Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 98
(#) mugab válasza steve25 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Amit írtál azt szerintem nem olvastad el mégegyszer mielőtt elküldted....
De a válaszom remélem érthetőbb lesz: Adott teljesítményű motorhoz adott kapacitású kondenzátor az ideális, akár több akár kevesebb a kapacitása, gyengébb lesz a motor.
Ha jól értem egy nagyobb motort tettél ugyanarra a terhelésre mégis gyengébb. Ez esetben vagy a kondi kapacitása szegényedett el vagy a tekercselés lett részben zárlatos, vagy csapágyas a motor.
(1100W-hoz kb.60-80µF-os kondi illik)
Ha tudod növeld a kondi értékét addig amíg már nem erősebb a motor.
(A régi is lehet jó, csak már mondjuk a fele a ráírt kapacitásnak)
(#) steve25 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Szia.
Ez egy inditókondenzátoros motor IMI OZF 90L 2ND tipusjelzéssel tehát üzemi kondenzátor nincs!, nemrég volt tekercseltetve tesztelve, azota meg nem volt használva, a kondenzátor gyárilag a táblázatom alapján 80-100µF volt ebböl az értékböl veszithetett a kondi, üresen szépen gyorsan elindul, mivel lehet megmérni egy kondenzátor kapacitását?
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ja és a csapágyak is újak! minden esetre vettem új kondenzátort, kipróbálom azzal.....
:nemtudom:
(#) forma1 hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Az ezek a kondenzátorok mennyire jó minőségűek, és milyen gyártmányúak? Hitano, Jamicon, nickicon?
(#) steve25 válasza forma1 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szerintem japán vagy koreai lehet. többet nem tudok
(#) forma1 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Köszi, és minőségileg milyenek?
(#) garfield hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
sziasztok
a kérdésem a következő
van egy sencor sca cap 201-es kondenzátorom és igazából az érdekelne hogy ha feltöltöm az autóban és lekötök róla minden vezetéket akkor mennyi idejig kellene tartania a feszültsége illetve mennyi az az idő ami alatt ez feltölt???

előre is köszönöm
(#) helektro válasza forma1 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Jamicon taiwani, szerintem jó minőségű
Nickicon pasz, ha NICHICON-t akartál írni, akkor nagyon jó minőségű japán kondi
Hitano passz...

(amúgy a google-ban egy kis kereséssel a kérdésedre választ kapsz)
(#) forma1 válasza helektro hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Köszi!
(#) forma1 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Még annyit szeretnék megtudni, hogy a kapacítás/feszültség hogy alakul ha sorba vagy párhuzamosan közöt több kondit?
(#) Norberto válasza forma1 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
(#) forma1 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Köszi!
(#) Saggitarius válasza garfield hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Gyakorlatban par tized masodperc alatt feltoltodhet, fugg a huzalozas ellenallasatol. pl, 0.2 ohm erteket feltetelezve, 12V-ra 0.4 masodperc.
Az onkisulesrol igy tavolbol semmit nem lehet mondani, a kondi minosegetol fugg. Elmeletben nincs idokorlat, de a valosagban a szivargasi aram miatt letezik egy nagyon kis onkisulesi allando (sok esetben nagyon jo minosegu kondenzatort hasznalnak akkumulator helyett)
(#) Balaa16 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű kérdés: Van itthon pár 240V/20µF-os kondenzátorom. Ha 24V-tal töltöm fel őket, akkor mekkora lesz a kapacitásuk? Ugyanúgy 20uF?
Üdv! Balázs
(#) Zadam009 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a képen látható orosz elko-nak melyik a pozitív (vagy negatív) oldala, mert a panelon sajnos elég sok a + jel és nem szeretnék kockáztatni....

Előre is köszi a segítséget!
(#) Balaa16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia!
Azért kérdeztem. Tehát butaság volt a felvetésem.
Üdv! Balázs
(#) pepemaci hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Üdv!
Csak egy hirtelen bevillant ötlet... Adott pl gyengélkedő, v. alulméretezett 12V akku + "sok elektronikás" autó. Arra gondoltam meg lehetne-e pufferolni az aksit, ill. az önindítót pl 2-4F. Amikor hidegben lassabban teker nehezebben röffen! Még nem hallottam ilyenről... Mit szóltok hozzá?!

Kössz!
(#) bernula hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok!

nagyobb tapasztalattal rendelkezőt kérdezné, hogy a 105c és a low esr együtt jár. Van egy kondim ami 105c-os lehetek biztos benne, hogy low esr, vagy azt külön jelölik. Lehet-e pl. 85c-os kondi lowesr?
(#) bodgabo válasza bernula hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Tudtommal az arany színű polaritás jelölés utal a kis belső ellenállásra, más erre utaló jellel nem találkoztam még. Attól hogy 105°C-os, nem biztos hogy low esr.
(#) pherbiehu hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok,

van egy kondim, nem találok pontosan ilyet sehol. Mivel tudnám helyettesíteni illetve megállapítani, hogy hibás-e?
Egy diac-triakos 220V-os fényerőszabályozóban van beépítve.

Lásd csatolt fotón:

823J
MEF250

köszönöm

kondi.JPG
    
(#) kadarist válasza pherbiehu hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szia!
82 nF 250V AC az értéke, és egy ilyen, hálózati feszültséget elviselő típus kell.
(#) tallerkrisztian válasza lapose hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Egy kérdésem lenne, elektrolit kondi. esetében milyen feszültségen kellene menniük? Feltétlenül a rajtuk szereplő "névértéken" pl.: 16volt?!
(#) pherbiehu válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszi, de ilyet nem találtam sehol.
68nF vagy 100nF lenne jobb helyette?

Ez MEF, azaz metallized polyester film. Jó lehet helyette más típusú is?
(#) kadarist válasza pherbiehu hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
A lényeg az, hogy vagy 600V DC , vagy 250V AC feszültségű legyen. Egy ilyen jó lenne helyette (100nF 630V).
(#) tallerkrisztian válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Még egy kérdés: Ezek rövid nevükön elvileg az "elkó"-k?!

Egy asztali dvd lejátszó esetében egy gyantaszerü anyag található az én esetemben körülött/e/ük elképzelhető, hogy az aljánál kifolyt ?

Ha ezek az elkók mondjuk elszálltak, mert külsőleg egyben vannak. Megeshet, hogy ezért állt le a dvd lejátszó? Ugyanis minden csatlakozásnál mértem feszültséget multiméterrel, de olyan mint az áram alá helyezett kerítés. Ha valaki tud tegyen fel képet egy ilyen kifolyt elkoról, hogy hogyan is néz ki ilyenkor.Köszönöm
(#) kadarist válasza tallerkrisztian hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Szia!
Itt mutatnak alul kifolyt és feül felpúposodott elkókat.
(#) B.I hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy kondenzátoron a WV felirat mit jelent? Nemrégen láttam egy erősítőt belülről és egy 50V-os kondi párjaként volt egy olyan kondenzátor ahol a feszültség helyett az volt írva, hogy 42WV.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia!
WV=Working Voltage, azaz üzemi feszültség.
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszi. De ez pontosabban mit jelent? Akkor mennyi a maximális feszültség?
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Van még más feszültségadat is a kondenzátoron?
Következő: »»   46 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem