Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópáka hőmérséklet szabályozása
Lapozás: OK   5 / 20
(#) Csupasz válasza shield hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Megtaláltam a problémát, az a gond, hogy a CD 4066 kapcsoló a két kimenetén nem ugyanazt a feszültséget adja, pedig a bemenet megegyezik.
Lehet hogy a kapcsoló rossz? Nincs másikom, de azt kellene kipróbálni.
Egyébként valóban jó, pontos a szabályzás, a hőntartás...
Csak ez így nem az igazi, hogy a beállított értéket adja a páka, és nem azt amit mér
Lehet IC hiba?
Üdv:
Csupasz
(#) shield válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
CD4066 cseréje megér egy próbát, max.100Ft-ba kerül.
Jó lenne ha haladna a lll-as verzió is, sajnos Attila86 kicsit hanyagolja a projektet.
Egy jó PIC-es verziót is szeretnék megépíteni.
(#) Csupasz válasza shield hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Persze hogy meg, csak Sárospatakon nem tudok hol venni.Ha mást nem akarok / és most nem /, akkor egy ezres a posta....
(#) shield válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Sajnos akkor várnod kell a kedvező alkalomra. A munkában nem gátol téged, fejben úgyis tudod milyen hőfokra állítottad.
(#) Csupasz válasza shield hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Igen, csak én úgy terveztem, hogy a forrasztóállomással egy dobozba kerül a labortáp.
Persze mindegy, mert most idő hiányában az is megáll....
De azért bosszant, hogy valóban ez-e a hiba?
(#) janikukac hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok ! Szerintetek hogyan oldhatom meg a Fahrenheit 28020 pákám rendes szabályzását, és 7 szeg. kijelzővel a hőfokot kijelezni?
(#) Csupasz válasza janikukac hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia
Nem hiszem hogy érdemes vele foglalkozni, mert ez nem szabályozza a hőfokot, hanem a skálának megfelelően beállít egy adott fűtőteljesítményt,nincs benne hőérzékelő sem.
Üdv:
Csupasz
(#) mate_x válasza janikukac hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Esetleg PWM-mel, de ez nem egy pontos megoldás...
(#) janikukac válasza mate_x hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Akkor biztos felejtős.
(#) patexati hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni nekem abban,hogy EZ a forrasztóállomás alkalmas e arra,hogy ne 150 Celsiusról induljon hanem 50-ről? Nekem egy 50-200 fokig kéne szabályoznom egy K hőelem segítségével egy alámelegítő asztalt.. Köszönöm..
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Nézz át a jlt02 témába , ott van kész terv az jó a farenheit -hez is
(#) kaqkk válasza patexati hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Jó lehet de a hőmérséklet beállító poti osztóját valószínűleg
át kell méretezned .
(#) patexati válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Köszi! Megnézem.
(#) Suncorgo hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok hogy, van nekem egy ilyen (azt hiszem Fahrenheit) pákám. Ismeri-e valaki? Amit tudok: 24V 48W vagy 50W
Amit nem tudok: Hogyan, mivel, milyen frekvencián kell fűteni hogy a lehető leghamarabb elérje a hőmérsékletét?

Amit észrevettem: Sima DC feszültséggel már 3.5V-on az áramfelvétel 2A. Egyenlőre egy PWM generátorról hajtom 24Vp feszültséggel olyan 16Khz körül. Így elég hamar felfűt (kb 30sec-1perc). Úgy tudom van benne valamilyen mozgás érzékelő is (Valami rémlik hogy talán egy kis rugó egy fém csőben ami mozgás hatására hozzáér a csőhöz, ezzel zárva az áramkört és jelet adva az állomásnak hogy lehet fűteni).

Üdv:Suncorgo

ui.: Kellemes ünnepeket mindenkinek!

IMAG0130.jpg
    
(#) kaqkk válasza Suncorgo hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
A farenheit pákához jó a jlt02 elektronikája , nézz át abba a témába
(#) Suncorgo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Azokban a pákaállomásokban úgy látom váltó 24Vot kap a páka fűtőbetéte. Mértem a fűtőszál ellenállását. 1.5R.

Havernek van egy ugyan ilyen, nem is használta zsír új és annak is ennyi az ellenállása. Már csak az aggaszt hogy váltó 24V-al számolva ami 24/1.41 = 17Veff és 17Vee/1.5 = 11.3A és P=11.3*17Veff = 192W és elvileg 50W a páka. Mit számolok el? A tápját tényleg 200W-ra kell méretezni?
(#) Suncorgo hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Valakinek nincs véletlenül ilyen pákaállomása?

FAHRENHEIT 28012

Megmérhetné mit kap a betét. (csúcsfesz, freki., esetleg kitöltés)
(#) kaqkk válasza Suncorgo hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
A páka fűtőszálát hidegen mérted , az a "hideg ellenállás"
amikor melegszik a pákanő a fűtőszál ellenállása
ezért hozott hibás eredményt a számításod !
(#) vzoole válasza Suncorgo hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Szia!

Szerintem mindegy, hogy milyen frekin megy a PWM, nem fogja befolyásolni a felfűtés idejét. A "mozgás érzékelő" nagyon érzékeny, csak megszakításra kell kötni. Épp most építek vezérlőt egy ilyen pákához (hardveresen már kész), ha van fejlemény írok.
Másik... a 24V váltóáram az effektív érték, és a csúcsfeszültsége 33,8V.
(#) Suncorgo válasza vzoole hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
:pirul:
Idézet:
„a 24V váltóáram az effektív érték, és a csúcsfeszültsége 33,8V.”

Igazad van. Nem tudom hogy néztem be ennyire.
Idézet:
„Épp most építek vezérlőt egy ilyen pákához (hardveresen már kész), ha van fejlemény írok”

Kíváncsian várom
(#) Suncorgo válasza Suncorgo hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok BUÉK mindenkinek!

Itthon közbe összeraktam a kis műhely sarkom és találtam egy 230V/24V traffantyút. Gondoltam megmérem a pákámat hogy milyen áramot is vesz fel 24VAC-ról és mennyi idő míg felfűt. Hát meglepődtem. Nem a felfűtési időn hanem az áramfelvételen. Felfűtési idő nem volt 10sec viszont az áramfelvétel kicsivel több mint 7A volt az MX multiméterem szerint. Akkor ezek szerint ahogy elnézem ezt a kapcsolást már nem lesz jó a 2.5A biztit kinyírná egyből. Persze ahogy fűtött rohamosan csökkent az áramfelvétel is. Fűtés közben a 24.7VAC visszaesett kb 20VAC-re. Ez egy gyári transzformátor 63VA van ráírva mint teljesítmény. Én ezt a 7A kicsit sokallom. Vagy kell a gyors felfűtéshez? De akkor már többet fog enni a páka mint 50W. Ezért kérdeztem hogy a pákaállomás tápját nagyobbra kell méretezni mint a páka teljesítménye?
(#) Suncorgo válasza vzoole hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Felteszem a páka bekötését is.

vzoole a te pákád bekötése egyezik ezzel?

Mivel fogod hajtani? (PWM vagy csak sima kapcsolgatás, AC/DC?)
(#) vzoole válasza Suncorgo hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Szia!

Emlékeim szerint ugyanez a bekötés, de mivel ugyanez apáka, így tuti.

10mp az nem semmi En még nem mertem ennyi áramot ráengedni. Épp ma volt 10 percem rá... módosítottam a szoftveren, így másfél percről 1 perc lett a felfűtési idő, hidegről 300 fokra.

Csak azt nem tudom, hogy milyen terhelésre lett a páka tervezve, mert lehet hogy simán felfűt 10 mp alatt, de fél év alatt meghal a fűtőszál. És az nem lenne jó.

Trafó túlméretezése felesleges, mert csak a felfűtés alatt megy "teljes" terheléssel, utánna már kicsi a terhelés.

PWM-el hajtom, egyenáramról.
(#) Suncorgo válasza vzoole hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Idézet:
„En még nem mertem ennyi áramot ráengedni.”


Igen, én is izzadtam közbe

Igen de ez elég ritka pillanat mikor szinte 0-ról kell menni 300 felé (pontosabban mikor bekapcsolod, és elkezded a munkát). Ha a szoftvert úgy írod meg, hogy mikor a páka pihen a tartójába vagyis nem érkezik jel a mozgásérzékelőjétől, akkor nyugodtan engedje viszahülni az elektronika 100-150C°-re. Mikor dolgoznál vele akkor kell kraftot adni neki, ami meg már ugye nem is lesz annyi mint ha 0-ról indulna sem időben, sem áramban. Így elvileg nem csökkentve a fűtőtest élettartamát.
(#) Suncorgo válasza vzoole hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
PIC vagy AVR-el alkottad az állomásod?
(#) Suncorgo válasza Suncorgo hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Ez akkora titok? Azóta már 3x voltál amit láttam és nem válaszoltál.
(#) zolika60 válasza Suncorgo hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Nem mindig olvas mindenki minden témát. Ha olyan sürgős megtudnod, írj neki privátot. :yes:
(#) Suncorgo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
igazad lehet...
(#) vzoole válasza Suncorgo hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
AVR-el csinálom, de lehet nem lesz belőle kiforrott projekt, mert nem jön be a páka

Solomon-t a népnek!
(#) Suncorgo válasza vzoole hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Hogy hogy nem jön be? Mi a gondod vele?
Következő: »»   5 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem