Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   311 / 607
(#) Szabi1 válasza szinten hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Figyelj ha 8 ohm al akarod terhelni akkor 120VA az ideális de ha 4 ohmal akkor 85 VA trafo kell de hogy legyen tartalék 20-30 va val több lehet.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 9, 2011 / 1
 
De vigyázat 4 omhhoz 2x17 V AC 5A 8 ohmhoz pedig 2x24VAC x 5A kell két végfoknak
(#) szinten válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Ez oké... Csak a tekercsből hány v-s kimenetek kellenek. 26-28V?
(#) szinten válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Okés. Ez lenne a lényeg. Köszöntem a gyors választ
(#) Szlacek hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Szerintetek az Jó megoldás ha a pufferelt táp után a+ és- tápra is teszek egy egy nagy teljesítményű ellenállást, mert ugye +-47v miatt, hogy nehogy elhalálozzon hidam
(#) Bassmester válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nem jó megoldás. Az a jó megoldás, ha +/- 40V-os tápot használsz.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
A +/- 40 es tápot en ugy tudom nem bírja a tda 7294 csak a 7293, vagy tévedtem?
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nálam jól bírja, napi használatban.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
A legutóbbi TDA tápom +/- 42,5V-osra sikerült. Először én is paráztam, de azóta is hibátlanul megy. Rezonáns kapcsolótápról van szó és teljes kivezérlésnél +/- 36V-ra esik a tápfesz.
(#) Kovidivi válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Ha toroid, akkor tekerj rá pár menetet, mérj rajta feszültséget, ez alapján számold ki, hogy hány menet kell ahhoz, hogy 7V-ot mérhess rajta, majd ezeket a meneteket kösd be ellentétes polaritással, sorosan a szekunderrel. Így levonódik ez a feszültség. Ha megfelelő polaritással kötöd be, akkor hozzáadódik. Ha nem toroid, akkor szét kell szedni, és le tudsz belőle tekerni néhány menetet. Majd összerakod, és használod.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nekem elég lessz +/-36v ról hajtani, de meglássuk milyen trafot kapok nemsokára, s ha fér még rá akkor lehet tekerek még rá. Azért haladok lassan mert csak végfokot és a nyákot vettem meg de a többit pedig bontásból szerzem
(#) Szlacek válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Jahm az a baj hogy nem torroid, torroidom csak szipmpla 12V-os van 200Va-es amit most szeretnék használni, az egy Jvc ersítőből származik, és kinézetre szétszedhetetlen, mert nagyon bevan biztosítva, van rajta 2x18v Ac meg 2x34v Ac, a 2x18asbol max +-25v lenne egyenirányitás után sztem az kevés :S a +-47 meg a 34esből jön egyenirányítás pufferelés után terhelésmentesen, azt irja a leírás az Icröl hogy max +-44volt :S Én ezt a kitet építettem meg
(#) Pigi válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
De bírja, sőt a jobb fajta IC-k még +-44V körül is elmennek, de akkor már nem olyan üzembiztos.
(#) Pigi válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
+-47V-al már eléggé határon dolgoztatnád.
(#) Szlacek válasza Pigi hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Jahm, nem mertem kipróbálni +-47-tel átkötöttem most +-25voltról fog menni, de még nem mertem kipróbálni, meg időm sem volt, de ha 25voltról jól hajt akkor marad, ha kevés akkor megkísérlem előtét ellenállásokkal a +-47V-ot
(#) andriska_13 hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Helo,van egy hidalt tda7294 es erositom de nincsen megfelelo toroid trafom hozza,egy 2X16 v-on mukodtetem,ez a trafo 2X12v os de eleg eros,elkeszitettem egy kapcsolast,lehet hogy hujeseg meg kezdo vagyok az elektroinikaban de nem lehetne e uzemeltetni egy ijen kapcsolassal az erositot termeszetesen megfelelo erossegu pufferkondikkal?
es meg az a kerdesem lenne hogy ezen a feszultsegen kb hany vattot tud leadni?

DSC02893.jpg
    
(#) Szabi1 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Jól értem +-34vDC ról akarod üzemeltetni? Vagyis 2x12vAC ról akkor 160w sinuszt 8 ohmon ami azt jelenti kétszer akkora hangszórót kihajt.
(#) andriska_13 hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
de az a kapcsolas amit csinaltam jo valamire?elkeszitettem es megmertem multimeterre es 2x anyi aramot ad le,szoval ezzel megepitenem akkor nem lenne semmi baj?
(#) peter1995 hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Hello. vagy a hidalt TDA7294-em. Nagyon jó kis cucc. 2db 3utas MNC hangfalat hajt. a hiba az hogy a hangfalakbe a mély hangszórók közvetlen a hangfal bemenetére vannak kötve nincsen mélyhangváltó. így viszont kevés a mély. A magsanak és a tölcsérnek van hangváltója.
Olvastam olyat hogyha az erősítő visszacsatolásába 2,2Mohm+2,2n kondit sorba kötve bekötök akkor 50Hz-en 10dB-t emel. Ez igaz? a hídban a 22K ellenállás ez a visszacsatolás? Arra gondolok ami a kimenet és a 2-es láb között van.
(#) skero válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nem lehet ellenálásokkal kivitelezni! Ha feszültségosztóként kötnéd akkor is hatalmas teljesítményű ellenálállások kellenének ,amik ráadásul rengeteg energiát kivennének a tápból is. Sorba kötött ellenállásal pedig csak áramot korlátozol!
(#) Szabi1 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nah elmondanák rólla 1-2 dolgot. Szerintem nem lehet igy megoldani kell transzformátór szekunder tekercsétől középkivezetés. Úgy ahogy rajzoltam. A + és - között +-36v kell legyen a + és gnd között pedig a fele. Szóval ha neked a trafó 24v ot ad le akkor az egyenirényítva 24vACx 1,414(gyök2) szer növekszik a kimenő teljesítmény. Elnézést a csúnya rajzért de siettem.

tap.jpg
    
(#) andriska_13 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Elkeszitettem a rajz alapjan egy modelt csak hogy 9v s trafoval a feszultseg a +es- kozt kb:23v es a+es gnd kozt pont a fele es a -es gnd kozt a fele volt megmertem
(#) peter1995 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
9V-ból 23? Az elég durva növekedés...
(#) andriska_13 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nem biztos hogy pont 23 de az biztos hogy a +- es gnd kozt a feszultseg egyforma volt
(#) Szabi1 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Lehet annyi jön ki de akkor szerintem az áramerősség gyengébb lesz neked a tda 7294 hídhoz 5A kell , és azt a kapcsolást nem használhatod csak középkivezetéses trafót keress vagy két egyforma áramerősségű 9-12v os trafót.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Esetleg szóba jöhet még a trafó tekercselés de azt más fórumba kell megvitatni
(#) lacek29 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A +,és - táp közt van neki akkora feszültség.De ha a GND és a + - feszültség 11.5V,akkor a trafo kb 2x8voltos lehet.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szabi1: Látom értesz ehhez az Ic-hez. Tudnál nekem segíteni a 1117436 hozzászólásomabn?
(#) andriska_13 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Es hogyha ket 22000uf kondit hasznalnek?
A trafo szerintem birna mert eleg nagy darab,es 1mm drotos siman pirosra hevit,regebb ezzel olvasztottam.
(#) peter1995 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A kondi csak szűr. Attól áram nem lesz. Az áramot atrafó szabja meg.
Következő: »»   311 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem