Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   547 / 1271
(#) Godzso hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám van, egy régebbi, de azért nem ősrégi képcsöves TV-vel, hogy eddig teljesen jól működött, viszont volt egy költözés, óvatosan szállítottuk, látszólag nincs semmi baja, de az új helyen azóta mikor bekapcsolom a TV-t, valami hihetetlen durván hangos. Tehát kb. max. hangerőn van a TV amikor bekapcsolom. Ez azért elég zavaró, sőt, mondhatni a bekapcsoláskor mindig infarktus közeli állapotba kerül a család...
Nem tudom, hogy összefügg-e a költözéssel, hogy esetleg elnyomódhatott-e valami, vagy nem tudom, nem igazán értek a TV-khez. Tudtok esetleg erre mondani nekem valamit ? Találkoztatok már ilyennek ?

Köszi előre is!
Gábor
(#) BarnaPili válasza Godzso hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Milyen gyártmány a TV?A típusszámát és a gyártóját írd le ide,akkor tudunk okosat mondani(vagy együtt érzően hűmmögni):
István
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szia!
Milyen kábelen jön? Beltéris megoldás van Scart-kábeles csatlakozással?
(#) karaszbandi válasza Godzso hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Azt meg se próbáltad, hogy hangot lejjebb véve memorizáld?
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Hello
T--kábel,koax 75 ohm a falból,de viszont nem próbáltam rádugni videomagnót vagy DVD lejátszót,mert lehet hogy úgy lenne hangja.
Az a baj,hogy a TV-k-hez teljesen láma vagyok.
(#) Godzso válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Philips 25ML 8300/00B
Ez van a hátulján.

Fogalmam sincs hogy lehet olyat csinálni, hogy leveszem a hangot és memorizáltatom vele. Olyat lehet ?
(#) kadarist válasza Godzso hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
A hangerő tehát szabályozható?
(#) geo76 hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
sziasztok!
kaptam egy CINEX tft 83621 lcd tv-t és táp panel hiányzik belölle.hol tudnék hozzá venni komplett táp panelt?Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) Godzso válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Utána már igen. Tehát le tudom halkítani a TV-t. Csak a következő indításnál megint ordít.
(#) kadarist válasza Godzso hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Ha nincs memorizálási lehetőség, akkor EEPROM-írással lehet orvosolni a helyzetet.
(#) Tanzman hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Philips Tv-n ami elég régi nagy képernyős nem jönnek rendesen a szinek és nem elég éles a kép.....,mi lehet a baj?
Hallotam több valakitől hogy "kiporszívózta vagy kifújatta levegővel"és a tisztitás csodákat tett,létezik ez?
(#) BarnaPili válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szia!
Ez csak egy "urban legend". Ez max akkor igaz,ha a képernyő retkes,vagy sokat dohányoznak a TV-s szobában,és rárakodik a nikotin az üvegre.Ebben az esetben az ablaktisztító csodákat tehet.Neked más gondok lehetnek,ha idős a készülék,akkor elképzelhető egy képcső gyengeség is,de ezt csak egy alapos vizsgálat után lehet megmondani.Lehet hogy egy beállítással még ki lehet hozni belőle valami értelmesebb képet.
István
(#) Tanzman hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Philips Tv-n ami elég régi nagy képernyős nem jönnek rendesen a szinek és nem elég éles a kép.....,mi lehet a baj?
Hallotam több valakitől hogy "kiporszívózta vagy kifújatta levegővel"és a tisztitás csodákat tett,létezik ez?
(#) karaszbandi válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ha még egyszer felteszed a kérdést, akkor sem fogsz más választ kapni!
(#) elektromos válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A porszívózástól a kép nem lesz tisztább, inkább csak a belseje. Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy ha a képernyőt kívülről szépen letakarítod, sokszor 50%-os képjavulást is el lehet érni
(#) regiment30 hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!Grundig tv-m 52cm sikképernyős ha igy többet mond távirányitója szerint telepilot 1002.Annyit ir ki,hogy gomb a balfelső sarokba a tv-n levő gombokra nem reagál és a táv irányitón is csak a számokra.De ha számot nyomok ezt a jelet rakja ki ///.Mi kelhet hozzá?mi a baja?
(#) Godzso válasza kadarist hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
De mitől tud ez így hirtelen elromlani ?
És hol csinálnak ilyen javítást ?
(#) BarnaPili válasza elektromos hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Egyik régi kollégám mindig csak a felét mosta le az ernyőnek,a másik fél maradt retkesen..de volt olyan is aki egy p.ncit rajzolt bele ablakmosóval
Philips projektoroknál szokott ez előfordulni,hogy az olaj a lencsék mögött beopálosodik.Annak a cseréje csodát tesz.
(#) Tanzman válasza elektromos hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Mit ajánlanál? mivel érdemes letisztítani?
(#) elektromos válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Elöször is vicc volt, csak azért írtam, mert ekkora baromságot amit mondtak neked, hogy a belső tisztítás után szebb lett a kép. Amugy a Te esetedben nem hiszem segít a tisztítás, hanem inkább egy után állítás szükséges, ha még van mit, mert elég öreg az a Tv, ahogy írtad. Ha takarítani akarod elől az üveget, egy enyhén nedves rongy is megteszi, de kikapcsolt állapotban csináld, és kör körös mozdulatokkal, hogy szebb legyen a kép Ha be jön, akkor kérek egy sört, ami a mai javítási árak mellett nagyon olcsó
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szia
Ma ki próbáltam, videó bemenetre (RCA) csatlakoztattam egy DVD lejátszót és ugyanúgy nem volt hangja.
Elképzelhető,hogy végfok ic szált el ?
(#) rallyy hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy BEIJING 837-1 PS nevezetű tv-ém. Lett vele valami kikapcsoltam vissza akartam kapcsolni de már nem sikerült. Valaki valamit tud segíteni mit kezdjek vele? Szétkaptam 1 kicsit de nem találtam benne semmit így elsőre. Várom a segítséget köszi!
(#) Godzso hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Találtam memorizálási lehetőséget és működik is
Köszönöm szépen
(#) BarnaPili válasza rallyy hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Biztosíték,PTK,ha ezek nem,akkor a Tápegység primer oldalán nézz szét,pár elkó van azokat cseréld ki.Továbbá van benne egy nagyobb pár kiloOhmos ellenállás,az meg szokott szakadni.Mérd át ezeket.
István
(#) karaszbandi válasza Godzso hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Na ugye!

Mondtam én...
(#) batukan hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok Problémám volna egy TS4352 Videoton tévével. A hiba jelenség, hogy a kép szélei hullámosak különböző képtartalomnál. Azt megfigyeltem ha csökkentem a fényerőt akkor csökken a behullámosodás is. Normál mozgó képnél nem feltűnő, de ha egyenes vonal van a kép szélén akkor nagyon zavaró hogy hajlik mindenfele a kép! A kérdésem az lenne merre fele induljak el a javítással? Kondi okozhat ilyet vajon? Nem vagyok műszerész, de azért ismerem az alkatrészeket, és javítgattam már készülékeket hobbiból.Még annyit ,hogy lengyel Unitra cső van benne, ami szerintem nem emisszió szegény. Segítségeteket előre is köszönöm! Mellékelem a képet remélem kivehető a hiba.
(#) batukan hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sajnos a képet nem sikerült feltennem nem tudom miért!
(#) Carter hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Üdv!
Van egy 42-es HD Ready Grundig plazma tv-m. A probléma vele, hogy elment a kép (hang van). Illetve csak nagyon haloványan látszanak szürke árnyalatok a képből. Ezt a hibát vajon mi okozhatja?
(#) ABU hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy Alien CTV5559, elsőnek tiltott induláskor, a sortáp 2 kondija volt zárlatos. Most már látszólag jó, de tuneren keresztül semmi nem jön be, Scart-on hang van kép nincs, vagyis van, csak kék szín. RCA video be-n kép van rendesen, RCA hang be-n hang nincs. Mit kellene megnéznem? Csatoltam hozzá mindent.

11ak30a4.ZIP
    
(#) ABU hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Most már jó
Következő: »»   547 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem