Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   46 / 62
(#) ptesza válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
A páros számú felharmónikusok, nagyobb számban vannak jelen. Ettől melegebbnek, kellemesebbnek érezzük. Nekem is elég jó melegek a BD-k.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Persze, mint ahogy pucuka mondotta volt: A végén még az is kiderül, hogy meg lehet hallani, hogy miből csinálják az áramot. Szénből, atomból, olajból, vagy biogázból. Hihetetlen, hogy milyen fülek vannak
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 

Nem értem az idegeskedés okát, arra lettem volna kíváncsi, hogy valaki esetleg próbálta-e ezzel a tranyóval építeni, végső soron helyettesítők. (abban reménykedtem, hátha KD néha idetalál, és próbálta őket)
Ha ipari hulladékkal mozgatnám a levegőt, valószínűleg a legkevésbé se érdekelne a B5... Tény hogy nem tegnap gyártották a hangsugárzóimat, de azért a preludium b32 a mai napig sem sz@r.
Amíg egy egyszerű kábelcserét bárhol a láncban (például) akár egy düledező HS280on (volt ilyenem, csak azért mondom ) fél füllel ki lehet hallani, addig nem szeretném bármiféle megerősítés nélkül önkényesen cserélgetni a végtranyókat egy amúgy jól kitalált dologban..
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Ez már of de egy kicsit bele kontrázok , azért valóban hallható az egyes tranzisztorok közt különbözőségek még egy szakadt peremű orion hangszórón is , nem számot tévő a dolog ezért soha nem mentem ebbe bele mélyebben mert nem vagyok audiofül és engem személy szerint nem is érdekel ez a történet .
Szoktam én kérdezni hogy melyik szinre festett hangsugárzónak szebb a hangzása a fehér , vagy a fekete ? aki erre tudja a választ az tudja a tranzisztor kérdésre is a választ !
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nos, eleve ha KD tanácsa kell, akkor Csak is MJL-ekkel építed meg, ezt kérdezni sem kellett volna akkor. Ide találni nem fog, mert ki van tiltva.
(#) ptesza válasza petemazi hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nekem shalafi ajánlotta régebben, szerintem ő kipróbálta.
(#) nagysasy hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Üdv ! Ellenállások cserélve. A beteg következő tüneteket produkálja:Nyugalmi nem lehet belőni, tápfesz kinnt a kimeneten.
(#) rolitechno válasza petemazi hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nyugodtan hallgass a füledre. Annak idején nekem is azzal tömték a fejemet hogy nem lehet meghallani még egy csatolókondit sem. Úgy nem is kéne B5 meg ilyen olyan elég lenne a 40 éves videoton! Szerencsére ez a hangzásbeli különbség létező dolog nem csak kitalált mint egy mese.
(#) petemazi válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Én ezt pontosan tudom, azért nem teszek egyből hamis bd249-et bele. Fülem az van, csak pénztárcám nincs, azért bátorkodtam kérdezni..
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia! Ha ennyire "fekszik" az erősítő, akkor a BC vagy az MPSA tranzisztorok közül egy vagy több esetén a bázis-emitter feszültség jelentősen eltér a 0,6V-tól. Amennyiben van ilyen jelezd.
(#) Zupp87 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Én ilyenkor a tranzisztorokat szoktam méricskélni. Esetleg valamelyik kisjelű tranyó nincs fordítva beültetve? Vagy nem hibásodott meg valamelyik végtranzisztor? Esetleg meghajtó darlington. Megfelelő értékűek a TIP-ek kollektorellenállásai?
[OFF] Eagle engem megszivatott már párszor, hogy csak EBC lábkiosztású BC-k voltak benne.. nekem CBE lábkiosztású volt.. meg is jegyeztem magamnak, hogy erre figyelni kell.. de aztán kinyomtattam egy beültetési rajzot, és az alapján orientálva ültettem be mindent.. kiment a fejemből, hogy itt bizony meg kell forgatni a szóban forgó tranyókat. Füstöt nem produkált, hanem a tiedhez hasonló jelenséget.
(#) nagysasy hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Köszi a tippeket mindenkinek, ha lesz időm mérek egyet és jelzek.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Hiba feltárva. Az egyik BC fordítva ültettem be.
Köszi mindenkinek a segítséget
(#) petemazi hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki tud ebben segíteni?
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza petemazi hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
A konkrét erősítődről kellene fotó, ha esetleges észrevételeket szeretnél kapni. A terv képe ebben aligha segíthet.
(#) petemazi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
A beültetési rajzhoz hűen lett megcsinálva, az összerakásban hiba szerintem nincs. De majd lövök pár fotót.
Sajnos a maratószerem megpusztult az első fél centinyi bemarás után, a többi iszonyat gánya módon gravírozóval lett kimarva. Ronda, de nincsen zárlat, végigmértem az egészet beültetés előtt.
És amúgy boldog karácsonyt mindenkinek!
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Íme. Egy 60W-os izzó van sorban a primerrel, így próbálkozom.. Nyugalmi áram trimmerét tekergetve némileg változik a fényerő ( ) de a multim szerint csak miliampereket állítódik. Az offsetet egészen 1,5 mV-ra is le sikerült vennem, csak a nyugalmit nem tudom állítani.
A bucherot tag 10R-jén ha jól tévedek 120mV-ot mérek. Gerjed?
(#) petemazi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Hát maximum 33 ohmokat tudnék a szekunderbe tenni, gondolom az már sok lenne.
(#) petemazi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Pont ez a problémám, hogy AB osztályú, 100mA felé saccolnám a nyugalmiját melegen. Nem tudom állítani a nyugalmit, csak az offsetet.
(#) petemazi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ugyanazt értem el a 33 ohmokkal: 10V-ra esik a panelre jutó fesz, csak ebben az esetben van ami füstöljön.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Átméregettem megint, sehol nincs zárlat a panelen..
Valószínűleg a beültetési rajz rossz, de én aztán nem látom hol a hiba.
(#) reloop válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szia! A negatív tápoldali MPSA92 úgy látom fordítva van beültetve.
(#) petemazi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Uhh.. Talált süllyedt!
Az elkók polaritásáról tudsz nyilatkozni? Nem vagyok bennük biztos, bár 'megfogom a bemenetet és zörög a kimenet' módszerrel nézve működik a végfok, és állítható lett a nyugalmi.
Előre is ezer hála!
(#) reloop válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szintén a negatív oldalon fordított a 220uF. Mérj rá a lábaira máris látod jó-e
(#) petemazi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Megfordítottam, kicseréltem a halott TIP127-et, lehet dobozolni
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szívok, mint a torkosborz..
Bedobozoltam, dual mono táp lett.
A hangfalvédő az egyik szekunderről eszik, és a dobozhoz van földelve, a két jelföld szintén a dobozhoz egy pontban. Na most elégett a hangfalvédő graetze, és az egyik csatorna 5,6 ohm -ját (erősáramú és jelföld között) megszakította. Az az oldal most 50hz-en elég halkan (de zavaróan) búg.
Így lett egy földhurkom? A másik oldal az ép 5,6 ohm -al teljesen csendben van.

Tehát a két jelföld össze van kötve az RCA-nál.
(#) petemazi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Bejött a sejtésem. A két erősáramú föld összekötésével azonnal megszűnt a zaja. Viszont ez így már nem dual mono. 10 ohm van itthon, gondolom jó lenne az 5,6 helyére.
(#) reloop válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
A dual-monót ne áldozd fel azért, hogy ne kelljen még egy védelmet építened. Az 5,6 ohm helyére a 10 ohm-ot simán beraknám.
(#) petemazi válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Sőt, akár négy darab is akad a 10 ohmból, jó lesz az párhuzamosan 5 ohmnak.
Csak azt nem értem, miért égett el a hangfalvédőm tápja.
Eddig a dobozban egy conductor volt, közös táppal, ugyan így volt kötve a hangfalvédő. Dobozra egy pontban föld a csillagpontból, a hangfalvédő stabkockája a dobozra csavarozva (hűtőzászló = föld), és elég szerencsétlen módon az RCA-k hidegpontja a dobozhoz ér. (sajnos rengeteg meló lenne megcsinálni úgy, hogy ne érintkezzenek, ennyit talán nem ér az egész téma)

És ahogy most állítgattam be az offsetet és a nyugalmit, kiszállt a működtető füst a hangfalvédő tápjából, és zárlatba húzta az egyik tápfeszt. (még jó, hogy nem pusztult meg tőle a végfok)

Hogyan lenne érdemes megcsinálni ezt az egész hangfalvédős témát? csak az egyik erősáramű földdel közösíteni? Valamihez viszonyítania kéne, hogy van-e DC a kimeneten..

Mondjuk a két földet közösíteni -mondjuk 30ohmokkal- egy pontba, és arra menjen a hangfalvédő földje?

Nagyon nincs kedvem, anyagom, pénzem még egy védelemre.
(#) reloop válasza petemazi hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Kérlek pontosítsd, hogy kap tápot a hangfalvédő, és milyen maga az áramkör.
Annak magam is barátja vagyok, ha az RCA-knál kap testet a ház, csak akkor máshonnan ne kapjon.
A stabilizátor IC-t egy szigetelővel leválaszthatod.
Ha ragaszkodsz az egy védelemhez, akkor a másik csatornáról csak a kimenetet vezesd bele, a test kábeleken összegyűlő zajok még nem indítják be a védelmet.
Következő: »»   46 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem