Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   74 / 246
(#) samu81 válasza samu81 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Lemaradt:
Természetesen a tápfeszeket ellenőriztem, a +/- 15V hajszálra megvan, a 22 helyett 25 a 100 helyett 104V van. De gondolom ez nem akkora hiba.
(#) bubuc17 hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Heló mindenkinek
Egy olyan problémám volna hogy a tektronix 2445 ös oszcilloszkópomon bekapcsolásnál bal oldalon van kint a kép. Majd a beam find gomb megnyomása után ugrik vissza középre.
Egyszer volt már szervizbe mert már erre se jött vissza és mérés közben is már kiugrált. Akkor valami hibridet mondtak hibának és hogy nem lehet ilyet kapni, de valamit csinált vele hogy egy darabig jó lesz.Sajnos nem tartott sokáig. Ezzel tudok valamit én kezdeni? Vagy esetleg meg tudná javítani valaki? Vagy mit tudok kezdeni vele?
(#) sector99 hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Sziasztok !

Megint gondom van a 1568/A szkópommal. Nagyon kicsi - szinte alig látható - fényereje van, teljesen feltekert állapotban is.
Hol lehet a hiba ? Még nem mértem semmit, mert egyenlőre az sem tiszta, hogy a rajzon (10-es fotó) az R111 másik vége merre "megy" tovább.....

üdv:
sector99
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Egy mérést azért elvégeztem: a P100 csúszkáján meg van a 15 V (a tekerés függvényében) de az R111 másik végén már csak -0.6 V-ot mérek.

Merre tovább ?.....
(#) gkari válasza sector99 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Lehet az R111 szakadt?
(#) sector99 válasza gkari hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Megmértem, "sajna" nem szakadt. De most nem érek rá foglalkozni vele, majd csütörtökön folytatom.

Melyik feszültségeket szabad - a szkóp és a multiméter veszélyeztetése nélkül - megmérni a KS cső környékén ? Vagy máshol lesz a hiba ? Esetleg az unblanking ampl. nevű egység ?
(#) samu81 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ha a kioltóval lenne baj, akkor nem is lenne halvány kép se.
(#) gkari válasza sector99 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szerintem bármit mérhetsz, csak 5-600V-tól felfelé csakis mérőszondával, és hátratett bal kézzel! Mérjél katódfeszt is!
(#) sector99 válasza gkari hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia !
Most kezdtem mérni. A katódon - cső 4-es láb - 1200 V, a rács (3-as láb) 1100 V feszültség van.

Pedig ez utóbbin a gyári adatok szerint csak 50 és 90 V között kellene lennie. Vagy nem jól értelmezem az adatlapot ?
Egyébként 25 MOhmos osztóval mértem, remélem az már nem terhel.
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
....és itt vannak a jobban látható rajzok:
Tápfesz
Kivilágosító
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
A szkópcső ADATLAPJA
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hello!
De sajnos terheli a 25Mohm. Tekintve, hogy a katód tápfesz "belsőellenállását" legfőképpen az R60/R61 és P55 adja (200..30kohm), míg a rácskörét legfőképpen R73/R74 határozza meg (2Mohm). Ezt már terhelheti, a 25Mohm.. Ami kb. 80V feszültségesés hibát okoz.
üdv! proli007
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Köszi !

70 megáig föl tudok menni (annyi van itthon...), az már elég lesz ?
Különben amikor a 3-as lára tettem az osztót, akkor nőtt a fényerő. Egyébként merre mérjek tovább?
A piros "A" ponton kell változnia a feszültségnek ?( ha tekerem a fényerőt)
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Hello!
- 70Mohm is terhelni fogja, csak kisebb mértékben. Ha ráteszed a műszert, akkor csökken a rács záró feszültsége, azért nő a fényerő.
- Természetesen változnia kell a feszültségnek az "A" ponton, hiszen ebben a fokozatban van a fényerő beállítás is, ami a tranyós erősítő munkapontját változtatja. Leszimuláltam neked, hogy lásd. Kb. 8..58V-ig változik az "A" pont feszültsége, ha az INTENSITY potit tekergeted.
üdv! proli007
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Köszönöm a rajzot !!! (különben melyik progival csináltad ?)
Akkor ebben a fokozatban lesz a baj, mert ezen a ponton kb. 25 V van és az alig változik.

üdv:
sector99
(#) proli007 válasza sector99 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Hello!
Ez mint látható, a TINA demó verziója.
De azt is nézd meg, hogy a 34-35-36 jelek, nem tiltják-e a fényt, hiszen azokon keresztül érkezik a fénykioltás.
üdv! proli007
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Most már egyre zavarosabb a kép. Íme a mérési eredmények:

TR100: E: -0.6; C: 0.9...1.3 (INT potit tekergetve. AZ emitteren nem változik a fesz.)

TR101: E: 0.8 B: 1.3 C: 5.7
TR102: B:87 C: 8...33.5
TR103: E: 0...100 mV C:8...33.5

A tranyókat kivettem és megmértem, rendben vannak.

A 35 ponton négyszögjel van a fűrész freki függvényében, kb 1.5 V cs-cs. De ha a jelet lekötöm, akkor sincs változás.
Továbbra is nagyon kevés a fényerő, és csak kis tartományban szabályozható. A hiba előtt viszont nem lehetett teljesen levenni, de akkor volt elegendő tartalék. Még annyit, hogy a hiba hirtelen jött elő.

Most megint félre kell tennem egy kicsit....de azért a fórumot olvasom ám....

KÖSZÖNÖM !

üdv:
sector99
(#) peterpan válasza sector99 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia!
Ez megvan? (P55, 220. oldal)
Bővebben: Link Lassú letöltést válaszd, az ingyenes.
(#) sector99 válasza peterpan hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Nincs meg !
....de nem is tudom letölteni, mert a "File nem található" hibaüzenet jön csak.
(#) peterpan válasza sector99 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Nekem jött! Fuss neki még egyszer!
Ha nincs meg akkor a többi is jól jön:
Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Lehet hogy kell egy kis idő, mire aktivizálódik, most(19;59) töltöttem föl.
(#) sector99 válasza peterpan hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Köszönöm, most már lejött !!!

És el is olvastam, csak azt hiszem egyszer nem elég, mert nem értem ezt a fényerő szabályozást. Annyi biztos, hogy a valóságban nem 0...110 V közötti a változás, hanem annyi amit leírtam.
De most már nem fog az agyam, majd újra előveszem.
Addig is KÖSZI !
(#) lecso25 hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
Heló Kenwood cs4125-ös oszcilloszkópom van ugyanazzal a mérőfejjel mindkét csatornán mást mutat az 1kHz-es kimeneten szervizkönyvem pedig nincsen hozzá és nem tudom merre keressem a hibát ha tudtok megoldást segítsetek
(#) lecso25 hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
ac és dc állásban is ugyanezt adja
(#) Gafly válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Simpi, ilyen csálé akkor sem lehet...
(#) lecso25 hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
igen ugy 5 osztást
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Valószínűleg a bemeneti osztó egyik kompenzáló kondenzátora leesett
(#) proli007 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Hello!

Csak hangosan gondolkodom..
Ha bemeneti kondi hiba van, akkor differeciál, vagy integrál lenne a jel alakja. Ez olyan mint ha lengene, vagy is esetleg táp hidegítés hiánya miatt, valamilyen frekvenciafüggő visszahatás lenne. De érdemes lenne megnézni, más frekivel is, hogy hogyan módosul a jel alakja. Mert erős frekvencia függés esetén (hepe-hupa karakterisztikánál) lehetne ilyesmi a jelalak. Mint ha valamilyen LC tag lenne benne.
De a "jó hír", hogy az elektronkapcsoló, és a bement között van a hunyó, mert a másik csatorna jó. (Feltéve, hogy nem valós kétsugaras a gép.)
üdv! proli007
(#) pucuka válasza proli007 hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Nem a bemeneti leválasztó kondira gondoltam, hanem valamelyik frekvencia kompenzáló tagra. legegyszerűbb esetben a bemeneti feszültség osztó frekvencia kompenzáló kondijaira, de lehet a függőleges erősítő fokozat valamelyik tagjában. Azokban szokás induktivitásokat használni. De lehet, hogy valamelyik táp fojtó szabadult el.
(#) proli007 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Hello!
Úgy értettem én is, hogy a bemeneti osztó frekvencia kompenzációjára gondolsz.. Az AC/DC leválasztó kondi időállandója olyan nagy, hogy azt 1kHz-en nem látnánk a hatását, legfeljebb ha teljes kapacitásvesztésben szenvedne. De akkor is differenciál jellegű lenne a kép, ez pedig nem egyértelműen az, csak van olyan jelege.
üdv! proli007
Következő: »»   74 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem