meg van az 5V és a 12V is.
Előre is köszi a segítségeteket.ML.
(#) llaczo válasza mihucza hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Pedig az ajtózárat kéne jobban megnézni. Lehet hogy kopott az ajtó kallantyú. Ha nem akkor kiveszed a szerkezetet, lepattintod a kupakját és megnézed a belső kapcsolót. Bekapcsolás után csavarhúzóval összenyomod az érintkezőket és ha akkor sem indul akkor nem az a baj. VIGYÁZZ mert ott 220 van. Alaposan készülj fel. Előbb csinálj egy főpróbát és utána dugd be a konnektorba. A szerkezetben csúszkál egy lemez. Annak is jól kell hogy álljon. Szóval csak lassan, ráérősen.
(#) cina2 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
köszi szépen
(#) PPetya hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok!

A problémám a következő:

Van egy 6 éves AEG L72640 típusú automata mosógépem és a vezérlése meg van kattanva.
Elindítok egy programot és nem viszi végig illetve egy ponton és mindig változó ponton megakad a program, nem lép tovább a következő ciklusra illetve nem számol vissza a kijelző sem.
Ezt eddig úgy tudtam orvosolni, hogy fél óra áramszünet és működött tovább, de már az sem használ neki.
Márkaszervizbe volt, azt mondták cseréltek benne panelt ami nem igaz mert mielőtt kihívtuk a szerelőt megjelöltük a panelt egy ponton és mikor a szerviz visszahozta a jelölés ott volt ugyan úgy ahogy oda tettük.

Üdv.: Petya
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ha volt a márkaszervizben miért nem csinálták meg? Szivattyú, szintérzékelő rendben? Mert ha nem történik meg megfelelő idő alatt az ürítés, attól megállhat.
(#) PPetya válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ezt én sem értem, hogy miért nem csinálták meg, de mikor visszajött akkor rosszabb volt mint mielőtt elment.
Szivattyúja rendben van, szintérzékelő szintúgy.
Elég gyorsan leszivattyúzza a vizet magából.
Keresgélek neten panelt hozzá de nem találtam
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
No de hát pénzt fizettél érte. Akkor pedig javítsák meg. Vagy nem jól látom? Még az jutott eszembe, hhogy a fűtés is okozhat ilyen hibát. az megy rendesen?
Következő: »»   112 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem