Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális hőmérő PIC-kel
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 18
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Nem is féltem én, csak még pofozgatok a programon, meg átkókányolom horozhatóra, és szerzek valahonnan elemet.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Na megjárta a mélyhűtőt
Bírta a strapát.
Viszont most vizes.. kicsit lecsípódott rajta a pára, ahogy kivettem a hűtőből.
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Na, ne csigázz! Milyen lett a végeredmény? Mit mutatott? (Hamarosan az ablakban is tesztelhetsz...)
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Egyelőre mégcsak azt írta ki, hogy "255", mert ugye a 7. bit az előjel, a többi meg a komplemens miatt "1".
A második bájtot nem néztem, most írom vissza, hogy binárisan írja ki a két bájtot.
Egyébként ha pozitív a hőmérséklet, akkor a kapott értéket nem kell alakítgatni, az maga a hőmérséklet, de mindjárt rakok róla fel képet.
Szerk.: mármint akkor írta ki hogy "255", mikor a hőmérséklet lement 0 alá.
Szerk2.: + rendbeszedem a programot, mert néhol kicsit kesze-kusza.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Kiírtam még mögé hogy "°C", az elején a 0 ott maradt, de majd kiveszem.
Most meg megyek vissza a hűtőbe, megnézem mit ír ki ha hideg van.
Szerk.: bal oldalon van a szenzor, fincsi SOT23-as tokban.
(#) vilmosd válasza zenetom hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
A kettes komplemens muveletekhez nezz szet itt: PICList. ASM peldak sokasaga klf matematikai muveletekhez.
(#) zenetom válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Köszi, de elboldugolok vele, nem tűnik olyan vészesnek. :yes:
(#) vilmosd válasza zenetom hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Ok. De azert erdemes szetnezni az oldalon, a fiuk mar sok mindent megoldottak.
(#) zenetom hozzászólása Nov 3, 2011 /
 
Csendélet...
(#) vilmosd válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Ugyes vagy!!
(#) zenetom válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Köszi, valószínűleg átrakom 7szegmenses kijelzőre, fél fokos kijelzéssel. :yes:
(#) mgy válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szerintem az MCP9700 és 9701 termisztorai egyeznek a 9800 hőérzékelő termisztoraival.
Egy 887-es 500 Ft-os mikrovezérlő 14 analóg bemenetéből 13-at 9700-asokra kötve és a 14.-et (AN3) referenciaként használva egy MCP1525-tel kész a 13 csatornás hőmérőnk.
A többi 887-es szabad portokat, LCD , RS485, I2C, rf kommunikáció stb.-re használva, tetszőleges hőmérő rendszer alakítható ki.
Igaz, a felbontás csak 10 bites, de +/- 0.2 C felbontás elérhető.
Amit csináltál, ezektől függetlenül tetszik, de több csatornához már nehézkesebb.
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Új étel: Lazacos-zöldborsós hőmérő...
Majd a végleges (nyákos) verziót is szeretnénk látni! Hogyan lesz a szenzor kivezetve? Vagy a panelon lesz?
(#) vilmosd válasza mgy hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
En is ezt szoktam mondani. 2,56 V ref fesznel 1/4 C felbontast lehet vele elerni. Ja es el lehet vinni messzire a jelet. De viszont ha azt nezzuk, hogy Tomi tanult egy par uj dolgot, az is eredmeny..
(#) zenetom válasza mgy hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Persze GPS-t is lehet rárakni, de én csak egy egyszerű hőmérőt akarok csinálni, ami kijelzi hány fok van és kész.
Viszont köszi az ötletet.
vicsys: lazac nem volt, de répa igen
A szenzor szerintem a NYÁK-on lesz, vagy valahol a doboz nem látható felületén. Viszont a kész verzió még odébb van, még csak majd most kezdek hozzá megtervezni a NYÁK-ot, meg még el kéne dönteni milyen PIC-kel csináljam. Csak 18F2550-em van, kár lenne "elpocsékolni" egy ilyen egyszerű projektre, de ha vennék egy kisebb PIC-et, akkor postával többe kerülne, mint egy 18F2550
(#) mgy válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Bocs, nem akartam zavarni a tanulási folyamatodat, csak pont ilyen téma foglalkoztat.
Egy fűtési rendszer adatait próbálom majd elmezni, a csövekre és a helyiségekbe elhelyezett érzékelőkkel.
Az említett 887-es rf adóval küldi majd a jeleket, melyek a PC soros portja veszi és regisztrálja.
Minden részlet tesztelve van, csak be kellene fejeznem.
(#) zenetom válasza mgy hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Milyen fajta RF modulokat használsz?
(#) mgy válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
A ChipCad-től veszem Telecontrolli RR3-RT6 páros.
Nyílt terepen 100 méter biztos.
Soros port utasítással illendőségből egy 100 Ohmos ellenálláson keresztül ad a PIC egyik lába.
A vevőt szintén egy védőellenálláson keresztül közvetlenül kötöm a PC soros portjára.
Az adást többször megismétlem 300 vagy 1200 baud értékkel, és a feldolgozó program csak akkor veszi tudomásul, ha kétszer megismétlődik az egyedi protokol szerinti 4-6 byte.
A gyorsaság hőfokmérésnél elhanyagolható szempont.
Lakáson belül, a falak ellenére, 17 cm-s antennával stabil.
(#) zenetom válasza mgy hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Ez a kétszeres küldés jó ötlet. Majd én is ki akarom próbálni ezt az RF kütyüzést, csak sokan írják hogy sok a zavar.
(#) mgy válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Mit kétszer ! TIZSZER !
Pl.: 6 byte= 48 bit , ha kétszer egymásután egyezik, akkor fogadom el. Véletlenül, vagy zavarjel esetén 2^48 -on egyezzen, lehetetlenség.
Elengánsabb Modbus szerinti CRC bájtokat, vagy különböző kódolásokat is küldeni, de így egyszerűbb volt.
Nyílván gyorsaságot is ígénylő rendszereknél, más a járható út.
(#) zenetom válasza mgy hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Tízszer?!
Az már nem semmi.
(#) mgy válasza zenetom hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
És kit zavar !
PL.: egy 12f675 AD-ja leméri a hőfokot és 0.5 sec alatt leadja 10x. (akár 3 helyen is)
Fél másodperc alatt le sem tudnál olvasni egy hőmérőt.
Költségei:
12f675 200 Ft
MCP9700 55 Ft ( 3 csatorna esetén 165 Ft)
MCP1525 70 Ft ( referencia IC)
Telecontrolli adó 800 Ft RT6 - vevő 800 Ft RR3 ( a soros PC portra)
A fiók aljáról a többi.
(#) zenetom válasza mgy hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Értem én, az a lényeg hogy működik.
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Mutattam a videómat anno... Gáztöltő, és pillanatok alatt le lehet fagyasztani a szenzort! Igaz, hűtő nagyobb valószínűséggel van a háztartásban.
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Tudom, emlékszem rá, de csak hűtő van...
(#) robis01 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hello!

Használtam már 9801-et. Igaz csak plusz fokokhoz (fűtővíz hőfokot mérnek) . 3db 3méteres, 1db meg 1 méteresen. Mindegyiken 100nF kellett meg lassú i2c. Ami probléma volt hogy már kétszer kellett cserélni. Egyszer amikor a lakás földelésén megjelent vagy 40 V (szomszéd ház kéményszerelője összekötötte a kéményeket) máskor meg a gáztüzhely szikráztatója ment tönkre és áthúzott a földelésre. Most már csillámszigetelést tettem alájuk
Üdv
(#) zenetom válasza robis01 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szia!
Mennyi volt a sebesség, 100kHz?
(#) zenetom hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Az mitől lehet, hogy bekapcsoláskor 20.0°C-ot mérek, de egy fél óra múlva már 21.5°C-ot mérek? Nem hinném hogy mindig pont akkor változik a szoba hőmérséklete mikor bekapcsolom. Vagy de?
(#) El_Pinyo válasza zenetom hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
One-Shot, vagy folytonos konverzió van beállítva? Ha folytonos, akkor annyira nem meglepő, mert a konverzió során nagyobb teljesítményt vesz fel az IC, mely nagyobb hőleadással párosul, ami fűti magát az érzékelőt is.
(#) zenetom válasza El_Pinyo hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Az első gondolatom nekem is az volt, hogy az IC saját magát fűti, csak nem tudtam megmagyarázni miért, de nem gondoltam, hogy hatással lesz magára a hőmérésre.
Most, hogy nézem, a One-Shot ki vna kapcsolva, szóval valószínűleg úgy lesz, ahogy írtad. Honlap kipróbálom One-Shot módban.
Köszi hogy írtál!
Következő: »»   8 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem