Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   26 / 71
(#) peze válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Ok,köszönöm.Ki fogom próbálni...
Bár még kérdéses,hogy a kezdetleges tudásom elég-e az átíráshoz...
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Itt van 3 kipróbált hex különböző tipusokhoz
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
És még 2
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Köszönöm! Kipróbáltam,de ezek bár sikeresnek mondja az égetést,nem indulnak el...
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Ezeket mind kipróbáltam, nálam mind működik, nem értem hogy nálad miért nem.
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Lehet,hogy más lábkiosztásra lett írva?
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Kb. egy oldallal előbb raktam fel képet a bekötésről.
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Igen,úgy van bekötve.Röntgen hex-ével működik is...
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Állítottam a konfig-on , reméljük már nálad is menni fog
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Király! Működik is! Köszönöm!
És ha ezt még asm-re is lefordíthatnám...
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Remélem nem rémülsz meg ha belenézel
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Á,erős idegzetű vagyok..
De igen,látom,a szokásos.
Kár,hogy nem létezik valamilyen egyszerű fordító program..
(#) proli007 válasza peze hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Hello!
Nem egyszerű fordító program van, hanem maga az ASM kód, amennyiben Te írod, a kijelző adatlapjának útmutatása alapján..
üdv! proli007
(#) peze válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Jogos.Bár csak ott tartanék...Viszont sikerült kaqkk programját végre már assembler-ként kezelni.
Így végig elemezve,talán megértem,hogy hogyan is kell kezelni egy lcd-t...
(#) zenetom válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ezt a FlowCode fordította le.
Ebből ne tanulj, mert nagyon összetett, teli van felesleges dolgokkal, inkább nézz valami mást asm kódot.
De ha mazoista vagy, ám legyen.
(#) vilmosd válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Amit kuldtem az tiszta ASM kod. Ne probald megerteni a grafikus "programnyelvbol" visszaforditott ASM-et mert szinte erthetetlen. Inkabb probalkozz a szabvany MCHP ASM alkalmazasaval. Millio peldat talasz az interneten. Miota itt kinlodsz a HEX-ek egetesevel, mar regen talaltal volna par szaz mukodo ASM listat a neten. Esetleg nezz szet a konyvesplocon. Talalsz egy par ASM mintacsomagot, esetleg irodalmat is a PIC-ek vilagabol. Vannak kezdoknek valo anyagok is, tehet erdemes belenezni.
(#) peze válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Már nagyon sok órát keresgéltem a neten.Ami erre a pic-re van írva,és még asm is,az nagyon kevés.Ha találok is egyet,az vagy fizetős oldal,vagy nem működik..
(#) vilmosd válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Biztosan nem jol kerestel. Persze nem biztos hogy valaki pont a Te PIC-edre, es pont ezzel a bekotessel fog csinalni peldat, de a 16F PIC-ek nagyjabol egyforma felepitesuek( az ujabbak mar kulonboznek) tehat keves munkaval at lehet alakitani a Te szajized szerint. Amennyiben nem tudod meg kell tanulni a PIC-et es az ASM programozast. Nem egy ordongosseg, sokan ebbol elnek. Amit belinkeltem ott talalsz sok mintapeldat egeszen az alapoktol. Ugye egy kezdonek nem a bonyolulyabb dolgokkal kellene kezdeni, hanem a LED villogtatas es tarsai.
(#) röntgen válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Egyetértek vilmosd-al. Mindenképp tisztán kell látni a PIC felépítését, működését, mert így van értelme a tanulásnak. Jó hogy vannak példa programok amiket találsz a net-en, de az igazi ismeret szerzést, a saját program tesztelésekkel kapod meg. Ehhez pedig valóban az alap feledat megoldások a célravezetőbbek. Mint portok definiálása, led villagás, timerek stb....
(#) peze válasza röntgen hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Persze,igazatok van.Csak ledeket már "tudok" villogtatni,a ki-és bemenetek kezelése is megy már.A kapcsolók kezelése is működik.A bankok közti váltást is felfogtam végre..És gondoltam,hogy most valami látványosabbat szeretnék csinálni.De úgy látszik kemény egyelőre az a bizonyos fa,amibe vágtam...
(#) röntgen válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Az LCD-nél mindenképp figyelj még arra, hogy egy-egy parancs végrehajtása elég sok időbe telik nála. Legalábbis a proci időkhöz mérten, így két egymás utáni feladat elvégzéséhez elég időt kell adni neki. Pl. bekapcs után érdemes 1-2 sec-t várni az első izgatással.
(#) vilmosd válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Persze nem vetted a faradsagot hogy atnezd az altalam kuldott ASM-et sem es a LCD adatlapjat sem. Igen fontos a LCD vezerlesnel az utasitasok idozitese. Amennyiben nem tartod be, nem fog jol mukodni soha sem. Nem kell megepiteni a probahoz a kapcsolast. A MPLAB alatt a MPSIM szimulatorral gyonyoruen ki lehet probalni hogyan mukodik a LCD vezerles (persze minden mast is). Mivel amit kuldtem egy biztosan mukodo program, egyszeruen csinalsz egy projektet ra MPLAB alatt, es tanulmanyozod a mukodeset. Hidd el sokat lehet tanulni igy. Amugy a latvanyossag kerdeses. Pl lehetne futofeny potival vezerelve. AD, port kezeles, idozitesek. De mondtam mar: toltsd le a mintapeldakat es a konyveket a konyvespolcrol es lehet jatszani. Meglatod megeri.
(#) peze válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
De,de átnéztem,és próbáltam is átírni az én lábkiosztásomra..
(#) vilmosd válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Nem erted. Ezt a programot valtoztatas nelkul MPSIM-ben szimulald, es probald megerteni. Amikor mar erted a mukodest, akkor probald meg atirni egy masik HW-hez.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
És ez most hogy jön ide??
(#) proli007 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Hello!
Úgy hogy nem olvasta el az előzményeket. Nem az LCD-t vezérlő Flowcode program létrehozása a bonyolult, hanem a fordító által generált ASM program értelmezése.
üdv! proli007
(#) zenetom válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Tudom, ez amolyan költői kérdés volt.
(#) Poostmaster válasza peze hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ezt az oldalt nézted már?
Be akartam tenni neked a kezdős topicba is, csak lehet, hogy elfelejtettem. bocs.Bővebben: Link
És itt van még a könyvtár is. Bővebben: Link
Az asm_ex-et nagyon ajánlom, tele van minta asm-el.
(#) peze válasza Poostmaster hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Igen,néztem,azt hiszem,hogy Te linkelted már be..
És köszönöm,már böngészem az oldalt..
Mivel nincsenek ékezetes karakterek a kijelzőmben,nem
tudsz véletlenül egy példát arra,hogy hogyan kell egyedi karaktereket bevinni? És ha még asm is lenne...
(#) Poostmaster válasza peze hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Azzal még nem foglalkoztam, de azt tudom neked mondani, hogy ö és ü betűd van. ami a karakter készítés elvét illeti, azt pedig meg tudod nézni Itt. Később talán én is foglalkozok vele, akkor visszatérhetünk rá. Esetleg te tanítasz engem.
Következő: »»   26 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem