Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1306 / 2208
(#) Ricsi89 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2012
A 9-es láb az a két csőfél közötti árnyékolás. Ezt kösd testre.
(#) saraha válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2012
Ok.Akkor ebben a kapcsolásban,ha az ECC 83 helyett 6N1P-t használok akkor a nyákon meg kell szakítanom a 9.lábnál a fóliát és a földre húzni, a 4.5. lábnál szintén meg kell szakítanom a fóliát és így megy rá a 6.3V fűtés igaz?
(#) sturbi hozzászólása Jan 21, 2012
Ha hiszitek, ha nem, kezd előrehaladott állapotot elérni az új 1/2 6C33C projekt. A kép csalóka, mert nagyon kevés vezetéket használok, már csak a fűtések felemeléséhez hiányzik az osztó, és egy katód hidegítő kondi (nameg a kimenőtrafó). Meg van építve a bemeneti SRPP (6N2P-vel), ezzel dc csatoltan a White féle katódkövető (6N6P-vel) és a 6SZ33SZ-ek is az állítható rácselőfeszükkel. Túl van egy több órás terheléspróbán (2*120 mA nyugalmi árammal). Bemenet, meg kimenet kell neki, aztán mérhető, hallgatható lesz (valószínűleg csak jövő szerda után, mert addig nemigen szerelhetek).
(#) Puklee válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 21, 2012
Értem ezen fellehet venni 240-ig. Épp most szereztem be én is két vt-rádiót R4900 és 4902 ebbe szelén van mindkettőbe. Természetesen restaurálva lesznek nem bontom szét egyiket sem csak ugye vt-ről van szó. A tipp egyébként jó, ki fogom próbálni mind a csöves mind a félvezetős tápomnál. Nekem az ecl86-os és ez az erősítőm is Mono lesz. Egyrészt 1 hangfalam van, másrészt cucc is monohoz van. És bár lehet hülyén hangzik de én régebben is megelégedtem monoval vagy álsztereóval, fontosabbnak tartottam hogy minél szebben szóljon az adott berendezés.
(#) Puklee válasza frecsko hozzászólására (») Jan 21, 2012
Üdv! Nincs mit! Akkor jó a trafó amit adtam neked ennek örülök. Én most építem a 2. erősítőmet már valamivel komolyabb változatban el84-el már csak a tápot kell leszűrnöm és jöhet az építés, csak most 7vége van és pihenéssel töltöm 7főn pedig ismét szerelés. Ámbár közben kaptam két régi rádiót is szóval lesz melóm. Amúgy szép munka, megéri fáradozni. Még csak valami fukamaka hangszóróval próbáltam az el84-emet de már most érzem hogy dupla olyan lesz mindenben mint az ecl86
(#) Imi65 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2012
Idézet:
„ECC 83 helyett 6N1P-t használok”

A 6N2P hasonlít inkább az ECC83-asra.
(#) saraha válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 21, 2012
Igazad van, tényleg elírtam(6N2P-re gondoltam).A 6N1P az ECC88 orosz megfelelője!Amúgy jól gondoltam az előző kérdésemet szerinted?
(#) l48 válasza sturbi hozzászólására (») Jan 21, 2012
Ebben az esetben mit jelent az 1\2 6c33c? Mivel van jó néhány 6c33c csővem nagyon szeretnék csinálni egy hasonló erősítőt. A bátorságom kevés hozzá mert az eddigi tapasztalatok elkedvetlenitettek. Én szurkolok, hogy sikerüljön.
(#) CIROKL válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2012
Idézet:
„6N1P az ECC88”

Sajnos ez nem egészen igaz , sokan összemossák a két csövet de az ECC88 -hoz a 6H23P ami közel van !
(#) Imi65 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2012
Az ECC83-asra (és a 81, 82-esre) igaz, a 9. láb a fűtés közepe, íde, és az összekötött 4,5 lábra kötjük a 6,3V fűtőfeszt.
(#) Imi65 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2012
Idézet:
„A 6N1P az ECC88 orosz megfelelője!”

A 6N1P inkább az ECC 81/85-ösre hasonlít, de azokkal sem azonos.
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2012
Valóban már többen is mondták ezt,de az sajnos nincs.Van még itthon 6922,6DJ8 meg ECC88 is csak szeretném kipróbálni mindegyiket.Kíváncsi vagyok mi a különbség közöttük abban a kapcsolásban.
(#) Imi65 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2012
Ja, persze, így kell eljárni, ha orosz csövet építesz be.
(#) saraha válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 21, 2012
Ja tényleg köszike, el is felejtettem.
(#) Malfox válasza Malfox hozzászólására (») Jan 21, 2012
Közben megtaláltam,: AEX-650...
(#) sturbi válasza l48 hozzászólására (») Jan 21, 2012
A "fél" arra utal, hogy 45 W disszipációjú szingli triódának használom a 6C33C-t, csak a búrában lévő egyik csövet fűtöm be 6,3V 3,3 A-el, a másik csőfelet nem használom. Ezt azért csinálom, mert a búrában lévő két trióda között normális eltérés (sok mérés alpján), hogy ugyanakkora rácselőfesznél az egyiken 30 mA, a másikon 100 mA folyik 250 V anódfesznél. Nagyon ritka az olyan cső, amelyben közel esnek a mereven összekötött triódák egymáshoz. Két csőben viszont kifejezetten gyakori, hogy egy-egy csőfél megegyezik (nagyon hasonló) a másik búrában lévővel, így a párbaválogatás is egyszerű.
(#) l48 válasza sturbi hozzászólására (») Jan 21, 2012
Köszönöm! igy már világos
(#) frecsko válasza Puklee hozzászólására (») Jan 21, 2012
Igen jó lett. Szép hangja van nagyon.
Már én is tervezem a következő erősítő építését.
Most még mókoltam ezzel kicsit. Tettem rá egy EM-84es varázsszemet. A páromnak nagyon tetszett. Sötétben adott egy kis meghitt világítást.
(#) bodgabo hozzászólása Jan 22, 2012
Kedves Szakik!
Régóta foglalkoztatnak a csöves kapcsolások, most rá vettem magam, hogy alkossak is. Kezdetnek előkotortam egy valamikori lemezjátszóból kimentett erősítőt, amit szeretnék kicsit "okosítani", és szépen bedobozolni.
Lerajzoltam a kapcsolását (mellékelve), egy orosz 6F3P cső van benne.
Kipróbáltam jelgenerátorral, azt vettem észre, hogy alacsony bemenő jel esetén a kimeneten kb 120kHz-es jellel keveredve jelenik meg a bemenő jel. Gerjedne? Mitől? Nagyobb szintű bemenet esetén szép az átvitel, a hangja is alakul, kissé brummos.
Mit érdemes rajta átalakítani? Én a graetz-et cserélném pl. 1N4007-esekre, nagyobb puffert használnék és lehet hogy a pentóda katódköri elkó is kiszáradt már (esetleg oda mehetne nagyobb?). Egy EM80 vagy EM84-et lehet hogy én is akasztok majd rá...
(#) Puklee válasza frecsko hozzászólására (») Jan 22, 2012
Szép ám. Én az enyémet próbáltam pár hangfallal de nekem a legjobban a 16,5 cm-es teslával jött be. Egyébként tényleg szép. Majd gondolj bele ha dobozban lesz az enyémben varázsszem híján sima analóg műszer van amit feldobtam kék háttérvilágítással. Majd az el84esben már lesz varázsszem elvileg hóelején lesz em80-asom az tökéletes lesz bele.
(#) zolee1209 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jan 22, 2012
Bocsi a negatív szavazat miatt, telefonról olvasgattam, és a lapozás helyett oda sikerült tapperolnom.
(#) heinrik endre hozzászólása Jan 22, 2012
Sziasztok a kérdésem a 6h13c és 6as7 között mi kűlőmbség előre is kőszi
(#) mark.budai válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 22, 2012
A 6N13Sz az orosz, a 6AS7 az európai (amerikai megfelelő a 6080, de nagyon drága, és nem is így néz ki).
(#) pucuka válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 22, 2012
A 6N13Sz az orosz, a 6AS7 az amerikai, Az európai az ECC 33 lenne, a 6042 meg az ipari kivitel.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 22, 2012
Sziasztok,
csináltam egy pici gitárerősítőt ECL86-al. Tulajdonképpen a DJHans kapcsolása de nincs benne nvcs, mert így hangosabb és overdrive-osabb is (nem meglepő módon). A gond csak az hogy a hangszín-hangerő potik bizonyos állásában fütyül olyan 15625Hz-esen
Nvcs-t nem szeretnék bele tenni bár kipróbáltam és úgy tünetmentes. Tegyek 2-5nF-ot a kimenő primerjével párhuzamosan?
köszönöm.
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 23, 2012
A 6080 így néz ki, csak oldalról van fényképezve És nem is drága... Az európai változat az ECC230.
(#) (Felhasználó 1947) válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 23, 2012
Szia !

Az orosz cső robosztusabb, mint az amcsi 6AS7.
Hangban sok különbség nincs, legalábbis én nem hallottam.Bekötésre, paraméterekre is szinte ugyanazok.
Az elektroncső.hu-n található OTL fejhallgatóerősitőt épitettem meg, ebben voltak próbálgatva.
A 6080 hozta a legjobb eredményt,(mérések szerint) pedig csak RTC gyártmány volt, nem is "márkás".
A 6080 itthon is korrekt áron beszerezhető.
(#) heinrik endre hozzászólása Jan 23, 2012
Sziasztok láttam egy erősitőt ami. 6as7. végcsővel van épitve.Nekem van egy csőves erősitőm ami 6h13c-vel van épitve csak sajna 20w Nem szeretnék viszont egy giga erősitőt ,de egy 50 w bőven elég lenne,csak nem igazán találok hozzá kapcslást.{azért nem szedném szét a régit }Ezért is inkább Épitenék egy ujjat de kapcsolási rajz nélkűl nehéz űgy......ha valakinek lenne megkőszőnném
(#) klemo86 válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 23, 2012
Esetleg a neten nem próbálkoztál keresni? De ha 50W kell, akkor miért nem valami komolyabb csővel építesz?
(#) klemo86 válasza heinrik endre hozzászólására (») Jan 23, 2012
Következő: »»   1306 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem