Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   934 / 2500
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy erősítős problémám, csak mélynyomóhoz írtam mivel az is, itt is biztosan van olyan aki tudna segíteni:
Bővebben: Link


Köszi, és bocsánat a moderátoroktól!
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nálam míg a cső nem fűtődik fel addig a védelmi relé nem is húz be, s az anódfesz is 30másodperces késleltetés után érkezik meg a bekapcsolás után (körülbelül addigra fel is fűtődik a cső).
A kimeneti 0V -ot gyakorlatban kell leellenőrizni azt mondanám. De hogy nem marad nulla a végére sem az szinte biztos.
Nálam is a félvezetős rész pont evégett ofszetelhető.
Esetleg Saraha, nem tudom emlékszik -e a kimeneti dc-re.?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nem igazán emlékszem..,de helyette a Mugen
hibrid ampot építettem meg ami meg elég jó hangzásvilágot produkált.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Sajna őt még csak rajzon láttam, de az sokat ígér, már csak a kompenzálhatóságai végett is.
Ha lesz időm 1x majd lehet elkészítem én is
Egyenlőre most megvagyok elégedve a sajátommal.
Persze idővel majd úgy is jön egy ösztön ,hogy van jobb is nála számomra..

Az nvcs lehetőségét bent hagytad, vagy mellőzted ?
(#) puffed hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok!
van egy amatőr kérdésem!
Hogyan szigetelitek a végtranyókat?
(#) emersys válasza puffed hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia.
Bővebben: Link
A TO3-tokhoz még kell szigetelő gyűrű a csavarokhoz is, hogy a tranzisztor háza (ami általában a collector) ne legyen kint a bordán, vagy amibe éppen közvetlen berögzül.
(#) puffed válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Persze,hogy bennhagytam.Hülyén fog hangzani,de a visszacsatolás használata is hangsugárzó kérdése (vagy másé amit nem tudok) az én tapasztalatom szerint.
Amúgy jó lenne,ha valaki megépítené a Nishiki amp-ot is,kíváncsi lennék a véleményekre.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Te nem ezt a kapcsolást csináltad meg, én a bemutatott rajzodról mondtam csak véleményt, amit fenn is tartok. Az a kapcsolás (1:1-ben) végfoknak alkalmatlan
(#) forma1 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Erősítő szakik, tudnátok segíteni ebben a témába?
Bővebben: Link

Köszi!
(#) Edm hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
(#) szamóca válasza Edm hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Milyen célra kell?
(#) Edm hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
koppanásgátlóba lesz csak nem találok olyat azon az oldalon amelyiken keresek amit megadtak :S A terveket itt találtam: http://www.freeweb.hu/majki/elektro/kapcs/protect/protect.htm és innen rendelek:https://www.hqelektronik.hu
(#) szamóca válasza Edm hozzászólására (») Okt 28, 2011 / 1
 
Nem helyettesítheted vele.
Én találtam ott.
Azt sem értem miért 12V-ost linkeltél, mikor 24V-os kell abba a kapcsolásba?
De ezt az MY 4 típust sokan gyártják, tehát van helyettesítője bőven.
(#) demcar válasza Edm hozzászólására (») Okt 28, 2011 / 1
 
Ehhez a kapcsoláshoz használhatsz más relét is.
Nekem is a relével volt a gond, de én úgy oldottam meg hogy átterveztem a nyákot és sokkal kisebb lett igy a nyákom és a hangszóró csatlakozást is fasztonosra terveztem át.
(#) Edm válasza szamóca hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Igazad van hogy rosszat linkeltem :S De köszönöm segítséged! 30V DC vel ezt üzemeltethetem még?
Vagy azt már nem bírja ki?
(#) szamóca válasza Edm hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szolgálunk, és félünk.
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 28, 2011 / 1
 
Az R1 előtét ellenállással beállíthatod a relére jutó feszültséget.
(#) Edm válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Szia
Persze, hogy nem ezt.
Amit viszont köszönök neked és Saraha-nak az az , hogy jeleztétek a kapcsolásról szóló kétségeiteket.
Én egyértelműen mertem ajánlani mert egyszerűen kivitelezhető, és még jó hangúnak is véltem.
Viszont a szavatokra adván inkább visszavonom, mert én nem építettem meg, az illető viszont nem tudom mit módosított rajt, hogy olyan lett amilyen.
Az akkori hang viszont az adott rendszerén tetszett s az maradt meg bennem.
(#) .colin válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Üdv. Van egy toshiba sb-m22 erősítőm ami meghalt. Hogy tudom kimérni hogy jók-e a tranzisztorjai?
(#) emersys válasza .colin hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Hali.
A végtranzisztorokat elég egyszerűen, egy kis irodalom hozzá, mert Skori annyira jól összefoglalta 1x, hogy nem is írom már inkább le..Bővebben: Link
Kapcsolástechnikától függően, de általában azért szinte sokszor, a végtranzisztorok elhalálozásával az őket meghajtó fokozat is elszállhat.
És arra is sokszor van jelenség hogy a visszacsatoláson keresztül a servo részre is kihat.
Egy differenciál fokozat tranyóit ami pl to92 tokozású, az sokszor nem is lehet kimérni, hogy jók-e vagy sem..
Csak egyszerűen annyit észlelsz, hogy kint van mondjuk egy jelentős akár féltápfesznyi dc..
Ha viszont szépen beáll normál állapotába, ">15-20mV" akkor az előző fokozatot nem kell birizgálni.
(#) .colin válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
2sc3855 Bázis és Kollektor közt 100 mérek. Bázis és Emitter Közt szakadás. Emitter és Kollektor közt is szakadás van.
Párja 2sa1491.
Bázis és Kollektor közt szakadás. Bázis és Emitter Közt szakadás. Emitter és Kollektor közt is szakadás van. Akkor most mind a kettő halott?
(#) emersys válasza .colin hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
A lényeg, ha az átmenetek közt vezetést tapasztalsz (sipól a multid) mind1 milyen átmeneten akkor az rögtön kuka.
Ha nincs vezetés, az átmenetek közt az már jó hír, A B-E közt olyan 500körüli érték lenne jó ha olyat mérnél, a B-C közti 100at elég kevésnek tartom már..
Sípoló állásba mérj most, ott más a vizsgálófeszültség, 500-700 közt lenne a jó, 0.5-0.7 nyitás.
(#) .colin válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ezt sípolós állásba mértem.
(#) blackdog hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy elvetemült gondolatom.
Megépítettem ezt a HSZ védelmet:Bővebben: Link
És ezt a CLIPP jelzőt: Bővebben: Link

Arra gondoltam, hogy a CLIPP jelzőt kiegészíteném egy időzítővel. Ha jelez a Clipp akkor elindulna egy számláló és, ha mondjuk 15mp-ig jön a túlterhelés akkor kikapcsolnám a védelem reléit és 30mp után engedném vissza. (hogy ne kapcsolgasson ki-be-ki-be és bízva abban, hogy visszavettek a hangerőből.)

Mennyire értelmes ötlet ez szerintetek?
(#) emersys válasza .colin hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Rendben.
Npn-Pnp átmeneteknél, figyelj a megfelelő polaritásra, mert a sípoló állással, az npn-pnp tranyát pont fordítva tudod előfeszíteni.
B-E közt kellene 500körüli mértéket mérned. npn-pnp szintén.
a 100at kevésnek tartom E-C közt.
A végtranyák helyességét általában beforrasztott állapotukban lehet mérni, de vannak kivételek ha olyan a kapcsolás
(#) emersys válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Háát, nem biztos hogy több lesz az előnye mint a a hátránya..
Nekem is az volt eleinte a gondom a védelmemmel. hogy zárlatnál ugyan szakított szépen, és a késleltetés is 5-6mp környékére belőttem, DE a védelem mikor ismét meghúzza a relét akkor elég jelentős áramokat kapcsol össze (ha már clippel a végfok) és a relé kontaktja elég jelentősen károsodik pár ilyen művelet alatt..
Végűl úgy sikerült megoldanom, hogy az előfok felé egy fault jelet küldtem, ami egy -6Db el visszább vette a hangerőt , majd mikor a kapcsoló tranya nem érzékelte a fault-ot akkor meg már akkora volt a hangerő amit a poti mutatott.
Első lépésben szerintem érdemes lenne ezzel is foglalkoznod., vagy pedig ténylegesen visszább tekerni a hangerőt, (amihez ott kell h állj a közelben) mikor a relé visszahúz.
(#) blackdog válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
A végfokban TDA7294. Így azt is csinálhatnám, hogy előbb MUTE jel az IC-nek és utána elenged a relé. Vissza pedig relé be MUTE ki. Így a hang elvétel és visszaadás is lágy lenne.
Vélemény?
(#) emersys válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ez jónak hangzik
Tök jó hogy ic-nél van ilyen láb, s egy összetett tranyós végfoknál meg külön-külön kellett ezeket kisilabizálni.
Fejen találtad a szöget, ami tényleg lényeges, hogy lágyan kapcsolja rá a terhelést a fokozatra, ne nagy csúcsáramokkal, mert olyankor nagy szikrák vannak, és valóban jelentősen tud károsodni a hangminőség egy idő után..
Következő: »»   934 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem