Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Életvédelmi kapcsolás, FI relé
 
Témaindító: bankimajki, idő: Máj 6, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 52
(#) Busz válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Nade nem a fi relé utáni nullával kötöttem zárlatra. Ergó ez kemény hibaáram neki! Mert amivel zárlatra vittem a fázist annak köze sincs a FI-reléhez, tehát le kellett volna kapcsolnia.
Mert ha fi-relé után a fi-relén átvezetett fázist és szintén átvezetett nullát kötöm össze akkor megértem hogy nem old hisz a befelé folyó és a visszafelé folyó áram között nincs különbség.
Nade ha a fi-relén átvezetett fázist zárlatolom egy a fi -relén NEM átvezetett nullával akkor a befelé folyó és a visszafelé folyó áram között óriási különbség alakul ki és erre le kellene hogy kapcsoljon. De nem teszi.
Ergó pl 100mA -tól 2000mA-ig hibaáramig lekapcsol, utánna meg oldja meg a kismegszakító vagy mi?
(#) Busz hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Mégegyszer köszönöm nightlife válaszát, segítségével sikerült bekötnöm a FI-relét. Amúgy kipróbáltam, ha a nulla helyére kötöm a fázist, úgy is működik. Szóval lehet ezért nem vitték túlzásba a jelöléseket rajta...
Amúgy előállhat olyan helyzet hogy valami blokkolja a FI-relé működését?
Pl ha előtte egyesítem a földet és a nullát, vagy utánna egy föld nulla zárlat, vagy egy nullázás okozhat üzemképtelenséget?
(#) Busz hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sőt ha a FI-relé után kötött nullát kézzel megfogok akkor le kellene hogy kapcsoljon? Vagy ha a fázist fogom meg akkor nem halok meg?
(#) Collector válasza Busz hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Próbáltad értelmezni, amit írtunk neked, vagy automata válasz üzemben vagy?
Idézet:
„Sőt ha a FI-relé után kötött nullát kézzel megfogok akkor le kellene hogy kapcsoljon? Vagy ha a fázist fogom meg akkor nem halok meg?”

Jobb lenne előbb megnéznéd, mi az a fázis, mi az a 0, és mi az a föld talán, aztán fogdosod őket.
(#) karaszbandi válasza Busz hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Na innentől kezdve nem vagyok(unk) hajlandó(ak) az öngyilkosságodban aszisztálni a tudatlanságod miatt.

És ezt a többiek utólagos engedelmével írom!
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Tudod, a fázisvezető is olyan mint a nulla vezető, csak más a fogása
(#) Busz válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 24, 2011 1 /
 
FI-relé után ha megfogom akkor elméletileg ugyanolyannak kell hogy legyen a fogása a fázisnak is meg a nullának is! Feltéve ha jó a FI-relé...
(#) elektrorudi válasza Busz hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Javasolnám valamelyik Tisztelt Moderátornak, hogy ezeket a leveleket TÖRÖLJE ki a topic-ból, mert ha valaki egyszer csak úgy visszaolvas a levelezésbe, akkor ezen levelek komolyan vétele, az illető életébe kerülhet.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
A FI relé sem véd meg az áramütéstől, a 100 mA -es től meg még a halálostól sem. Csak arra próbáltalak rábeszélni, hogy a hálózat vezetékeit jgyekezzél nem fogdosni, mert kemény bírkózógép, és nem rajtad múlik, hogy túléld.
(#) Busz válasza (») Okt 24, 2011 2 /
 
Igazad van, de sajnos a környéken csak kóklerek vannak, a pénztárcám meg üres.

Az igaz hogy a 100mA-es Fi-relét azt megérezném, de mondjuk egy 10mA-es relé esetén már nyugodtan lehetne fogdosni a fázist is nemde?
A lényeg az hogy közbe ne fogjuk meg a nullát...

Persze ez szakszerű bekötés és jól működő Fi-relé esetén áll fenn. Hisz épp az a célja a Fi-relének hogy megvédjen, sőt olyan gyors kell hogy legyen hogy meg se érezzem.
(#) karaszbandi válasza Busz hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Utoljára írok a nick nevedre!
A FI relé NEM arra van kitalálva, hogy fogdosd a drótokat utána! Főleg nem egy ezeréves NDK-s relé után.

Sőt a villanyt se arra találták fel, hogy fogdosd!
Veled a téma lezárva!
(#) nightlife válasza Busz hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
A Fi-relé nem kényelmi berendezés, nem kapcsol le azelőtt, mielőtt "éreznéd" a rajtad áthaladó áramot.
De! Általában lekapcsol, mielőtt a szíved görcsbeáll...

Az, hogy ez 50mA-es, nem azt jelenti, hogy lekorlátozza az áramot, mert amikor megfogod a fázist ennek a többszöröse is áthalad rajtad (függ az ellenállásodtól). Hanem azt jelenti, hogy ha 50mA-tól nagyobb áram folyik rajta, akkor lekapcsol, viszont a lekapcsolás pár milliszekundumáig kénye kedve szerint folyik rajtad annyi áram, amennyi neki jól esik.

Kösd be azt a relét, de ne bízd el magad, hogy az majd megvéd, bármi van.
(#) Busz válasza karaszbandi hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ok, nem fogdosom a drótokat, megértem én max egy kicsit sokadjára!
(#) j.nagy hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Kár volt leszólni Busz nevű fórumozót!
Valójában nem adtatok értelmes választ (sőt, semmilyet se) az 5093 végű hozzászólására.

Tehát, ha az áram egy része elment a fenébe, miért is nem oldott le ez a hipergyors Fi relé?
(#) p_istvan válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Szervusz!
De, kapott, olvasd el figyelmesen az összes hozzászólást az ügyben!
1; Az érintett FI relé egy érzéketlen és bizonytalan előéletű kövület (még a tulajdonosa szerint is).
2; A durva zárlatra az erre illetékes túláramrelé gyorsabban oldott le mint ahogy a FI relé reagálhatott volna (a leoldási sebesség nincs egyenes arányban a hibaárammal)
3; A FI relével és a 230 V-os hálózattal nem kísérletezünk, főleg ha NEM értünk hozzá!
4; A szakértelem nélküli "villanyszerelés" nem csak az elkövetőjére lehet életveszélyes hanem a családtagokra is... pár ezer forint megtakarítása nem áll arányban az esetleges emberéletet követelő balesettel!
(#) Busz válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Épp ez az!

Az egy dolog hogy a kismegszakító feladata zárlatra lekapcsolni.

Nade ha pl fázis és földelés között van a zárlat, ergó ugyanúgy óriási az áramszivárgás akkor miért a kismegszakító kapcsol le előbb? A Fí-relének gyorsabbnak kellene hogy legyen mint a kismegszakító nem????

Ez nekem sem tetszik! Pár 100mA-nél ha elfolyik a földelés felé akkor lekapcsol, de ha nem pár száz mA hanem jópár amper folyik félre a zárlat miatt akkor meg nem kapcsol le, leleőzi a kismegszakító.

Mert ha még egyszerre kapcsolt volna le a kettő, de nem, a kismegszakító gyorsabb volt. Érthetetlen.

Kipróbálhatná valaki akinek van FI-reléje, hogy neki is ugyanez-e a jelenség. Mert nekem igen. De csak óvatosan!
(#) j.nagy hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
A neten én is csak azt olvastam, hogy ez a védelem csúcsa, mert ez old le leggyorsabban. Erre fel mégis gyorsabb a kismegszakító!
Bár p_istván válaszának első pontja elfogadható számomra, egy nem jól működő példányról lehet szó...
(#) Collector válasza Busz hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Idézet:
„Mert ha még egyszerre kapcsolt volna le a kettő, de nem, a kismegszakító gyorsabb volt. Érthetetlen.”

Hát egyedül neked érthetetlen, el lett magyarázva ötször, ezek után nincs mit tenni, nem érted, hát nem érted.
(#) Collector válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Idézet:
„A neten én is csak azt olvastam, hogy ez a védelem csúcsa, mert ez old le leggyorsabban.”

Van egy olyan fogalom is, hogy szelektivitás.
(#) j.nagy hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Ha lesz időm, majd rákeresek, hogy hány ms a kismegszakító és hány ms a Fi relé leoldási ideje.
Ha tényleg az utóbbié kisebb, akkor csak a Fi relé hibája jöhet szóba a fenti esetben.
Szakemberek cáfolják ezt az okoskodást, van olyan körülmény, ami befolyásolja a sebességet?
(#) j.nagy válasza Collector hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ez mit jelent?
(#) p_istvan válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Mert más az érintésvédelem és más a zárlatvédelem! A kismegszakítók kemény zárlatnál közel 0,01 másodperc alatt oldanak a FI relék csak 0,1 másodperc körül.
A kismegszakító nem érintésvédelmi eszköz!
(#) j.nagy válasza Collector hozzászólására (») Nov 12, 2011 1 /
 
Másnak is érthetetlen.
Miért nem mondjátok ki, hogy hibás a reléd?!
Ha meg nem ezt mondjátok, akkor Ti sem tudjátok a választ - legalábbis nem osztottátok meg velünk - és érdemi válasz helyett csak személyeskedtek...
(#) j.nagy válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Na, ez volt az igazi válasz!
Köszönöm!
(#) Collector válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hát épp ez az, hogy ennyire nem ismered a témakört, ennek ellenére ilyet kijelentesz, hogy "nem adtatok értelmes választ". Ha tovább olvasol, lehetőleg nem zugcikkeket, akkor tudni fogod, hogy mit jelent. Majd ezután nyilatkozhatsz arról, hogy a válaszok, amiket leírtunk, értelmesek-e vagy sem.
(#) j.nagy válasza Collector hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Elég volt p_istvan legutóbbi válaszát elolvasnom
Ezt kb 10 sorszámmal korábban nem lehetett volna így, közérthetően megfogalmazni?
(#) Collector válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ez igazán remek, és ennek tükrében akkor most újramérlegelve szerinted értelmesek voltak a válaszok? Nem éppen ugyan ez volt 5x leírva ez előtt?
Nézd csak meg az előző oldalon mit írtam:
Idézet:
„Szerintem le kéne kapcsolnia, de valószínűbb az, hogy a kismegszakítóid jóval gyorsabban reagálnak, így az ÁVK-nak sosincs ideje kioldani. Egyébként ezzel nincs is baj, hisz zárlat esetén a kismegszakító az, aminek ki kell oldania, az ÁVK nem arra való.”

Hogy kéne neked megfogalmazni közérthetően ezt másképpen? Mesélj, mondd el nekem, nagyon kíváncsi vagyok.
(#) j.nagy válasza Collector hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ez nem ugyanaz a válasz!

Valószínűsítetted, hogy gyorsabban kapcsol le a kismegszakító. Ez már a kérdés felvetésénél is kiderült, mert így történt.
Úgy kezded, hogy szerinted le kellett volna kapcsolnia.
De mégsem ez történt. Tehát mi van?!

Ez így még nem magyarázott meg semmit!

Azt meg még a laikusok is homályosan sejtik, hogy mire való a kismegszakító és mire Fi relé.
(#) j.nagy hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
A válasz azért sem volt kielégítő, mert a kérdés felvetője hozzám hasonlóan - tévesen -úgy gondolta, hogy a Fi relé a gyorsabb. Erre kellett volna rávilágítani, ahogy helyesen p_istvan tette.
(#) Collector válasza j.nagy hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Akik homályosan sejtik, mi az a kismegszakító, fázis, védővezető, ne nyúljanak hozzá! Aki úgy próbál gányolni otthon valamilyen szerinte biztonságos megoldást, abból baleset lesz. Ez nem úgy működik, hogy villanyszerelés gyorstalpaló 5 perc alatt, majd megmonnyák' a fórumon, oszt bekötök valamit valahová.
Az pedig igazán érdekes, hogy 2 órája vagy tag, de máris beleszóltál egy olyan témába, amiről halvány lila gőzöd sincsen. De ezt is tekintsd egy értelmetlen megjegyzésnek, és akkor minden oké.
Következő: »»   10 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem